Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Nem rossz! Inkább ilyet mint ájped..
(kíváncsi leszek hogy hasonló kategóriás almánál mennyivel lesz drágább/olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

"áruháza 69 fontért, vagyis 238 000 forintért"

Basszus ilyen sokat gyengült ma a forint? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) MeGabee válasza Lolka Bolka (#2) üzenetére


MeGabee
senior tag

+1 :C
69 fontért meg is venném :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#4) dsr


dsr
senior tag

69 fontot még talán meg is ér :)

(#5) gerii


gerii
addikt

69 fontért, vagyis 238 000 forintért vette fel a kínálatába. - Matolcsy mindent megold ;]

(#6) Kaminski


Kaminski
tag

69fontért hármat is vennék! :)
Kis túlzással egy használt autó ára odakint!

Honor 8

(#7) Kasya


Kasya
nagyúr

£649 ($1076; €788)
Mereg draga...ha kellene, azert elgondolkoznek azert mar a Surface-en is.

(#8) kispecek


kispecek
aktív tag

Mire ideér valami, szokás szerint mindig megdrágul ;]

[ Szerkesztve ]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#9) Lolka Bolka válasza Kasya (#7) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

HUF 275.000 :)

(#10) pengwin válasza Lolka Bolka (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem nem tűnt fel... ráadásul ehhez egy legalább 1,5 órás Matolcsy-interjú kéne... ;]

Üdv, pengwin

(#11) Dr.Anonymus válasza Zolik (#1) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát egy két felső kategóriás android tablet után azt mondom inkább az ipad air...
ami még olcsóbb is..

[ Szerkesztve ]

(#12) Crafter32


Crafter32
őstag

Én a samsungot inkább az alacsonyabb árazású termékek piacára helyezném. Prémium termékek Samsung márkanévvel nekem nem egyeznek. Mintha Kia próbálna bekerülni a Jaguar XJ ellenfeleként. Lehet a Kia több autót ad el, de attól még nem lesz belőle patinás márka.
Bár ha a Samsung nem lenne nagyon nagy űr kelletkezne mobil fronton is.

[ Szerkesztve ]

(#13) AS


AS
félisten

Nem s800 van benne?:)

Amúgy nincs konkurenciája igy lehet akkor 300k is.....Ha majd lesz olcsóbb lesz biztos.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) Lolka Bolka válasza pengwin (#10) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jó neked, ezek szerint te nem vagy árérzékeny. ;)

Amúgy sajnos egyre több a hiba a lapcsaládban (ilyen-olyan). Kezdenek az index nyomába eredni ilyen téren. :(

(#15) tjb007 válasza AS (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az az LTE-s változatában van, ami ennél jóval drágább lesz.

(#16) Crafter32 válasza Lolka Bolka (#14) üzenetére


Crafter32
őstag

Szerintem ez sima gépelési hiba.

(#17) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ennyiért inkább autót veszek...

(#18) Lambach


Lambach
tag

Nekem tetszik, de ez legyen az én bajom! :)
Jók ezek az Ipadek is, de nekem az Android meg a Windows jön be a legjobban. Ja meg az Ubuntu :D

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#19) kakuk.tamas válasza Lolka Bolka (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Dettó! Ugyanez volt az első gondolatom :D

Ezzel a tabbal meg a kedves Samsung törölje ki a seggét, ahogy tudja, ilyen ár mellett.
Remélem a háromnegyed készlet a raktárban rohad el...

Ez egy hatalmas nagy vicc...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) pengwin válasza Crafter32 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Valaki írta, hogy (An)Dante cikkeiben azért ilyen sok az elírás, mert mobilról kell dolgoznia.
Mondjuk tudtommal átolvasás funkció 1.0-ás EyeBall óta minden telefonban van.
;]

Üdv, pengwin

(#21) prolad


prolad
őstag

Jó cucc,de ennyiért rablás,ha már ennyi pénzem van,inkább ultrabook.

