Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Jól összeszedett,tartalmas, átgondolt anyag.A megfogalmazás és külalak miatt mégsem száraz infótömeg, inkább szórakoztató olvasmány. Én megszavaznám címlaposnak, szép munka. Még ilyet. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Victoryus válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egyetértek! Sajnos egyre kevesebb ilyen írás van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3) Brndtt00


Brndtt00
junior tag

Lemezmeghajtó sokszor rá vehető, hogy kinyíljon, ha nyitás közben gyengéden ütögeted a gép tetejét:D

Legtöbb esetben a kis gumi szíj lazul ki(vagy lesz túl poros és csúszik)és nem forgatja a mechanizmust amit nyit.

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#4) razorbenke92 válasza Brndtt00 (#3) üzenetére

Köszi a tanácsot, mindenképpen megnézem majd.

#1, #2
Örülök, hogy így látjátok, sokat segít, hogy elhatározzam magam a folytatásban.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) hege8888


hege8888
aktív tag

Pont az ilyen stílusú cikkek miatt kaptam rá anno a Logout-ra, jöhetnek a cikkek! :R

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Még több ilyen írást.

Imádom az ilyen hibakeresős dolgokat.

Akár YT videó formában is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) razorbenke92

Egy kis helyzetjelentés:
Ugyebár a bejegyzés befejezésekor ott tartottam, hogy megjavítottam a Jasper tápegységet, és kiderült, hogy a Jasper gép nem RRoD-ben szenved. Maradt egy Zephyr gépem, amihez viszont nem volt tápegységem.

Jobb híjján a Zephyr gépnek szétszedtem a HDD adapterét, mert mint írtam, üres volt. Belül a krómozott lemezek azonban rozsdásak voltak :Y . Rozsdamaróval leszedtem a rozsdát (és akaratlanul a krómozást is). Matt feketével lefújtam a lemezeket, menőbb lesz mint új korában.

Aztán menet közben vettem pár újabb betegnek könyvelt gépet, szem előtt tartva az eredeti célt: Találni egy reballra méltó alanyt.

#1
3500 Forintért itt aprón vettem egy 3-ledes Slim gépet. A hirdetés szerint rendszeresen karbantartott gép, mégis utolérte a rettegett vég. Tartozékok, illetve HDD és hűtőventilátor nélkül került hozzám ennyiért. (Szerencsére van egy Slim gépem, kivételesen ezt hibátlanul vettem, és azóta is az :DDD )
A 3-ledes hibát ellenőrizve elsőre tévútra verődtem, de ez egy jó sztori lesz, nem lövöm le. Kedvcsinálónak annyit, hogy ezt bizony reballozni fogom.

#2
6000 Forintért Marketplacen megvettem egy csomagot, amiben volt egy
- Ismeretlen típusú Fat gép, ami nem olvas lemezeket
- Hozzá egy hibás tápegység
- Egy IR távirányító
- Egy Kinect
Ezt elsősorban a Kinect miatt vettem meg, mert amúgy is szerettem volna egyet. Másodsorban a táp javítása érdekelt, harmadlagosan pedig a távirányítót must-have-nek ítéltem meg.
Miután megérkezett, derült ki számomra, hogy ez egy Falcon gép, és táp. A tápegységet jól dokumentálva megjavítottam, de gyakorlatilag semmi több nem volt, mint egy kiszáradt zárlatos elkó cseréje a +5VSB-n. Talán egyberakom valamivel, de önmagában nem tartottam írásra méltónak.

#3
Szintén Marketplacen egy hirdetésnél láttam, hogy érdeklődés esetén van egy hibás Zephyr gép, jó táppal és egy hibás kontrollerrel. Felcsillant a szemem, elsősorban a táp miatt, hiszen így végre tudnám tesztelni az első Zephyr gépet is. Rákérdeztem, és 7000 Forintért tenyérbe csaptunk. Ez utóbbi jött meg ma:
- A gép valójában egy Xenon, próba alapján egyelőre valami egyéb gondot sejtek, ugyanis fel sem kapcsolja a tápegységet standby-ból.
- A tápegységet ellenőrzésként kipróbáltam az ismerten jó Jasper és Falcon gépekkel. Rendben működtek.
- A kontroller elemtartójában megfolyhatott egy elem, de másik elemtartóval sem megy, szóval majd szét kell bontanom.

#0
Mivel lett tápegységem hozzá, kipróbáltam a Zephyr gépet is persze, csak hogy legyen róla képem, hogy mire készüljek. A gép nem jut el a RRoD-ig, bekapcsoláskor a tápegység letilt, ami valamilyen zárlatra utal. Érdekes lesz.

A mérleg tehát eddig 5 gép, 5 típus és 5 különböző hiba. Ebből a piros ledes Slim és az olvasó hibás Falcon valóban az eladó által ismert hibával bír, a két elsőre vásárolt gép (Jasper és Zephyr) közül egyik sem 3-ledes (eddig), az utolsónak pedig a típusát se tudta az eladó pontosan.
Egyelőre letiltottam magam a Marketplace és a HA! böngészéséről, mert már lassan nincs több helyem...

Rendre:
Xenon - Jasper
Falcon - Zephyr
Corona (hibátlan) - PS2 slim (hibátlan) - PS2 slim (olvasófej hibás*)
A hibás Corona előlapja

*SCPH-70004 modell, arra vár, hogy SSD-vel vértezzem fel. Az ötlet ultra régi, azóta

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.