Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerilee


gerilee
aktív tag

Ilyenkor igazolva látom magamat, amikor azt mondom, hogy rendkívül túlárazottak az Apple termékei. Gazdasági válság idején ilyen nyereséget csak irreális haszonkulcsal lehet elérni.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#2) David75 válasza gerilee (#1) üzenetére


David75
őstag

És persze jó marketingel.Meg hát minőségi terméket is kell hozzá gyártani...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#3) Sunabouzu


Sunabouzu
csendes tag

Semmi nem tart örökké, ez a lufi is kipukkan egyszer. Kevés embert sokáig át lehet vágni, de sokat csak kevés ideig.

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Milyen érdekes, hogy a Microsoft és az Intel nyeresége soha, senkit nem zavar... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Viktor77 válasza Syl (#4) üzenetére


Viktor77
titán

És milyen érdekes, hogy valaki a flame kedvéért ezt mindig megemlíti.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) David75 válasza Syl (#4) üzenetére


David75
őstag

Persze mert az apple-t csak szeretni meg utálni lehet.Az apple csakl átbaszás,túlárazás,a sony laptopok,vagy a htc telefonok,vagy az iaudio lejátszok azok nem túlárazottak soha.Az apple-nél az irigység kettős mércét szűl.Ja és jelenleg nincs apple termékem...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7) Sunabouzu válasza Syl (#4) üzenetére


Sunabouzu
csendes tag

Mivel ők érdemben is fejlesztenek valamit, nem szappantartókat töltögetnek más által gyártott alkatrészekkel. Az intel a modern számítógép- matematika- és anyagtudomány abszolút fellegvára. Ennek a gyümölcsét meg elég jutányosan élvezi a nagyvilág. A profiton meg nem üldögélnek, hanem elmegy a kutatásokra. Ezt nem lehet összehasonlítani azzal, hogy pár formatervező mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Schnauzbart ist horizontale Aufrufezeichen!

(#8) David75 válasza Sunabouzu (#7) üzenetére


David75
őstag

Haha az innovatív m$:) Az intelre ez igaz is.Viszont mindenkinek megvan a lehetősége hogy meglévő dolgokból jót rakjanak össze.Mégsem teszik annyira jól mint az apple.Miért is? :P

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#9) negyedes válasza David75 (#8) üzenetére


negyedes
addikt

Teszik, hidd el ;) . Csak ok wint adnak a gepeikhez.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10) szabage válasza David75 (#8) üzenetére


szabage
tag

"Mégsem teszik annyira jól mint az apple" LOL :D :))

(#11) Parson válasza szabage (#10) üzenetére


Parson
addikt

Az a baj, hogy sokan nem vesznek észre egy két fontos apróságot... egy termék előállitása és piacravezetése nem csak a gyártáson és meglévő technológiák aplikálásán mulik, hanem emberi tényezők is vannak benne... ebből is(!) kifolyólag vannak jobb és rosszabb termékek. Részben ezért is drágábbak az apple termékek... mert jól vannak összerakva (és előtte megtervezve), és ehhez jó, komoly munkaerő van az apple mögött. Akinek meg ez nem érthető, az ne csodálkozzon hogy az olcsóbb termékek kevesebb ideig birják szuflával (nem csak erősen vett fizikai értelemben) használatban.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12) szabage válasza Parson (#11) üzenetére


szabage
tag

Ezzel nem is vitatkoznék. Viszont még egy csomó termék van ami szintén remekül eltalált a maga kategóriájában!
A jól vannak összerakva kijelentés meg ügye kicsit sántít ( ez nem azt jelenti hogy rosszul vannak összerakva, csak hogy ha körbenézel bmacen akkor elég sok hibával is szembesülsz, amellett hogy sokan visszasírják az a minőséget, amit akkor produkáltak, mikor nem akartak hatalmas piacot megszerezni...)

