Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ejjj de sokan nem hittek Lisa Su-ban. Na de na. Grat neki a cégnek és a vásárlóknak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) Sbig_x


Sbig_x
junior tag

Szép eredmények, le a kalappal.

Nincs benne a cikkben, hogy alakul a desktop részesedés? Megállt a csökkenés? 2021 Q1-ben még 19,3% volt, 2021 Q2-ben már csak 17,1%....

A radeon is mélyrepülésben, már csak 17%-on áll a 20%-ról. [link]

Ez is rekord. ;]

Nem is értem erről miért nincs cikk. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) FrozeN` válasza Sbig_x (#2) üzenetére


FrozeN`
tag

Steam-en pl. folyamatosan nő a részesedés. :K (Mármint procik terén, a GPU legjobb esetben is stagnál)

(#4) Yeffy


Yeffy
veterán

jo hir, well done, csak igy tovabb. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#5) Duck663 válasza Sbig_x (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Túl sok minden kell gyártatniuk, a kapacitások végesek, az érdeklődés meg óriási. CPU, PS5 APU, XBOX APU kettő is, GPU, saját APU-k, CDNA-s gyorsítók... valószínűleg a GPU-k vannak a sor végén.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#6) opr


opr
veterán

Jó hír, bár most az alder lake beleköphet a levesbe. Remélem minimum egy tartós 33%-ig eljut az AMD még pár év alatt, aztán meg évekig mogyorózzák egymást az intellel úgy, hogy egyik évben egyik jobb pár %-al, másik évben másik. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) sh4d0w válasza opr (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nehezen hiszem, bődületes a fogyasztása, ha teljesítmény is kell.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) opr válasza sh4d0w (#7) üzenetére


opr
veterán

Igazából a kérdés annyi, hogy az i5 12600k/kf egy olcsóbb lappal és ddr4 memóriával milyen számokat fog hozni és mennyire lesz msrp áron elérhető. Ha jókat, akkor abból abszolút best buy lehet a legfontosabb ársávban, ha meg is lehet venni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) lemusz válasza opr (#8) üzenetére


lemusz
addikt

Mondjuk ahhoz képest, hogy még 1-2 hete a kiszivárgott leakek alapján egy 12400 verte az 5600X-et, mai megnézett videók alapján már 12600K kell ugyan ehhez a performanszhoz. Mondjuk ramos teszteket se nagyon láttam, pedig arról volt szó, hogy ddr4-el jobban mehetnek a gammák, ezzel szemben kb mindenhol ddr5-tel mentek az intelek. Most személy szerint azt várnám, hogy árat csökkent az AMD, 80 ezerért egy 5600X vajon nagyon álom kategória még az idén?

[ Szerkesztve ]

(#10) Busterftw válasza FrozeN` (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

A gond inkább az hogy itt valószínűleg az új konzolok miatt van, nem pedig a Ryzenek érdeme, mert ugye ezeket is beleveszik.

"Whereas other segments exclude IoT and semi-custom (like AMD's game console business), this accounting of the overall x86 market also includes those products."

Csak "desktop" market share kicsit máshogy nézne ki.
Ha jól tudom q2-ben 17% körül volt.

lemusz:
Több tesztben vagy játékban a 12600k még az 5800x-5900x-t is megveri. Ez a proci a legnagyobb meglepetés jelenleg.
12400 simán túl léphet még a 5600x-en.

[ Szerkesztve ]

(#11) opr válasza lemusz (#9) üzenetére


opr
veterán

Jó, kiszivárgott leakeknek, meg kék/piros grafikonoknak épeszű ember nem hisz. :DDD
5600x 80k-ért elég korrekt lenne, őszintén tippelni se merek, hogy mi lesz az AMD reakciója, illetve lesz-e egyáltalán bármi reakció. De legalább végre van min gondolkodni, nem szinte teljesen egyoldalú a piac, van egy kis izgalom.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Reggie0


Reggie0
félisten

Kivancsi vagyok mobil fronton mi lesz. AL-nel ugy tunik az idle fogyasztas alacsonyabb mint az 5ezres szerian. AMD-re meg kicsit haragszok, hogy a mobil procikat nem lehet tuningolni(pl. feszt allitani), csak desktopon, igy undervoltolni se lehet, igy ha valami ertelmeseg gurit az intel en valtanek is vissza.