(#22) Zolik válasza Dr.Anonymus (#11) üzenetére


Zolik
senior tag

vedd figyelembe hogy ez egy kezdő lista ár, fél év alatt minimum 20-30%-ot fog esni az ára.
az ipad air 16gb-os verzióba 130-150e Ft körül mozog.
ja és az ipad air 9,7"-os ez pedig 12,2", ami azért nem mind1

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#23) bok92


bok92
addikt

Szép kis ára lesz ennek idehaza.. Egy kis áfa meg egy kis haszon és 300k... :DDD

(#24) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ha adókkal lenne ennyi az ára akkor rendben is lenne, mert egy új iPad sem olcsóbb és az nem ekkora meg ilyen tudású. Így valóban túlzó az ár. Hiába csökken pár hónap múlva az ára, ezt nem így kell nézni. Előbb-utóbb minden ára csökken akkor meg minden jó vétel lenne. Engem az Ativ Q érdekelne amit bejelentettek fél éve, de azóta sincs sehol, pedig eddig messze a legjobb tablet-notebook hibrid.

(#25) |DavidWoody| válasza Fr0z3n (#17) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Csak az baj, hoyy egy abszolut felsokategorias termeket, egy abszolut nem felsokategorias autohoz mersz. Ez a tab a droidok kozt valoszinuleg a csucs, tehat nemtudsz jobbat venni, ha akarsz se. Ezt ha atkonvertalod autora akkor nem 238.000 forint jon ki hanem mondjuk 238 millio es meg az sem a legdragabb forgalmazott auto lesz:) mert ezzel az erovel 800 uveg jo sör is kijon az árán

-woody-

(#26) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Még jó, hogy lehet kapni... Aki negyemillióért vesz magának tabletet az éhen is halhat me olyan hülye ;]

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#27) Parallaxis válasza Zolik (#22) üzenetére


Parallaxis
addikt

ja és az ipad air 9,7"-os ez pedig 12,2", ami azért nem mind1

Nem mindegy, hisz a smartphone appok 12,2"-ra széthúzva még gyatrábban fognak kinézni, tekintve, hogy Androidra nem nagyon vannak tablethez készült alkalmazások (4-500 tablet UI-s app van Androidra, szemben az iOS-es 350 ezerrel).

------------

|DavidWoody|:

Ez a tab a droidok kozt valoszinuleg a csucs

Persze, hogy csúcs.. Méretben..
Apró bibi, hogy a piac éppen a kisebb tabletekre szavazott az elmúlt években.
(Gondolom a Samsung ott nem tudott piacot szerezni, így megpróbálkozik az ellenkező irányba mozdulni, szerintem nem lesz túl sikeres.)

[ Szerkesztve ]

(#28) sanyijedi


sanyijedi
őstag

tetszik, ez a méret kell nekem. de ez az ár?! :S

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#29) BatchMan


BatchMan
senior tag

Feleslegesen nagy felbontás, tarthatatlan magas árért. FHD bőven elég lett volna. (Igaz, akkor hímtag fitogtató funkciójában sérülne.) És persze egy frissítés után elfelejtjük a supportot, vedd meg a következő gépet! :(((

(#30) AS válasza BatchMan (#29) üzenetére


AS
félisten

Már bocsi de ekkor méretben pont hogy ilyen felbontás kell sőt 4 k sem ártana neki.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#31) ZooLee válasza Zolik (#22) üzenetére


ZooLee
őstag

ja és az ipad air 9,7"-os ez pedig 12,2", ami azért nem mind1

Hát pont ezt nem értem, hogy miért gondolja a Samsung, hogy ebben a kategóriában lehet bármit is nyerni? Ha jól tudom ,a tablet eladások pont azt mutatják, hogy inkább a 7-8"-os kategória megy, mint a 10"-os, így ez a 12"-os izé eléggé rétegigény lehet, amiből szerintem sokat nem lehet nyerni, legfeljebb annyit, hogy elmondhatják, hogy nekik ilyen is van...

