Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dagonya


dagonya
aktív tag

driver cikkből hogyhogy kimaradtak a nácik?

(#2) Abu85 válasza dagonya (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már kiirtotta őket az előző két driver. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Segal válasza dagonya (#1) üzenetére


Segal
veterán

;]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Redneck válasza dagonya (#1) üzenetére


Redneck
veterán

Nem tudtam hogy a 431.36 óta volt egy 68 végű, de a bugfix kapcsán ránéztem a cikkre. A kommentek miatt megérte. :C

Egyébként a 431.36 nálam hibátlan, szóval marad.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) Predatorr


Predatorr
őstag

Szerintem lassan utolérik az AMD-t, bár ilyenkor szokás megjegyezni, h „nálam semmi probléma nem volt”.
És tényleg, de én ki is irtok a drivereken kívül minden sz.rt a csomagból, így pl. Nem remeg a kurzor sem, ha valaki éppen adatot lopna a gépemről, rendellenes működést okozva.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) b. válasza Predatorr (#5) üzenetére


b.
félisten

Én nem irtok kis semmit mindent telepítek mindent ahogy jön,de nem volt semmi probléma. Ahogy olvasgattam a fórumot, egy két emberkénél akinél jelentkezett virágbolti verzió volt a winfos...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) DRB


DRB
senior tag

Ez „az egérkurzort rosszul jeleníthette meg” pontosan mit is takar?

(#4) Redneck:
Nem csak te nem tudtál róla, legalább is ma hajnalig, mivel az nV akkor tette elérhetővé. ;)

(#8) koko52 válasza b. (#6) üzenetére


koko52
veterán

Nem értem minek ez a virágbolt. Felraksz egy 7-est és frissíted 10-re ingyen mint fogyatékkal élő. Ugyanis van egy ilyen opció.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) b. válasza koko52 (#8) üzenetére


b.
félisten

ja de néztem egyébként közben radeonoknál is van valami egérkurzor hiba az adrenalinnal.

Sokan még abban a hitben élnek, hogy a Windows 50 ezer forint. pedig én 8 K ért vettem 8 at, frissítettem 10 re. Tökély minden. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Pipó


Pipó
őstag

Olyan "elképzelhetetlenül nagy sebességre" kapcsolt az Nvidia, hogy a legközelebbi gyorsjavítás már a drájver előtt meg fog jelenni. [link]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11) b. válasza Pipó (#10) üzenetére


b.
félisten

az a jó hogy javítják.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) CptAdamica


CptAdamica
veterán

De jó, hogy tegnap cseréltem a .60-as végűre... :D

Megyen!

(#13) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A GTX 970-re nem jött.

(#14) Dr. Akula válasza b. (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Emagon 2200 Ft volt a Win10 licensz, persze sulinetes verziót árusítottak a románok, amit ugye nem lehetne. Mondjuk hivatalosan ingyen upgradet se, de működik. Eddig még ez is, csak ki tudja hány embernek adták el ugyanazt. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) CptAdamica válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én úgy tudom, hogy az EU-ban a törvények miatt legális tovább adni az OEM kulcsokat. Nem is esett jól Májköléknek.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#16) b. válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


b.
félisten

És valóban most is van fent több verzió is. :DDD
Az angol retail verzió is csak 4300 ft. :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Interceptor válasza Predatorr (#5) üzenetére


Interceptor
addikt

"Nem remeg a kurzor sem, ha valaki éppen adatot lopna a gépemről, rendellenes működést okozva" ez még viccnek is rideg :Y

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#18) woker válasza b. (#6) üzenetére


woker
aktív tag

Semmi köze nem volt a hibának ahhoz, hogy virágbolti volt a windows vagy sem. Teljesen legálisan vásárolt w10-em van (direktben a M$-tól vásárolva és nem ügyeskedve, key reseller oldalakon) és érdekes módon nekem is jelentkezett a hiba... :U

(#19) snecy20


snecy20
veterán

Ez jó hogy jött, mert már készültem újrarakni a Win10-t...rá nem jöttem volna hogy ezt a VGA driver csinálja...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) Predatorr válasza Pipó (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

Kvantumszinten csinálják.