(#13) zsintai1987 válasza Reggie0 (#12) üzenetére


zsintai1987
tag

És ebben benne vannak a Japánban és Argentínában eladott darabszámok? :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#14) Reggie0 válasza zsintai1987 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt nem tudom, de bennem felvetodott a kerdes, hogy ha az idegenek embereket rabolnak el, akkor processzorokat is rabolnak-e es ha igen milyen darabszamban/megoszlasban gyartonkent? :D Lehet jobb, ha megyek is aludni.

[ Szerkesztve ]

(#15) cheatergs válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


cheatergs
senior tag

Én most sem hiszek.
Továbbra is hol a VGA-, hol a CPU-részlegük van szétesve; a marketing-osztályuk az Apple-t is képes lenne sírba vinni; a korábbi hibáikból jottányit nem tanulnak (ld. a látványos hasonlóságot az Athlon-éra és a Zen-éra körülményei és életútja közt); és ahelyett, h agresszíven kihasználták volna az Intel töketlenkedését a nyomulásra, megint tesze-tosza módon, félgőzzel ellötyögtek 4 évig.

Su majd akk számít jó CEO-nak, és akk érdemelné meg a bónuszait, ha 4 év múlva is az AMD lesz a csúcson telj.-fogy.-ban, legalább 40%-os részesedéssel a CPU-knál, ill. a VGA-részleg hasonlóképp megdádázza a más időkben am öngyilkossággal felérő baromságokat elkövető Nv-t.
A jelenlegi szitu Krzanich-ot és Swant minősíti; Huangék meg megengedhetik maguknak, h kiszabjanak a vásárlóikkal.
Az nem teljesítmény, h Su a víz fölött tartja az AMD fejét.

Mindig minden mindegy

(#16) Create. válasza lemusz (#9) üzenetére


Create.
addikt

[link] igaz itt még csak 12900k van tesztelve, de majd jönnek a kisebbek is tesztre idővel. Biztos lesz majd alaplapos teszt is.

(#17) Gyuri27 válasza cheatergs (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

2006 óta nem volt ennyi a részesedés. Most talán meg is haladja.
Ha tudna a tmsc többet gyártani még többet el tudnának adni.
Lásd konzolok, procik, vga-k. Az most más kérdés, hogy miért minden 7nm-en van. Ryzen, tr, epic stb stb.
De ettől tény a tény. Mindenből sokkal több fogyna ha lenne (és ezáltal picit az áron is lehetne vágni).
Nem hiszem, hogy 4 évig lötyögtek. Nézd meg ryzen fronton hova jutottak.
Hasonlits össze egy 1800-at meg egy 5800-at (és akkor ugye van még 12-16 magos proci is).

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) solfilo válasza cheatergs (#15) üzenetére


solfilo
veterán

"Az nem teljesítmény, h Su a víz fölött tartja az AMD fejét."

Aham.
Lilával bejelöltem, mikor lett Lusa Su a CEO.

via

solfilo

(#19) Graphics válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az az Intel lenne szerintem :D, ők dobálnak mostanság egyre nagyobb TDP-ket, habár már annak is lett új neve..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Joachim21 válasza Reggie0 (#14) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ha valaki már ide tud jönni tértechnológiával, nem hiszem, hogy a mi vackainkra fáj a foguk. ;]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#21) zsintai1987 válasza Joachim21 (#20) üzenetére


zsintai1987
tag

Szerintem arra gondolt, ha Abu olyan marketshare t hoz, amiben minden IS benne van, még a Japánban és Venezuelában IS eladott proci aránya, akkor "tudjukki"nek az lenne rá a válasza, hogy szép szép de a kis szürkéknél milyen arányban van, és így nem 100%os a figyelt terület

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#22) #55525888


#55525888
törölt tag

És csak azért nem több a százalék, mert sajnos nem tudnak se bios-t csinálni, se drivert írni.

Az elvileg csúcsot jelentő X570 chipset USB gondja több, mint egy éve megoldatlan, a VGA drivereiket meg hagyjuk.

(#23) arty


arty
veterán

szánalmas és elszomorító. ennyire jó termékvonal, évek óta és 25%..... :(
hiába, nagyon lejt a pálya.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) Gyuri27 válasza arty (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez csak az igazság egyik fele. Lejt. Mindig is lejtett. És az amd ugye 10x kisebb cég.
A másik fele, hogy 3xxx-ből olcsóbb 5xxx-ből 2-3-4x ennyi is fogyhatna. Ha lenne. De nincs.
Az okokat már ezerszer kitárgyaltuk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) Timer


Timer
veterán

Kellene írni egy szkriptet, ami ha valaki beírja azt a kifejezést bármelyik PH! topikban, hogy "market share", azonnal kisüti az alaplapot mindenestül. Haladó kóderek megoldhatnák azt is, hogy ezzel egyidőben valami pofán is csapja a kedves usert. Indítani kellene erre egy közösségi gyűjtést, nyugodtabb hely lenne a világ.

