Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Ha akar valaki telegramra jönni R7-re romok, esetleg észrevétel miatt itt egy link:

https://t.me/joinchat/ICfiZYWAKHTw4Nve

Bodnár Dávid

(#1702) Sokka


Sokka
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Az utolsó MIUI frissítés óta, (MIUI Global 11.0.1 QFLMIXM) ami most volt pár hete, teljesen elment az akku kijelzésem. Eddig úgy, hogy reggel levettem töltőről, simán elvoltam vele egész nap, és este még általában 70%-al tettem le. Most viszont ugyanilyen használat mellett nem ritka, hogy délután már töltenem kell, mert leesik addigra 10% alá. De volt példa, megvártam a 0-át, hogy kikapcsoljon magától, bedugtam, visszakapcsoltam, viszont ekkor 59-ről indult a töltés. Tudna valaki valami okosságot mondani, hogy mit tudok ezzel kezdeni? Nincs mókolva a készülék, meg nem is szeretnék vele kínlódni. Jó telefonnak tartom, meg vagyok elégedve vele, de kezd kiborítani ez az akksi megbízhatatlanság.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#1703) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Fb-ról yt-ra irányító linken, ami a mi browserben nyílik meg újabban nincs kép, csak hang, kérdéses appok naprakészek, párom redmi9-én ugyanúgy, valakinek ötlet ?

Ne dudálj, küzdj !

(#1704) vviktor1 válasza vviktor1 (#1703) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Újrainditás kellett...

Ne dudálj, küzdj !

(#1705) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy az appok ikonjait hiába húzom át jobbra egy új oldalra, egy idő után maguktól visszaugranak az alap oldalra. :W Valaki tud valami megoldást erre? Előre is köszönöm! :R

(#1706) Ossis válasza ritkaság (#1705) üzenetére


Ossis
csendes tag

Tartsd nyomva hosszan a kezdőképernyőt, ott a beállítások alatt van olyan, hogy szabad helyek feltöltése, vagy valami ilyesmi. Ha jól tudom, az csinálja ezt.

Asus Zenpad Z300M, Xiaomi Redmi Note 10S, Xiaomi Mi Band 6,, Lenovo Legion Y540

(#1707) ritkaság válasza Ossis (#1706) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz. :R Talán sikerül.

(#1708) zsoltp


zsoltp
csendes tag

Sziasztok!

A kölyöknek feltettük a LineageOS 18.1-et és eg hetes használat után azt mondja meg van elégedve a telóval. Gyors, nem akad, működik rendesen.

https://forum.xda-developers.com/t/rom-official-lineageos-18-1-weeklies-for-redmi-7.4256025/

(#1709) linuxmegtux


linuxmegtux
csendes tag

Üdv! Telepítettem az MLB TV appot a telefonomra (baseball). Vodafone RED előfizetésem van 10Mb/s nettel. A képminőség nagyon rossz mikor meccset nézek. Az alkalmazásban beállítottam, hogy mobilnet kapcsolatnál is a legjobb minőségben működjön. Ennek ellenére rossz a minőség. A sokkal gyengébb wifi kapcsolat esetén jó a minősége. Ami még érthetetlen, hogy kipróbáltam a telefont, hotspot kapcsolatként és az Ipad készülékemmel tökéletes az app működése. Fogalmam sincs mi lehet a baj.

(#1710) #12732928


#12732928
törölt tag

A képernyő középső (mindkét irányból, tehát tök középen) részén nem tapasztalt más is ghost toucht? Nem hinném, hogy hardveres problem, mert csak egyes appokknál jön elő. Ha pl. elindítok egy teszter appot, várhatok 1 órát is, nem történik semmi.
Ilyen volt már amikor megvettem, de nagyobb problémát soha nem okozott.
Csak ha már erre jártam, gondoltam megkérdezem. :)