(#32) Prof


Prof
addikt

Keszuljetek ha igy haladunk par ev es ekkora lesz az okostelefonotok ;]

(#33) airmax_2.0


airmax_2.0
tag

Nekem nagyjából ez a komfort tablet méret... Uszkve egy A4 lap. Nagyjából ennyit tud az ember alaposan áttekinteni részleteiben is... S-Pennel pedig tényleg az ami nekem a mobil számítógép használatot jelenti...
Viszont meg kell várnom amíg a kinaiak is csinálnak ilyet olcsóbb áron...
Azzal nem értek egyet, hogy a samsung a gagyi a mobiltelefon világban... régen lehet, hogy az volt, de a világ megváltozott. Az élenjáró technológiát a samsung hozza... és persze ehhez átvették az apple árazási politikát...
az apple most még talán egy kicsit felszinen tartja magát, de hamarosan alásüllyed a technológia követő cégek tengerébe...

(#34) Csapoati válasza Parallaxis (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

475 ezer iOS tablet app volt tavaly osszel es "tobbszazezer" (ettol pontosabb adat nincs) androidos, nem tudom honnan vetted a durvan csusztato szamaidat. A minoseg mar mas kerdes.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) BatchMan válasza AS (#30) üzenetére


BatchMan
senior tag

Ez így 247 ppi, FHD-val csak 185 ppi lenne. 4K-s 370 ppi biztos felesleges.
Most váltottam ASUS TF-101-ről (150 ppi) TF-700-ra (226 ppi), de nagy különbséget nem látok használhatóságban a felbontás miatt. Tudom a jobbat hamar lehet szokni.

(#36) Fr0z3n válasza |DavidWoody| (#25) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az áráról írtam, nem tudásról. De tartom magam ahoz amit írtam. Ennyiért egy full rendbe rakott Golf II inkább. :D

(#37) AS válasza BatchMan (#35) üzenetére


AS
félisten

185 ppi vel mobiltelefon már szinte csak alsó kategóriában van. És ha igy is van minden teszt lehurogja. Általános PPI érték most 300-410 között van most a piacon .( Lg G2 , HTC One , SGS4 stb. ) Pont hogy tabletek kijelzőinek kell felnőnie hozzájuk .

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) vicze válasza Csapoati (#34) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy az tök aranyos, hogy a 475 iOS tablet app között azok az iPhone appok is benne vannak amit iPad-ra engedélyeznek a fejlesztők és szép fekete keretben futnak... Persze az sokkal jobb mint a "széthúzott" roda droidos appok... 3D játékoknál meg hatalmas hátrány a tablet UI hiánya... Akkora bulshit ez az iOS érv, hogy hihetetlen. Elég kevés appal találkoztam, aminél probléma lett volna a tablet UI hiánya, 99%-ban ugyan úgy működik ugyan olyan jól, hibátlanul, kényelmesen.

(#39) BatchMan válasza AS (#37) üzenetére


BatchMan
senior tag

... és a tablet kijelzőihez meg a monitorok kijelzőinek kell felfejlődni stb. Nem értek egyet.
Telefon, tablet, monitor, TV, vetítő. Ebben a sorban egyre távolabbról nézzük, és egyre kisebb ppi szükséges. Telefonnál is felesleges a 300 ppi-nél sokkal nagyobb érték, mert funkcionálisan nem ad többet. Nem véletlen, hogy Jobs retina felbontásnak hívta.

(#40) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Mindig is azt mondtam ha tablet akkor egyértelműen ipad,messze legjobb alkalmazások,az air nevetségesen könnyű és hihetetlen gyors.DE :) Piaci igényeket felmérni tökéletes ez a ketyere,én is nagyon kiváncsi vagyok mennyire fog befutni,plusz samsung megteheti hogy próbálkozzon teljesen új dolgokkal.Tetszik hogy új dolgokat próbálnak

(#41) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nekem néha a 10" is kényelmetlenül nagy, mondjuk általában még mindig az a legjobb választás (nekem, szerintem). Egy 12"-es szvsz se nem kényelmes, se nem mobil, az ára meg, hát khm, kétlem, hogy nagy kereslet lenne rá. (Mondjuk az 5-6"-es telefonokról is ezt gondoltam 2 éve...)

Nem a lényeg a fontos.

(#42) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Mivel méreg drága,kevesebben fogják megvenni.//Hazánkban nem a Nép-Proli-Rezsi csökkentös réteg// fogja megvenni.Igaz a mi gazdagjainknak is kell valami amivel villoghatnak!

föolvaso

(#43) joey04 válasza AS (#30) üzenetére


joey04
titán

frászt

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) ZooLee válasza vicze (#38) üzenetére


ZooLee
őstag

Amúgy az tök aranyos, hogy a 475 iOS tablet app között azok az iPhone appok is benne vannak amit iPad-ra engedélyeznek a fejlesztők és szép fekete keretben futnak...

