Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

lassu fejlődés is fejlődés:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Árat jó lett volna tudni, bár nagyjából sejthető. :) :U

...

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem értem a címet - attól mert SATA 3 Gb-es a felület, még miért lenne egy konfig "régebbi"?

(#4) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Azt eddig is tudtuk, hogy egy SSD mindenképp jót tesz egy konfignak, szóval ez nem meglepő. :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5) iwu válasza Angel1981 (#3) üzenetére


iwu
addikt

Én is ezt akartam megreklamálni...
Ha sat3mam van , az régi????
Elnézést a kifejezésért, de JÓREGGGEELLLLTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#6) Godfather válasza iwu (#5) üzenetére


Godfather
aktív tag

Ez a vinyó sata2. Tehát a "régebbi" gépekbe tesz jó szolgálatot.

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#7) erdoke válasza iwu (#5) üzenetére


erdoke
titán

SATA 3 Gbps = SATA 2
Egyébként ha tényleg jó áron lenne, talán beújítanék egy 128 GB-os változatot. Remélem, az írás tempó nem csak a legnagyobb verzióra érvényes...

A legjobb aláírás a héten

(#8) Vajga válasza iwu (#5) üzenetére


Vajga
tag

Sata 3 Gbps nem egyenlő sata 3.
Sata 2= Sata 3 Gbps
sata 3 = sata 6 Gbps

Tehát ez régebbi konfighoz jó, a cím helyes.

megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#9) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Az meg más kérdés hogy a SATA2 majdnem minden (vagy minden) SSD-hez elég lenne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) Menthirist


Menthirist
veterán

hát igen, "régebbi" konfigom van, mert nincs rajta sata3 port :) no nem baj, azért így is a duplájára (Vagy triplájára) nőne a vinyóm tempója egy ilyennel :) még régebben néztem árakat, akkor még borsosak voltak, de épp a minap tűnt fel, hogy már tényleg egész megfizethető egy 100 giga környéki darab... nem is elképzelhetetlen, hogy bekerül egy ilyen a gépbe...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Nem gondolom, hogy egy régebbi konfig tulaja majd pont ebbe fog invesztálni.
Az okok:

-Ha valóban régebbi a a konfigja, akkor azért mert:

-Bőven elég neki arra, amire használja
-Nincs pénze lecserélni és/vagy nem is akarja.

Egyik esetben sem egy 40k körüli SSD-t fog újítani. A játékosok, akiknek a konfig többi része még bőven elég a "gémekre" azok VGA-t updatelnek. Sokan torrenteznek, ők terrás, vagy ennél nagyobb vinyót vesznek, vagy készülnek venni. Ne felejtsük el, hogy kisker áron lehet 12-13k-ért terrás hdd-t kapni. Tudom, hogy az SSD-t nem tárólási szempontból kell vizsgálni, de itt most a fontossági sorrendekről beszéltem.

Ez az egész ssd fájó pont szerintem nagyrészt mindenkinek. Amennyien venni szeretnének, egy alacsonyabb árszegmensben hatalmas eladásokat tudnának generálni. Véleményem szerint 20k az a fájdalomküszöb, amennyit egy user belefeccelne egy 128 gb-os ssd-be.
Mindenki tisztában van vele, hogy mekkora ugrást tud produkálni, de "40-50k+ pénz" baromira sok érte.

(#12) dfdfdf válasza Geller72 (#11) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ez de így van ahogy leírtad.
20k ért egy 80as 200/150 es milyen jó lenne akkor én is beruháznék egyre de így? áhhh felejtős még majd mennek le az árak remélem :D

(#13) Bagira01


Bagira01
veterán

Én már azt hittem, hogy kijöttek vmi IDE-s ssd-vel. Akkor talán még én is vennék anyám gépébe :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14) LK


LK
addikt

Életemben nem láttam ezt a márkát. Ha jó fajta,vajon forgalomba kerül-e nálunk is?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#15) fondorlatos válasza Geller72 (#11) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Én is azon a véleményen vagyok, hogy hiába a sata 3Gbps csatlakozó, ha az ára egy szinten lesz a többi ssd-ével. Az átlag júzerhez így úgysem fog eljutni.

