Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Иван


Иван
őstag

"„Hogyan fordulhat elő, hogy egy egykoron oly gazdag városrész az amerikai nagyvárosok bukásának jelképe lesz?"

Ez most komoly? Van egy város, ami az autóiparra épült és most leáldozik neki, erre ebből a csávó levonja a következtetést, hogy az amerikai nagyvárosoknak vége? :U

8th: ne aggasszon. Az urbanizáció a fejlődés velejárója, sok ország küzd ellene, de az urbanizációnak hatalmas előnyei vannak, és a Föld lassan olyan lélekszámmal rendelkezik, hogy az emberiség nagy része rá lesz kényszerülve a városi életmódhoz.
Hatalmas előnye hogy kis helyen elférnek az emberek. Ez gyakorlatilag manapság lassan kötelező lesz, kellenek a megművelhető területek. Gazdaságosabbá tesz egy csomó más dolgot is, például a közlekedést, a közművek kiépítését satöbbi. A legtöbb nagyváros perfő ökonómiai lábnyoma (vagy mi) kisebb, mint az országátlag. (Persze vannak kivételek.)

A gettósodás egy velejáró probléma (ami megoldható), de ha özönlenek az emberek be a városba, az azt jelenti, hogy a városokban sok a munkalehetőség, könnyebben megy a kereskedelem és az információáramlás. Csupa-csupa jó dolog. A gond akkor kezdődik, ha az állam képtelen városokat tervezni. Szöül és Tokió a legjobb példák a tervezett urbanizációra. Főleg Szöül.

Én inkább Pest lecsúszását nézem tágra nyílt szemekkel. Most, hogy költöztem fel az albérletemben, egyszerűen nem hittem el, hogy ilyen állapotok vannak... Nagyon durván kezdünk elbalkánosodni. :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.