Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Solten


Solten
addikt

Előre Ati! :C

Saor Alba

(#102) leviske válasza Laraxior (#98) üzenetére


leviske
veterán

És ugyan milyen válasz fog érkezni? :)

Most nem azért, de érdemes volna elfogadni a vereséget...érdekes módon a HD2900-as időkben az ATi tulajok eltudták fogadni, pedig ott nem a kártyával volt a gond. :)

Az nV ahoz túlságosan le van maradva, hogy 1/1,5 éven belül válaszolni tudjon... mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy az ATi HD29/38/48 szérián futtathatóak lesznek a DX11-es játékok, míg a 88/98/GTX2 szérián a tesszellátor és egyéb tulajdonságok hiányában nem. :)

Szóval szerintem nyugodj meg... a HD48-as szériára nem nagyon fognak ők válaszolni. Már csak azért sem, mert tudtommal még ezévben megérkezhetnek a 40nm-en gyártott RV8asok. :) (Amik még a legrosszabb esetben is az RV7-esek emelt órajelű változatai lesznek. :) )

(#103) newgamer


newgamer
aktív tag

Érdekes, hogy kiadták 55nm-esre is a karit, egy kicsivel gyorsabb és kevesebbet fogyaszt, de hát látszik, hogy 4850 az most hol tart, főleg árban.

(#104) Raymond válasza leviske (#102) üzenetére


Raymond
félisten

Azert ne ess at a lo masik oldalara sem :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#105) Laraxior


Laraxior
titán

hol vannak még a DX10 nembeszélve a DX11es gamekről :DDD sehol. Van 3-4 DX10es oszt csókolom... ez a kártyám is kihúzza egy évig,teljesen jó. :C tökmindegy milyen úgysem lesz meg több ideig

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#106) leviske válasza Raymond (#104) üzenetére


leviske
veterán

Rendben, igyekszem. :DDD

De akkor sem valószinű, hogy a felsőkategóriában labdába fog rúgni az nV a közeljövőben. Nagyon sok mindent kell fejleszteniük és a G80-at ugy ahogy van kéne elvetniük.... az pedig nem 1-2 hónap lesz, mire találnak egy teljesen új irányt, nem hülyeségből kezdik el tervezni a gyártás előtt több évvel.

Az Intelnek is több évbe került, mire tudott válaszolni az Athlonra, pedig ők jóval nagyobb cég, mint az nV. :)

És ez a helyzet sem fog olyan egyszerűen megoldódni, hogy belepakolnak még pár sp-t meg némi plusz tranyót. :)

(#105) Laraxior: És ki tehet arról, hogy nincs rendes DX10-es játék? :DDD Egyébként a DX11-es játékok terjedését az nagyon könnyen elősegítheti, hogy kompatibilis egyes DX10-es VGA-kkal. :)

A DX10-et az tartotta vissza, hogy a DX9-es VGA-kkal nem volt kompatibilis és így sok vevőt vesztettek volna... ezért jött az nV féle DX. :)

[ Szerkesztve ]

(#107) hackeeeee válasza csabooooo (#65) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam értelek, hát majd meglátjuk.. Jelenleg még a 3850 sem 1 rossz kártya sztem. Sőt CF építéshez végképp. Szerintem...

Véleményem szubjektív...

(#108) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Az nv az utóbbi vga generációt megpróbálta eröböl nyomni (ala intel). Nem jött be. Amig gyengélkedett az ati aranyáron ellehetett adni a "szart" is. De az, hogy egy szaros 40k-s ati kártya alázza az nv-t majd mindenhol magáért beszél. Mikor az amd megvette a az atit akkor azt mondtam a középkategóriában kell alkotni (árban és teljesitményben). Így lett. Igaz fejek hulltak, ment a pénz eme tézis felállitására (amit én ingyé mondtam), de bejött. Az nv meg kapja össze magát. Mert kell a verseny, nem lehet a piac egy szereplös. Persze ne túl hamar mert az amd-nek meg kell most a lóvé. Uff én beszéltem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#109) Malachi


Malachi
addikt

Elképesztő, de az is biztos, hogy soha az életben nem veszek hardvert AZONNAL, ahogy kijön... 55-ért az elsők között vettem 8800GT-t alig fél éve, most jó ha felét kapnám érte. :( Mindegy, azért amire kell jó, de hogy az a 4850 így elveri és már 40 alatt is kapható, pedig friss cucc... durva.