Interceptor: Hű, de keveset tudsz a számítógépekről! :((

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) b. válasza woker (#18) üzenetére


b.
félisten

értelmezés: : " egy-két emberkénél"

ez már régebbi hiba a torrentes verzióknál,, csak most elérte a legális verziókat is és az Nvidia kártyákat is Radeon után..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Észre kellene venni, hogy ezek a hibák csak néhány felhasználót érintenek, nem igazán tekinthetőek általánosnak. Az érintett felhasználó bejelenti a hibát, a rendszer létrehoz egy ticket-et, az nvidia megoldja a problémát (ha tudja), és elérhetővé teszi a felhasználóknak a javítást. Ezért nem a hivatalos driver csatornán jelenik meg. Egyszerű terméktámogatás, ennek így kell működnie.

Csak azért írom ezt le, mert úgy van beállítva az egész, mintha valami rossz dolog lenne.

Az AMD nem ad ki felhasználói bejelentésekre javítást?
Ha igen, akkor miért nincs róla cikk?
Ha csak a havi egyszer megjelenő driverekben adja ki ezeket a javításokat, akkor az miért jó?
Miért jó, hogy mindenki egyszerre kapja meg a javításokat?
Pedig az lenne a lényeg, hogy az érintettek a lehető leghamarabb megkapják.

(#23) b. válasza FLATRONW (#22) üzenetére


b.
félisten

Ha bemész A radeon driveres topikba ott is rengetegen panaszkodnak az új Adrenalinra, és van egérmutató gond satöbbi. Szerintem is ez a normális . Ha hetente jön sem érdekel vagy teszem szóvá, mert ez szerintem, jó dolog.
Microsoft nem veszi figyelembe a VGA gyártókat teljesen illetve úgy frissíti az Oprendszert, hogy nem az a fő prioritás, hogy maradéktalanul az utolsó bitig együtt dolgozzon a legújabb driverrekel a win mindhárom gyártónál.
Szerintem még soha nem volt ekkora szerepe játékokra, azok teljesítményére és az operációs rendszerrel való együttműködésre a drivereknek.
Mondjuk ahhoz képest , hogy pár éve az volt beharangozva, hogy a Dx 12 megjövetelével a drivereknek nem lesz igazán nagy szerepe....

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) FLATRONW válasza b. (#23) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez teljesen így van.
Például nálam nem jelentkezett ez a hiba, ezért nem is telepítem ezt a drivert.
Egyesek, akiket szintén nem érint a dolog, úgy élik ezt meg, mintha a világ dőlt volna össze.
Jönnek a kommentek, hogy ép tegnap frissítettem, most megint szarakodhatok vele. Mintha kötelező lenne frissíteni, pedig náluk nem is jelentkezik a hiba.
Gondolom az a felhasználó most nagyon elégedett a terméktámogatással aki bejelentette a hibát.
Én az lennék.

(#25) GreatL


GreatL
őstag

Nálam jelentkezett... de a win 10-re gyanakodtam.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#26) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nálam a hotfix előtti sima driver-el sem volt probléma.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#27) snecy20 válasza GodGamer5 (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Nálam csak és kizárólag Dirt Rally 2-ből való kilépés után...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) Abu85 válasza FLATRONW (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden AMD hivatalos driverről van hír. Nagyjából ugyanannyi drivert adnak ki egy évben, amennyit az NV. A különbség az, hogy az NV-nek több párhuzamosan fejlesztő csapata van, és ha a külön csapatok által fejlesztett csomagokat comittelik, akkor azok előhozhatnak ilyen bugokat. Ugyanez volt az AMD-nél a Catalyst érában, amikor volt havi egy WHQL, és jöttek a hotfixek, amik az egymással nem tesztelt komponensek felfedezett hibáit javították. Ezt a fejlesztési modellt vette át az NVIDIA, így jönnek a WHQL-ek, majd a komponensek kompatibilitási hibáinak javításai a hotfixekben.

