Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Miért nem adják ki inkább Blu-Ray-on PC-re is? Akkor nem kellene kompromisszumot kötni semmilyen téren. :K Akinek meg nincs Blu-Ray meghajtója, az vegye meg DVD-ken, oszt csókolom. :DDD

Annak idején, amikor a 4-5 CD-s anyagok már DVD-n jelentek meg, akkor is áldottam az eszüket azoknak, akik rájöttek, ideje továbblépni. Unalmas folyton a lemezeket cserélgetni a meghajtóban installáláskor.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) nosferatue válasza Vistaboy (#1) üzenetére


nosferatue
tag

Ebből a szempontból egyik nagy kedvencem a HL2, imádtam installnál cserélgetni azt a kis mennyiségű lemezcsokrot. Persze ezen azóta a steam rendszere már felülkerekedett.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3) Gyusz válasza Vistaboy (#1) üzenetére


Gyusz
őstag

2-3 lemez még nem a világ vége, bár én is utálom cserélgetni. Jó lenne tudni, hogy mennyi PC-ben van Blu-ray olvasó (és ebből mennyin lehet egyáltalán valamennyire játszani), nem biztos, hogy megérné úgy is kiadni.

(#4) mephi666 válasza Vistaboy (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

haladni kell a korral, de nem ártana jóárasítani a br-író/olvasókat meg a lemezeket is... :)

egyébként kíváncsi vagyok, carmackék mit hoznak ki az xbox-ból... ea-nél nagyon lenyilatkozták, hogy elérték már a maximumot (khm-khm)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) B.Tamas


B.Tamas
csendes tag

daemon tools azt kész! :D minek ide blue ray meghajtó? ;)

(#6) PuMbA válasza B.Tamas (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#7) dudika10


dudika10
veterán

"...hogy a Rage, kettő, a Doom 4 pedig három lemezen érkezik."
Szerintem a Rage után fölösleges a vessző. Legalábbis így nekem olyan hülyén hangzik a mondat. :B

Hogy On is legyek: a Doom-ot várom, a Rage-től viszont nem tudom mire számítsak. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Azért a BG2+kieg viszi a prímet asszem 6 cd volt de lehet 7 :DDD 2-3 nem is sok :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9) Vistaboy válasza mephi666 (#4) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem annyira vészesek már az árak - bár tény, hogy nem olcsóak -, de például a legelső DVD-olvasómat is 35K-ért vettem (Egy ASUS példány volt), a Blu-Ray-nél az a probléma, hogy gyakorlatilag csak olvasó nem nagyon sok van, ami már kezeli a Blu-Ray-t, annak a legtöbbje írja is, és ezért drága. A lemezek drágák, igaz, de ha már egy játékot több DVD-n kell kiadni, akkor lehet hogy nem sokkal kerülne többe az egy BD-lemezes kiadás sem.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10) PuMbA válasza Vistaboy (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Van jó áron csak olvasó : [link]

[ Szerkesztve ]

(#11) Lenry válasza B.Tamas (#5) üzenetére


Lenry
félisten

ha megmutatod, hogy lehet XBOXra D-Tools telepíteni, akkor igazat adok. addig meg inkább ne mondj hülyeségeket. kösz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Vistaboy válasza PuMbA (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, nem is vészes, már nem is probléma Blu-Ray-en kiadni a játékokat. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Értem én, hogy az ikszbokszban meg a péesháromban van a pénz és ezé nem adják ki pc-re de ez akkor is szánalmas, hogy azt az elcseszett kontrolleres irányítást erőltetik az fsp-ben. Vannak játéktípusok amik tűrhetőek kontrollerel pl a dead space egész jó volt meg a gow-ot is megszoktam a kontrollerel. De a hagyományos fps-s műfajban valami förtelmes a játékélmény azzal a bizbasszal. Ha már ennyire ragaszkodnak a minden jó játékot konzolra adunk ki elvhez akkor legalább lehetővé tennék az fps-hez a bill és egér irányítást. Az meg a másik fele, hogy ma már egy korszerű pc keresztbe lenyeli akármelyik konzolt. Így gyakorlatilag kénytelenek erős kompromisszumokra egy pcvel szemben. Nem azért írtam ezt mert konzol és pc vitát akarok nyit, megvan mind a 2 nek a létjogosultsága ezzel egyetértek. csak az szánalmas amennyire a pénz mozgat mindent és semmi más nem számít. teljesen mind1 mennyit keresnek az elveiket teljesen feladják csak a minél nagyobb profit érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#14) Arena87 válasza Lenry (#11) üzenetére


