Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Chaser válasza Kansas (#350) üzenetére


Chaser
titán

gyakorlatilag azt a felületet látod ami a vetület, kb mindegy h 50cm-ről vagy 1,5m-ről nézed, első ránézésre láttam h kisebb a hajlított látható felülete, pedig nem olyan célzattal néztem meg, de a többi dolog is meggyőzöt sík ellenébe, hogy köszönöm, meghagyom másoknak
ahol már tényleg lenne értelme az legalább 40" 21:9, ahol pedig látványos lenne az már inkább 50", és nem mindegy a görbület mértéke sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#352) Kansas válasza Chaser (#351) üzenetére


Kansas
addikt

Nem azt látod ugyanis a szemed egy pontban van, nem síkban. Sima geometria, ne állíts faszságokat. Ahhoz, hogy akár csak megközelítse a látómeződ a síkvetületet, olyan kurva messze kell ülnöd, hogy onnan kb. semmit nem látsz a képernyő által megjelenített tartalomból.

Tessék, itt ábrákkal is magyarázzák: Monitor Curvature: All the Info You Need About Curved Monitors
Ettől még az jogos érv, hogy neked nem tetszik, de a placebó-elméleted a látható méretről marhaság. Ha nem tetszik, én nem tukmálom rád, de ha érvelni próbálsz, akkor azért érdemes valódi tényeket használni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#353) Chaser válasza Kansas (#352) üzenetére


Chaser
titán

jó, ha te mondod biztos azért láttam egyértelműen kisebbnek mert kimaradtam geometria óráról ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#354) Kansas válasza Chaser (#353) üzenetére


Kansas
addikt

Nem azért láttad kisebbnek, legalább is nem szükségszerűen.
Mondok két valószínű okot, amiért kisebbnek láthattad, egy szubjektívet, egy objektívet.

Szubjektív: nem tetszett, tehát automatikusan társítottál hozzá egy negatív tulajdonságot ami miatt a másikat jobbnak lehet mondani, egyrészt sima pszichológia, másrészt meg könyveket töltenek meg optikai illúziókkal, ami rámutat, hogy nem mindig azt látod, ami ténylegesen van.

Objektív: nem minden 32"-os kijelzőnek azonos miliméterre a látható mérete, tipikusan asztali monitoroknál nem szokás kiírni a fél collokat(és laptopoknál is gyakran adnak el 12,5"-os és 12,1"-os kijelzőt is 12-tesnek, mert csak), tehát előfordulhat, hogy a sík monitor ugyanakkora névleges méretnél közel fél-egy collal is nagyobb volt, ha annak a gyártója lefelé kerekítette a méretet(pl. 32,3" -> 32", konkrét példát hirtelen nem találtam), a görbe monitor gyártója meg felfelé(pl. 31,5" -> 32").
Ha esetleg emlékszel a konkrét típusokra amiket néztél, a gyártói adatlapokon ez könnyen ellenőrizhető.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#355) mormota79 válasza Kansas (#354) üzenetére


mormota79
tag

Ne állj le Chaserrel vitatkozni. Azt már tudjuk hogy a hallása olyan jó, hogy a hangyafingot is meghallja és még zavarja is. Most már tudjuk hogy a szeme is csalhatatlan, méterekről a millimétereket is kiszúrja.
Na és a legfontosabb hogy 2 hét múlva képes az ellenkezőjéről is vitázni ha úgy tartja kedve. :DD

(#356) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

A**ás sapphire pulse 5600 XT nem OC biosszal érkezett. Frissíteni pár kattintás volt.
Superposition 1080p extreme: 3700->4025

...csak én vagyok helikopter?