Csak december óta ha visszanézem: apple tv 1080p,27"imac i7 villogás, i5 repedés,mmouse miatt merül gyorsan az egér,Zenelejátszáskor túlzottan melegszik az új Mac Pro,belassul iphone - szoftveres hibákat, hiányosságokat nem említve.Ez azért sok sztem egy prémium terméktől, és ehhez jön az is, hogy sokszor kapsz xy consumer laptophoz 2-3 év garanciát _alapból_, addig itt ezt sem tartalmazza az ár.

(#13) D. Balazs válasza szabage (#12) üzenetére


D. Balazs
tag

Azért pár kijelentéseddel vitatkoznék.
Kezdjük a garanciánál: azért ad többek között 1 évet, mert külföldön nincs többre szükség.
Adhatna 20-at is, de maximum és itt tényleg maximumra gondolj 2 év után tőlünk nyugatra úgyis elpasszolják, becserélik a gépet.
Ez a garanciális téma csak itt kelet európában ekkora gond, mert itt nincs pénz gyakran cserélni, ezért mindig sír a szánk, hogy miért csak 1 év. De ugye azt meg senki nem várja el egy cégtől, hogy ausztria után következő keleti országokban 3 évvel adják?

A másik meg, hogy a prémium kategóriás gépeiknél milyen hibák vannak.
Hát nem több, mint másnál. Példának okáért ott van a Lenovo, vagy a Sony, ami egész szériát vissza hívott az aksik miatt. Vagy vehetjük alapul az én Dell XPS laptopomat is, mert ebben meg a merevlemez ment szét fél év alatt. Csak ugye én nem megyek be sírni a fórumba, hogy hogy jártam. Szóval hiba mindenhol van.
Az iPhone hiányosságait meg szerintem baromság firtatni, mert lehet, hogy vannak hibái, de cserébe sok program van rá. A lassulásról meg megint annyit, hogy az én Samsung Omniám is sokszor akadozik, de kérdem én, hogy ez egy közel 2 éves Pda-nál ez annyira gáz lenne?
Nézd meg az újat. Annál egy pillanatra nem látsz lassulást. Csak ugye a sok gyökér tesztelő mindig összehasonlítja a legújabb kütyüt a legrégebbi iPhone-al.

(#14) negyedes válasza D. Balazs (#13) üzenetére


negyedes
addikt

Azert egy Dell Latitude E szerias gepre alapbol jar a 3 ev gari.....amerikaban.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15) Syl válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

A fikázó beírások után sem érzem flame-nek az én megjegyzésemet. Nem azt írtam, hogy az Apple a király, az Isten. Csak megjegyeztem, hogy itt a PH fórumain valahogy divat lett a Microsoft istenítése valamint a Google, az Apple fikázása.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) szabage válasza D. Balazs (#13) üzenetére


szabage
tag

Igen,mindenhol vannak hibák.De én mégis elég soknak tartom ezeket egy prémium márkánál. (saját vélemény)
Garanciát sajnos én nem tudom ilyen könnyen letudni(mármint hogy nem rám tervezik), de itt gondolkodásbeli különbség van köztünk,szóval kár is ragozni.

(#17) D. Balazs válasza szabage (#16) üzenetére


D. Balazs
tag

A garanciás dologban tényleg eltér a nézetünk, de annyi baj legyen.
De a drága, prémium kategóriás gép nem igaz feltétlenül, mivel csak itthon kerülnek ennyibe a gépek. Amerikában az alap szériás Macbook 1000$, ehhez képest nálunk 266 ezer. Most gondolj bele, hogyha 190-ért megkapnád itthon az sok? Mert szerintem nem.
A drágábbat is vehetjük alapul, de az eredmény százalákosan kb. ugyanott van.
Szóval az Apple sem drágább a többi gyártóhoz képest. Az meg egy másik dolog, hogy magyar honban szeretik az embert megnyúzni.

