Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A galéria link nem működik (nincs link).

OK, rendben.

Amúgy ráfért már kicsit ráncba szedni. Jó hogy a .NET-et is kukázták. Már csak implementálni kellett volna a videórögzítést játékok alatt, ne kelljen felrakni mellé a Raptr cuccot aminek szimplán értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2) rodrigez


rodrigez
senior tag

"A Radeon Software új felhasználói felületéről a fenti képpel nyíló galéria ad pontosabb képet."

Nekem ez nem megy. Illetve ez a kép nyílik meg egy javas galériában, de csak ez az egy kép van benne.

(#3) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Most már jó a galéria.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) berVi


berVi
senior tag

Na halistennek, meg drivert irni se sikerult megtanulni rope 20 ev alatt, ugyhogy most meg tobbmindent tolnak szoftverbe, okos huzas, alig varom (meg a kovetkezo CPU-mat, ami mar Intel lesz) :C

(#5) Gabás válasza berVi (#4) üzenetére


Gabás
addikt

biztos azért használják több millióan hibamentesen, mert annyira nem tudnak vezérlőprogramot írni :U

(#6) joghurt


joghurt
addikt

A .NET-et el sem kellett volna kezdeni. ;]

Most komolyan, az MS SQL Server telepítésének is a legszűkebb keresztmetszete a telepítő GUI miatt szükséges .NET Framework. Amire aztán később semmi szükség, ha az ember nem akar Management Studiot futtatni. De az meg lényegében egy külön program(komponens) így is.

Arra kíváncsi vagyok, az új meghajtó normálisan tudja-e majd kezelni már az APU+külön VGA konfigurációkat, HDMI-n meg tudja-e oldani a DVI-tól eltérő felbontást a második kijelzőn, illetve kijavult-e már az 15.08 körül megjelent bug, hogy elszállt a Firefox, ha több ablak volt megnyitva, és egyben a YouTube-ra mentek.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) #85552128


#85552128
törölt tag

Képek alapján tetszik az UI, lényegében ha berakják a játékbeállításokat meg a rögzítést/streamet is a Raptr-re külön nem is lesz szükség. Mondjuk SSD-vel a CCC is jóval gyorsabban indult el így ez annyira nem okozott gondot. Videó színprofilok eddig is voltak ahogy nézem csak pár új kerül be a meglévőkhöz.
Viszont remélem, hogy nem csak az UI újul meg, az FRTC még mindig microaakdásokat okoz, és a Fiji random idle csíkozását is illene már javítani, na meg a CPU limiten...

[ Szerkesztve ]

(#8) berVi válasza Gabás (#5) üzenetére


berVi
senior tag

A milliok jelen esetben irrelevans, a szazalek lenne erdekesebb. Igazabol mondjuk leszarom a velemenyed, mi tobbek kozott AMD GPU-ra fejlesztunk, AMD, NV, Intel mernokokkel (driver irokkal is) allunk kozvetlen kapcsolatban, es harmat talalhatsz, hogy melyik gyarto GPU drivereivel van folyton a szarakodas meg debugolas, mert nem mennek a funkciok, amiknek mennie kene, aztan alfa driver kerese a mernoktol, hogy majd ez talan jobb lesz, es igy tovabb.

De igazabol a vak is latja ezeket a problemakat, csak az nem, aki nem akarja. Nekem nagyjabol 15 eve van AMD hardverem, es folyton ment vele a kisebb-nagyobb szopas meg userkent is. Ennyit errol.

[ Szerkesztve ]

(#9) dhstyle


dhstyle
tag

kissé off de valakinek hátha van tippje : adott egy HD7950 3GB vga és eddig soha semmi furcsát nem csinált viszont mostanába ha a twitchet nézem és a minőség sourcera van állítva állandoan újraindul a VGA driver.. játékok alatt , youtube meg egyébb cuccok alatt tök hibátlan.. csak a twitch csinálja :(

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#10) bsh


bsh
őstag

"mini grafikus operációs rendszernek hívja."

amd marketingesek mostanában nagyon szórakoztatóak, mit szívnak vajon? :U

[ Szerkesztve ]

(#11) #85552128 válasza bsh (#10) üzenetére


#85552128
törölt tag

Látszik, hogy az új elnevezésen is sokat gondolkodtak "Radeon Software" :))