(#357) Chaser válasza Kansas (#354) üzenetére


Chaser
titán

láttam többet is, és nem fél " különbség volt, nem akartam másnak látni, már messziről szembetűnt az első kikapcsolt 32" sík-ívelt párosnál
felülről ránézni meg inkább hagyjuk kategória, de az nem életszerű, nem is foglalkoztam vele, elég volt bőven szemből is

mormota79
hangyafingot éppen nem, de ha egy rovar motoz benn több m-ről is kiszúrom, mondanám h tudnának mesélni, de már nem tudnak ((( :

Sethdobaloah
és közben lassan csordogál felfelé az ára ( : lehet túl sokan vettek belőle
lehet örülni akiknek olcsó volt - bár még mindig az, de kezdeti árhoz képest 4k-val drágább most -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#358) Kansas válasza Chaser (#357) üzenetére


Kansas
addikt

"nem fél " különbség volt, nem akartam másnak látni, már messziről szembetűnt az első kikapcsolt 32" sík-ívelt párosnál"
Akkor viszont attól tartok, érzéki csalódástól szenvedtél, a görbületből ha származik is méretkülönbség, akkor pont ellenkező irányú - ha nem ülsz a görbületi sugár hosszánál messzebb, a görbe monitor azonos fizikai méretek mellett a látómeződ nagyobb részét tölti ki...
Még egyszer, utoljára: tisztelem az egyéni véleményed, még ha eltér is az enyémtől(ami szerint ugyanolyan jó a sík meg a görbe, csak másra, máshogy), de attól még a tényeken meg a fizika működésén nem változtat...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#359) Chaser válasza Kansas (#358) üzenetére


Chaser
titán

ha érzéki csalódásnak érzem kisebbnek, akkor is "kisebb" ( :
első találkozásom a 32-esekkel alzánál volt, mindkettő kikapcsolva, 1-2m-rel előttük állva is kisebbnek láttam az íveltet, közelről ugyanez, később bekapcsolva is, utána megnéztem még pár jószágot, de ha csak ez lenne a legnagyobb baja sík panelhez képest nem is érdekelne, de személy szerint sokkal több hátrányát láttam mint előnyét
38-as uw hajlított is volt kiállítva, ott már so-so a görbítés kérdése, de nyugodtan rámehet még sok inch és nagyobb mértékű hajlítás, hogy valóban érdemit hozzon, 32" alatti kategóriában max viccnek jó, - szerintem legalábbis, érdekes, itthoni és külföldi reviewkban is néhány % emberke ír ilyenekről amiket én is tapasztaltam -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#360) Kansas válasza Chaser (#359) üzenetére


Kansas
addikt

Ja érdekes, én ugyan nem írok review-kat, de már vagy 3 éve teljes megelégedéssel használok görbe monitort, fele annyi képminőségbeli gondja nincs mint egy random IPS-nek.
Ahhoz képest hogy nem ez a legnagyobb baja, nagyon kötöd az ebet a karóhoz ennek a marhaságnak a kapcsán.
De akkor sorold már fel mi az a sok baja ami van neki és a görbületből fakad? Azzal ne gyere hogy nem szögtartó, meg tervezni nem jó, mert azt mindenki tudja, nem arra való. Az se érdekel, hogy a VA panel miben rosszabb az IPS-nél, mert először is nem függ a görbülettől, másodsorban pedig van görbe IPS is.
És félreértés ne essék, nem meggyőzni akarlak, hogy a görbe monitor jobb mint a lapos, csak azt szeretném elérni, hogy ne terjessz valótlanségot csak azért, mert neked szubjektíve nem jön be a dolog.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#361) M107


M107
addikt

:R

Szép szép de normális játék meg nincs pc-re .......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#362) Kvg válasza M107 (#361) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez ebben szerintem nem igaz.
Escape from Tarkov PC only, na akkor most en azt mondom normalis jatek nincs konzolra. :D

[ Szerkesztve ]

(#363) BerserkGuts válasza M107 (#361) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:F Bőven van azért mert nem ismered a pc-t ne beszélj hülyeséget.
Ha meg ez ilyen konzolos beszólás lenne a pc=konzol szinte ugyan azok a játékok jönnek ki 99%-ban.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#364) Chaser válasza Kansas (#360) üzenetére