(#16) Menthirist


Menthirist
veterán

harminc alatt kapható normális ssd, mellé meg ha valakinek nagy tárhely kell, vesz egy 2 terrásat potom pénzért... lehet hogy hasonlót oldok meg én is, és a mostani 640 + 750 gigás vinyóm megy külső usb meghajtóként a polcra a dvd-k helyett...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#17) Fr3eWar válasza atti_2010 (#9) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Közel sem elég, mert az újabb SSD-k 6gbps-ek. Én is most gondolkodom, hogy a jelnelegi Vertex-et lepasszolom a lapotopba és asztaliba veszek egy Vertex-3-mat ami már Sata 3-mas. Vagy az új Corsair P3 széria, valamelyik nap számoltak be a Curcial sata3-masáról is, ezek már 550-600 mega/sec körül olvasnak.

(#18) TESCO-Zsömle válasza Vajga (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én tudnék linkelni egy zsáknyi vadiúj alaplapot, amin van Sata 2, mégse régi... A legtöbb 1155-ös SB deszkán ilyen van. Sata 3 meg csak 'mutatóba' 2-4 darab...

A cím alapján minimum IDE-catit várna az ember, vagy SATA1-et...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) Neil Watts válasza LK (#14) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jo, az, csak itthon nem igazan ismerik :)

(#20) mghltm válasza LK (#14) üzenetére


mghltm
addikt

a ramjait ismerem a cegnek, teljesen rendben vannak. argepen talalhatsz beloluk par darabot, bar azt nem tudom, van-e hivatalos magyar importor es disztributor :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#21) LK


LK
addikt

Köszi srácok. Csak lemegy az áruk szép lassan,mert egyre több a konkurencia. Most ez, aztán az Intel,Samsung a Crucial stb. Ha dömping lesz belőlük akkor indulnak meg az árak lefelé.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#22) SpeedR válasza LK (#21) üzenetére


SpeedR
őstag

Évek óta megy ez a szöveg, aztán mégsincs belőle semmi. :(((
10k-ért majd veszek én is egy sebes 40-est, ha elérik egyszer egyáltalán ezt az árszintet.

(#23) elfelejtette válasza LK (#14) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Patriot márkáról annyit, hogy ők csináltak 700MHz-es DDR1-es(!) ramokat is...

Bagira01: Én is IDE csatis SSD-re tippeltem volna a cím alapján. Ez csak el fog veszni a sok konkurencia között, mivel igazán nem tűnik ki semmivel...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#24) orbano válasza elfelejtette (#23) üzenetére


orbano
félisten

azt a samu, a hynix vagy a winbond készítette szerintem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) orbano válasza LK (#21) üzenetére


orbano
félisten

samsung, crucial, stb... és akkor nézz utána összesen hányan gyártanak közülük flash chipeket ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) elfelejtette válasza orbano (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Vagy csak nagyon jól tudnak válogatni.
Meg persze jól meg kellett tervezni a nyákot.

De a témánál maradva persze jó lenne egy jóárasított IDE SSD.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27) mghltm válasza elfelejtette (#23) üzenetére


mghltm
addikt

urak, az ide csatlakozo feluletnek nem sok ertelmet latom ssd eseten. a leggyorsabb pata az udma6, elmeleti maximalis sebessege 133MB/s. ez meg ssd irasnal rendben is lenne, de erosen korlatozza az olvasasi sebesseget, pedig pont ezert szeretjuk az ssd-t ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#28) elfelejtette válasza mghltm (#27) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az egy dolog, hogy az UDMA6 sebessége lekorlátozná az írás/olvasás sebessége, de a hagyományos lemezes meghajtókhoz képest az SSD-k elérési ideje még mindig elég nagy ugrás lenne.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) Ősember