Végtelenül unalmas már, hogy egyesek a technikai fejlődést negyedéves piaci részesedésben mérik. Ennek tükrében a Tesla például egy lóf@szsemmi szereplő, aztán mégis őket követi a fél világ.

[ Szerkesztve ]

(#26) solfilo válasza Timer (#25) üzenetére


solfilo
veterán

Ez a cikk pont a piaci részesedésről szól, tán elférnek itt az ilyen kommentek. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#27) Reggie0 válasza Timer (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

De most te is beirtad :D

(#28) Timer válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Timer
veterán

Én is megérdemlem!

"Ez a cikk pont a piaci részesedésről szól, tán elférnek itt az ilyen kommentek."

Jogos, csak már ugrok rá! :DD

(#29) Yeffy válasza zsintai1987 (#13) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#30) nkmedve válasza sh4d0w (#7) üzenetére


nkmedve
őstag

A 12900K durván fogyaszt, de a 12700K már ott van hatékonyságban ahol pl. az 5800X (Hardware Unboxed szerint). Eddigiek alapján egész jól sikerült az Alder Lake, csak szokás szerint a csúcsmodellt sikerült kicsit kazánosítani.
Reméljük az AMD kicsit felgyorsítja a fejlesztéseket. Ha még egy egész évet kell várni a Zen 4-re, az Alder Lake pedig megfelelő mennyiségben kapható lesz, akkor a részesedésük nehezen fogja megdönteni a 2006-os rekordot. A 3D V-Cache nem fogja megváltani a világot, de talán egy árcsökkentéssel együtt már versenyképes lehet egy esetleges Zen 3 refresh.

(#31) Duree válasza nkmedve (#30) üzenetére


Duree
veterán

Nos ha az új generáció megérkezik akkor ez a szám jelentősen növekedni fog.

duree54

(#32) Cassi válasza Gyuri27 (#24) üzenetére


Cassi
senior tag

Már régóta nem 10x kisebb, legalábbis tőzsdei érték szempontjából nem. Most éppen 166 milliárd dollár az AMD és 201 milliárd az Intel.

(#33) solfilo válasza Cassi (#32) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom inkább az árbevétel az érdekes itt, tőzsdei értékből nem lehet R&D-re költeni. De szerencsére már itt sincs 10x difi, ha jól rémlik. :)

solfilo

(#34) nkmedve válasza Duree (#31) üzenetére


nkmedve
őstag

Mármint melyik? A Zen 3 Refresh-ről tudok ami jöhet hamarosan (még addig is van pár hónap), de ez nem hoz nagy ugrást, inkább csak játékokban, a V-Cache miatt (csúcs GPU nélkül pedig ez a rész irreleváns nekem). A valódi új generáció még minimum egy év s akkorra már az Alder Lake utódával kell versenyezzen.

Személy szerint nem sietek a vásárlással, a 3700x még jól teszi a dolgát, de valószínűleg jövő évben valamikor én is váltanék újabbra. Addig jó lenne ha az AMD is kijönne egy újabb ütős szériával.

[ Szerkesztve ]

(#35) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Durva mennyire kikoptak az inteles trollok a forumrol.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#36) Timer válasza Carlos Padre (#35) üzenetére


Timer
veterán

Dehogy, most csaptak ki egyet az imént, például! ;-D

(#37) hallador


hallador
addikt

Meg is érdemlik. Jól csinálják. Meg azt is megérdemli az Intel, hogy lassan a fejére nő az AMD. Ilyen a piac.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) arty válasza hallador (#37) üzenetére


arty
veterán

ezzel a tempoval mar csak 50 evig kell jobb termeket gyartani es akkor pariban lesznek :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) tomcat78 válasza Carlos Padre (#35) üzenetére


tomcat78
őstag

Dehogy koptak.... Csak nem volt mire trollnak lenni. De majd most! +3fps a plusz 100wattért ;] A kazán jelzőre is méltán tarthatnak igényt. Mi kell még? Ja, igen: szarazájemdé :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40) Busterftw válasza tomcat78 (#39) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk epp jatekban hoznak ugy tobb FPS-t, hogy kevesebbet vagy hasonloan fogyasztanak. :)
Produktivitasban van a +100 watt inkabb.

