Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Landsmann válasza wervirt (#1098) üzenetére


Landsmann
addikt

Most próbaképp megnéztem. Először Üdvözölt, hogy Ő Andris, aztán mondja, hogy indulhatunk. Ezután elmondta az első két instrukciót. Semmi gond nem volt a hanggal. Többet nem mondott, mivelhogy itthon vagyok, nem megyek sehova.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1102) Essejó válasza Landsmann (#1101) üzenetére


Essejó
veterán

Ja az Andrisra kell állítani. A csajok érthetetlenül tolják.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1103) HF77 válasza wervirt (#1094) üzenetére


HF77
senior tag

semmi köze a telefonhoz!
waze a sz@r
párom telójánál (samsung) is ugyan ez van...egyszer leordítja a fejed aztán mintha a pincéből beszélne..szoftveres a bibi!! én nem is használom, kizárólag Google Maps, az ok teljesen!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1104) Essejó


Essejó
veterán

Jött ma este frissítés.
linkq
Ami elsőre eddig feltűnt, hogy a hangerő csíkok eddig kékek voltak, most szürkék.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1105) Meggyi001 válasza Essejó (#1104) üzenetére

Igen, és nem is tetszik nekem.

https://gamergep.hu/

(#1106) Faith


Faith
aktív tag

Üdv

Egy ismerősömnek van egy kis problémája ezzel a tipusú készülékkel. A mai napon feldobott neki egy frissítési lehetőséget, el is indította de ezt délután 1 óra óta nem volt hajlandó befejezni és folyamatosan csak pörög a frissítés. Ergo olyan mintha valami félrement volna frissítéskor és beakadt a dolog. Ezzel lehet ilyenkor kezdeni valamit? Ha jól tudom már próbálta ki meg bekapcsolni de ugyanaz a frissétés telepítése jelenik meg utána is.

(#1107) Meggyi001 válasza Faith (#1106) üzenetére

Ha wifin próbálja, próbálja meg sima neten is.

https://gamergep.hu/

(#1108) Faith válasza Meggyi001 (#1107) üzenetére


Faith
aktív tag

Rosszul fogalmaztam. Már be sem tudja kapcsolni a készüléket, betöltő képernyőnél megáll a dolog.

(#1109) Meggyi001 válasza Faith (#1108) üzenetére

Jaaa, húha. Próbálja meg a hang fel gombot nyomni, elindulás után, hátha bejön a fastboot mód. Onnan tud flesselni romot.

https://gamergep.hu/

(#1110) Faith válasza Meggyi001 (#1109) üzenetére


Faith
aktív tag

"Onnan tud flesselni romot."

Aha, hát ez pont úgy hangzik, hogy a telefon megy vissza gariban vagy kuka. Mivel a tulajnak halvány lila gőze sincs mi az a rom például. Illetve én sem foglalkoztam sosem ilyesmivel így nem is értek hozzá.

(#1111) Essejó válasza Faith (#1110) üzenetére


Essejó
veterán

Téglásított telóra csodálnám ha vonatkozna bármilyen garancia. Rendszer frissítéskor ugyanis kiírja, hogy ne kapcsold ki, és ne indítsd újra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1112) erdey_a


erdey_a
őstag

nálam most futott le a frissítés. talán kicsit gördülékenyebbnek tűnik a rendszer. de lehet hogy csak beképzelem

Vérboci

(#1113) Faith válasza Essejó (#1111) üzenetére


Faith
aktív tag

Több órán át “frissített” a készülék mielőtt újra lett indítva tehát már az újraindítás előtt félrement valami.
Vagy ilyenkor mi a szabály hány órát kell hagyni frissíteni mielőtt hozzányúlnál?

(#1114) aprokaroka87 válasza Essejó (#1111) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A bibi ott kezdődik hogy elvileg 1 óra bőven elégnek kellene lennie ahhoz hogy le frissüljön a rendszer.

