Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SP!T


SP!T
addikt

"melytől szóhoz sem tudott' :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Értelmetlen húzás volt a 9es széria (kiv a gx2)
Kár h nem a gt200-ra hajtanak rá, mármint az árban mert így nem versenyképes az nvidia. :(

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Úgyis lesz egy-két elvakult nV fan, akik majd megpróbálják megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Az AMD ütött, az nV borult :)

(#4) Hun'reeth válasza ADAM1337 (#2) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Azt nem tudják úgy butítani, hogy ne legyen rohadtul veszteséges ha hozni akarják a radeonok sebességét.
Sokáig azért nem is gondolkodtam nagyobb monitorban mint a mostani mert nem lehetett alá olyan vga-t kapni - megfizethető áron - ami natívban kiszolgálná. Na most már nem ez van. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) sloeb


sloeb
csendes tag

Ez tényleg nagy pofon az nV-nek... :( Az AMD feltörekvőben. :Y

(#6) JoeYi válasza ^Clown (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

Sokat magyarázni nem lehet, ezekben a tesztekben tényleg jobb az ati kártyája. Bár az nvidiában még mindig vonzó a hibridpower lehetősége - már ha működik.

A legjobb, hogy használtan már 20k-ért is látni 8800GT-ket, szóval ma már annyiból lehet venni alaplapot, procit, vidkarit meg még talán memóriát is, amennyibe karácsonykor került egy normális VGA :D

[ Szerkesztve ]

(#7) keIdor


keIdor
titán

Helyes. Bukjon csak meg az Nvidia! Jót tesz a paicnak az AMD feltörése.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) Superman


Superman
nagyúr

Én nem igazán vagyok fan, mindkét gyártótól volt már pár kártyám, de a cikkben, meg egyáltalában úgy nagy vonalakban egyet nem értek: miért nem lehetett letesztelni a GeForce 9800GX2-őt, amúgy tisztességesen? Tudom, volt róla egy nagyon rövid cikk, mondhatni nyúlfarknyi.....
Sorba lehett volna állítani a 3870X2-őt, a 4870-et, a 4850-et, jöhetett volna a Crossfire, meg a Quad-SLI. Ehelyett ez...

Az NVidianak jelenleg két "ütős" kártyája van: a 280GTX és a 9800GX2. Ezek ára is csökkent már, néhány gyártótól (nem Asus) már olyan árban lehet szinte kapni, mint a Radeonokat.

(#9) janos1988 válasza JoeYi (#6) üzenetére


janos1988
addikt

Mar ha tamogatja az alaplap a hibridpowert.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10) west


west
őstag

VICC AZ NVIDIA :W
:(( :(((

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#11) Male


Male
nagyúr

Ha a 8800GT és 9800GT jelenleg fizikailag azonos... akkor ezt a Hybrid Power dogot nem értem... szimplán csak nincs engedélyezve a 8800GT esetén?

Második oldal: "HD 4850 GT"... ejj, Rudi, valami NDA-t most biztos megsértettél ;]

(#12) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Annak mi az oka, hogy 8xaa-val lassúak az nv-k nagyon? Ha nem lettek volna 8xaa-as tesztek, összesítésben a gtx kb. 4850-nel egálban lett volna, vagy legalábbis 5% körüli lemaradással. Ugyanazt az AA módszert használja a két kártya?
Computerbase-n van Aa nélküli , 4*aa-s, meg 8*aa-s összehasonlító tábla, ott rendre(1600*1200 esetén): 12%, 2%, -45% jött ki, ha a gtx+ teljesítményét nézük a 4850-hez képest. Bár 2500-as felbontás esetén már a 4*aa-nál is vezet 15%-nál többel az Ati.
Szóval egyelőre jobb vétel az Ati, de 8800Gt-ről, vagy Gtx-ről szerintem nincs értelme cserélni. X2 holnap jön?

I am having fun staying poor.

(#13) rudi válasza Superman (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, nem fogjuk havonta letesztelni az összes VGA-t, ugyanis nincs hozzá erőforrásunk. Az említett kártyákról itt a múlt havi teszt, a 9800 GTX-et nyugodtan felfoghatod 9800GX2-ként is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) mindfreak válasza Superman (#8) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem csak ebben az árkategóriában nyerő most az ATI...

(#15) Ste


Ste
addikt

apróbb hibák:

2. oldal közepe: kiskerben is 40k alatt kapható már a 4850
2. oldal alja: "Meghajtva a GeForce-okat nem változott a helyzet, csak a számok lettek nagyobbak. A 9800 GTX+ itt már 29 wattal kevesebbel is beérte, mint a GTX, ráadásul majdnem egy tízessel megelőzte a HD 4850 GT-vel szerelt számítógépünket." itt 18W a 4850 előnye, így az elnevezés és a számérték sem stimmel

a cikk amúgy önmagáért beszél

(#16) Skizz


Skizz
addikt

Heheheheeee, hízik a májam. :D

Ez a 9800GT nagy mókusvakítás, ezt már korábban is tudtuk. Csábítóan hangzik a Hybrid Powá', csak nem árt figyelembe venni azt, hogy emellé meg vehetünk egy nV csipszetes lapot is. Na, így már messze nem olyan csábító.