(#18) szabage válasza D. Balazs (#17) üzenetére


szabage
tag

Asszem ott nettó árak vannak(mármint apple shop), mivel minden államban eltérnek a rátett egyébb díj(ak). Azt meg hogy EUban ilyen védővámok vannak...nos az okosok biztos tudják mi a jó :P

[ Szerkesztve ]

(#19) Parson válasza szabage (#12) üzenetére


Parson
addikt

Nos a sok hibábal meg én vitatkoznék... talán még egy nem gyárban dolgozó kivülállónak is érthető, hogy a nagy számok törvénye alapján ha százalékosan nem is, de abszolut értékében megnő a hibás végtermékek száma... Ez pusztán abból adódik hogy még a legeslegjobb gyár a világon, legyen az akárki, sem tud tökéleteset alkotni. Na most minél nagyobb a darabszám, annál jobban kell lecsökkenteni a százalékot, hogy végeredményben annál kevesebb darabszámban menjen ki a gyárból hibás termék. Az apple mai piaci igényei és ebből származó darabszámok mellett viszont érthetően ha kisebb százalékban is, de előfordulnak hibás termékek - akár még szállitás során létrejövő hibákból is, bár ezekbe most felesleges belemenni. Egy a lényeg: a garancia fogalmát alapvetően ezért találták ki. - És ez nem takarózás, hanem tényből adódik - tökéleteset senki nem tud alkotni.

A szoftveres és egyéb hiányosságok más asztal... egyszerű marketingfogás, hogy nem dobnak mindent az öledbe kapásból, csak fokozatosan, ujabb és ujabb verziókiadásokkal ujabb és ujabb vásárlóerőket megmozgatva. Az üzlet meg nem barátság, ezért nem kell hibáztatni őket... inkább saját magad, ha nem tájékozodsz, mit veszel meg. (Erre most megint lehetne reagálni, hogy ez akkor is pofátlanság, meg egyfajta becsapás, de könyörgöm; ha nem tudod mi a különbség a krumpli és a zsiráf között, akkor ne menj ki a piacra, mert kurvára átbasznak...)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#20) szabage válasza Parson (#19) üzenetére


szabage
tag

Én is tisztában vagyok ezzel, de mostanság én úgy érzem, hogy nem csak az eszköz hibák szaporodtak meg, hanem a konstrukciós hibák is.(Arra gondolok, hogy sok helyen említik a repedő kijelzőt, belső feszültségre gyanakodva - és elég nyugtalanító például, ha otthon áll egy pl, és habár még jó, kitudja meddig bírja)

Szoftveres megszorításról: sztem okosan kitalálták,ha én gyártanám én is ezt tenném a haszon miatt ;] Ha pedig én venném...nos arra is vannak okosságok :D

(#21) D. Balazs válasza szabage (#20) üzenetére


D. Balazs
tag

A repedő kijelzőtől ne félj, mert olyan nincs (vagyis nem olyan, mint ahogy felvázolod).
Mindössze annyi történt, hogy repedve küldték el őket(vagy szállítás közben lett baja).
Meg volt egy szintén rossz széria, ahol meg a video kártya nem működött, ezért a gépből lett egy drága papír nehezék.
De a videó kártyáról maximum a gyártója tehet, mert neki kell őket tesztelni, nem pedig az Apple-nek.

(#22) negyedes válasza D. Balazs (#21) üzenetére


negyedes
addikt

A rebego kepet softweresen oldatak meg ha jol emlekszem.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23) suraki


suraki
tag

Nem hiszem, hogy minőségen kellen lovagolni mint okon, hogy emiatt "nem érdemli meg" ezt a kiugró nyereséget. Számos felmérés készül évről évre (például: http://9to5mac.com/squaretrade-laptop-2009-5463556 ) és ezek bizony mindig azt mutatják, hogy senki nem különb a másiknál.
Ebből elég könnyű odáig lejutni, hogy nem itt van a difi. Ha csak marketingről lenne szó, akkor az iPhone (vagy előtte az iPod) nem döntögetne rekordot évről-évre, hanem csak egy aprócska szikra lenne az informatika egén. Azt hiszem ezt belátni sem kell agysebésznek lenni. Vagyis ugyan azok:
- a hardverek,
- a szoftver komponensek,
- a maketingtrükkök,
...mint bármelyik dzsunka noname cégnél és még a ménőségük sem kiugró.
Innentől kezdve el lehet gondlokozni azon, hogy mi az amit az Apple tényleg jobban csinál. :D