A dolog két fázisból áll.
1. letölti a firmware-t, ( itt a net sebbesésege miatt lehet lassabb akár ).

2. Kéri, hogy indítsd újra, és telepítsd.

Na ennek ideje saját tapasztalatom alapján mondjuk legyen 5-10 perc max, de sosem nézem közben az időt.

(#1115) Meggyi001

Lehet lesz gari rá. Én egyszer a telekomhoz vittem vissza egy lg g2-öt, elbasztam a flesselést, és azt mondtam, hogy wifi rendszer frissítésnél megállt. Megcsinálták. Itt még füllenteni sem kell. Mert igaz.

https://gamergep.hu/

(#1116) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.Érdeklődnék hogy Redni 9 teló zárolt kezdő képernyőjéről időközönként csak a Viber tünik el de az alkalmazások közt megvan,ha újra inditom a telót megjelenik a kijelzőn asztán egy idő után megin újra eltünik mrár probáltam az alkamazás törlésével és újra telepitésével de ugyan azt csinálja.Mi lehet a gond? :W

(#1117) Essejó válasza Meggyi001 (#1105) üzenetére


Essejó
veterán

Tegnap volt egy "érdekes" eset. Kocsival mentem, a waze volt a képernyőn, és befutott egy hívás msn-en, a képernyő elsötétült és nem tudtam rábökni, hogy felvegyem. A párom viszont kitartó volt, megpróbált telefonon is hívni. De a képernyő ekkor is átment feketébe. Viszont itt már halványan kiírta, hogy a telefont állítsam függőleges helyzetbe. Nos ez gond mert a telótartóm Is-el fixálva van vízszintes tartásra. Tudom, vegyek fülest, kihangosítót, vagy másik tartót. Nincs mégis valami beállítási lehetőség, hogy ne sötétedjen el a képernyő? Eddig ugyanis nem tette.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1118) Landsmann válasza laca1052 (#1116) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem a Google térkép kezdőoldalra kirakott célpontokat törli rendszeresen a kezdőoldalról. Érdekes módon csak akkor, ha az időzített ki és bekapcsolás, vagy rendszerfrissítés utáni automatikus újraindulás van. Ha kézzel indítom újra, akkor nem törli. Ezt úgy tavasszal kezdte el. Javára legyen mondva, a legutóbbi újrainduláskor már nem törölte. Lehet a MIUI 12,5-ben javították a hibát.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#1119) laca1052 válasza Landsmann (#1118) üzenetére


laca1052
tag

Nekem a mostani 12.5 frissítés óta csinálja.

(#1120) Meggyi001

Sztem az összes bug a frissités miatt lehet.

https://gamergep.hu/

(#1121) HF77 válasza Meggyi001 (#1120) üzenetére


HF77
senior tag

nekem most ajanlotta fel a frissitest....ahogy elnézem van vele gond....akkor fel se tegyem?

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1122) erdey_a válasza HF77 (#1121) üzenetére


erdey_a
őstag

az kiabál, akinek a háza ég.
nekem nincs vele semmi gondom, sőt, mint írtam, valahogy símábbnak tűnik a rendszer

Vérboci

(#1123) Meggyi001 válasza HF77 (#1121) üzenetére

Valószínűleg a legtöbb embernek minden okés vele. Tedd fel :)

https://gamergep.hu/

(#1124) Essejó válasza HF77 (#1121) üzenetére


Essejó
veterán

Tedd fel, aztán kiderül, hogy neked mit kutyul el. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1125) HF77


HF77
senior tag

ma reggel feltoltam.....negatív (és egyéb más) változást nem tapasztalok! :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1126) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót de nem találtam választ és segítségre lenne szükségem.
Júniusban vettünk anyósomnak egy Redmi 9-et és azt vettem észre, hogy válogatós a töltőket illetően.
Sem a Samsung sem a Huawei töltőmmel nem hajlandó felvenni a töltést.
Kiírja, hogy tölt és nem csinál semmit.
Amennyiben a Xiaomi power bankról töltöm akkor nincs semmi gondja. A saját töltőjéről is tölt rendesen.