Az AMD fordítva csinálja manapság. Nincsenek külön csapatok, csak egy batch van, így minden komponens egymáshoz készül. Előbb hoznak egy saját maguk által aláírt Optional verziót, majd abból megy valamelyik WHQL-re negyedévente egyszer vagy kétszer. Így viszont nincs hotfix, mert maga a fejlesztési modell zárja ki, hogy a comittelés során egymással nem tesztelt komponensek kerüljenek össze.

Pro-kontra dolog az egész. Az AMD modelljével nem lehet sűrűn hozni WHQL-t, ezért egy évben kevesebb ilyen meghajtójuk is van, viszont kizárt, hogy komponensek kompatibilisából eredő bugok jönnek elő. Az NVIDIA modelljével sűrűn lesz WHQL, egy évben többet is adnak ki az AMD-nél, viszont ehhez egymással nem tesztelt komponenseket is összecsomagolnak, ami ha bugot okoz, akkor jön egy gyors hotfix. Mindkettő működik, csak más előnyeik és hátrányaik vannak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) arn


arn
félisten

A verziok minositesenek mar regota semmi ertelme... whql, etc, semmit sem garantal. Adjanak csak verzioszamot, de meg jobb lenne, ha datumoznak, aztan kesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Zer0Code


Zer0Code
lelkes újonc

Nálam 435.27-es win10 insider-es driver van fent, ez úgy néz ki tökéletesen működik 1903-as win10-el.
A legutóbbi 2 "hivatalosan" kiadott driver nem volt jó, pl. ez az egér bug is előjött velük...

(#31) FLATRONW válasza Abu85 (#28) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ennek ellenére AMD-nél is rengeteg hiba van, mégsem törik magukat azon, hogy idő előtt kihozzanak ilyen félhivatalos drivereket. Bejelenti a felhasználó a hibát, majd rossz esetben várhat egy hónapot, hogy megjelenjen a hivatalos driver a javítással.

(#32) Abu85 válasza FLATRONW (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden driverben van hiba, de amikor egymással nem tesztelsz csomagokat pakolnak össze, akkor nagyságrendekkel egyszerűbb a hibakeresés, mert fordítanak pár másik meghajtót, és egy délután alatt javítják az egészet. Ezek így nem tipikus driverhibák, hanem generáltak. Ha nem több csapat fejlesztené a csomagokat, akkor nem is léteznének. Ugyanezért tudott az AMD is napokon belül hotfixet hozni a Catalyst érában. A nem generált, vagyis tényleges driverhibáknál sokkal nehezebb a helyzet, mert sokáig tart, amíg reprodukálják, aztán amíg megkeresik a forrását. Ha az megvan, akkor a javítás már ott is gyors.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) FLATRONW válasza Abu85 (#32) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezt megértem, de ne látom semmi előnyét. Generált vagy tényleges hiba, mindkét esetben előjönnek.
Az AMD most egy nagyon lassú driver kiadási ciklusra állt át. Rengeteg szolgáltatást tesznek bele, amik rengeteg hibát generálnak, illene egy kicsit felgyorsítani az egészet.
Régebben, amikor az NV kevesebb drivert adott ki, akkor is gyakrabban hoztak ki beta drivert, mint most az AMD.