(#1711) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Édesanyámnak 2gb/16gb-os 7ese van. ( sajnos) Egyszerűen szinte használhatatlan, minden gombnyomáskor kb hisztizik hogy nincs elég hely ( 1,5GB szabad), nem lehet frissíteni amiért szintén szól mindig, mert nincs elég hely, és állandóan ez van. Mindent letöröltem amit lehetett, a fotók sd kártyára mennek, és mégis. Nincs valami olyan rom rá amivel működne is? Legszívesebben széttaposnám annyira gáz. Amint lesz időm veszek valami más telefont neki de addig is jó lenne használni

(#1712) aprokaroka87 válasza mexel (#1711) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Fr volt már?

a 2gb ram és a 16gb tárhely bizony nagyon karcsú már 2021-ben.

(#1713) mexel válasza aprokaroka87 (#1712) üzenetére


mexel
veterán

Nekem 2/8-as még a telefonom és soha nem szólt hogy kevés a tárhely. Szerintem a rom a 7esnél a nagyobbakhoz van és nem veszi figyelembe hogy itt gyárilag kevés a hely a 4gb-oshoz képest. De valamit tennem kellene vele mert használhatatlan. Így nem lehetne eladni

[ Szerkesztve ]

(#1714) aprokaroka87 válasza mexel (#1713) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

esetleg töltsd le az sd maid appot a play áruhazból és nézd meg a tárhely elemző részét, lehet valami ott maradt, ami nem kép vagy bármi más.

(#1715) mexel válasza aprokaroka87 (#1714) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ezt az appot nem ismertem, megnézem.

(#1716) mexel


mexel
veterán

Sajnos megint redmi 7 gond. Nem vagyok ott a telefonnál, és édesanyámnak a telefonja megmakkant. Folyamatosan recovery módba teszi magát a telefon. ( ahogy elmondta csak ez lehet, mert egy menüt lát amiben reboot, wipe data és még valami MI assistant van)
Én kb 200km-re vagyok és egy hétig nem is tudok odamenni.
Van ötlet valakinek mit tudhat csinálni a telefonnal esetleg? A reboot-ra látszólag újraindul, de egy idő után kikapcsol és azonnal újraindul recoveryben. Kikapcsolni sem lehet.
Ha van ötlet akkor szívesen veszem

(#1717) mexel


mexel
veterán

Azt hiszem inkább kivágom a kukába és soha nem veszek xiaomit. Huawei párti voltam, de azt kinyírták, ismeretségi körben meg igen sok xiaomit kellett gariztetni. Hittema cégben és sokaknak ajánlottam, de úgy tűnik a nagy termelés megtette a hatását, a minőség rovására megy :(
Van valami jó fw ezekhez a gyárin kívül? Needromon körülnézek majd, csak nincs időm erre egyszerűen :(

(#1718) mexel


mexel
veterán

Lehet hogy ezt a topikot már senki sem olvassa de azért még teszek egy próbát, hátha használ még valaki ilyen telót és tudja is a választ.
2 kérdésem lenne: nem flasheltem és foglalkoztam telefonokkal mostanában ( csak más droidos eszközökkel).
Milyen progivaél lehetne lementeni a komplett rendszert a telefonról, ha van ilyen és mivel lehetne fw-t írni? (Xiaomi flash tool?)

Rootolni mivel érdemes ezeket most? Nem garis már. ( ne az legyen a válasz ha lehet hogy minek a root) Magisk jó neki?

[ Szerkesztve ]

(#1719) Visormail válasza mexel (#1718) üzenetére


Visormail
addikt

"Azt hiszem inkább kivágom a kukába és soha nem veszek xiaomit." Én csak ezzel tudok egyet érteni, legalja szemét ez a márka. Az enyém is már rég a fiókban van tartaléknak, remélem soha nem kell. Én nem kísérleteztem más romokkal, de ha visszaolvasol sokan írtak róla, pl az előző oldalon is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1720) tsiga18 válasza mexel (#1718) üzenetére


tsiga18
tag

Nekem több mint 2 éve napi használatban van a redmi 7. Azon kívül, hogy a játékok egyre laggosabbak frissítésről frissítésre, illetve a 32GB tárhely kevés már, más bajom nincs vele. Sose romoltam, az update-ket OTA felraktam.
Most gondolkozok egy Poco X3 pro -ra váltások, miui felülettel sincs gondom.

