Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Skizz válasza Ayg0 (#197) üzenetére


Skizz
addikt

Nehogy már. Akkor mit művelt ez a szemétállat a 7-es 8-as szériában? :((

Male: Nem. Most éppen kinek nagyobb a ... megy a topikban. :D

(#202) - = Zk = - válasza Bluegene (#200) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"hát igen holnaptól az ati minden szegmensben le fogja nyomni az nv-t" pont a születésnapom előtt 1 nappal :B ...erre is iszom holnapután :C
GOGO ATi

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#203) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy biztos, hála az ATI-nak, soha nem volt olyan olcsó a teljesítmény, mint most!

Laraxior: Én értettem, mit akartál mondani a szembefordított X2-vel. Tehát azt mondtad, hogy két X2 kártyát szembefordítana az ATI, és akkor lenne egy GX2-jellegű szendvics 2x2 GPU-val, azaz CrossFireX üzemmódban 4 GPU-s felállás lenne gyakorlatilag. Komoly lenne, az biztos! :D

#tarcsad

(#204) kisedi válasza Speed® (#187) üzenetére


kisedi
tag

Speed! Azon kevés emberek közé tartozom akik bevállaják ha tévednek!
A műszert elnyomkodta családom legifjabb tagja. Az igazság az hogy idle módban
138W körüli értéket mérek ami pont egy plusz HDD fogyasztásának felel meg(10W):

Asus P5B-Plus
SAMSUNG HD103UJ (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)
SAMSUNG HD321KJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N x2
Leadtek WinFast PX8800 GT 512MB 600/900 alapon
Kingmax KLED48F-A8KI5 1GB DDR2 1066@1000/5-5-5-18 x 2
CHIEFTEC 450W ATX TÁP
DualCore Intel Core 2 Duo E6850 3000Mhz@2000Mhz

Kérdés!
Szted ha kicserélem egy EPU-s ASUS lapra (P5Q-E)
mennyi W-ot jelenthet? megér 15e HUF-ot a csere villanyszámlában? (24 órás üzemmód,
főleg idle-ben)

(#205) Ayg0 válasza leviske (#195) üzenetére


Ayg0
senior tag

Nem hiszem, hogy ennyitől megrengett volna a befektetők bizalma. Inkább akkor esett sokat a részvényeik értéke, amikor napvilágott látott az az infó, hogy a mobil szegmensben a túlmelegedésből fakadó anyagfáradás miatt sorra dobálják kifelé az alaplapokat a notikból. (bevallom, ezen még én is gúnyosan mosolyogtam)
Ellenben a postod első felének máso... (hopp egy szúnyog! :DDD) ...dik részében már elgondolkodtató az okfejtés. Márcsak azért is, mert számomra új ez a 'lehúzom az ATI-t' by nvidia dolog, ugyanis valami olyasmit olvastam anno, amit Te is leírtál, hogy egy időben az árszabályozással tulajdonképpen felosztották egymásközt a piacot, amiért rendesen meg is b***ták őket. Aztán ha jól értem jött a G80 és az nV már egyedül is keverhette a lapokat... Szép. :)

(#198) Male

Arról.

(#201) Skizz

Ez most költői kérdés volt? :)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#206) Skizz válasza Ayg0 (#205) üzenetére


Skizz
addikt

Mondhatni ja, mert végül is tudom a választ. ;)

(#207) leviske válasza Ayg0 (#205) üzenetére


leviske
veterán

Ha nem rettentek volna meg a befektetők az ATi húzásától, akkor nem esett volna annyit a nVIDIA részvények ára aznap, mikor bejelentették a HD4800-asokat. :)

(#208) #31757056 válasza TazLeacher (#190) üzenetére


#31757056
törölt tag

Mikor látunk tőled is ilyen klassz cikkeket a GPU-k működéséről, mint Abu85-től, hmmmmm? ;]

(#209) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Úgy látom jobb, hogy elmentem játszani :DDD

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#210) munky válasza kisedi (#204) üzenetére


munky
őstag

Ilyen "műszerhez" hol és mennyiért jutok hozzá? :B

Gondolom valami villamossági bolt de mi ennek a pontos neve?