(#34) Abu85 válasza FLATRONW (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek a hibák nem a fejlesztésből jönnek elő. A Catalyst érában azért volt az AMD-nek sok hotfix meghajtója, mert az történt, hogy két csapat párhuzamosan fejlesztett két drivert. Ezeknek ugye csomagjai vannak, amelyek párhuzamosan készülnek, és amikor committelés van, akkor kiválasztják a csomagokat, és összeraknak egy drivert publikus kiadásra. Mivel két csapat fejlesztett, így előfordulhatott, hogy bizonyos csomagokat sosem teszteltek egymással. Ergo egy csomag jónak tűnt a B csapat meghajtójával, de az A csapatéval összerakva már nem az, és innen jött a bug. Viszont ez csak a kiadás után derül ki. Ugyanez van az NV-nél, mivel a sűrű WHQL-hez nem elég egy batch, ők például hárommal dolgoznak, tehát van egy A, egy B és egy C csapat, és ezek külön fejlesztéseket visznek, amelyek csomagjait összerakják egy kiadásra, de garantálni így nem lehet, hogy nem generál bugot különböző csapatoktól származó komponensek committelése. Viszont annyira egyszerű a probléma megkeresése, hogy gyorsan tud jönni a HotFix, ahogy az AMD is gyorsan hozta a Catalyst érában.

A Radeon Software mellett az AMD ezt a fejlesztési modellt feladta, mert véleményük szerint hiába WHQL-es a driver, ha órákkal a kiadás után, egymással nem tesztelt komponensek összeillesztéséből eredő bugokat fedeznek fel rajta. Emiatt ma azt csinálják, hogy csak egy csapat van, minden komponens egymáshoz van tesztelve, így nem fordulhat elő ez a probléma. Viszont nem is tudnak sűrűn WHQL-t kiadni. Régebben az NV is így dolgozott, csak a marketing miatt ráálltak arra a modellre, amit az AMD elvetett. Egyikkel sincs igazán nagy probléma, csak más előnyeik és hátrányaik vannak. De végeredményben driverek folyamatosan jönnek a bugokra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Cs1csó válasza Abu85 (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az AMD megoldásánál tehát kevesebb a hibalehetőség de ha mégis belefut az ember egybe akkor mivel nagyon ritka a kiadási ciklus hónapokat várhat a javításra, nem?

Ilyen szempontból az Nvidia TALÁN jobb hiszen jön pikk-pakk egy javítás, még ha mindig is várható, hogy lesz egy kis hiba de arra jön is a javítás.

(#36) FLATRONW válasza Abu85 (#34) üzenetére


FLATRONW
őstag

Továbbra sem látom előnyét ennek a lassú kiadásnak.
Függetlenül attól, hogy náluk nem a párhuzamosan fejlesztett csomagok keveréséből adódik a baj, ugyanúgy azok a hibák jönnek elő, mint az NV-nél.
Az NV az esetek többségében megoldja egy hotfix-el, az AMD-nél pedig egy jó ideig lehet várni a javításra, mert nincs semmi támpontjuk a hibával kapcsolatban.

(#37) Abu85 válasza Cs1csó (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a hibalehetőség a kevesebb, hanem nem generálnak olyan hibákat, amelyeket egymással nem tesztelt csomagok összeillesztése okoz. Ezek a hibák ugye alapból nem is léteznének, ha csak egy csapat dolgozna a fejlesztésen.

(#36) FLATRONW: Nem érted. Az NV hotfixes javításai olyanok, amelyek nincsenek is ott a know issue résznél. Egyszerűen az generálja őket, hogy kiadás előtt komponensekre levetített tesztelés van, de együtt már nem nézik ezeket. Amik a know issue résznél vannak, azokat szimpla hotfixszel nem lehet orvosolni, azokra ugyanúgy várni kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) FLATRONW válasza Abu85 (#37) üzenetére


FLATRONW
őstag

Értem én.
Azt látom, hogy hasonló hibák fordulnak elő a két gyártónál, ezen felül az AMD túlzsúfolt szolgáltatásai még plusz hibákat generálnak. Náluk ezek javítása minden esetben sokáig tart. Azonban az NV-nél a hibák nagy részét egy hotfixel javítják, mert kb. tudják, hogy melyik fejlesztési ág generálta.
Például az AMD nem tudta volna ilyen gyorsan lereagálni ezt az egérhibát.