Ősember
őstag

nem igazán tudom ennek a fejlesztésnek mennyi létjogosultsága van, amikor a gyártók már inkább 2x nm-re állnak át és hasonló paraméterű vezérlők is akadnak :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#30) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó lenne ez az én régi rendszerembe, bár egy újba is megállná a helyét. függetlenül a sataII es csatitól.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#31) LK válasza orbano (#25) üzenetére


LK
addikt

Ja,de minél több márka annál nagyobb árverseny. A samsung is beszáll a partyba.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#32) Geller72 válasza elfelejtette (#26) üzenetére


Geller72
veterán

Egy IDE-s SSD többe kerülne annyival, hogy inkább vegyél egy satás bővítőt..:DDD. Ha csak azon múlna..a szegény sempron lelkivilága..;).

(#33) kenwood3


kenwood3
őstag

" az ígéretek szerint rendkívül vonzó áron kerülnek majd a boltokba "
Erre a vonzó árra én nagyon kíváncsi leszek :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#34) LordX válasza atti_2010 (#9) üzenetére


LordX
veterán

Ez nem igaz, a legutolsó SSD generáció másfélszer gyorsabb SATA3-an, mint SATA2-n.

(#35) erdoke válasza Fr3eWar (#17) üzenetére


erdoke
titán

Tehát veszel 2 db 512 GB-ost, és élvezkedsz, hogy a kettő között 4-500 MB/s-mal kúsznak oda-vissza a BD képfájlok? :F

LordX,
Az még lehet igaz, hogy a most kapható SSD-k többsége befér a SATA 2-be. Egyébként is, melyik SSD-t korlátozza a SATA 2 kis fájlok olvasásában? Link?
Vagy arról van felmérésed, hogy az SSD-t használók hány százaléka mennyi időt nyerhet a a SATA 2 fölötti tempójú szelvenciális írással/olvasással? Szerintem elhanyagolható, csak megint nem látnak ki egyesek a nagyobb szám bűvöletéből...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#36) Fr3eWar válasza erdoke (#35) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem, veszek egy 64/128GB-ost, és élvezkedem, hogy fél/1év windóz használat után is még mindig 30-40 másodperc alatt használhatom a számítógépet.

(#37) elfelejtette válasza Geller72 (#32) üzenetére


elfelejtette
veterán

Konkrétan nem a saját gépemre gondoltam, mivel az én alaplapomon van SATA2-es csati... ;)
Inkább a régebbi AthlonXP/P4-es gépekre.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#38) Geller72 válasza Fr3eWar (#36) üzenetére


Geller72
veterán

Nem szívózásképpen, de ez kifejezetten a usert minősíti. A kultúrát a tudással nem mindenki szívja magába - tegyük hozzá, sajnos. Az alapkoncepció a következő:

-User1 Pistike napi szinten tölt le a netről wargánya riléz gammákat, progikat, amik átlagosan napi szinten 50-100GB adat feltelepítését jelentik a gépre, cirka 1 millió fájl képében. Ezt Pistike valszeg még aznap le is törli, ha minden jól megy, talán az uninstallal, mer' nem teccik neki egyik sem. Kétségtelenül máshogy állna a dolgokhoz, ha általa megdolgozott Hungarian Forintért jutott volna hozzá. Nekem sem telik rá, ezért is értékelem még ennél is sokkal többre az adott árut. Valszeg, elég rövid intervallum kell ahhoz, hogy ezt az öngyi hozzáállást akármilyen atomstabil rendszer megunja. De sorolhatnám végtelenségig akármit felhozva példának, mert sajna ez az elfogadott morál. Van olyan általam összerakott rendszer, XP-vel, ami 2005 óta azonmód megy. Egy rendszert nem elég "felfosni", használni és karbantartani is tudni kell. Ez az, ami a mai felhasználói közösségnek csak igen kis százalékának sikerül. Egyrészt, mert nem is tud róla, ugyanis senki nem mutatta meg neki, mondta el, másrészt nem is érdekli a fent említett okokra visszavezethetően. Csak akkor nem értem, miért pont az ilyen single user pattog :F .