(#110) FefeeX


FefeeX
veterán

Erre csak annyit: nem olyan rég volt a nagy nvidiás nyomorék nagy beszólása, hogy kb az ati hova megy majd, meg hogy nem ellenfél, remélem azóta kirúgták azt a bénát...

(#111) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Eddig mi,ATI-sok néztük az nV tündöklését.....most fordult a kocka....!ha az ATI jol keveri a lapjait,akk sokáig forgathatja azt a kockát! :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#112) leviske válasza FefeeX (#110) üzenetére


leviske
veterán


? Még nem rúgták ki és nem is fogják... bár lehet, hogy nem rá gondoltál. :)

Bár Roy csak annyit mondott, hogy "Az ATi csak a briteket érdekli.." :B

[ Szerkesztve ]

(#113) Laraxior válasza leviske (#112) üzenetére


Laraxior
titán

jaistenem ő az nV feje? hát menten váltok piros oldalra :Y :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#114) - = Zk = - válasza leviske (#112) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ki ez a hokifejű?... :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#115) leviske válasza Laraxior (#113) üzenetére


leviske
veterán

+ (#114) - = Zk = - : Nem. Az nV feje ázsiai tudtommal... Roy Taylor pontos funkcióját nem tudom. Annyit tudok, hogy szereti az AMD-t és az Intelt ócsárolni. :)

(#116) - = Zk = - válasza leviske (#115) üzenetére


- = Zk = -
félisten

wow...!érdekes...
lám ilyen ember is van,eme bazinagy sárgolyón! :)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#117) TazLeacher válasza leviske (#102) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

HD2900-as időkben az ATi tulajok eltudták fogadni,

Mit tudtak elfogadni? Legalább ilyeneket ne írj. Sokmindent megszépít az idő, de ezt sose fogja. Egyfolytában csak azt harsogta mindenki (és ez így volt a 38xx-nél is), hogy nincs még rá jó driver, de, ha majd lesz, akkor simán elkeni a 8800GT szája szélét. Hááát! Lassan eltelik egy év, és nem jött össze. Sem ez, sem az. Megmondanád, hogy mi abban a "vereség elfogadása", hogy hülyítjük a népet azzal, hogy majd jön egy driver?

Egyébként mindettől függetlenül Eddig úgy gondoltam, hogy nagyon nagy húzás volt ez a HD48xx széria. De egyre több embernek lohad le a lelkesedése, akik kezdetben nagyon oda voltak érte. Pedig az ára csökken...és már én is rájöttem. Nem egy akkora durranás eza kártya, mindössze azért van ekkora csinadratta, mert piros és nem zöld. Ha az nV adta volna ki, akkor a kutyát nem érdekelte volna.

És lehet szidni az nV-t. De majd akkor lesz a nagy robbanás, amikor annyi 4850 elfogyott, mint 8800GT. Na az nagy kártya volt. Az forradalmat csinált. Mot meg mi van? Kaptunk egy olyan kártyát, ami jó, hogy piros, de mivel is jobb, mint egy 8800GTS (mint mondjuk ami nekem van)? Az mindenre elég 1680-ig. A HD4850/70 is mindenre elég addig. 1920*1200-ba már kevés a GTS. Ezek a Radeonok is. Akkor miért is érné meg bárkinek cserélni? Ha meg nem éri meg, akkor mitől is olyan nagy durranás.... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#118) Skizz válasza Malachi (#109) üzenetére


Skizz
addikt

40 alatt? 30-ért is kapható... igaz, az is 40 alatt van. :D De ennél lejjebb már nemigen fog menni az ára, mert ebben az árkategóriában úgysincs ellenfele és még egy jó darabig nem is lesz.