Meg annyira ironikus ez a "Software as important as hardware" főleg tőlük az egyik dián. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) Sinesol válasza Gabás (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Köztudottan sok a gond a Catalyst körül, ezt kár tagadni sajnos.
Már vagy 2 éve AMD kártyáim vannak, szóval van bőven tapasztalat.
Persze általában előbb utóbb javítják is őket, de azért igencsak idegesítő sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#13) sagem válasza berVi (#8) üzenetére


sagem
addikt

"A milliok jelen esetben irrelevans, a szazalek lenne erdekesebb"
Pont ez az, hogy valószínűleg NV fronton is hasonló százalékban szívnak az emberek... :)

Mindig feljön ez a téma, de ha elkezded nézni a netet, akkor mindkét gyártóra jut elég panasz. Nekem volt/van mindkét cégtől kártyám, mert mindig más milyet veszek, mondjuk egyikkel sem volt soha gondom, de családban, ismerősöknél ugyanúgy megy a hiszti NV esetében is, már csak azért is, mert az az elterjedtebb :)

Malibutomi: hja, ez kb. olyan, mint a "Windows egy rakás sz@r" - ott is van akinél tényleg az, van aki meg nagyobb zökkenők nélkül használja éveken át:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#14) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sosem tudtam megerteni ezt az "AMD driverrel mindig van valami szopas" dolgot. En feltelepitem es mukodik. Biztos van akinel van gond, de nalam szinte sosem volt olyan hogy barmivel szenvedni kellett volna.
Az hogy becsuszik 1-1 problemas mindket oldalon elofordul.

[ Szerkesztve ]

(#15) Gabás válasza Sinesol (#12) üzenetére


Gabás
addikt

tagadja a fene, minden szoftvernek vannak hibái, de mi, akik évek óta probléma nélkül vagy kisebb problémákkal használjuk, kicsit unjuk ezt az örökösen felmerülő témát

[ Szerkesztve ]

(#16) Abu85 válasza Malibutomi (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy legenda csak úgy maradhat életben, ha életben tartják. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) #51736960 válasza Gabás (#5) üzenetére


#51736960
törölt tag

nálam folyamatosan van valami nyűge az ati drivernek, már több mint egy évtizede szívok vele, különböző hardvereken :) régen még jó volt, mert lehetett omega drivert installálni a gyári helyett...
pár éve volt egy e350-es laptopom, csak a szopó volt a vga driverrel. a mostani kaveri gépem minden harmadik bootolásra catalyst hibaüzenettel indul.
ettől függetlenül amd fan vagyok :DDD

ok, ez lehet user error is, mert nem vagyok akkora szaki, de érdekes módon az nvidiás gépeimmel nem volt gond sosem. (ó, az a geforce 2 ti, még öt évesen is vitte az összes játékot)

(#18) AxBattler válasza Malibutomi (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Jópár Radeon-om volt az évek során, és nem emlékszem xopásokra.
De a GeForce-szal sem volt semmi gond, szóval... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) Abu85 válasza #51736960 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha minden harmadik bootolás rossz, akkor az erősen Win reinstall gyanús történet már bocs. :DDD A fanság ezen nem segít. Ettől az OS nem javul meg. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Dareius


Dareius
tag

Nekem kapásból a nvidia experience jutott eszembe. Habár némi plusz került bele amit NV oldalról is pótolhatnának. Ellenben az ötlet nem túl eredeti és már meg kellet volna rég lépniük , de ettől függetlenül tetszik. A Radeon név beiktatása reklám, régen jó neve volt. Az AMD meg mostanában lehúzó erő érthető a névváltoztatás.

(#21) Spectrum válasza sagem (#13) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Nem szeretném a vitát eldönteni, csak egy plusz vélemény:

15 évig voltak Nvidia kártyáim, a valaha látott legnagyobb bajom az "eszközillesztő nem válaszolt majd helyreállt" volt. Már rég jobb vételnek tűntek a Radeonok, de a fentebb említett okok miatt húztam-halasztottam, majd végül beadtam a derekam, mert játszani is akartam volna, ami Intel APU-n nem ment, megvettem életem első Radeon kártyáját tavaly. Azóta heti kétszer szarráfagy a Win7 az automatikus képernyőkikapcsoláskor, és csak a reset gombra reagál.

Ezt lehet magyarázni, de már nem vagyok rá kíváncsi :)

Ennek ellenére remélem, hogy valamit mélyebben is fejlesztenek benne.