[ Szerkesztve ]

(#211) Ayg0 válasza leviske (#207) üzenetére


Ayg0
senior tag

Mivel ennyire nem követtem, Te viszont figyelted, akkor biztos így volt. A chipsetes dologról is innen tudok. :)

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#212) Speed® válasza munky (#210) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Méréstechnikai szaküzletekben vagy elektromos cikkeket forgalmazó áruházakban érdemes keresni. Egy normálisabb darabot már 5k körül lehet venni.

kisedi
A legjobbakkal is előfordul ;) EPUval kapcsolatban itt olvashatsz például.
Hosszútávon megtérülhet a befektetés, de nem csak a lapon múlik. 65nmes proci cseréje egy 45nmesre is sokat hoz, aztán ott a tápegység és a hatásfok (újabbak közt akad 85Plusos is, nem mindegy mi megy a tápban fűtésre..), ill. a VGA sem mindegy milyen, a 8800GT például 2Dben nem csökkent órajelet\feszültséget. Az általam használt 3850es pl. 2Dben 300MHz\1Von rohangál..

[ Szerkesztve ]

(#214) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nagyon jó lett a teszt. Köszi szépen. :R

A múlthónapban is ennyivel volt jobb a 4850 a 9800GTX-től? Kevesebbre emlékeztem.

A 9800GTX+ egyébként nem volt felesleges, aki hülye vagy lusta fölrakni a rivatunert, vagy az ATI Tool-t az eladja a 8800GT/9800GTX-et és vesz egy 9800GTX+-t, kb ugyanott lesz, mintha a 8800GT/9800GTX órajeleit megpiszkálta volna. Mi a francnak kellett ez! :F :W

Én igazából a 46xx szériát várom, mert a 3850 és ha jó lesz a 4650 - fognak versenyezni a 2600XT helyéért.

Remélem jó lesz az alsókategória is. Azt tán éppen nem kellene elszúrni, mert van ám ott kereslet, sőtt talán a legnagyobb terület ahol lehet akasztani rendesen....

(#215) munky válasza Speed® (#212) üzenetére


munky
őstag

köszönöm. :R

(#216) leviske válasza tzsolesz (#214) üzenetére


leviske
veterán

Én meg arra leszek kíváncsi, hogy a HD4600-asokban milyen GPU fog helyet kapni. Eleinte egy RV740 nevezetű, 240SP-os GPU-ról volt szó, 55nm-en. Utána a 800SP-os RV770 pletykával együtt felröppent, hogy a RV740-ben lesz 480SP.

Most meg ott tartunk, hogy RV710 és RV730 lesz és 40nm-en jönnek.. arról, hogy a RV730-ban mennyi SP foglal helyet, arról nincs hír. :(

Részemről meg lennék lepődve, ha nem vernék le a HD46-osokkal a 9600GT-t (Amihez egy 8800GT teljesítménye dukálna)... és ezzel a HD3800-asokat is maguk mögé utasítanák.

(#217) hétalvó


hétalvó
addikt

Ahelyett, hogy nyaralnátok már megint belementetek egy nv vs. ati vitába. :)

Jó mind a kettő és elég mindenre.

Játékok nincsenek. Azért kell ilyen olcsón adni őket és azért, mert egy konzolt olcsóbban vettél mint egy vga-t és azért az egy kicsit már nagyon feltűnő volt és senki nem akart vga-t venni. Így még 30k-körül elmegy egy kari. De tartom továbbra is a játékfelhozatal siralmas.
(Azért a filmeket se dicsérjük agyon.)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#218) tzsolesz válasza leviske (#216) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Éppen ezért nagyon kíváncsi vagyok a specifikációkra. A 40nm számomra perdöntő fejlemény lenne a 3850-el szemben, mert az igazság az hogy egy gépem van, ami sokszor éjjel-nappal megy. Na most ezzel játszok is. :K

így hát nem akarok nagyon nagy fogysztású rendszert, de azért 1280-ban minden menjen rajta. A 2600XT-vel a 8.3, 8.4 driver óta maximálisan megvagyok elégedve. Viccen kívül ennek a kis jószágnak számomra brutális teljesítménye van. A lost planet, és crysis megfekteti, de a többi játékkal 1280*1024-ben közepes, és magas beállítások mellett is köszöni szépen jól van. :R De így az évvége felé lehet beújítok egy 10.1-es karira, ami nem is eszik sokat.