Ez a 9800GTX+ szerintem már az nV tesztlaborjaiban is megbukott. Fölösleges volt piacra dobniuk, az emelt órajel ellenére alig megy többet a kistesójánál, az árról nem is beszélve. Nos, egyelőre eszi a kefét az nVidia, hogy rohadna meg ott, ahol van. Megérdemli. Ebből a helyzetből csak vesztesként tud kimászni, nem akármilyen kieséseket hagyva a háta mögött. Minek ugráltak... :D
Komolyan mondom, a konklúziót vártam a legjobban a grafikonok után. Bár kicsit nagyobb oltásra számítottam, azért ez sem volt rossz.

A tesztet köszönjük, ismételten színvonalas, jól összeszedett volt.

[ Szerkesztve ]

(#17) SpeedR válasza Superman (#8) üzenetére


SpeedR
őstag

Bizonyára lesz ilyen cikk is, ha végre megjön az új AMD csúcskártya a 4870X2. A GX2-t ugyanis ahhoz kell majd hasonlitani, nem a középkategóriás 4850-hez és 4870-hez.

(#18) Drizzt válasza rudi (#13) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Úgy érted a 9800Gtx sli-t?

I am having fun staying poor.

(#19) Skizz válasza Superman (#8) üzenetére


Skizz
addikt

Ja, hogyha az nvidia mostani szériája nem elég versenyképes, akkor térjünk vissza a gyökerekhez, a G80-hoz? Gondolom HD3800 tesztnél ilyen lépés az eszedbe sem jutott. :))

Igen, az említett kártyák valóban ütősek. De kell a francnak olyan áron?! A HD4850-et sem fekteti meg jelenleg egy játék sem, mindenhol kiemelkedően teljesít, mindezt potom 32 rongyért? A GTX280 létjogosultsága ilyen helyzetben megkérdőjelezhető. Nyilván annak, aki 3Dmarkra recskázik, annak jó lehet. Másnak nem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Raymond


Raymond
félisten

El se hiszem hogy en vagyok az aki megkerdi, de abban az esetben amikor az ilyen kategoriaju kartyak vannak a kozeppontban miert 2560-as felbontasban vannak a tesztek (mar amelyikek)? Szemely szerint 1920x1200-nal meghuztam volna a hatart.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Skizz válasza Raymond (#20) üzenetére


Skizz
addikt

Jó, ha van ilyen felbontás. De mellé jó lett volna a szokásos 1680*1050-es is.

(#22) rudi válasza Drizzt (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, az SLI kimaradt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Ste válasza Raymond (#20) üzenetére


Ste
addikt

inkább vga limit legyen, mint proci limit
valamint vannak esetek amikor ilyen felbontásban még jobban kijönnek a különbségek

(#24) rudi válasza Raymond (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Időhiány. A korábbi nagytesztből ilyen felbontások voltak kéznél, meg minden bizonnyal az új X2-nél is ezek lesznek majd. Egyébként azért kell az idő, mert fLeSs nagy GPU-CPU cikket farag, én meg ha a hivatalok is úgy akarják, kilátogatok az Nvisionre.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) jerry311


jerry311
nagyúr

De ha a 100 = Radeon HD 4850 akkor miért a 8800-asnél a sárga 100-as csík?

(#26) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

"Különösen jó hír, hogy az átlagos TFT LCD monitorok kihajtásához ennél drágább VGA-ra semmi szükség sincsen." ez itt a lényeg :R

(#27) jerry311 válasza Sandormaster (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezért lesz ilyen kártyám, meg egyzser majd TFT-m is. :DDD

(#28) SP!T válasza jerry311 (#25) üzenetére


SP!T
addikt

8800GT a 100% és ahhoz van viszonyítva a többi.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#29) west válasza ADAM1337 (#2) üzenetére


west
őstag

:K gt200b lenne mart az aktualis de az a baj hogy meg igy is megveszik mert 9800
a lamak :O

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#30) rudi válasza jerry311 (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

áh, biztos csak elnézted :D egyébként nem, köszi a figyelmeztetést, javítottam!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) .mf


.mf
veterán

Kár, hogy nem volt tuning-teszt: az 55nm-es G92b érdekelt volna, mit tud...

Valamint: a 4850 nem csak valamivel 40k alatt van, hanem 35-36k körül; sőt, volt itt-ott akciósan olcsóbban is (pl 31k alatt, gyorsan el is kapkodtuk :DDD )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) jerry311 válasza rudi (#30) üzenetére


jerry311
nagyúr

:D
Már csak egy kérdés maradt, hogy hol érdemes megvenni...