(#22) Abu85 válasza Spectrum (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hardverre adott garancia kihasználásán gondolkodtál már? Általánosan mondom, hogy nem igazán értem, hogy az emberek mire várnak. Az, hogy lefagy a hardver sok esetben nem szoftverhiba. Beviszed, kicserélik és ennyi. Hardveres problémát szoftverből sosem fognak javítani.
Ezen pont átmentem az elmúlt hetekben. A ZeroCore lefagyasztotta a gépet pont mint neked. Visszavittem a kártyát, két nap után kaptam egy másikat, beraktam és hibátlan. Ez van, néha a hardver amit vásárolsz nem jó, de a garanciát pont erre találták ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) erkxt


erkxt
tag

Na alig várom, hogy letölthessem. :)

A control centert utáltam.
:DD

(#24) #06658560


#06658560
törölt tag

Na, akkor milyen jó anyázások lehetnek majd a melyik az újabb főverzió kérdésben, ha csak nevekkel jelölik...

(#25) joghurt válasza Abu85 (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Ja, anno a Pentium fdiv bugját sem szoftverből javították, hanem kiszállt házhoz az Intel szerelője, és elektronágyúval helyrepofozott néhány p-n átmenetet.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Rive


Rive
veterán

Az AMD mérései szerint egy kiválasztott PC-n a Catalyst Control Center betöltéséhez nyolc másodpercre volt szükség, de az új Radeon Software vezérlőközpont ezt az akadályt megoldotta 0,6 másodperc alatt.

Ezen a ponton röhögtem fel :DDD Ez most komolyan tétel?

Más: amikor valamit érintőképernyőre hegyeznek, az - eddigi sanyarú tapasztalataim szerint - szimplán sz@r lesz :( Mé' nem lehet hozzá legalább valami választható skint csinálni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) Abu85 válasza joghurt (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egészen pontosan vissza lehetett vinni a procit és kaptál helyette egy jót, de ez nem hagyományos garanciális csere volt, mert mindegyik hardver hibás volt, szóval azon a garancia sem segített volna a kezdetekben. Később segített. :))

Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ha valami gond van a rendszerrel, akkor vigyétek vissza. Én évek óta így csinálom, és amikor hibátlan a hardver, akkor hibátlan a rendszer is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) velizare válasza joghurt (#25) üzenetére


velizare
nagyúr

kérés ellenében cseréltek minden érintett darabot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) Z_A_P válasza Spectrum (#21) üzenetére


Z_A_P
addikt

15 évig voltak Nvidia kártyáim, a valaha látott legnagyobb bajom az "eszközillesztő nem válaszolt majd helyreállt" volt

Jo neked!
Nekem is ez tortenik, (kb minden masodik-harmadik nap atlagban), viszont ez a jobbik eset, mert sajnos idonkent nem all helyre, hanem az egesz laptop csontra fagy. Csak hard-reset segit. Quadro 2000M.

OK

(#30) Yutani


Yutani
nagyúr

Radeon Software. Talán jobb, mint a Catalyst, amit lehetett akár Cataclysm-nek is olvasni. Megerőltették magukat a markecingesek, az biztos!

Egyébként én azért váltottam AMD-ről NV-re, mert idegesített, hogy nem volt semmi problémám a driverrel! Illetve ami hiba engem zavart (Zero core utáni HDMI hang eltűnés), azt végül javították, és ez felháborító!

Most az NV-vel is az a bajom, hogy nincs bajom vele, de nem tudok mire váltani, mert sem az S3, sem az Intel nem ajánl sebességben megfelelő terméket. Viszont driver terén biztos tudnának gondot okozni, így be kéne áldozni a sebességet, hogy végre hibás meghajtókkal szórakoztassak!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#31) #51736960 válasza Abu85 (#19) üzenetére


#51736960
törölt tag

friss a windows, sajnos nem az a probléma.
inkább arra gyanakszom, hogy sok program be van rakva autostart-ba (firefox, photoshop, premiere, diskbase, szótár, stb...), ezekkel akadhat össze valahogy...