Bocs, hogy nem tudok segíteni a rom-olásban (utoljára Samsung s6-on foglalkoztam ilyennel jó pár éve), de ott általában a gyári szoftvert újratelepítve a gyártó szoftverével segített.

(#1721) mexel


mexel
veterán

köszönöm, amint lesz időm természetesen utánaolvasok, de köben kiderült még van rá gari szeptember végéig. Nem mondtam szülőnek hogy nyomjon a wipe data-ra, mert akkor mindene elveszik, előbb ha idekerül hozzám megpróbálok valamit kezdeni vele hátha le tudok menteni mindent. Lehet hogy egy reset megoldja, de akkor is használhatatlan az a 2gb-os telefon. Kérdés hogy ebben az állapotban találok -e valami programot amivel lementhetek-e bármit is.

Az a MI assistant mi a recoveryben vajon? ( még nincs nálam a telefon, igen messze vagyok a készüléktől )

(#1722) zsoltp válasza mexel (#1718) üzenetére


zsoltp
csendes tag

Szia!

Nekem az OrangeFox recovery működött, a TWRP nem:
https://prohardver.hu/tema/re_redmi_7_a_hetedik_te_magad_legy/hsz_1640-1640.html

Aztán Lineage került a telóra, de ha jól emlékszem az csak a saját recoveryjével ment fel:
https://prohardver.hu/tema/re_redmi_7_a_hetedik_te_magad_legy/hsz_1708-1708.html

Mondjuk ez egy 3/32GB-s Redmi 7, nem tudom hogy működnének a 2/16-on ezek a romok.

Ennyit tudok segíteni, mert én sem vagyok gyakorlott telefonnyitogató, rá is ment egy napom, mire felment a Bliss.

(#1723) mexel válasza zsoltp (#1722) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, megnézem! Jobb volt ezekkel mint a gyárival egyébként? Ha otthon lennék szétkapnék egy gyárit vagy egy másik romot és kigyomlálnám kicsit, de most nem lesz rá lehetőségem.

(#1724) zsoltp válasza mexel (#1723) üzenetére


zsoltp
csendes tag

Hát, a fene tudja. Volt ami jobb volt, volt ami nem.
Konkrétan a rootoltság kifejezetten zavaró nyűg volt ha mindent figyelembe veszek. Kivéve, hogy így a Bliss-nél meg lett oldva, hogy szabadon állítható volt hogy max. hány százalékig töltsön a teló, illetve hány százaléktól ne is töltsön. Már nem emlékszem tud-e ilyet a gyári.
A Lineage-t én nem használtam, de a fiam eddig nem panaszkodik rá.

(#1725) mexel


mexel
veterán

Na ideértem a telefonhoz. Lemerült már teljesebn a bootlooptól, feldzgtam töltőre, nyomtam neki fastboot-ot, és érdekes módon elindult. Jelentést akart küldeni mert valami összeomlás volt, a lista túl hosszú. Viszont nem tudom frissíteni mert mindig csak azt írja hogy kevés a tárhely. Már mindent töröltem. Le lehetne menteni a rendszert valahogy?

Szerk: most látom az időjárás 1,52gb helyet foglal. hiába törlöm az adatokat, frissítést, akkor is annyi na ez érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#1726) linuxmegtux


linuxmegtux
csendes tag

Nem tudom, hogy valaki találkozott-e hasonló problémával. Redmi 7 telefon majdnem két éves a készülék. Vodafonos előfizetés. Ügyfélszolgálat hívásakor nem csörög ki és nincs hang. De van kapcsolat mert a hívásidőt számolja. Bementem az ügyfélszolgálatra, ahol az ügyintőző megnézte a híváslistámat és minden hívási próbálkozásom ott volt a listában. Szóval kapcsolódok a telefon. Átrakta a kártyámat másik telefonba, azzal működik. Tudok mindenkit hívni és engem is el tudnak érni. Csak a rövid hívószámok esetében van ilyen probléma. Minden beállítást megnézett a telefonban de semmi eredménye nincs. 11.0.2.0. verzióju MIUI van a telefonon. Mi a bánat okozhatja ezt?