[ Szerkesztve ]

(#219) Flitter


Flitter
tag

A teszt kiváló! :R

Szerintem kár vitázni Nv és Ati közt. Kinek mi jön be oszt ennyi. Ha valakinek meg éri a drágább/gyengébb ám tegye.
Most az Ati győzőtt és ez van , akárhogy is probálják meg szépiteni.Az Nv meg most tipikusan csak erőlködik,mindegy alapon ki adja az "új" szériát azt lehet megint jó sokat fizetni érte. Már akinek meg éri :DD Magam részéről elfogult vagyok Ati irányba..volt Nvm is csak nem győzőtt meg

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#220) Bluegene


Bluegene
addikt

megjelentek a drágák

4850X2 és 4870X2 :Y

4650-es, én is ezt tartom valószínűnek szal a maradék rv670-es magokat kiszórják 128 biten és 750mhz-en tehát a 3850-essel talán versenybe szállhat, kérdés tudtak-e valamit finomítani h ellensúlyozzák a 128bitet(pl magasabb órajel/egyéb), sztem 3850-es vagy attól picit lesz gyengébb, szal ez nem lesz akkora durranás inkább OEm-be fog fogyni és olcsó a 128bites nyák, de hát a 4850-es 31K-ért egyértelműen best buy azt még elbírja bőven a magyar pénztárca :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#221) laci666 válasza TazLeacher (#190) üzenetére


laci666
senior tag

Köszönjük jer1cho leülhetsz 1-es ;)

Nem kell itt a rizsa jobb az Ati most mint az Nvidia.És a jövőben ez csak fokozódni fog.
És ez igaz a 3850/3870-re is DX10/10.1-ben el fog lépni konkurenstől.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#222) laci666 válasza Bluegene (#220) üzenetére


laci666
senior tag

Hát ha GDDR5 rakna rá akkor talán hozzni fogja a 3850/70 szintett,persze csak ha rá lehet e rakni egyáltalán.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#223) Bluegene válasza laci666 (#222) üzenetére


Bluegene
addikt

valószínű a gddr3 mas lesz
nincs túltermelés a gddr5ből, meg ráadásul a 4850-en rosszabb ramok lennének pedig erősebb, rossz lenne marketingszempontból, inkább ráraknak 512 drr2est vagy gddr3mast

sztem valószínűbb :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#224) hackeeeee válasza TazLeacher (#152) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ő, asszem hogy a gtx200-hoz is csak béta driver volt megjelenéskor, rá pár napra jött a whql-es... :]
És megjelenéskor az ATI-khoz is volt béta driver.. Az mondjuk tény, hogy a 4800hoz most a 8.7es volt az első catalyst, ha nem tévedek :)

És ha már itt tartunk...Semmivel nem nyújtott nálam többet a 8800GT, mint a 4850...Hogy milyen configban, azt megtalálod az adatlapomon..Aláiírom a procilimitet..Mert az biztos van, mert nem mai bútordarab a gép, de azért még meghajtja mind2 karit :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#225) pok.tom


pok.tom
aktív tag

köszönjük.az ATI ezzel keményen feladta.
legalább lenyomja az nv árakat ennek csak mindenki örül (kivétel:kisker a raktáros áruk miatt nem) :DD

(#226) pok.tom válasza hackeeeee (#224) üzenetére


pok.tom
aktív tag

szvsz teljesen korrekt a géped, kicsit meg is rántottad. :K Ez kihajtsa a karikat a 88gt jól emléxem 100%ban. A 4850et is 90% fölött biztos v. több? ;]
Btw. gtx200, ahhoz még gyúrni kell a proci tuningon:)

[ Szerkesztve ]

(#227) hackeeeee válasza pok.tom (#226) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Menne még többet, csak ahhoz már a hűtő kevés. Kicsit alakított is a zalmi 7700cu, de még így is kevéske :) 1,4125v fölé nemmerek vele menni, ebbe a dög melegbe... de 2970mhz-n még betölti a windowst 1,4es fesszel :B

Meg sztem a 8800GT-t se hajtotta ki 100%-ban, mert épp hogy feltudtam menni vele 10k fölé 3dmark06-ban. De sebaj, majd 1szer váltok platformot, addig még jó ez :K :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#228) hackeeeee válasza Bluegene (#220) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ha a 4850et is kitudják adni jó árban, akkor 1 nagyon jó kis kártya lehet... Még akár CFx rendszerhez is.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#229) TazLeacher válasza Bluegene (#196) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most 2 db GTS-em van. Eddig egy volt. A másikért adtam egy 4850-est. Így lett meg az SLI. Tudom, hogy jobb a 4850, mint a 8800GTS, ezzel nem kívánok vitába szállni, hiszen ez nyilvánvaló, sosem állítottam ennek ellenkezőjét. Csak, hogy értsd:

Nekdm 1920-ra kellett kártya: mik jöhetnek szóba: 9800GX2, GTX280, 3870X2, 4870X2.