#117: Ezazz, ne vegyük figyelembe a tényeket, hülyeséget írtak le az eddigi nyócázhuszonhat tesztben és az nVidia a király. A sok hülye ATi-s meg csak játszódjon a HD4850-esével. Majd az nVidia pár hónap után úgyis kidob egy emelt órajelű GTX280-at és akkor megint bekaphatja az összes ATi fanatikus :K

Ez tisztára olyan, mint a mai politika. Csakazértsem vesszük figyelembe a tényeket, csakazért is ráerőltetjük a szart az emberre, ssshatöbbi...

[ Szerkesztve ]

(#119) Cagm^c válasza TazLeacher (#117) üzenetére


Cagm^c
tag

Ki mondta, hogy a 88GTS-ről váltsál 4800-ra? Senki. Csak annyit mondunk, hogy a 4850 jobb. Tehát aki gépet fejleszt az vegyen ATi-t.
Én x1300-ról váltottam 4870-re.És, hogy megérte? Igen.

(#120) - = Zk = - válasza Cagm^c (#119) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"Én x1300-ról váltottam 4870-re.És, hogy megérte? Igen" én annó X800 GTO2ről váltottam 3870 X2-re...szted megérte? ;)
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#121) Skizz


Skizz
addikt

Én meg 8800GT-ről HD4850-re. Qrvára megérte. ;]

(#122) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

persze,azért ne menjünk el az nV sikere mellett.jókártyákat csináltak...
de ezt hol is láttuk?játékokban...ott milyen logó szerepel a gém betöltésekor?...nV!
nah igy lehet jó kártyákat csinálni,ha a játékfejlesztők mindent az nV kártyáira optimalizálnak...
ezzel szemben az ATI csinált egy kártyát,függetlenül a játékgyártóktól(kiv Diablo 3,de azmost más tészta)....és láss csodát,ugyanugy elfut,mint egy nVre optimalizált kártyán..(vagymég talán jobban)

ez az elgondolkodtató számomra....!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#124) hackeeeee válasza Skizz (#121) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szintén ugyanez a váltás, és ugyanez a vélemény ;] :K

Véleményem szubjektív...

(#125) - = Zk = - válasza hackeeeee (#124) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de mért váltottatok..miaz oka?... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#126) TomBoy1986 válasza TazLeacher (#117) üzenetére


TomBoy1986
veterán

És igazuk lett? Erre csak a cikkből idéznék:

"Nagyon jól mutatja a World in Conflict, hogy az egyes GPU-k mire lettek tervezve. DirectX 9-ben a GeForce-ok egy-egy fps-re sorakoznak szorosan a Radeon mögött. DirectX 10-re váltva viszont hirtelen óriásira nő a szakadék. A Radeon megtáltosodik, de a GeForce-ok egymáshoz viszonyított sebessége semmit sem változik. Bizony, hasonló lenne a helyzet akkor is, ha a HD 4850-es helyett egy HD 3800-as kártyát használtunk volna."

"Ugyanez a jelenség figyelhető meg a szintén erőteljesen DirectX 10-re támaszkodó Call of Juareznél is. A jövőben minden bizonnyal a korábbinál kisebbre zsugorodik majd a 8/9-es GeForce-ok és a Radeon HD 3000-esek közötti teljesítménykülönbség, mert a Radeonoknak jobban fekszenek a modernebb, egyre inkább GPU-s számolásra és nem textúrázásra alapozó játékok."

Na ezt nem bírtátok sosem felfogni, de talán most hogy itt is le van írva majd sikerül ;)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#127) hackeeeee válasza Enszuke (#123) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én tettem 1 megjegyzést még feljebb, de arra sem írt senki, pedig kíváncsi lennék, hogy más észrevette e már azt, hogy az UT3 nemmegy dx10ben, csak dx9ben :)

Hacsak az 1.2 óta nem adtak ki valami fixet... :F

Véleményem szubjektív...