Chaser
titán

ami tény:
va rácsosodása - játék közben nem feltűnő -
betekintési szögek - ez sem a görbület miatt van -
személy szerint nekem elég volt ránézni hogy fogjam a fejem, ez az íveltségnek szólt, képminőséggel amivel találkoztam az a va-nak, pocsék egy jó ips-hez képest, nem is a színekkel van baj, valahogy fakó az egész, ips-ből is nyilván szintén van harmatos minőségű, és vannak nyűgjei annak is, valszeg túl jók voltak nekem és ha magas a mérce ahhoz viszonyít az ember
qled már talán oké lenne - nekem -, de nincs belőle sík
az pedig szimpla tény, h semmi értelme a hajlításnak megfelelő méret nélkül, az egy másik dolog, hogy az emberek 95%-a az hasra esik mert ívelt, én és néhányan meg nem

szerk:
M107
dehogy nincs, ott a forza és a doom ((( : és ikszboxra' is :d
fps-t konzolon játszani az mondjuk úgy, érdekes

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#365) martonx válasza Chaser (#364) üzenetére


martonx
veterán

"az egy másik dolog, hogy az emberek 95%-a az hasra esik mert ívelt" - pontosítok, az emberek 95%-a leszarja, hogy ívelt-e vagy sem.

Én kérek elnézést!

(#366) Chaser válasza martonx (#365) üzenetére


Chaser
titán

az meg pont az ő bajuk, nem az enyém... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#367) Kansas válasza Chaser (#364) üzenetére


Kansas
addikt

Én se esek hasra tőle, de se negatív se pozitív irányba nem befolyásolja a monitorvásárlási döntéseimet, kb annyit számít, mint a káva színe, vagy annyit sem.
Mi az, hogy nincs értelme a hajlításnak megfelelő méret nélkül? Szerinted mégis milyen extra értelmet kap nagyobb méretben?
Kezdem azt érezni, hogy igazából nincs is bajod a görbülettel önmagában véve, csak valami hasraejtős fícsörnek hitted, és hát nem az, ezért csalódott vagy...
Azt a fakóságot nem tudom mire vélni, átlagosan a VA statikus kontrasztja köröket ver az IPS-re... netán SDR tartalmat néztél HDR képernyőn?
Nekem az általad emlegetett "rácsosodás" se mond semmit, nincs ilyen irányú tapasztalatom 10+ saját VA monitor után(többnyire Samsungok meg EIZO-k, persze).
Igen, IPS-ből, VA-ból, de még TN-ből is van jobb meg rosszabb, nyilván ha csak jó IPS-ekkel találkoztál eddig, aztán látsz egy vacak VA-t(pl. 6bit+FRC-s panellel), akkor az kiábrándító, de ugyanez fordított felállásban is igaz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#368) Chaser válasza Kansas (#367) üzenetére


Chaser
titán

gondolj már bele
adott egy 24-es monitor, ugyan mért hajltanád meg? vagy egy 27-es, de akár egy 32-es?
adott egy 40-50" monitor, azt már nem fogod tudni "belátni" abból a távolságból amiből előbbieket még igen, ha meghajljtják a panelt, méghozzá megfelelő nagy ívben, akkor viszont "körülölel", ha szemben ülsz vele, vgay elfordítod a fejed és oldalra nézel, mindig kb ugyanannyi távolságra lesz veled a panel aktuális része, annak van értelme
ahogy fogalmazol, "hasraesős" ficsör', amint va rácsosodása miatt lépték meg, kozmetikázza, valószínűleg a gyengébb betekintési szögeket is valamennyire, amennyiben nem így lenne ips-ből is már csak az lenne, de ips-ből elvtve van néhány hajlított -szerencsére -
kontraszttól független az teljesen ha valami egyszerűen fakó az ips-hez képest, és direkt nem oledhez hasonlítom, mert értelme sem lenne
egyébként hdr legtöbb monitoron viccnek is rossz, a hdr az oled asztala, és amíg nem tesznek _legalább_ negyedannyi ledet az lcd panel mögé mint a natív felbontás, addig az is marad
8 bit +frc-s va-t hoztam haza, itthon csak vele van tapasztalatom, többivel meg boltban, aminél jól szerepelt az a 4k videók, eleinte "hasra esés" effekt volt nálam is, de az a méretnek és felbontásnak szólt ( : és ez nem ívelt, a 27"-os kommersz ips-es philipsnek sokkal szebb, élettelibb képe volt, az 50e-be se kerül, de a notebookom is "alázza", kár is volt mellé tenni, pont addig győzködtem magam, hogy jó az, utána már nem tudtam ( :
szumma szummárum, megnéztem sokat, nem győzött meg sem a va minősége, hajlításon meg elsőre is mosolyogtam, nem változott, persze akinek megfelel vegye, nincs azzal bajom
részemről keresem az értelmes 32" 1440p sík ips-t, nagy csodák ott sincsenek, választék kevés, akkor is ha csak 60hz-est akarok, de ha a notebookom szintjét hozza képminőségben az már jó, nyilván fekete nem lesz fekete, mondjuk a va-nál sem volt hozzá semmi köze, másképp volt szürke mint az ips-eknél, persze ez lehet egyedi, boltokban a túlzott világítás miatt annyira ez a része nem látszik, de nyilván edge világítással nem fognak csodát tenni még akkor sem, ha a panel tudná a kötelezőt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#369) Chaser válasza Kansas (#367) üzenetére