[ Szerkesztve ]

(#39) b. válasza Abu85 (#37) üzenetére


b.
félisten

DE honnan veszed hogy ez ebből adódik? minden driver hírnél leírod hogy ez a metódus nem jó és AMD már váltott és s a többi már tudjuk DE AMD nél is van egérmutató probléma, meg ahogy olvastam a topikot mindenből bőven elég szépen...
A fórumon azt írták a Wndowssal van valamiféle ütközése, nem olvastam sehol olyat hogy a drivereket nem jól illesztette össze az A csapat a B vel...
Ettől még lehetséges hogy igazad van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) Abu85 válasza FLATRONW (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A szolgáltatások is egy tényezőtől függnek: mennyi szabad kapacitásod van rá. Az AMD-nek eléggé sok, mert berendezkedtek egy nagyon olcsón fenntartható fejlesztési modellre. Két tipikus tényező viszi nagyon az erőforrást a meghajtónál, maguk az implementációk, illetve vezérlőpult. Ha megnézed ebből a szempontból az AMD nagyon máshogy csinálja, mert egyrészt kidobták az öreg vezérlőpultot, és írtak helyette egy másikat, ami nyilván friss kód, tehát a karbantarthatósága lényegesen olcsóbb. Emellett az explicit API-t teljesen másképp csinálják, mivel van egy PAL a hardver fölé húzva, és ez egységes a Mantle, Vulkan és DX12 alatt is. Az API-hoz csupán egy ICD van a PAL fölé húzva, és azon keresztül van megoldva a kompatibilitás. Ez megint nagyon olcsó, mert mindössze egyetlen csapat csinálja gyakorlatilag az általános optimalizálást DX12 és Vulkan alá is. Ez az oka annak, amiért az AMD tud erőforrást költeni olyan projektekre, mint a Chill, az Anti-Lag, RIS, ésatöbbi.

Az NV-nek nagyon sok erőforrást elvisz az, hogy a DX12 és a Vulkan implementáció még mindig különálló, a vezérlőpult ezer éves, tehát nehéz karbantartani, és a vezető oka annak is, hogy amit szolgáltatásként kínálnak, azt külön programban csinálják, mert nehéz A, B és C csapattal fejleszteni sok komponenst. Ellenben külön programként azt csinálják, hogy a meghajtó oldalán definiálnak külön specifikációkat, amiket a program szintjén kezelnek.

Szóval alapvetően nem azért van több szolgáltatása az AMD-nek, mert csak egy csapat fejleszti a drivert, hanem mert 5-6 éve hoztak olyan döntéseket, hogy ugyanazt az alapvető munkát sokkal gyorsabban és olcsóbban tudják elvégezni, mint az NV, és így már megérik a szolgáltatások. Az NV-nek nem érik meg, mert eleve nagyon sok pénzt költenek a karbantartásra, ami zömében a tizensok éves kódból ered.

De ahogy írtam fentebb, maga a hiba nem is létezne, ha nem lenne több fejlesztési ág. :)

(#39) b. : Régen rákérdeztem, hogy miért ez a sok hotfix, és akkor elmondta a driveren dolgozó kontakt, akit még egy németországi látogatás során ismertem meg, hogy a felosztott fejlesztés okozza. Ezt az AMD sem titkolta a Catalyst érában, sok WHQL-hez nem elég egy csapattal fejleszteni.

Nem azt írom, hogy nem jó, hanem azt, hogy vannak előnyei és hátrányai. Az NV aktuális fejlesztési modelljének ugyanazok az előnyei, amiket az AMD is vitt a Catalyst érában, míg az AMD fejlesztési modellje gyakorlatilag megegyezik azzal, amit az NV csinált régebben. Nincs igazán egyértelmű választás, mert egyik cég sem volt megelégedve a korábbi fejlesztési koncepcióval, ezért váltottak. Csak persze más indokok miatt. Az AMD most csak azért lehet elégedett, mert nagyon friss a Radeon Software kódja, tehát költségekben még messze nem vállalhatatlan, de pár év múlva az lesz, akkor majd elgondolkodhatnak ismét az újraíráson. Ugyanakkor ez ellen is rengeteg érvet lehet felhozni, és ez indokolja, hogy az NV miért nem döntött még mellette. Hiába dinoszaurusz a vezérlőpultjuk, kockázatos az ismertet lecserélni az ismeretlenre.