(#128) TazLeacher válasza Skizz (#118) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én írtam ilyet? Nem emlékszem. (Bár így gondolom. :DDD ). Olvasd el a #119-et. Ez a lényeg. Hogy váltani nem érdemes. Aki újat vesz, annak megéri, de váltani NEM ÉRDEMES. Ha nincs benne annyi erő, hogy leváltsak egy decemberi kártyát, akkor tényleg akkora durranás, és forradalom, vagy csak az Ati hívők 3-4 éves álma vált végrre valóra, vagyis van egy olyan kártya, ami már nem csak papiron fejlett, hanem lehet vele már játszani is?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#129) Abu85 válasza leviske (#106) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a DX11 kompatibilitást nem teljesen így értették. Arr céloztak, hogy a DX11 kompatibilis lesz a DX10-ig visszamenőleg, ezt azért volt fontos tisztázni, mert a DX10 nem volt kompatibilis a régebbi DX verziókkal.
DX11-hez DX11-es kártya kell, szerintem a HD4800-nak nem teljesen programozható a ROP blokk-ja így itt már kiesik a DX11 támogatás.
A tesszalátor támogatásnál meg arra gondolt Kevin Unangst, hogy a két konzolt (xbox360, PS3) tulajdonképpen a jelenlegi technikákkal kb. kiaknázták. Tehát a fejlesztők hozzá fognak nyúlni a rendszerek extráihoz az xbox360nál pl. a teszalátorához. A Pc-re protolt xbox 360 gamák pedig használni fogják PC-n is a HD Radeon széria tesszalátorát.
Persze ez majd problémákat is szül, mert a Gamefest-en felvetették, hogy aki csak xbox360-ra adja ki a játékát és a Low-Poly modellt tesszalátorral nyomja majd fel magas részletességűre, annak majd probléma lesz a PC-s port, mert a tesszalátorral nem rendelkező GPU-k tulajainak nem lesz High-poly modelljük a korrekt megjelenítéshez. Ez nyilván valamilyen szinten gáz, és annyit viszont nem érnek a PC-s eladások, hogy az összes modellnek elkészítsék a High-Poly változatát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#130) leviske válasza TazLeacher (#117) üzenetére


leviske
veterán

Az a gond, hogy nem nagyon láttam mostanság HD3870 vs. 8800GT tesztet az új driverekkel. :) A 8.5-ös Catalyst nagyon komolyan gyorsított a kártyákon.

Amugy meg miért is várta mindenki a drivert? Ja?! Mert sokan azt hitték, hogy az AMD-nél megtudják azt csinálni amit a játékfejlesztők nem (optimalizálni). :)

A nagydurranásra meg csak annyit, hogy szerintem igen is az... igen is az, hogy egy középkategóriás kártya képes 19x12-ben élvezhető játékélményt nyújtani. Nem csak Magyarországból áll a világ, és a legtöbb (nyugati) országban már nem a 16x10 és 12x10 az általános felbontás. :)

(#128) jer1cho: 8800GT-re sem volt érdemes váltani... mert ugyan annyira veri el az 50-es a 88GTS-t, ahogy a HD29-eseket, vagy a HD38-asokat a 88GT.

Ennyit a forradalomról. :)

(#129) Abu85: Ez némi hosszabb magyarázatra szorulna. :DDD Mikorra várható a DX11-ről szóló cikk? :)

[ Szerkesztve ]

(#131) Abu85 válasza leviske (#115) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Roy bácsi azért felel, hogy jól fussanak a játékok a Geforce kártyákon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#132) TazLeacher válasza TomBoy1986 (#126) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet, hogy kisebbre zsugorodik a különbség, de mindig is lesz. Akkor miről is beszélünk?

De - mint már többször le is írtam - hajlandó vagyok elfogadni a leíratkat. De mire mész vele? És erre még mindig nem tudsz válaszolni. Ezt már százszor kérdeztem tőled (is), de nem jött értelmes válasz. Mire mész vele, ha mire "beérik a gyümölcs", addigra már rég kevés a kártya? Ha egyszer le is hagyja őket addigra kb. az lesz az arány, hogy 88GT 4 FPS, HD3870 5 FPS. Akkor mire mész vele? Ezért kaptam idaggörcsöt mindig, amikor valaki azt írta, hogy hosszabb távra jobb befektetés egy HD3870, mint egy GT. Milyen hosszabb távra, amikor még most sem teljesít jobban? Akkor fog beérni egy anno 40K-s VGA ára, amikor már 10K-ért utánad dobják? Én személy szerint akkor szeretném élvezni a VGA-mat, amikor megveszem, és nem rá 1-2 évre.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#133) leviske válasza TazLeacher (#132) üzenetére


leviske
veterán

Ez kb. ugyan az, hogy a 1950-esek is eleinte gyengébbek voltak, mint a 79-es GeForce-ok... még most is lehet mind a két kártyacsaláddal játszani és a 1950-eseken élvezetesebben, mint a GeForceokon. :)