(#24) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerintem az Apple csak fanatizál, hogy az emberek a termékeik révén különlegesebbnek érezzék magukat, akinek a pénztárcája ezt megengedi...lelke rajta.

Én ajánlom mindenki figyelmébe a Simpson család 20. évadát. Abban van egy Apple-t parodizáló rész, Mapple-nek hívják és stb. Nézzétek meg, nem tudom melyik epizód, de a 20. évadban van, ez tuti. :)

Thanos was right.

(#25) suraki válasza Narxis (#24) üzenetére


suraki
tag

Láttam, tényleg jó rész volt. :))
De neked Morpheus szerintem a rossz pirulát adta oda...vagy hiba van a mátrixban ;]

(#26) Duree


Duree
veterán

Tisztelem de nem szeretem az Apple-t
Tul vannak fanatizálva és emiatt sokkal drágábbak mint hasonszörü társai

duree54

(#27) Parson válasza Duree (#26) üzenetére


Parson
addikt

Nem fanatizálás ez, hanem profi csomagolástechnika (a szépet és jót mindenki szereti - főleg ha még ergonomikus is a kezelhetőség. Itt egyedól a 'jó' fokozata az ami kérdéses) - de a csomagban lévő termékek technikailag jók is... marketingfogások miatt viszont nem teljesitményben, csak minőségben csúcshardware-ek (komplett eszközre gondolok)... (az esetleges hibás termékektől most tekintsünk el - az egy másik asztal).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#28) Sanyix válasza Parson (#27) üzenetére


Sanyix
őstag

De de fanatizálás, ugyanis nem is szép meg nem is jó. Szépnek azért nem szép, mert ronda :) semmi dizájn. Ha nem apple almácska lenne rajta mindenki mondaná mekkora 0 dizájn.
Jónak sem jó, vagyis nem jobb mint a többi, mivel pont ugyanazokból az eszközökből legózzák össze, mást nem csinálnak.
És mint tudjuk pl a tömeghisztéria legnagyobb gépviselője az ipod pl nemhogy jó, hanem gagyi, ugyanis hangminősége közepes, tárterülete kicsi, és emellett drága, vannak ennél sokkal minőségibb cuccok annyiért, csak almácska nélkül.
Na meg a robbanó iphonek...
De a szoftveres oldalon is lehetne mondan, a realmedia után következő szégyenspywaret a kviktálymot, és a mov nevű förmedvényt.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#29) Parson válasza Sanyix (#28) üzenetére


Parson
addikt

Jó, aláirom, hogy a szépség mint fogalom eléggé szubjektiv dolog (az apple almácska emblémája meg csak egy embléma, nem attól lesz szép vagy jó :DDD)... de a letisztult forma már nem az... ezzel fogalmazva már más a helyzet. Az ergonomiába sem tudsz belekötni, ez tény. a többi pedig láthatoan szintén laikus megközelités. Sebaj. Unalmas lenne a világ, ha mindenki egyetértene mindenben. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#30) Sanyix válasza Parson (#29) üzenetére


Sanyix
őstag

Laikus megközelítés? :) szerintem az a laikus megközelítés ha valaki azt hiszi, hogy egy intel által gyártot core, és egy intel által gyártott alaplap, és egy nv által gyártott gpu-nál, a jobban sikerülteket az applenek szállítják, a többit meg úgy simán pc-nek :D hát nem, ugyanaz kerül mind2-be, innentől nem lehet minőségről beszélni( az összeszereléssel ne vicceljünk már hogy az apple emberei profibbak egy kártya slotba csúsztatásában, meg jobban dugják az alaplapra az atx csatit :DD) .
ipod hangminősége nem túl jó, TÉNY letesztelve több helyenŰ(iriver, sony veri, nem kicsit), tudása kicsi TÉNY mert össze lehet hasonlítani a konkurenciával, ára túlzott, ez is TÉNY ehhez sem kell sok vizsgálat.