Egyik se fér be a házamba. :( Házat szétbarkácsolni, és újat venni nem akartam, mert imádom, és nem találtam számomra elfogadható alternatívát, csak 60K feltt. Azt pedig egy kicsit már túlzásnak tartottam volna.

Maradtak a 2 kártyás rendszerek:
4850 CF, 8800GTS SLI, 9800GTX SLI, 4870 CF (uccsó kettő nem fér be).

Mivel volt már egy GTS-em, azt hiszem evidens a döntés.

Abu témához:
Nagyon félreértettétek: Abu szakmai tudását nagyon tisztelem, és jó látni, hogy vannak olyan emberek, akiket ennyire érdekel a számtech, hogy ennyire belevetik magukat, és értenek hozzá. Nem sok ilyen van még itt PH-n se, úgyhogy fejet hajtok a tudása elött. :R

A vicces részt az elfogultságára és az elvakultságára értettem. Lassan már kereszteshadjáratot indít a zöldek ellen.

Megjegyezném, hogy azért érdemes visszaholvasni fél éves hsz-eket, amikor az NV volt "fölül". Nem igazán olvashattok olyanokat, hogy megérdemli a rohadék ATI, meg most jól megszívták, meg hasonlók. De meg lehet nézni ennek a topicnak is a hsz-eit. Hány olyan hsz van, ami az Ati-t szídja? És hány olyan (akár csak egy soros), ami "ge*i Nv megérdemli..." ez indítja ki a vitákat. Amikor az NV állt jobban, akkor az Ati-sok (persze nem mindegyik) szították a tüzet, hogy mekkora szar az NV, és, hogy az Ati mennyivel jobb, fejletteb, és miegymás, és indúlt az Ati vs. NV vita. Most megint miért az elvakult Ati hívők kezdik el kóstolgatni az NV-t? Mindenki tudja azt, hogy jól sikerült a kártya. De a 8800GT teszt topicában miért nemolvasni ilyeneket, hogy dögöljön meg az nV, meg hasonlók? Igazából már úgy vagyok, hogy néhány embernek sehogy se jó. Akkor azért lehtett vitázni, mert nem volt a csúcson a cég. Most meg lehet szidni, mint a bokrot, mert most csinltunk egy jó kártyát. Komolyan kell ez?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#230) hackeeeee válasza TazLeacher (#229) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg a CF-hez új alaplap is kellett volna :U ;]

Én 1680-ban használom a 4850et.. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#231) TazLeacher válasza hackeeeee (#230) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor még nem volt meg a lap. Cak így nem kellett eladnom a VGA-t, és annyival nem lettem volan előrébb. Meg azért "haza" húzott a szívem is.

Most még én is. Még nincs "kedvem" új moncsit venni, de lehet jövő hónapban már lesz. :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#232) Abu85 válasza TazLeacher (#229) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor kint volt a GF6 és a 7 akkor az Atisok vádoltak elvakult nézeteimmel. Majd ha az nV letesz egy R600-zal ténylegesen versenyezni tudó architektúrát akkor dicsérni is fogom majd őket. De ez nem fog megtörténni, mert a PC VGA piac másodlagos szerephez jut a zöldeknél rövid időn belül, GPGPU-hoz pedig a G80 egy nagyszerű rendszer.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#233) pok.tom válasza hackeeeee (#227) üzenetére


pok.tom
aktív tag

hát mivel a 3dmark össz. pontban természetesen 1 q9450es procival több pontot kapsz de nézzél rész eredményket is sm2, sm3. score stb. ott szinte semmi kül. én teszteltem 88gt-t 4200+os @3Ghz

(#234) hackeeeee válasza pok.tom (#233) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mekkora fesszel ment 3ghz-t? Én 1,4125tel próbáltam 2900at, de az orthos hibázott.. Többet meg nem mertem adni neki...