(#134) Abu85 válasza TazLeacher (#132) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Felmérések szerint a vásárlók nagy többsége 2-3 évre vesz egy VGA-t.
Annyira nem lesznek lassúak, mert a konzolok dominálnak, így a gépigények sem fognak eldurvulni. Ellenben érdemes megnézni, hogy mi lesz a Diablo 3-ban aminek 20:1 fölött lesz az ALU:Tex arány. Jelenleg a Vegasnak a legnagyobb ez az arány, úgy 14:1 körül van, meg lehet nézni az eredményeket.
Már régóta mondom, hogy nem a textúrázó teljesítményen van a hangsúly, hanem az ALU:Tex arányon, ha fekszik a rendszernek a program által használt arány akkor faszán fut, ha nem ... akkor nem. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#135) TomBoy1986 válasza TazLeacher (#132) üzenetére


TomBoy1986
veterán

4 meg 5 FPS :)

Bevallom töredelmesen, hogy még a Crysis is több mint 20 FPS-sel megy mindenütt. Szóval akkor annak az ideje, hogy 4 meg 5 FPS legyen... szerintem távol van (1280*1024+High).

"Hosszabb távra jobb.." Kihagyom a mostani szériát, s csak a következőnél cserélek. Ez jelent kb. 1-1.5 év használatot. Eddig is így csináltam, s ez egy jól működő rendszer (8500LE->x700pro->x1950pro->x1950xt(mert a pro meghalt)->hd3870).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#136) Abu85 válasza leviske (#130) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Melyik rész nem világos?

Majd ha kiadják hivatalosan a teljes dokumentációt. :D Abból nem tudok meg sokat, hogy pár marketinges benyögött ezt-azt. :))
Addig majd kitalálok más témákat, hogy legyen írás. :DD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#137) TazLeacher válasza leviske (#130) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azért ez egy kicsit erős összehasonlítás. Ha megnézed az akkori teszteket, akkor láthatod, hogy ott a HD2900 szó szerint a játszhatatlan kategória volt, elég alacsony felbontáson több játékban is, míg a GT-vel játszható FPS-t sikerült elérni. És mint lentebb is írtam, az a nagy durranás, ha X kártyán nem megy, de Y-on már igen.

Az 1920-ban igazad van. De tudsz nekem olyan eredményt mutatni, ahol 1920-ban a 4850 simán visz mindent! Mert igazából 2 lehetőség van többségében:
1. vagy viszit 1920-ban a játékot és viszi egy 8800GTS is, csak mondjuk nem 70, hanem 60FPS-el
2. Vagy nem viszi, és egyik se viszi.

Azért egyelőre még szép számmal van olyan játék, aminél kifekszik 1920-ban, így ÉN nem venném meg 1920 mellé. Persz egy CF már jó alternatíva lehet. Persze a GTS sem alkalmas 1920-ra az is kevés...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#138) Skizz válasza Abu85 (#131) üzenetére


Skizz
addikt

Ezjóóó :D

Hackeeee: Ismerelek én téged... már beugrott. HWT-ről. ;]

(#139) Abu85 válasza TazLeacher (#137) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Túl komplex volt az R600 architektúra, hogy azonnal jó legyen a driver. A transmeta segítségével lettek megoldva a gondok a 8.3-as Catalyst-ban (tulajdonképpen újraírtak szinte mindent). A Lost Planet-ben a legmeggyőzőbb a változás (bár az hozzátartozik az igazsághoz, hogy csak ebből a játékból maradt meg mérési eredményem :D ). Anno mikor vettek a 3850CF-et a 7.12-es driverrel 1024-ben 27FPS-t kaptam DX10 full grafon (0xAA/4xAF). Most a 8.6-os driverrel 70-75FPS-em van ugyanazzal a grafikai beállítással.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#140) Ayg0