Chaser
titán

valami ilyenre gondolok - csak egy sablon, sztem a lényeg látszik -

első ábra egyértelmű, és itt megint csak bejön a megfelelő méret, sőt, még a képarány is
nyilván valamennyire szubjektív, nálam 32" 16:9 az, amit még 70-80cm-ről kényelmesen belátok
de a hajlított mánia 24"-tól indul, és kérdem én, mi értelme is van? valószínűleg nem véletlen láttam azonos méretnél kisebbnek síkhoz képest
amikor átlépünk egy méretet -amihoz ildomos már képarányt is váltani - ott pedig egyszerűen már a síknak nem lesz értelme, ellenben egy ívelt a _megfelelő_ ívben hajlítva már ad egy pluszt, nem feltétlen fogja belátni az ember ha szemen ül vele, de mikor oldalra fordul nem a falat vagy egyéb tárgyat lát, hanem a monitort továbbra is, , játéknál pl perifériális mezőben megjelenik a mocskos ellen, mint ahogy kb a valóságban is történne
de ehhez kell az a 40, méginkább 45" legalább, és 21:9-es képarány
nem véletlen szüntették meg/redukáltál az ívelt tv-ket, tökéletesen szemből még soso, de ha többen nézték már un-soso, monitornál más a helyzet, azember' egyedül bambulja esetek zömében, tud középen ülni, csak a jelenlegi méretek nem stimmelnek hozzá, va-t gyengeségeit kozmetikázni viszont tökéletes, amit el lehet adni ficsörnek' extraként
ez kb olyan mint a 21:9, semmi baj nincs vele, bizonyos méret fölött, de alatta? vicc, a nagynak hangzó 34" 21:9 egy 16:9-es 27"-os monitor szélesebb verzióban, tehát korántsem nagy, oda már nyugodtan mehet egy szép 38", a 29 21:9 magassága nem éri el egy 24"-os monitor magasságát sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#370) Kansas válasza Chaser (#369) üzenetére


Kansas
addikt

Azért ha megnézed, minél kisebb egy hajlított monitor, annál íveltebb(de legalább is nem kevésbé ívelt) és nem fordítva, ahogy a csatolt ábrádon látszik.
Az én monitorom pl. 1800R-es, magyarul 1800mm a görbületi sugara, a nagyobbak pedig nem ritkán 4000R-esek(bár az már inkább TV mint monitor méret), tehát 4m-es sugárral egészen enyhén íveltek, nem fogják a fejed körbevenni azok sem.

Szerintem neked valami ilyesmi nyerné el a tetszésed talán.

Az hogy a linkelt monitor nem jött be neked, nem fura, először is az LG inkább IPS-ben van otthon, a VA inkább a Samsung terepe minőséget tekintve, másrészt 10-bites wide-gamut(pl. HDR) monitorok ha nincsenek rendesen beállítva, konkrétan fakó képet eredményeznek.
Én is vettem 10-bites QLED monitort, rühelltem a Windows HDR kezelését, aztán adtam is el 3 hónap után... ami most van sima 8-bites monitorom az meg baromi jó képet ad.