Mert tuti h még az is dobna rá, de nemmerem jobban hajtani.. Mert az 1,4es feszt még elbírja a hűtőm.. orthos közben volt ~60 fok..

Amúgy 2900mhz-en csináltam ~10100pontot 8800GT-vel..

Véleményem szubjektív...

(#235) hackeeeee válasza TazLeacher (#231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értelek :)) Akkor sok sikert a vásárláshoz :DDD

Véleményem szubjektív...

(#236) rocket válasza Abu85 (#232) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkoriban azert egesz mashogy altal a temahoz, amit most muvelsz azt viral marketingnek hivjak, most eppen a magas ALU:TEX arany a slager, es naponta leirod ugyanazt tobb topicban is (sokszor siman copy->paste mas forumokra), aztan mindig az jon le a vegen , hogy milyen f@sz@ gyerek az ATi a tokeletes architekturajaval.

Olyan urban legendakat krealtal mar ezen a forumon is, aminek a kovetkezmenye az lett azoknal akik megettek, hogy allandoan a drivereket szidjak a teljesitmeny miatt, es olyan dolgokat varnak amik nem fognak megtortenni, mert nem kepesek felfogni, hogy semmi baj a driverekkel teljesitmenyben.

Nem vagy partatlan ezt mar 100x bizonyitottad, hiaba probalod annak beallitani magad ezzel a magyarazkodasoddal a GF6/7 idoszakbol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#237) pok.tom válasza hackeeeee (#234) üzenetére


pok.tom
aktív tag

1,6 volt. 280as fsb.11x
sztem a 2900Mhz is bőven jó

(#238) rocket válasza leviske (#216) üzenetére


rocket
nagyúr

RV730 szeptemberben jon, 55nm-es GPU.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#239) Abu85 válasza rocket (#236) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért kell a drivereket szídni a teljesítményért? havonta dobnak egyes játékoban +20%-ot, mert a 8.3-as Catalyst már az újraírt Shader complierre épít.
A GF6-7-nél felesleges volt bármit is tenni, mert a sajtó is leírta melyik a jobb. Az x1000 szériánál volt néha "kirohanásom", mert sok teszt nem tett említést a VTF problémákról, illetve nem emelték ki, hogy nem tud a kártya PCF-et amiből később szép kockás árnyékok lettek (Mondjuk a PCF-re sokszor kaptam vissza azt a választ, hogy nem szabványos technika, de hát basszus ha valami jó és hasznos akkor azt használni fogják. Nem sok játéknál volt ténylegesen követelmény, de a speciel Most Wanted köztük volt, és jöttek a sírások, hogy mé kockás az árnyék.)
Csak próbálom megmenteni az embereket a csalódástól, fognak majd jönni a ... vajh miért nem lehet az übergeforce karimon bekapcsolni az élsimítást, mért nincs Anizo szűrésem és (az xbox360 protoknál) miért rücskös az Radeon-on az a kurva felület.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#240) #31757056 válasza leviske (#216) üzenetére


#31757056
törölt tag

320sp lesz benne. 128 bites memóriavezérlővel. Valahol olvastam 1-2 napja, de ne kérdezd hogy hol :) Nem ugrik be, pedig már keresem...

[ Szerkesztve ]

(#241) Abu85 válasza Abu85 (#239) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az előzőekhez még annyit, hogy érdemes megnézni mit mondtam... A magas ALU:Tex arányú játékokban jobban fog teljesíteni a HD Radeon széria (RS: vegas, Assassin's Creed, Mass Effect) világos, hogy a HD3870 erősen a 8800GT-vel vagy pariban, sőt helyenként a teljes GF8-9 palettát elveri. Emellett említettem látható, hogy a COJ-ban és főleg a WIC-ben a DX10-es mód komplex számításai jobban fekszenek a Radeonoknak. A WiC DX10-es tesztjában látszik mennyire elhúznak a nagy Radeonok. Ezenkívül még ott volt a Geometry Shaderrel kapcsolatos Stream out probléma, a techdemók szépen megmutatták hogy a GF8-9-es rendszerek ezen a területen véreznek. A fudzilla fórumán van is egy kép a Frostbite Engine előzetes tesztjéről. kép Ezt a mérést ugyan nem erősítették meg a fejlesztők, de a HL2-s buli is így kezdődött anno.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#242) Dr. Akula válasza Bluegene (#200) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az amd az athlon korszakban volt jó, se előtte, se utána.