Létezik, ilyen?

A másik kérdésem az lenne, hogy a gyorstöltést ki lehet esetleg kapcsolni?

Köszi

(#1127) sandró60 válasza Rush77 (#1126) üzenetére


sandró60
addikt

Vegyél egy általános 2.1 jelölésű töltőt ami nem "gyors" töltést végez.
"a gyorstöltést ki lehet esetleg kapcsolni?"
Nem,de lehet valami beállítás a menüben :F

(#1128) Rush77 válasza sandró60 (#1127) üzenetére


Rush77
aktív tag

Megpróbálom köszi.
A töltő válogatóssággal kapcsolatban szerintem a különböző gyorstöltőket nem szereti mert most egy nagyon régi Huawei 1A töltőre dugtam fel és tölt (csak lassan).

A menüben már nézegettem a gyorstöltést de nem találtam erre vonatkozó beállítást.
A Samsungokon van azt tudom és reméltem, hogy ebben is lesz.

(#1129) Zwodkassy válasza Rush77 (#1126) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"A másik kérdésem az lenne, hogy a gyorstöltést ki lehet esetleg kapcsolni?"

Sajnos "kapcsolót" én sem találtam.
Marad a "normál" töltő alkalmazása.

(#1130) Meggyi001 válasza Rush77 (#1126) üzenetére

Nekem a Huawei P20-éval tölti. Nem tudok róla, hogy a gyorstöltést ki lehet e kapcsolni. (valahogy biztos) És igen, vegyél egy normál lassú töltőt, azzal lassan fog tölteni.

https://gamergep.hu/

(#1131) Rush77


Rush77
aktív tag

@Zwodkassy
@Meggyi001
@sandró60

Köszi. Mondom most az ezeréves 1A Huawei-el tölti :) Holnapra talán kész lesz :DDD

(#1132) Essejó válasza Rush77 (#1131) üzenetére


Essejó
veterán

De miért vetted el tőle a gyári töltőt? Nekem a Huawei P9-ével is gyorsan tölt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1133) Rush77 válasza Essejó (#1132) üzenetére


Rush77
aktív tag

Nem vettem el :DDD csak vidéken lakik és otthon hagyta.

(#1134) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

A felső állapot sort (vagy mi a neve), hogyan tudom meg nagyobbítani?
Van egy hatalmas kijelző, amin "nagyítóval" kell nézni az ikonokat :-)

(#1135) Essejó válasza Rush77 (#1133) üzenetére


Essejó
veterán

Egy jó indok, hogy az anyós haza menjen.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1136) Meggyi001 válasza Zwodkassy (#1134) üzenetére

Sztem root és buherálás nélkül sehogy.

https://gamergep.hu/

(#1137) Essejó válasza Meggyi001 (#1136) üzenetére


Essejó
veterán

Simán megoldható.
Úgy hívják olvasó szemüveg.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1138) Zwodkassy válasza Meggyi001 (#1136) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

:-( :-( :-(

(#1139) Zwodkassy válasza Essejó (#1137) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Szóval 2021-ben ezek a lehetőségen vannak, egy "mindent IS lehet és tudó" Andoid rendszeren ? Hmm

(#1140) Essejó válasza Zwodkassy (#1139) üzenetére


Essejó
veterán

Én hülyét is kapnék ha az a felső ikon sor nagyobb lenne, és vinné a hasznos helyet. Egyébként 60+ ként még elég jól látom, olvasó szemüveg nélkül is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1141) Zwodkassy válasza Essejó (#1140) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Mondjuk kinek mi a fontos
Én első sorban telefonként használom a telefonom. Számomra 5" felett már felesleges méret minden.
És igen. A státusz jelzések legyenek jól láthatóan "messziről" is. Főleg egy lapát telefonon 😊
De ez én vagyok.
Csak számomra furcsa, hogy nem testre szabható, egy elvileg szabad világban

(#1142) temporello válasza Zwodkassy (#1141) üzenetére


temporello
tag

A beállításokban a "megjelenített méretet" megnövelve valamelyest nagyobb lesz az állapotsor is.