Ezt a "rácsosodást" meg magyarázd már el rendesen(vagy linkelj valami normális magyarázatra), mert én még nem hallottam róla, de úgy tűnik a TFTCentral se...

Szerk.: beírtam gugliba így magyarul, hogy "PVA rácsosodás" , hát csak a PH! "Milyen monitort" fóruma ad találatokat monitor témakörben, de ott is kifejezetten az LG panelek sajátosságának írják (a screen door effect-re rákeresve pedig TN-panelek és projektorok illetve VR is előjön, tehát aligha VA paneltípus-specifikus) - akkor ezért nem tudtam róla, nekem LG-től csak IPS-em volt eddig, a VA monitoraim pedig vagy Samsungok, vagy Samsung panelt használó Dell-ek meg EIZO-k voltak...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#371) Kansas válasza Kansas (#370) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, megtaláltam a screen door leírását a TFTcentralon, de hogy-hogy nem ott sincs semmi utalás arra hogy *VA panel sajátossága lenne, szóval akkor itt kérnélek meg, hogy ezt a fals infót se terjeszd tovább(és azt se bánnám, ha nem költenél újabbakat sem)!

Ja igen, a TFTcentral panel adatbázisát átnézve(23"+) nem találtam egyetlen LG által gyártott VA panelt sem, azért ez utalhat valamire...(alighanem valami kisebb gyártótól szerzik be, kétlem hogy a Samsunggal állnának össze)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#372) Chaser válasza Kansas (#370) üzenetére


Chaser
titán

azt az egy monitort vittem haza, de sokat megnéztem, sajnos _nincs_ ilyen méretben sík samu qledes - bár sztem semmilyen méretben sincs -
a linkelt monitor nem teszene, kicsi az ív :)
az megint másik kérdés, h samu 144hz qhd 32" ívelt 200e ft, míg egy 55-ös 4k lg oled 350e, ami qhd-n tud 120hz-et, és ha kizárólag játékról beszélünk, az sem mostanában fog beégni, és egészen más dimenzió minden szempontból, sík ips-ért sem adnék 200k-t, de elég lenne 60hz-es is, de ha nincs nincs, ips-ből még akad feleannyiért
a rácsosodás főleg szöveges részeknél láthatóak, ez a va tech velejárója, én is láttam, reviewkban is elég sokan beszámolnak róla, nyilván itt sem mindegy milyen méretű és felbontású monitort használ az ember
anno volt spva samu paneles monitorom, az rendben volt, de az a vonal megszűnt, nyilván drága volt, ahogy az ips vonal, va vonal sem olyan pro már, sztem egyik gyártó sem helyez már rájuk nagy hangsúlyt, a pénzt így is disznó módon termelik, a jövő pedig nagyon nem az lcd vonalon fog menni
hdr-nél nem mindegy mi is éppen a téma, ha "felcsillanások", valóban ragyogó napsütés, azt nem tudja megoldani az lcd-nél a fald led sem, adhat pluszt sdr-hez képest, de azt a hatást nem tudja elérni, vannak "erősen" fald ledes megoldások, tervező monitoroknál, csak drágábbak mint egy 55-ös oled, és zabálják az áramot :) kontraszot talán 2. lcd panellel tudják feljavítani, az meg előbbiek mellett még vastag is lesz, ez a tech ennyit tud, eljárt felette az idő
nem fikázom a va-t, de nálam nagyon zsákutca, ívelt panellel megfejelve pedig pláne, ips-ből sem vennék olyat, samuból lenne most is 100e-ért non-qled ívelt 144hz 32" 1440p, de nem tudom rávenni magam, hdr nem is érdekel, az az oled asztala, csak az "alap" képminőség sík panelen

szerk:
semmilyen fals info nincs, aszem' láttam már elég panelt, rácsosodást csak va-nál, beszámolókban is csak va pneleknél találkoztam vele, se tn-nél, se ips-nél nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#373) Chaser válasza Kansas (#371) üzenetére