(#243) TomBoy1986 válasza rocket (#236) üzenetére


TomBoy1986
veterán

És te mivel támasztod alá a fantasztikus leszóló nyilatkozatodat?

Mert a levegőbe beszélni az baromi könnyű...

Én ezt tapasztaltam drivercserével:
Crysis [link]
Cod-4 [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#244) #31757056 válasza TomBoy1986 (#243) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem látod, hogy tökéletesen szakmai alapokon nyugvó érveket hoz fel? Mit kell még ezen alátámasztani? ;]

(#245) gbors válasza Abu85 (#241) üzenetére


gbors
nagyúr

amiket mondasz, az műszakilag tökéletesen rendben van, csak az időhorizonttal szoktak gondok lenni. persze nyilván senki sem jós - viszont ha valaki ilyen határozott és szakmailag ennyire alapos mondásokat tesz le az asztalra, azt sokan prófétaként fogják követni, és azokat a szavait is biztosra fogják venni, amelyeket saját maga is csak becslésnek szánt.

a World in Conflict témát annyiban vitatnám (és ezt a cikkben leírtakkal kapcsolatban is mondom), hogy bár a 4800-asok tényleg derekasan megruházzák az ellenséget, a 3870-es azonnal vérezni kezd, amint az AA-t bekapcsolod. persze tudom, hogy a WiC box MSAA-t (is) használ, míg az Assassin's Creednél munkára foghatóak a DX10.1 újításai is, a Vegas-nál nincs AA, és a Mass Effectnél fogalmam sincs, hogy mi van :DDD , viszont azt el kell fogadni, hogy a játékok többsége MSAA, amiben a 3800-as kártyák sosem voltak erősek, és bár a nagyon látványos buktákat javították / javítják (ld. TomBoy CoD4-es tesztjei), a gyenge 4xMSAA mindig is vissza fogja húzni a 3800-as szériát, hiába van jövőbemutató ALU:TEX aránnyal ellátva.

amúgy a cikkel kapcsolatban szomorúan konstatáltam, hogy ha szeretném megtudni, valójában mit tud egy 4850 a 9800GTX+-hoz képest, akkor kell(ene) vennem 2 ilyen VGA-t (meg esetleg még 3-4 másikat) és lemérni őket. nem azért, mert a pH!-s (vagy bármely másik) teszt akár szakmailag, akár korrektség szempontjából nem lenne megfelelő (épp ellenkezőleg), hanem egyszerűen azért, mert olyan iszonyú szórást mutatnak a nagyvilág tesztjei, hogy ember legyen a talpán, aki abból valami nagyralátó konklúziót kihámoz.
tök jogos, hogy a két VGA közötti különbség a nagyobb felbontásokon jobban látszik, viszont a kisebb felbontáson való viselkedésre alig-alig lehet következtetni belőle - és nem csak az esetleges CPU-limit miatt. a 8xAA-t személy szerint túlzásnak tartom (állóképen is néha nagyítani kell, hogy látsszon a differencia a 4xAA-hoz képest), de ez egyéni gusztus kérdése. az viszont valószínű, hogy a GeForce-ok memóriakezelése megszenvedte a nagyfelbontás + 8xAA-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#246) Abu85 válasza gbors (#245) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na az "időhorizonttal" egyetértek ... Ez tényleg probléma a jövőbenézéssel, mert hiába jött el egy technikának az ideje, ha azt nem hozzák el a fejlesztők.
Az MSAA részét is osztom a mondandódnak ... csak elégedetlenül nyugtázom, hogy egy csomó Deferred Rendering motorban nincs normális AA támogatás. Márpedig ha valaki élsimítást akar, ahhoz Shader alapú algoritmus kell ami alatt a Geforce-ok sem táltos paripák. Nem beszélve arról, hogy a D3D10.1-es Multisample Access-t nem is támogatják, ami nem teszi AA képessé őket. Szerintem már rég el jött a Shader Based AA eljárások ideje... Ezzel lehet vitatkozni, de alapvetően tény marad, hogy a Deferred Shadowing-ot használó Unreal Engine 3 alapú játékokban nincs AA támogatás ... GRAW - Deferred Lightning/Shading, STALKER - Deferred Shading szintén nuku AA ugye. Vagy vegyük példának az Edge Detect Shader futtató Crysis-t. Úgy gondolom, hogy az AA az egy extra fícsőr amit megéri bekapcsolni, mert javít a képminőségen, de arányaiban nagyot csorbul a varázsereje, ha le kell mondanunk bizonyos effektekről a bekapcsolása után. Megéri lemondani a Very High Shader opcióról a 4xAA-ért? Miért kell az embert választás elé kényszeríteni amikor a DX10.1-ben ott a megoldás? Érted a lényegét a mondandómnak. :U