Ayg0
senior tag

Csemegézve ebből a százakárhány postból néha jókat derültem. :) Megy a szájkarate a két tábor között, de nem látom a lényegét. Az ATI-s győzködi az nV-s "júzert" hogy márpedig a zöld cucc csak lehúzás, mert ilyen meg olyan tesztben jobb és blablablabla... (illetve fordítva ugyanez) Ez pont az a tipikus eset, amikor két kisgyerek veszekszik a játszótéren, hogy neki jobb a dömpere, mint a másiknak, mert több homok fér bele. Kérdem én: kit érdekel? Arra egy kombájnos se gondol, hogy a másik tökéletesen elégedett azzal amilye van? Hogy jön ő ahhoz, hogy leszólja a másikét és elrontsa vele a kedvét? Neked legyen X, neki pedig Y oszt' csókolom. Csak egy minimális tisztelet szükségeltetne ennek megértéséhez...

(#5) sloeb

Hol törekszik fel? VGA fronton lehet, de ettől még katasztrófális a pénzügyi helyzete a processzor ágazat miatt.

(#64) Typhoon47

Lehet nem a legszimpatikusabb az üzletpolitikájuk, de gondolom az még nem jutott eszedbe, hogy mögöttük is és részvényesek tucatjai állnak, akiknek rengeteg pénzük fekszik a cégben. Ha egy pillanatra elvonatkoztatnál a ténytől, hogy csak egy végfelhasználó vagy és hol érdekel az téged, hogy mi lesz az előbb említett csoporttal, akkor rájönnél, hogy rövidebb távon lehet, hogy kedvezően alakulna számodra a helyzet, hosszabb intervallumot tekintve viszont megismétlődne az egy szereplős, verseny nélküli monopolhelyzet (lásd most az Intelt): lassabban növekvő teljesítmény, tartósan magas árak stb stb stb.

(#84) lsc

Még szép, hogy az ATI felelős érte, ki más lenne. Ők sem a vásárlók iránti szeretetből addják olcsóbban a terméküket, hanem, hogy nyomást gyakoroljanak a konkurensre a piaci részesedés növelésével. Hidd el, jön még olyan időszak amikor meg fogod fizetni ennek a kis "termékbemutatónak" az árát. ;)

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#141) leviske válasza TazLeacher (#137) üzenetére


leviske
veterán

Mivel nem találok tesztet, amiben a 88GTS szerepelne, ezért csak abból tudok tippelni, hogy a GTX280-asok rádupláztak a 9800GTX-re és nagyon sok helyen befogják a HD48-asok a GTX2-eseket... ebből következtetve biztos van olyan játék, amiben a HD4850 torony magasn a 88GTS fölött van, de abban 100%-ig igazat adok, hogy felesleges váltani.

De az ATinak nem is az volt a célja, hogy az összes 8800 tulaj sírva rohanjon egy HD48-asért. :)

(#136) Abu85: Azt nem értem, hogy akkor a DX11-es játékokat egyáltalán nem lehet majd futtatni a Radeonokon, vagy lehet, csak olyan kihagyásokkal, ahogy az R600 futtatná a DX10.1-et...?

Mert azt eddig is tudtam, hogy a DX10-es karik nem fogják 100%-ban támogatni a DX11-es játékokat.

(#140) Ayg0: tudtommal nem a CPU részleg miatt vannak konkrétan a padlón, hanem mert az ATi felvásárlása után nem tudták magukat szintrehozni a procieladásokból... de nem konkrétan az AthlonX2 vs. Core2 helyzet miatt kerültek padlóra.

Attól, ha még egy darabig maradt volna az Intel a Pentium féle felépítésnél, nem lett volna jobb helyzetben az AMD... csak hamarabb kilábalt volna. :)

Amugy majd meglátjuk, mit alkotnak jövőre a Hydrával és utána a Bulldozerrel. :)

[ Szerkesztve ]

(#142) lsc válasza Ayg0 (#140) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt én is rögtön gondoltam , hogy nem felebaráti szeretetből adják ennyiért , de ez nem irritál annyira , mint amikor felárat kell fizetni a semmiért . De természetesen olvastam már olyat itt is hogy valami nem OK mert olcsó . Nekik még mindig megfontolandó az NV :) .
Egyébként a többség belátta amikor az nv volt jobb /abba hogy hogyan most inkább nem mennék bele /, most nem ez van , ennyi . Azon meg nem tudom mit csodálkozol hogy az ATI fanatikusok örülnek , most van miért .