Chaser
titán

ha járok monitoros helyen fényképezek neked "rácsosodást", felakasztani nem akasztja fel magát tőle az ember, valszeg ez is szubjektív, ahogy a ppi "érzékelés" is, van akit nem zavar 27" fhd, van akinek már szemcsés a 27" 1440p is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#374) Kansas válasza Chaser (#372) üzenetére


Kansas
addikt

1. megsúgom, a QLED-es monitorok/TV-k kb. mind PVA panelt használnak...
2. A linkelt monitor 1800R-es annál erősebb görbületű(1500R) baromi ritka.
3. Egy nyavalyás linked dobj már, ami a "rácsosodást" vagy akár a screen door effektet a VA panelekhez társítja, addig ez a te kitalációdnak számít...

De adok én pár linket screen door-hoz:
- VR-ben, konkrétan említik a HTC Vive kapcsán, amiben OLED panelek vannak
- DLP projektorok kapcsán a Wikipédia cikkében
- itt a fórumon előjött egy LG MP59G-P monitor kapcsán, ami konkrétan IPS paneles
- Dell 2005FPW monitor esetében, szintén IPS panel
- Samsung CHG70 QLED monitor, VA panel
- Micro LED paneleknél diffúzer kell a megszűntetéséhez
- láttam fórumbejegyzést TN paneles monitorról is a témakörben, de azt nem találtam meg újra, szóval ha akarod, elhiszed, ha nem, nem

Még valami? Azt hiszem ezzel kb. cáfoltam a dolgot.
Konklúzió: a jelenség nem kapcsolódik konkrét paneltechnológiához, bármilyen panelen előjöhet.
A nagy pixelméret esetén gyakoribb, de az megint nem paneltípus-függő, FHD-s 55"-os OLED-en is nagyok a pixelek és látszik a "rács"...
Ne fényképezz, fölösleges, semmit nem bizonyítasz vele, képzeld, azonos monitorméret és azonos pixelszám esetén kb. azonos a pixelméret(dot pitch), paneltípustól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#375) Chaser válasza Kansas (#374) üzenetére


Chaser
titán

1. a pva nem spva, az spva vonal egy spéci pva volt, ahogy az affs sem szimpla ips pl
2. a legtöbb monitor 1800r-es, szinte mind, a kiindulási alap az, mitől lenne értelme az ívelt monitornak? az pedig megfelelő méret és hajlítási ív kombinációja, nem mondtam, h létezne ilyen - nem is létezik -
3. ha az én kitalációm a va rácsosodás, akkor elég sok ember kitalációja egyúttal ( : talán monitoros topikban láttam először említve, utána kezdtem el reviewkat olvasni itthonról és kinnről, aztán megnéztem magam is két szememmel va monitorokat, ez csak va-t érint, sem tn, sem ips-nél soha nem láttam hasonlót, és nem is minden va-n láttam - az én monitorom a nagy ppi miatt elhanyagolható volt, ellenben azon két olyan folt volt panel szinten, amit szintén sem ips sem tn monitorokon nem láttam eddig, pedig azért láttam már párat -
nem a kis ppi értékű "rácsról" van szó, az 55" 4k oleden hasonló sem volt, hiába 82-3 ppi, sem a 27" fhd ips panelen ami szintén ennyi, sem az összes többi monitoromon, notebook kijelzőből pedig pár raklapnyit láttam már tn és ips-ből, azokkal kapcsolatos nyűgből mindent láttam, de azt a rácsosodást amit a va tud produkálni szövegnél, azt nem
és nem akarok neked semmit bizonyítani ((( : de aranyos vagy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#376) b. válasza Kansas (#374) üzenetére


b.
félisten

Engedd el, hidd el nem tudod meggyőzni. :N

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#377) Kansas válasza Chaser (#375) üzenetére