(#1727) zsoltp válasza linuxmegtux (#1726) üzenetére


zsoltp
csendes tag

Engem is érdekelne, mert ezzel én is találkoztam anno.
Ha jól emlékszem, Bliss-szel is tapasztaltam ezt. LineageOS-sel nem próbáltam már.

(#1728) konzi válasza linuxmegtux (#1726) üzenetére


konzi
aktív tag

Az a baj hogy be van kapcsolva a volte. Ha ügyfélszolgálatot hívsz csak akkor jelentkezik. Nem a telefon hibája.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1729) linuxmegtux válasza konzi (#1728) üzenetére


linuxmegtux
csendes tag

És hogy lehet kikapcsoln?

(#1730) konzi válasza linuxmegtux (#1729) üzenetére


konzi
aktív tag

Elvileg ügyfélszolgálatnal le tölthető a volte vowifi és akkor megszűnik a problémád. Faradj be egy voda kirendeltségbe.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1731) linuxmegtux válasza konzi (#1730) üzenetére


linuxmegtux
csendes tag

Na közben találtam egy videót, abban láttam, hogy milyen kombinációt kell bebillentyűzni. Beírtam és sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1732) konzi válasza linuxmegtux (#1731) üzenetére


konzi
aktív tag

:C

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1733) konzi válasza konzi (#1732) üzenetére


konzi
aktív tag

Erre gondolsz ? *#*#volte*#*#

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#1734) linuxmegtux válasza konzi (#1733) üzenetére


linuxmegtux
csendes tag

Igen. Köszi

(#1735) feren121


feren121
friss újonc

Redmi 7 telefonom idáig jelzett a gmail fiókomba érkezett leveleknél. Sajnos ez megszűnt és nem sikerült megtalálnom, hogy miért. Végig jártam a gmail beállítása szerinti lépéseket, mégsem ad hangjelzést. Ha valakinek van ötlete, kérem jelentkezzen.

(#1736) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Redmi 7 2/16gb-ra tennék valami jó rom-ot. ( többet is kipróbálnék)
Rootolásról lehet tudni valamit hogyan kell ezeket? Még gyári rom.
A másik kérdés: nem tud valaki esetleg EMUI rom-ot rá, valami jó kis huawei portolást? Azt szerettem legjobban, ha lenne erre akkor még talán használnám is A MIUI nem annyira a kedvencem.

(#1737) mexel


mexel
veterán

Nem valami pörgős topik :D

(#1738) tsiga18 válasza mexel (#1737) üzenetére


tsiga18
tag

Igazából sose volt az :))

Én is csak 2. telefonnak használom a 3 GB/32 GB változatot céges kártyával. Elég lassúnak találom, de nem foglalkozok vele annyira már, nem rom csereberélek, egy factory resetet se tolok rajta mert újra be kellene lakni a telefont.
Saját használatra Poco X3 Pro van.

(#1739) mexel válasza tsiga18 (#1738) üzenetére


mexel
veterán

Nálam itt landolt egy 2/16-os, gyári rommal használhatatlan. Még azt sem tudom ezeken hogyan kell romot cserélni, nem néztem még utána a rootolásnak stb. Azt sem tudom még milyen proci van benne. ha lesz időm nekiállok és letesztelek pár fw-t, esetleg bele is piszkálok némelyikbe hogy legyen egy jó személyreszabott fw-m.
Leginkább a Huawei-es EMUI-t keresném amirt már átportolt valaki és abba belenézni, de nem találok, pedig elvileg létezik.