Arena87
aktív tag

Hát igen az ikszboksz :D
Alig várom, hogy kezemben érezhessem azt a két játékot :))

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#15) D_r_u válasza Runner_fxr (#13) üzenetére


D_r_u
tag

Nem tudom honnan veszed, hogy nem adják ki őket PC-re, de a Rage jön, és nagyon meglepődnék, ha a Doom4 nem jönne.

#8 IreN!CuS: konkrétan 4 cd-s volt a BG2 + 1 a kiegészítője :) És egy kis bónuszinfó: a BG1 pedig 5 CD-s.

Szerintem 2-3 lemez még belefér a pakliba, ha ennél több, akkor már érdemes elgondolkodni az új formátumon. De nem bánnám, ha még úgy 3-4 évig nem jönnének tömegesen a játékok BD-n, akkorra talán ki fogok békülni a kék lézeres formátummal.:)

(#16) D1Rect válasza Vistaboy (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, de ez DVD-ből is csak olvasó. :(

(#17) Vistaboy válasza D1Rect (#16) üzenetére


Vistaboy
veterán

De arra jó, hogy a játék lemezét beolvassa. :K

Pont az a lényeg: ideje lenne már lassan inkább BD-n kiadni a játékokat, mint 2-3-sok DVD-n.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#18) sakeee82 válasza Runner_fxr (#13) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Én valószínűleg mazochista vagyok, de élveztem a gamepados irányítást. A Halo 3-at és a COD4-et nagyobb élvezettel szenvedtem végig, mint a Crysist bill+egér kombóval.
Mi a fenének vetessenek meg az emberrel újabb 20-30k-ért újabb kiegészítőket, ha a gamepad is megfelel a célnak, sőt. Akinek nem jön be, az nem vesz konzolt, ennyi.

(#19) D1Rect válasza Vistaboy (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

De csak ezért vegyek 13K-ért olyan optikai meghajtót ami nem tud DVD-t írni? :U
(nekem csak 1 optikai meghajtó van a gépemben, és nem is szeretnék többet)

(#20) Vistaboy válasza D1Rect (#19) üzenetére


Vistaboy
veterán

Amikor bejött a DVD-s korszak, akkor én 35K-ért vettem az ASUS DVD-olvasót, igaz, mellette volt egy CD-író is.

A lényege az volt, hogy DVD-filmet nézzek rajta. Mint ahogy most a BD-olvasó is csak arra kell, hogy olvassa az ilyen lemezeket. Persze azóta változott egy kicsit a világ, de akkoriban még nem volt széles sávú net. :DDD ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) twollah


twollah
nagyúr

2 illetve 3 dual layer DVD.
Szep kis adathalmaz lesz a jatek.

(#22) #65675776 válasza Vistaboy (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább el kellene már felejteni a lemezeket, és a Steam féle megoldásokat kellene terjeszteni.

Akinek meg mindenféle Collector's pack kell, az külön örülni fog a sok lemeznek, mert így exkluzívabbnak hiszi, meg nagyobbnak tűnik a csomag..

(#23) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Bocsánat a warezért, csak emlitek, nem takarózok.:R:U
Nem tök mind1 hánylemezes? Majd a DVD5 verzió elfér 2db 4,7-es lemezen....

Engem speciel nem zavar, hány lemezes, hányszor kell cserélnem. Két meghajtó van a gépben. Persze 3-4 lemezesnél igyis-úgyis cserélnem kell, de nekem nem jelenttgondot:U
A Collector's Editionoknak néhány játéknál kifejezetten örülök... Persze ha emberi(átlagkeresetes?) ára van... Remek dísze lehet pl egy adott szobának.. :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24) alien_


alien_
őstag

2-3 lemez. És? A floppy korszakban mi volt...? Futkoztunk mindig a 20-30 kislemezzel (amiből 2-3 mindig bad sector-os volt) :U

Swarm is coming.