És bizony hogy az almácskától lesz szép és jó, ez a tömegpszichózis része. Almácskával az is jó, ami fos :)
Tulajdonképpen kutyagumit is vennék ha fehérre festenék, és almácska lenne rajta.
A letisztult forma meg olyan dolog mint amikor a kortárs "művészek" ráhánynak egy papírlapra egy átmulatott éjszaka után, és kitalálnak rá valami jól hangzó címet. Olyan nagy semmi de találjunk ki hozzá valami hangzatos jelzőt, és akkor jólesz.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#31) Parson válasza Sanyix (#30) üzenetére


Parson
addikt

Én kérek elnézést a Te magasságos és szent és sérthetetlen stilusodért. Kár hogy nem látod a fától az erdőt, kicsit nyitottabban kéne gondolkoznod. (Ezzel nem az apple-ről akarlak meggyőzni, csak szimplán mondom.) Jah és visszábbvenni a stilusból. Amig ezt nem teszed meg, addig hiába érvelek neked én vagy akárki más komolyabban termékfejlesztéséről, semmit nem ér, mert csökönyös vagy. Sorry, ez van.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#32) suraki


suraki
tag

Kezdem úgy érezni magam, mint az egyszeri Mercedes-es/BMW-s Magyaroszágon.
Ha ilyen autód van, akkor te csak egy kopasz, kigyúrt, agresszív idióta lehetsz.
Ha Apple terméket használsz, akkor csak fanatikus, sznob, pénzesláda lehetsz.
Bár valóban vannak ilyen sztereotip egyedek szép számmal, de az fel sem tűnik a hangos ellenzéknek, hogy az ő isteneik pont ezt a "sznob", "fanatikus", "pénzrabló"-nak mondott céget próbálják majmolni.
Miért ne lehetne ettől az érzelmi töltettől elvonatkoztatva mérlegelni egy technikai eszközöket gyártó cég kapcsán? Én elsősorban nem a felhasználói alapján választok informatikai eszközt (sem), hanem annak technikai paraméterei és tudása alapján.
Lehet hihetetlen, de nem a fanatizmusom állított anno az Apple termékei mellé, sőt folyamatosan használok más eszközöket is, hovatovább a konkurens cégeknek dolgozom!
Ha ezek után elfogult vagyok, akkor annak nem az elhomályosult elmém az oka... :DDD
A kopasz, kigyúrt, agresszív idióták miatt pedig ezúton is elnézést kérek. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) suraki válasza Sanyix (#30) üzenetére


suraki
tag

"nem túl jó", "tudás kicsi" : ez aztán a tudományos megközelítés. :D
De a a kortárs műveszetes átkötésed tetszett a legjobban...látom ehhez még az informatikánál is jobban értesz :DDD
Az hogy sokmillió iPod/iPhone/iMac/iBigyó elégedett(!) tulajdonos van a világon, na ez TÉNY. Ezek, a többségében elégedett emberek bődületes mennyiségű pénzt hagynak az Apple asztalán, ez is TÉNY.
Jól látod, nem az ATX csatlakozó bedugásától, vagy a felhasznált hardver és szoftver-komponensektől lett ilyen népszerű az Alma. Sőt még a legendás és varázserővel bíró marketingjük sem tudna éveken át emberek milliót rávenni a vásárlásra és azokat MEGTARTANI a márka mellett, ha TÉNYleg nem lennének jók a termékeik...persze most DIVAT szídni az Almát, mert jól megy nekik...ha ettől még jobban fog, akkor csak duit. :K
(bocs a stílusbeli koppintásért :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.