(#33) luw2win


luw2win
őstag

Hát ez mekkora egy paraszt vakitás...
Véglis óriási teljesitménynővekedés sincs, sőt még a fogyasztás is 5-6W ot csökkent :(

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#34) Raymond válasza rudi (#24) üzenetére


Raymond
félisten

Gondoltam hogy valami ilyesmirol van szo. Uj CPU-GPU cikk? Awesome :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) Kriza válasza jerry311 (#32) üzenetére


Kriza
őstag

Aliencomputers:
"[I]Gainward Radeon HD4850
512MB GDDR3, TV + Dual DVI + HDMI, PCI-Express
3 év garancia

Régi bruttó ár: 36 300 Ft helyett
nettó ár: 25 975 Ft
bruttó ár: 31 170 Ft [/I]"

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#36) Remington


Remington
őstag

hd4850-hez miért nem a 8.7-es drivert használtátok?

az amd végre kilábalt a gödörből, de úgy érzem h az nvidiának van más is a tarsolyában ezeken a ráncfelvarrott kártyákon kívül...

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#37) csellosi válasza Remington (#36) üzenetére


csellosi
tag

Van hat, a jelentos arcsokkentes. :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#38) D.Orion


D.Orion
veterán

Olvasom a cikket és közben írom az észrevételeimet, a hibákra nem térek ki, megteszi más :)

Egy hibát azért én is leírnék:
"Az is biztos, hogy tesztpéldányunkkal ellentétben a későbbi 9800 GT-ken is feltűnik majd az új, 55 nm-es G92." <> Ezzel ellentétben a táblázatba már 55nm-es 9800GT-t írtatok, holott nem ilyennel teszteltetek, és még ilyen nincs is.

1. Hova tűntek azok a régi jól megszokott 0-ra és 5-re végződő órajelek? ATi és NVIDIA is egyre inkább a még "csicsásnak" tűnő órajelekre lövi be a kártyáit. Vajon ez is valami új marketing? A nulla és az öt túl szokványos már?

2. Olyan érzésem van, mintha egy 8800GT-ből bios cserével lehetne csinálni egy 9800GT-t :F Tudom lehetséges és valószínű is ütközés ilyen téren, de elméleti szinten nem sok akadálya van(órajelek egyeznek, felépítés egyezik, nyák egyezik~valszeg alkatrészek is).

3. A PH! team megint tett arról, hogy ne legyen processzor limit. :R

(#39) mad1


mad1
veterán

ahhhh :O
en mar erre nem mondok semmit. :(((

Ne szemetelj ! = Steam

(#40) emmm


emmm
senior tag

Ilyenkor érzem, hogy jó döntés volt az a 4850-em... :DD

(#41) Skizz válasza csellosi (#37) üzenetére


Skizz
addikt

A jelentős ácsökkenés már megvolt. A GTX260 55k körül, a 280 meg 80k körül. De ezzel még nem oldottak meg semmit... A tényeken nem változtat.

(#42) jerry311 válasza Kriza (#35) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez új akció.
Már megyek is, úgysincs videokárty a gépemben éppen. :DDD

(#43) Remington válasza csellosi (#37) üzenetére


Remington
őstag

sztem már nagyban tervezik az új középkat. kártyákat:)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#44) Skizz válasza jerry311 (#42) üzenetére


Skizz
addikt

Iponon is volt, kerek 30 rongyért. De nagyon hamar elkapkodták. :D Bízzunk benne, hogy Éliennél még van. Az se semmi, hogy én még kb. 2 hete 36 rongyért vettem az enyémet, azt mára már 30-ért megkaphatod... Azért nemsemmi a HD3870 és 4850 közti árdifi se. :U

[ Szerkesztve ]

(#45) Levin01


Levin01
őstag

4850 vs 9800
2:0 :C :R

(#46) csellosi válasza Remington (#43) üzenetére


csellosi
tag

Akkor azzal nagyon kell sietniuk, nyakukon a karacsony... :)
Nincs naluk semmi, ha lenne akkor mar felroppent volna vmi hirmorzsa pletyka szinten.

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#47) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ismét jól tökönrúgta magát az NV. ahelyett hogy a 15. bőrt is lehúznák szerencsétlen g92-ről a gt200 árát kéne csökkenteni hogy ne csak az elit gémerek vegyék őket.... bár annyit nem tudnak csökkenteni rajta hogy a nem nvidia fanoknak megérje. egy 280 gtx 120k körül van igaz? legerősebb single gpu-s kari. oké. 68-70-k ból lehet 4850 cf-et építeni ami megveri.....

(#48) csellosi válasza Skizz (#41) üzenetére


csellosi
tag

Meg faraghatnank le belole 10-15 rongyot :)

De latjuk, hogy a 4850 nagyon nagy felbontasban szurokkel is megallja a helyet es csak 35k. Tehat meg a 4870-re sincs szukseg lenyegeben :)

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#49) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Néha azt hiszem hogy az ATI valami jótékonysági szervezet, hogy ilyen olcsón adják a kártyáikat :D
Amúgy nem tehették volna meg, hogy drágábbért adják, úgy lehet többet nyertek volna, viszont nem vágtak volna úgy alá az nvidiának....jaaahh épp ezért adják ennyiért :DDD

(#50) munky


munky
őstag

NV ezt jól benézte...

Ennek ellenére biztos vagyok abban, hogy sokan vesznek majd 9800-as kártyákat "ATI-t soha alapon"... De ez az Ő bajuk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.