(#25) Dr. Romano válasza alien_ (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hah... pont ezt akartam írni. Anno én is 3-4 doboznyi floppyval mászkáltam haverhoz rátenni a jó kis cuccait, ezek meg itt rinyálnak 2-3 lemez miatt :N

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a Microsoft-nak több pénzt kell perkálni, ha 2 lemeznél többen jön ki egy játék. Sony oldalról ilyen megkötést nem tudok, se PC-n. Szóval szerintem ezért jön ki ennyin. Ezt az egészet a box-nak köszönhetjük, mert jóval nagyobb azt hiszem 4 nagy terület lett volna benne amit most két területre "zsúfolnak" be. Ezek sem lesznek kicsik, de az a tudat, hogy a pénzünkért "többet" kaptunk volna, engem idegesít.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#27) Enton válasza Dr. Romano (#25) üzenetére


Enton
addikt

Énekem is beugrott ez az időszak erről a vitáról.
Istenem de jó volt tényleg többet fordulni, 1 db floppy miatt. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28) mephi666 válasza Bj Brooklyn (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát na... amúgy ms-éktól az fs-x deluxe vagy 15giga volt... az sem piskóta... (máshonnan meg a gta4 volt vagy 4lemez...) ms-ék kicsit tökön vannak rúgva, mert ps-nél nem gond a br... és ha úgy vesszük, pc-nél sem akkora, mert opcionálisan bővíthető minden rendszer...

én már nem úgy állok a br-hez, mint pár éve... már adnék neki esélyt, ha mondjuk igazán terjedne és 1-2éven belül elfogadható áron lenne a br-író meg a lemez is... az a baj, hogy nagyon csak döcög még az egész... (holott a technológia már vagy 10éve létezik és csak rebesgetik, milyen térhódítása lesz...) nem hinném, hogy olyan ütemben fog hódítani, mint mondjuk a cd vagy a dvd...

mod: PIONEER BDR-202BK (szűk 70ezer fával), ezt néztem épp... BD OLVASÁS: 5.0x * CD OLVASÁS: 32x * DVD OLVASÁS: 12x * BD-R ÍRÁS: 4.0x * BD-R DUAL LAYER ÍRÁS: Nincs * BD-RE ÍRÁS: 2.0x * BD-RE DUAL LAYER ÍRÁS: Nincs * DVD-R ÍRÁS: 12x * DVD-R DUAL LAYER ÍRÁS: 4.0x * DVD R ÍRÁS: 12x * DVD R DUAL LAYER ÍRÁS: 4.0x * DVD-RW ÍRÁS: 6.0x * DVD RW ÍRÁS: 6.0x * DVD-RAM ÍRÁS: 5.0x * HD OLVASÁS: Nincs

bocs a caps-ért... úgy copyztam... vannak még kicsi hiányosságai, de ez az árát leszámítva tetszik... ha minimum ilyen kaliberű cucc lesz 20-30körül, akkor lesz szerintem esélyes a beszerzése... de ez még több év...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) anulu válasza twollah (#21) üzenetére


anulu
félisten

úgy tudom, h a final fantasy 13 2 BD lesz... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) IreN!CuS válasza D_r_u (#15) üzenetére


IreN!CuS
őstag

BG1 5 cd(azt tudtam) +kieg+kis térkép a dobozban ;) :) nekem úgy rémlett,h a kieg 2 cds volt(BG2nél),de benéztem belefér :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#31) mad1


mad1
veterán

ps3nal nem fer ra 1 lemezre?lol

Ne szemetelj ! = Steam

(#32) Vistaboy válasza Dr. Romano (#25) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ne is emlegesd, a Duke Nukem 3D-vel voltam így még anno 40db. 2.0.MB-osra formázott 5.25"-ös floppy-val. Az utolsó előttinél kezdett el szarakodni az olvasással. A frász kerülgetett. :D

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#33) Runner_fxr válasza sakeee82 (#18) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem azt mondtam, hogy a kontroller nem jó semmire, hanem azt hogy fps-hez nem való. Autós játékokat nagyon is élvezem vele, meg a verekedőseket is. Halo-t imádom de a 3-at kb 10 perc után abba is hagytam mert addig bírtam idegekkel az irányítást.

(#34) burgatshow válasza Runner_fxr (#33) üzenetére


burgatshow
veterán

Pedig abszolúte csak szokás kérdése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.