(#1740) hacsa


hacsa
tag

Sziasztok,
Redmi 7A telefonom 2 éves garancia időn belül már 3. alkalommal kerül szervízbe amiatt hogy magától kikapcsol és utána már nem kapcsol be többet. Most a 3. javítás után a garancia is lejárt. Hogyan lehet hatást gyakorolni a forgalmazóra, hogy más módját válassza a javításnak pl. csere vagy vissza pénz. Igazából vidékről nem szeretnék negyedszerre is emiatt feljönni.

(#1741) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Szeretném a telefont visszaállítani (3/32-es verzió) gyári állapotra aminek az oka, hogy az OTP szépen kivezeti a smartbankot és a helyére egy új alkalmazást kapunk, ami érzékeli, hogy valami nincs rendben a telefonnal. Igaza is van, mert már régóta Lineage OS-t használok ami tök smooth és eléggé megkedveltem... Sajnálnám visszarakni, de mit tudok tenni?
Mivel az Ipadem is mókolt volt (jailbreakeltem, de visszaraktam rendes verziót, a leftover ott maradt és ott is kornyikál az app, mondjuk az sem lenne rossz, hogy tudnám megszüntetni ott is, hogy ne szóljon, de majd ezt felteszem ios-es topikban)
Desktopon nem szeretek bankolni és nem is akarom a weben használni a felületet. Kínomban kipróbáltam a lapimon amit többet használok még emulátorokat, de mindegyik elakad ott is. (népszerűbb emukkal próbáltam)

Szóóóval, adott egy öreg gamer lapi (y910-17isk), teljesen legális, frissített, full win10 pro windózzal. A telefont rádugom bármelyik usb portra, csak tölti, beállítottam a szükséges minimumot meg android fastboot drivert is telepítettem. CSAK TÖLTI...
Fastboot módban a XiaomiADBFastbootTools progi sem találja... A segédletben megadott adbdriver hiába indul el a szép narancsos felületével, ugyanúgy nem talál telót.

Szóval itt el vagyok akadva, nem hogy még romozzak, meg visszarakjam, ami gondolom a következő szívás faktor lesz, ha EGYÁLTALÁN eljutok odáig... :DDD

(Asztali gépen ghostspectrés wint használok legális kulccsal, ott 2 perc alatt feladtam, ugyanúgy nem talál semmit, de gondoltam azért, mert hiába telepítek drivert a custom OS bekavarhat... háát)

Valakinek valami ötlet, hogy visszarakjam a gyári romot azért a t3tv3s egy darab progiért? :( Nem adnám fel a Lineage OS-t, nekem a telefon bőőven megfelel, nem szeretnék pláne ezért újat venni... Lehet átnézek az ipadom miatt még oda is, hátha ott sikerül a JB nyomait eltüntetnem...

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#1742) troller válasza _ocsisajt (#1741) üzenetére


troller
senior tag

Én a helyedben megpróbálkoznéknék először a root elrejtésével, mondjuk ez alapján.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#1743) _ocsisajt válasza troller (#1742) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Köszi, de Ipaden megoldottam a bankolós appot, nem akarom a LineageOS-t elveszteni, tárgytalan már. :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#1744) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Egy észrevétel, videókészitéskor nagyon szarul veszi a hangot, mintha valami zajcsökkentő levágná, erre ötlet valakinek ? (értsd közeli hangok ok, távolabbiakat amik hangosabbaknak kéne lennie "lezajcsökkenti") semmi beállitást nem találok a videónál a hangokhoz..

Ne dudálj, küzdj !

(#1745) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Na most a telefonon elkezdett késni az idő... Rájöttem, hogy be kell kapcsolnom a repülő üzemmódot és vissza, akkor szinkronizálja magát, de amúgy egy nap alatt össze tud szedni 12-13 percet... :( (minden automata a beállításokban) Javarészt WI-Fi-n vagyok amúgy, érdekes netről nem szinkronizál.

Van erre valami megoldás? Vagy eresszem el?
Utolsó 18-as lineage rom van rajta, mert a 19-esnél nagyon durva dolgokat müvel a teló...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.