(#32) shteer válasza erkxt (#23) üzenetére


shteer
titán

ezentúl ezt fogd utálni - nem mindegy? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#33) Egon válasza Abu85 (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Jah, mert ez általában ilyen egyszerű, és még soha senkivel nem fordult elő, hogy a(z adott esetben nehezen reprodukálható, de ez nem feltétel) hibákat produkáló hardverén ültek volna 30+ napot, mielőtt visszaadták volna, hogy "nálunk minden rendben volt"... :U Oh, wait... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) Z_A_P válasza Yutani (#30) üzenetére


Z_A_P
addikt

;] ;]

OK

(#35) Wolfy_


Wolfy_
tag

Tok jo, ha megujul es hogy platformfuggetlen lesz.
Esetleg a linuxos meghajtot is gatyaba lehetne razni kicsit.

(#36) Abu85 válasza Egon (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég egyszerűen reprodukálható a ZeroCore probléma. Beállítod a monitort, hogy kapcsoljon ki egy percen belül, és kikapcsolás után nem jön vissza. Nekem ez volt a gondom. Bevették, másnap hívtak, hogy kibontottak egy másik ugyanilyen kártyát és azzal nem volt ez a gond, majd mondták, hogy erre a kártyára kicserélik. Én elmentem érte, és minden szuper. Persze két napig nem volt hardver, de hát eleve nem az én gépem volt. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) Yutani válasza Wolfy_ (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát, a keretprogram platform független lett, de ez még nem jelenti azt, hogy Linuxon rendbe rakják a drivert. :(

#tarcsad

(#38) #10691584


#10691584
törölt tag

Flip queue size állithatóság lesz?

(#39) daveoff válasza Abu85 (#16) üzenetére


daveoff
veterán

Azért egy-két legendát Te is éltetsz...;]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#40) lemusz válasza #10691584 (#38) üzenetére


lemusz
addikt

Nagyon örülnék neki én is.

(#41) Abu85 válasza #10691584 (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Azt továbbra is a játék profiljához rendelik. Az alapértelmezett érték pedig marad 1.
Az a baj ennek az értéknek az állításával, hogy a legtöbb program már nem engedi meg ezt befolyásolni, tehát hiába rakják bele a driverbe, az érték módosítása semmit sem számít. Másrészt az adott profilt adott értékre tervezik, tehát ezt módosítva a teljes profil működése rossz lehet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) lemusz válasza Abu85 (#41) üzenetére


lemusz
addikt

15.7.1-es driverben mókáztak a cs:go profillal is. Elméletileg 1-es lett az fqs a korábbi 3-as helyett, de én nem érzem annak, bármit is állítottak arról a release-ről. Érezhető a különbség, ha 15.7-et használok radeon proval beállítva az 1-es fqs-t.

(#43) Abu85 válasza lemusz (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 15.7.1-es drivertől kezdve minden DX7/8/9-es játék alapértelmezetten 1-es fqs-t kapott. A DX10/11-es játékok mindegyike profilból állítja, de amelyik nem ott az 1-es az alapértelmezett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) inspiroyhome válasza bsh (#10) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

:C :C :C hát ezen szakadok :D

[ Szerkesztve ]

(#45) Locutus


Locutus
veterán

Tehát kapott egy új felületet a control center. Ok. És mi a radikális változás? Vagy megint csak hatásvadászra sikeredett a cím? :U

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#46) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Fèlek, ennek is nagyobb lesz a füstje, mint a lángja, pedig eddig semmi bajom nem volt a catalyst driverekkel, de amit mostanában az AMD mond azt osztani kell kettôvel :DDD :DDD

(#47) Abu85 válasza Locutus (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Az egész vezérlőközpont zsír új, nulláról újraírt rendszer. A radikális újítás ebből ered. Ez nem csak egy skin. A jelentősége pedig le van írva a cikkben. Ma nem létezik olyan meghajtó vezérlőközpont, amely használható tableten, vagy a tévén mondjuk gamepadről. Vagy, hogy a tuning per játék szinten elvégezhető, aminek elég nagy jelentősége lesz, mert bizonyos általános tuning a jövőben x játék alatt stabil lehet, de y alatt már nem, tehát folyamatosan állítgatni kellene ezt a két állapotot. Így viszont el lehet menteni az egészet, és az exe indításához lehet kötni az aktiválást.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) Polllen


Polllen
nagyúr

Tetszik az új design, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#49) Jim Tonic válasza Locutus (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem csak nem értetted meg a cikket. A vezérlőközpont írták újra, nem csak a kezelőfelületet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) Franklin


Franklin
addikt

Windows 10 alatt fog futni csak, vagy 8, 7, XP alatt is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.