ui: nem akarok próféta lenni, ne tekintsetek annak.. :DD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#247) rocket válasza TomBoy1986 (#243) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem ertetted meg a mondani valom lenyeget, nem azt irtam nem lesz/volt gyorsabb driver, hanem minden honapban viral maketinget uzo forumtarsnak is koszonhetoen nehanyan ugy varjak mar az uj drivert, hogy majd minden jatekban 20%-ot gyorsul, aztan ebbol alakulnak ki az urban legendak a driver korul, amit megtalalsz a HD48xx topicjaban is.

8.7-nel is ez volt, leirtam parszor, hogy a 8.6 hotfix 100%-osan tamogatja a 4850/4870 kartyakat, semmi csoda nem fog tortenni, dehat tovabbra is maradt a tema, hogy "nincs hivatalos driver meg, a 8.7 majd jol megmutatja", aztan mivel nem valtozott semmi jelentosen, a hivoknel megint az lett a konkluzio, hogy a driverek szarok.

Most meg kezdodik elorol az egesz a 8.8 drivertol varjak ugyanezt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#248) Abu85 válasza rocket (#247) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 8.3 után két driver erejéig általános volt, hogy bizonyos programokban hoztak 20-30% pluszt. Azután is jönnek plusz-ok a driverből csak nem ennyi. De szerintem értékelhető, hogy a pl. a Lost Planet DX10-ben a 7.12 óta kb. háromszorosára gyorsult a HD3850CF-en. Most mi a baj azzal, hogy várják a drivert, az utóbbi pár hónapban elég sok pluszt bepakoltak amitől jobban fel van "tüzelve a közösség". Én nem vártam el az a Lost Planet sebességnövekedést, de jól esett, másnak is jól esik az ingyen "kakaó"... :U

A 8.6 tényleg nem volt hivatalos driver, a HD4800-hoz a 8.7 az amit ajánlanak, főleg a CF problémákra jelentett megoldást, mert a 8.6 nem mindig társított CF profilt a HD4800 CF rendszerekhez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#249) TomBoy1986 válasza rocket (#247) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Látod annak a topicnak az olvasását már régen abbahagytam, mert egyszerűen nem érdekel. Mivel nincs olyan kártyám, ezért hozzászólni csak teszt alapján tudnék a témához, segítséget nyújtani szintén nem tudok vele kapcsolatban érdekelni meg nem nagyon érdekel, hogy csak olvassam :)

Viszont ha nem működik a PowerPlay, akkor nem kell meglepődni a 70-80°C-os idle hőmérsékleten egyáltalán. Amikor bevezették a 3850/3870-es kártyákat akkor ugyanez volt a probléma, s szintén társult hozzá az alulhajtott VGA-ventilátor is. Szóval megintcsak nincs új a nap alatt.

===============================================================
Az pedig természetesen nem várható el, hogy minden driver 20%-ot adjon hozzá, de szerintem épeszű ember ilyesmit nem is vár el.
Ahogy gbors is mondta, a komoly hibákat javítsák ki, s lehetőség szerint javítsanak a kezdeti teljesítményen. Én többet nem várok el.

Amiben viszont minden hónapban várható javulás, az a Crossfire.
Egyébként elég megnézni 1-1 release notest, hogy mennyit dolgoznak vele :K

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#250) schwartz válasza Abu85 (#239) üzenetére


schwartz
addikt

Az AF-rol miert kene lemondani az NV-s kartyaknal? Ugy terveztem, ha kihozzak 55nm-en, kib@szok magammal s veszek egy GTX280-ast. :DDD Az AA nem erdekel, mert nem zavar hianya 1920x1200-ban. De ha nem lesz AF, na arra bepoccenek... :DDD
A tessellator biztos szep dolgokra kepes, de 1-1.5 evnel tovabb nem szoktam megtartani VGA-t. Addigra annyira el lesz terjedve a hasznalata?

If he dies, he dies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.