Az AMD-nél is leginkább Koduri ragaszkodott a restarthoz. De óriási kockázat volt ám. Bár Koduri bátor fazon. Az Intelnél is a restart volt az első lépése, ez valóban kell ahhoz, hogy humánerőforrást szabadítson fel.

Egyébként ne higgyük, hogy ezek egyszerű döntések. Van egy csapatvezető, aki kimondja az áment, de ha nem jön be, akkor leostorozzák ám a hátát. Az NVIDIA esetében valószínűleg az lehet, hogy ha még a váltás fel is merül úgy elméletben, akkor is azt mondják, hogy a jelenlegi helyzetben kockázatos bármit is változtatni. Az AMD-nek és az Intelnek az akkori helyzetben nem volt az. Ők abból a kérdésből indulhattak ki, hogy mit veszíthettek volna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) b. válasza Abu85 (#40) üzenetére


b.
félisten

megpróbálom neked megkeresni azt a reddit bejegyzést, amiben szóba jött az új driver vezérlőpult egybehozása. El sem hinnéd, hány ember van ellene, hogy ne legyen csicsás RGB dizájn, hanem legyen inkább hozzáértőknek szóló alap felületű. meg hogy a driverhez nem szokta hozzányúlni, az Experience felülete pedig nem elavult és teljesen megfelelő. magyarul szerintem az a gond, hogy egyként kezeled te is a drivert ami ez

és az experiencet ami ez:

persze egyértelmű, hogy te tudod miről van szó, de szerintem ebben van egy tudatos dolog is, hogy külön van választva a gaming szekció és a driveres rész. nekem tetszik az adrenalin felülete, de nincs gondom az experiencevel sem.

Leírta ott is egy fejlesztő, hogy driverbe az nyúlkáljon, aki ért hozzá. Az általános beállítások,játékbeállításaik, optimalizálások magyar nyelven érthetően, elérhetőek az experience felületén belül, ami egy modern kielégítő szolgáltatás. stream játékrögzítés,szűrők, A képek mentése , driverek, infók minden ott jön be és onnan elérhető, Egyszerűen Nvidán nem kell Chill, meg profil a fogyasztáshoz,a kártya berak driver installál és onnantól a driveres kezelőfelület nagyjából hanyagolható, minden extrára az experience ad lehetőséget. Driverbe nem léptem be jó ideje már, egyszerűen felesleges, pedig a héten cseréltem gy GTX 1070 karit egy RTX re...Még ott sem kellett semmit vele varázsolnom.

Bocsánat valamiért nem engedi meg a PH , hogy feltöltsem a képeket a kommetemhbez, totál be van lassulva az egész oldal.
Szóval képzelj oda két képet :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Abu85 válasza b. (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a felhasználói felületről van szó. Az lehet Win 95 szintű is, hanem magáról a vezérlőpultról. Ez az NV-nek egy nagyon régi, nagyjából 15 éves saját keretrendszerére épül, és az a 15 év meglátszik rajta, a karbantarthatósága pedig nem valami kellemes. Azért vannak manapság nagyon modern, és nagyon gyors keretrendszerek, amelyekre lehetne építeni egy újat, csak hát ugye a kockázatvállalás...

Én nem kezelem egybe. Senki sem kezeli úgy. Ez is önmagában egy probléma, hogy van két program, két külön keretrendszerre, és ezeket kompatibilissé kell tenni. Mindez viszi az erőforrásokat, és akkor ezek az emberek csak annyit csinálnak, hogy működővé teszik azt a rengeteg komponenst, amelyet pusztán azért tartasz, mert ragaszkodsz a driver 15 éve írt, és azóta alaposan bepiszkított részeihez. Ez mind pénz, idő és humánerőforrás. Viszont egyetlen vezetőnek sincs bátorsága azt mondani, hogy váltani kellene.