Az élet kegyetlen .

(#143) Gyuri27 válasza TazLeacher (#137) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tudom az fáj, hogy az ati kártyákhoz minden hónapban van driver és gyorsul is tőle a vas folyamatosan. Az nv meg ritkán ir drivert azt se mindenre. Meg irnak olyan drivereket amivel jobban fut a game csak elfelejtettek szólni, hogy itt ott kihagy dolgokat a vga.

Amd - Radeon - Ryzen

(#144) leviske válasza Ayg0 (#140) üzenetére


leviske
veterán

Még annyit had', hogy az ATi nem csak kimondottan az nV miatt adják ennyiért... már egy jó ideje várható volt, hogy az ATi felhagy a felsőkategóriás GPU-k gyártásával és a középkategóriára fog koncentrálni.

Bár az igaz, hogy valószinűleg nem ennyibe kerülne a középkategóra, ha egyedül lenne, de ezzel az összes gyártó így van. :)

(#145) Abu85 válasza leviske (#141) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze lehet majd futtatni a régebbi DX10-es kártyákon, csak az újítások nem fognak működni. A tesszalátort pedig direkt címzéssel lehet majd elérni.
Valószínű (de a teljes dokumentáció ismerete nélkül nem biztos), hogy a D3D11-es eszköz a D3D10-esből lesz származtatva, hasonlóan a D3D10.1-hez. Tehát ha a program fut a vistán akkor a GPU-nak megfelelő eszköz lesz kreálva. DX10-es GPU-hoz D3D10-es, DX10.1-eshet D3D10.1-es és DX11-eshez D3D11-es. Ez kicsit olyan elv, mint az OpenGL-é.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#146) hackeeeee válasza - = Zk = - (#125) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Számomra az volt, hogy jó ajánlatot kaptam a 8800GT-re, és inkább megváltam tőle, még mielőtt nagyobbat buktam volna rajta :)

Meg mindig is az ATI-hoz húzott a szivem.. 8500as sorozat óta :R

Véleményem szubjektív...

(#147) hackeeeee válasza TazLeacher (#132) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szted a 88gt-t mennyiért dobálják? Kb ugyanannyiért mint a 3870et, sőt..

Na meg igen, NV-nél is várhatja az ember az értelmes drivereket..kiadnak 5 bétát, mire x hónap után jön talán 1 whql...szal oké, ott is, veszel 1 kártyát, aztán ha mákod van már hozzá értelmes driver, ha nem akkor még türelmesen várhatsz...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#148) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem olvastam végig a topicot, bocs, ha már valaki szóvátette...

a 9800gt zotac nagyobb lyukú hűtője egyáltalán enm újítás. itt szembe lett állítva egy első generációs 8800gt rev.1-es hűtővel. nekem rev 2-es referenciahűtős leadtek 8800gt-im vannak, jan-febr-ban vettem őket, és a nagyobb ventik, lyukak vannak már rajtuk.

tehát a zotac 9800gt még ebben sem hozott újdonságot... (szerintem)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#149) szab.tam válasza szab.tam (#148) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jobban megnéztem, a rev 2-es 8800gt referenciahűtő mintha a 2 között lenne. már én sem tudom, pedig itt fogom a kezemben.... :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#150) TazLeacher válasza Gyuri27 (#143) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem aztán nem fáj. Felőlem akár naponta jöhetne ki új driver. Engem (nem értem miért) nem tesz boldoggá, ha állandóan telepítgetnie kell.

Az meg, hogy folyamtosan gyorsul tőle. Ez a kártya (bármelyik kártya) tulajdonosait boldoggá teszi, de én személy szerint sokkal jobban élvezném, ha már egy "kész kártyát" kapnék "kész driverrel", mint, hogy mindig várjak a az új meghajtóra, mint egy messiásra, ésés közben mondogassam magamnak, hogy majd jövő hónapban jobb lesz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.