(#41) tomcat78 válasza Busterftw (#40) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem lett rossz az új intel, de a hatalmas ugrás elmaradt. Nekem a Mátyás királynak az a része ugrott be, amelyikben hozzál is meg ne is... Lehet belőlük teljesítményt kicsavarni! Épp csak irreálisnak ható követelmények mellett. Egyenlőre a rizsa jobb választásnak tűnik egy átlag usernek. Nem véletlen nő a piaci részesedés Amd oldalról. És ezt egy inteles, custom vízzel hűtött gépről írom. Vártam mit gurítanak. Ryzen lesz helyette.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#42) Balu77 válasza Sbig_x (#2) üzenetére


Balu77
őstag

"A radeon is mélyrepülésben" Azért nem teljesen!
Részesedést tekintve lehet, de össz volumen eladásban az is szép emelkedő pályán, mert a kereslet mindent visz, csak az NV még nagyobb növekedést tudott eladásban felmutatni, ennyi...
Amúgy ha a Radeonok esetében az igp-ket is számoljuk, lehet jobb eredmény születne...

izé

(#43) mater799 válasza opr (#11) üzenetére


mater799
csendes tag

Lehet kidobnak megint egy XT szériát amit esetleg megdurrantanak az új cache el. :U

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#44) Duree válasza nkmedve (#34) üzenetére


Duree
veterán

Nekem is 3700X-em van amire kell arra tökéletes, szerintem a Zen3 refresh azért csak javít valamit, vagy nem?

duree54

(#45) #11083776


#11083776
törölt tag

es ez most mit jelent? semmit

(nem szeretem a nemet autokat,mert megbizhatatlanok ez alol 2 kivetel a porsche meg a mercedes,szoval hiaba kevesebbet adott e la mercedes jobban kene mint a dacia

(#46) Cassi válasza #11083776 (#45) üzenetére


Cassi
senior tag

Kb. ez jelent mindent. Az nem számít sokat, hogy mi "kéne".

A mai napig létező koncepció vállalati körökben, hogy az Intel az "eredeti", az AMD csak egy "másolat", ezért "nem biztonságos". Ez még mindig befolyásolja rengeteg helyen a beszerzési döntéseket, részben ezért is van 75%-on az Intel. Mindez annak a következménye, hogy nem sikerült felszámolni az x86 körüli zárt szabadalmakat. Sokkal-sokkal erőteljesebben kellett volna ezek ellen fellépni annak idején, most meg már késő.

(#47) Reggie0 válasza Cassi (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ebben benne van az is, hogy a szoftverkornyezet intelre van szabva. Miota valtottam AMD-s laptopra azota tobb a szivas a geppel(fagyasok, undervolt hianya,magas idle fogyasztas linux alatt).

Az autos abra pont nem passzol ide. Autobol a legfillerbszobbat viszik leginkabb, mig latjuk, hogy az AMD hiaba olcsobb, megis az intelt valasztjak. Kivetel mo itt sokan vittek az AMD-t is, mert csoro orszag.

[ Szerkesztve ]

(#48) Gyuri27 válasza Reggie0 (#47) üzenetére


Gyuri27
félisten

Már rég mondtam, de a ryzen eljövetelekor abszolult reális lett volna egy fasza linux. Természetesen ryzenre, radeonra optimalizálva.
Megfelelő játék támogatással.
Mert azt tudjuk hogy az ms leszar mindenkit is. Az amd-et kicsit jobban persze.
Szóval már rég váltottam volna ha van mire.
A win meg menne dual bootba ha nagyon kellene.

Amd - Radeon - Ryzen

(#49) Sbig_x válasza Gyuri27 (#48) üzenetére


Sbig_x
junior tag

"Az amd-et kicsit jobban persze"

Igen az amd-t valószínűleg jobban leszarja, főleg hogy komoly összefonódás van az xbox apuk miatt. :W

Lehet azt hiszed az emberek nem látják át, de szerintem mindenki számára egyértelmű hogy csak azért mondasz ilyen hülyeségeket, hogy alá tudd támasztani miért nincs ott az amd ahol szerinted lennie kellene. Mert hogy az intelnek lejt a pálya. Egész más az ok, és ezt tudod isde nyugodtan folytasd, ha azt hiszed hogy ezzel bárkit meg tudsz téveszteni.

[ Szerkesztve ]

(#50) sh4d0w válasza Reggie0 (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a tízmilliós Magyarország tolja fel az AMD részesedését rekordközelbe :U

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.