(#39) yakuza.tora válasza Geller72 (#11) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Véleményem szerint 20k az a fájdalomküszöb, amennyit egy user belefeccelne egy 128 gb-os ssd-be." - Ezzel nagyon egyet tudok érteni... :K (nyilván magyar viszonyokról van szó)

Alléz Olympique de Marseille!

(#40) erdoke válasza Fr3eWar (#36) üzenetére


erdoke
titán

Először gondold át, mi történik Windows betöltéskor, aztán nézz meg teszteket, amik ilyen használat mellett hasonlítanak össze tárakat. Meg fogsz döbbenni, sok kis fájllal gyakran gyengébbek az újabb SSD-k... Nem véletlenül írtam a BD képfájl másolási példát, tipikusan olyasmi helyzetben éreznél nagy különbséget, miközben a te példád jellemzően csak a kinek nagyobb a ...sebessége kategória, csak a haverok előtt villogni hasznos.

A legjobb aláírás a héten

(#41) szki válasza Geller72 (#38) üzenetére


szki
őstag

DOS 5.0 óta használtam mindenféle operációs rendszert hard user-kért. Tapasztalatom szerint Win7 esetében minimális karbantartás szükséges. Nem fossa össze magát, és nem lassul be az idő előrehaladtával. 2009. október végén telepítettem (jogtisztán dobozos) a W7x64-et az SSD-mre, és azóta sok szoftvert telepítettem, töröltem, volt alaplap-proci-ram csere, újraaktiválás, stb. Semmi extrát nem csináltam az op. rsz. karbantartása érdekében, mint amit a WinXP igényelt mindig (pl. registry clean). Nem érzékelek semmi lassulást. Pedig én nagyon érzékeny vagyok a számítógép válaszidőkre, mert rendkívül gyorsan kezelem a gépeket :DDD

A cikkhez: a cím alapján én is IDE vezérlős SSD-re gondoltam:)

[ Szerkesztve ]

(#42) bteebi válasza Angel1981 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Épp ezt akartam én is írni. Azt hittem, hogy biztos PATA-s lesz, de nem. A SATA2 azért még bőven nem számít elavultnak, még ha nem is valami új.

Szerintem ezekkel a sebesség adatokkal egyébként elég sokan kibékülnének. A SATA3 - sajnos - még mindig nem túl gyakori, az azt kiszolgáló SSD-k meg még ritkábbak. De ez amúgy sebesség téren teljesen rendben van. Csak majd árban is legyen jó...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) banhammer


banhammer
veterán

A SATA 3 Gbs már régi csatoló?

Én a cím alapján arra gondoltam, hogy PATA csatolós az új SSD.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#44) LordX válasza erdoke (#35) üzenetére


LordX
veterán

Legújabb generációt írtam, nem legtöbbet. És ez alatt minden olyan vezérlő értendő, ami idén jött ki. Például az OCZ Vertex 3 vagy az Intel SSD 510.

A userek valószínűleg kis százaléka nyer sokat. Az a kis százalék high-end SSD-t vesz, a többiek low-endet vagy standard merevlemezt.

Amit írtam továbbra is igaz, a "minden SSD-nek elég a SATA2" hamis állítás.

(#45) erdoke válasza LordX (#44) üzenetére


erdoke
titán

Csakhogy az állítás úgy szólt, hogy majdnem minden... Szerintem ne a zárójeles bizonytalankodásra reagálj egy hozzászólásban.

A legjobb aláírás a héten

(#46) Fr3eWar válasza erdoke (#40) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát ha te így látod és érzed.

(#47) Youri


Youri
veterán

Jól néznek ki az adatok, bár az IOPs adatok nélkül ez sovány, de ha jó lesz és tényleg vonzó lesz az ára, akkor a laptoba veszek egyet!

RTX ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.