A Chill eleve nehezen megvalósítható, mert az AMD-nél vannak a szabadalmak. Olyan sok különböző mód pedig erre a problémára nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) b. válasza Abu85 (#42) üzenetére


b.
félisten

De ennek továbbra sincs köze ahhoz amit felvetett feljebb a kolléga. Ha hiba van 2 nap múlva jön a javítás. és hiba van adrenalinnál is bőven,bármennyi team is fejleszti. azaz nem jobb semmivel mint az Nvidia ilyen szemszögből sőt lassabban tolják ki a javításokat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) Abu85 válasza b. (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még mindig nem értitek. Ezek olyan hibák, amelyek nem is léteznének, ha nem raknának össze egymással nem tesztelt komponenseket. Ugyanez volt a Catalyst esetében is. Azokra is jött napokon belül a javítás, de ott se léteztek volna ezek a hibák, ha nem több csapat fejlesztette volna a drivert. Ugyanakkor azok a hibák, amik fel vannak véve a know issue részben, azok javítására ugyanúgy többet kell várni az AMD-nél és az NV-nél is.

Mint írtam, egyik modell sem jobb a másiknál, csak más előnyeik és hátrányaik vannak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) b. válasza Abu85 (#44) üzenetére


b.
félisten

De azért leírtam feljebb hogy egérmutató hiba volt adrenalinnal már tavasszal.. tessék..[link].amit jó darabig nem javítottak. tehát ezért nem értem miért hoztad fel a fenti példát hány team csinálja, mert ebbőla szemszögből szerintem ez nem releváns... radeonnál is hemzsegnek a hibák, igen van egérmutató is, meg nem lehetett a tálcára klikkelni az ott lévő ikonokkal...

Értem mit írtál le és értem hogy igazad van, csak nehéz a két dogot összevetni, olyan mintha körtéről beszélnél és almát ennél... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Abu85 válasza b. (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezernyi hiba lehet a driverekben. De ahogy írtam ez Known Issues rész. Ilyen van az NV-nek és az AMD-nek. A hotfix viszont sosem ilyen hibát javít, hanem olyat, ami nincs megemlítve a Known Issues résznél, mert a committelés generálja bugot. Amikor kiadják a WHQL meghajtót, akkor erről a hibáról még nem tudnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) b. válasza Abu85 (#46) üzenetére


b.
félisten

jah, így már világos ezt a részét nem tudtam lerakni a hardverbe . :DDD Bocsi! :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) FLATRONW válasza Abu85 (#44) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ebben nem lehetsz olyan biztos. Az AMD példája is jól mutatja, hogy fejlesztési ágak keverése nélkül is sikerült összehozniuk egy egérrel kapcsolatos hibát. Valószínűleg ez a bravúr az NV-nek is sikerülne.
Ami hibát három fejlesztőcsapat eltud követni, azokat egy fejlesztő csapat is elkövetheti.

(#49) lo_jo


lo_jo
senior tag

Hú, azért elég szép, hogy egy nv szintű cég 2k19-ben nem ismeri az integration test fogalmát. Segítek, de, ismeri. Minden komponens van együtt tesztelve a többivel. Sokkal kisebb cégeknél is. Viszont minden szoftveres környezetet nem fognak szimulálni és kipróbálni, lehetetlen is, mert végtelen test case.

Ne próbáljuk már eladni az nv-t úgy, mint akik az alap tesztelési folyamatokkal és eljárásokkal nincs tisztában.

(#50) M107


M107
addikt

:R

Egyet azért mindenki elfelejt :

A számítógép több részegységből áll össze nem olyan mint pl egy cél hardver, mindig lesznek hibák és bugok

:P

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.