Ezt az marhaságot meg honnan szedted? Ha tényleg így lenne, ahogy írod, akkor nem 475e lenne a számuk, hanem több, mint 1millió, ugyanis az iPad-re minden alkalmazás elérhető (iPad+iPhone+Universal)
A tabletes kategóriájú elkalmazásoknak pont az lényege, hogy csak olyan alkalmazás kerülhet bele, aminek van tabletes felülete. Egyébként pedig Apple-nél nem úgy megy, hogy a fejlesztő bejelöl valamit, és akkor az úgy fog megjelenni, hanem elég komoly ellenpőrzések vannak, mire bekerülhet oda az alkalmazás.

Elég kevés appal találkoztam, aminél probléma lett volna a tablet UI hiánya, 99%-ban ugyan úgy működik ugyan olyan jól, hibátlanul, kényelmesen.

Pedig pont az a lényege a tablet alkalmazásnak, hogy a jóval nagyobb felületet annak megfelelően használja ki, vagyis nem ugyanúgy 4 gombot, vagy csak 1 listát fog kitenni a nyolcszor akkora felületre...

(#45) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Várom a tesztet!

(#46) Gambas


Gambas
tag

Lehet csere lesz a 10.1 Note-om...majd élőben meglesem😊

(#47) Parallaxis válasza Csapoati (#34) üzenetére


Parallaxis
addikt

475 ezer iOS tablet app volt tavaly osszel es "tobbszazezer" (ettol pontosabb adat nincs) androidos

Fél évvel ezelőtt 300 körül volt az ismert tabletes UI-t használó alkalmazások száma (valami Google-s cikkben olvastam), jóindulatúan hozzáadtam egy keveset :)

Itt egy Nexus 7, telepítve van rá 192 alkalmazás, tablet UI-t ebből 2, azaz kettő használ. Ennyit erről.

(#48) Parallaxis válasza vicze (#38) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amúgy az tök aranyos, hogy a 475 iOS tablet app között azok az iPhone appok is benne vannak amit iPad-ra engedélyeznek a fejlesztők és szép fekete keretben futnak...

NEM!!
Ami keretben fut az iPhone alkalmazás, egyetlen iPad app sem fut keretben és senki nem is számolja azokat bele (az összes létező iOS app millió felett jár már).

Akkora bulshit ez az iOS érv, hogy hihetetlen. Elég kevés appal találkoztam, aminél probléma lett volna a tablet UI hiánya

Tudod, aki nem ismeri, hogy miről van szó, annak nem hiányzik.
Tök jó is lesz 12"-ra széthúzni egy ollyan alkalmazást, amit a fejlesztő 4-5"-ra tervezett. Tuti jól használható és ergonómikus lesz :D

(#49) vicze válasza Parallaxis (#48) üzenetére


vicze
félisten

Igazatok van a fekete keretes dolog már megszűnt ahogy nézem.
De akkor ilyenek az ellenőrzött iPad-re optimalizált alkalmazások, csak úgy böködtem.
Random példák: app1, app2, app3, app4, app5

Ezek mi a fene ha nem felnagyított iPhone app? Rengeteg ilyen van. Miben is különbözik ez a felnagyított Androidos mobil apptól? Lehet magyarázkodni.

Nexus 7 egy szerencsétlen Phablet UI-t használ még az N10 is alapból. (Vicc) Az igazi Tablet UI-t(ami még a 3.0-ban volt) a Google gyakorlatilag kiirtotta... Helyette lett ez a fos.

[ Szerkesztve ]

(#50) vicze válasza Parallaxis (#47) üzenetére


vicze
félisten

Nem mellesleg a ha belenyomod "Designed for tablets" szűrőt, akkor már alapból a paid és a free kategória ki van töltve 500-500 elemmel, szóval már alapból hülyeséget írtál, és csak azért mert Droidra nincs külön szám mert értelmetlen külön kezelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.