(#1143) tusi74


tusi74
őstag

Sziasztok! Nekem is egy Redmi 9-em van. Még valamikor beállítottam, hogy 22:30-kor magától kapcsoljon ki, és reggel 5-kor kapcsoljon be. Nem is volt gond, tette a dolgát. Viszont frissült rajta a MIUI (1-2 hete), azóta ez a reggel bekapcsolás zenéhez kötött. Így minden reggel 5 órakor a bekapcsolási zenére ébredek.
Viszont nem találom azóta, hogy hol lehet állítani ezt az időzített bekapcsolást, kikapcsolást, vagy hol lehetne állítani, hogy némán kapcsoljon be. Köszi előre, aki segít, mert már nagyon unom ezeket a korai ébresztőket. Régen a bekapcsolás is néma volt. Nekem az is elég lenne, ha nem zenélne, ha bekapcsolom, de ha valaki tudja, ezt az időzítést hol lehet állítani, azt is megköszönöm.

(#1144) Meggyi001 válasza tusi74 (#1143) üzenetére

Beállítások, és a "kikap" -szót beírod a fenti keresősávba. Másnak is: bármit is kerestek a beállításokban, elég egy szótöredéket beírni.

Kattints a képre a nagyobb változathoz

Na, itt van még egy dolog, amit elb@sztak a frissítésnél. :((

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1145) erdey_a válasza tusi74 (#1143) üzenetére


erdey_a
őstag

alternatív megoldást javaslok: ne kapcsold ki.
ha nem akarod, hogy hívások, értesítések csipogjanak éjjel, akkor használd a "ne zavarjanak" üzemmódot időzítve. én így használom a telefonokat évek óta. este 9kor lenémul, reggel 5kor visszahangosodik.

Vérboci

(#1146) tusi74 válasza Meggyi001 (#1144) üzenetére


tusi74
őstag

Köszönöm, sikerült is!!!!!! És a tipp is jó, hogy be kell írni egy szótöredéket.

(#1147) sandró60 válasza Meggyi001 (#1144) üzenetére


sandró60
addikt

Kérdés?
A nejemnek ilyen telefonja van.
Hogy tudom kikerülni az ujlenyomat és más biztonsági bejelentkezést?
Most naponta meg kell adnom,hogy "holnap" folytatom a konfigurálását a telefonnak.

(#1148) tusi74


tusi74
őstag

Sziasztok. Mióta ez az új MIUI van, a bejelentkezéskor a zene irtó hangos, és hiába állítom a hangerőt, az egész család arra ébred, hogy én bekapcsoltam a telefont. Nem beszélve arról, hogy régen, amíg némán kapcsolt be, automatán kapcsolódott be reggel 6-kor, de ezt is meg kellett szüntetni. Nagyon idegesítő tud lenni.

(#1149) erdey_a válasza tusi74 (#1148) üzenetére


erdey_a
őstag

de miért kapcsolod ki folyton a telefont? tedd repülő üzemmódra ha nem akarod, hogy hívjanak, vagy használd az időzített ne zavarjanak módot.

Vérboci

(#1150) tusi74 válasza erdey_a (#1149) üzenetére


tusi74
őstag

Mert mondjuk így kevesebbet kell töltenem. Igen, használhatom a "ne zavarjon" módot, vagy a repülő módot, de azért az nem normális működése egy telefonnak, hogy úgy kapcsol be, hogy az egész család felriad. És ez eddig némán kapcsolt be, vagyis valamit nagyon elkúrtak az új MIUI-val. De ha még bele is tették a hangos bekapcsolást, miért nem tettek bele olyan opciót, hogy ki is lehessen kapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.