Kansas
addikt

1. van PVA és MVA ami jelentősebben különbözik egymástól, az összes többi marketing-buzzword minimális fejlesztésekre, nyugodtan olvass utána, ahhoz képest, milyen magabiztosan osztod az észt, meglehetősen nagy sötétségről teszel tanúbizonyságot a témában
2. Igen, a legtöbb monitor 1800R-es, ugyanúgy, ahogy a legtöbb monitor 32" és az alatti méretű - a nagyobb görbületi sugarat a nagyobb kijelzőkben(tipikusan TV) használják
3. a te kitalációd, hogy a *VA paneltípushoz kötött, a jelenség minden paneltípuson előfordul, a monitoros topikban, ahol említve láttad, többségében pont IPS paneles jószágokkal emlegetik együtt, a szemed funkcionalitását meg azt hiszem, már megvitattuk, hogy még szemmértéked se nagyon van

Az IPS-nek 3 előnye van a VA-hoz képest:
- kicsivel nagyobb betekintési szög(amin belül határérték alatti a kontraszt-változás)
- kicsivel pontosabb színvisszaadás
- kicsivel alacsonyabb válaszidő

A mérleg másik oldalán pedig a negatívumok:
- látványosan vacakabb feketeszint(sötét szobában kb. szürke), amiből fakad a jóval gyengébb statikus kontrasztarány
- IPS glow, ami néha olyan durva, hogy bevilágításnak nézheti az ember, és minél nagyobb a monitor, annál gázabb(annál élesebb szögből nézed a széleket/sarkokat)

Nem vagyok aranyos, kezd baromira elegem lenni a marhaságaidból is, majd eldöntöd magadnak, hogy inkább a valóságra vagy kíváncsi, vagy a tévképzeteidet hajhászod, az egyetlen ok, ami miatt eddig is foglalkoztam veled, hogy ne kúrd át a kevésbé technikai vagy kezdőbb fórumozók fejét hazugságokkal, de ennél többet ez nekem nem ér meg az időmből, további jó önáltatást!

(#376) b.: ja, az lesz, az én türelmemnek is van határa... nem kis részben ezért lettem mérnök és nem tanár...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#378) BerserkGuts válasza Kansas (#377) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Ezt a sok írás a monitor topikban tök jó lett volna így pocsékba megy mert az 5600XT miatt keresnék fel a topikot már akit még érdekel mert már nem hír és nincs főoldalon se hogy megtalálja pár ember :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#379) Kansas válasza BerserkGuts (#378) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem ez mind ott van már, nem írtam én itt semmi újdonságot. Ha ott nem, akkor a TFTCentral-on egész biztosan, az meg nem szabad hogy ismeretlen oldal legyen bárki monitortechnológia iránt érdeklődőnek...
De mea culpa, csak elvétve járok a fórumokra, 99%-ban csak cikkekhez szólok hozzá...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#380) M107 válasza Kvg (#362) üzenetére


M107
addikt

:R

Öreg róka vagyok már az ilyen címek nem hoznak lázba :DDD
Van mindkettő és nem vagyok egyik párti sem.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#381) M107 válasza BerserkGuts (#363) üzenetére


M107
addikt

:R

Ismerem ne haragudj.
Akkor úgy fogalmazok az én fiatalabb koromban, sokkal minőségibb alkotások voltak.
A konzol egy célhardver ami kb 7 évig van aztán újragondolják és frissítik a így nem = a PC-vel.
Sőt a pc látványvilága sokkal szebb mint a konzoloké.
+
annyit tennék hozzá néha 1 hétig nem játszom mert időm nincs de a játékot megvásárolom ami persze érdekel.
Van több 100 játékom függőben és olyanok is amik megvannak de nem installáltam fel
Pl:
A Battlefield 1 is megvan de a fólia is rajta van még pedig nem most jelent meg és azóta se telepítettem fel + nem néztem meg a végigjátszást sem online videómegosztó oldalak egyikén sem.

UI:

Van cash akár a legújabb dolgokra is, de mivel ilyen keveset játszom ott avulna el pár km-sen
Mondjuk az RTX Titánra már hitelt kéne felvennem a 1 millás árával .....
[link]
Bezzeg ha elvinném az 5-st még neked is összeállítanék egy csúcs pc-t ahogy te szeretnéd jó cash határ 15-20 milla ;]
Ha ebből nem jönnél ki sajnálom a lehetőség adott volt... :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#382) M107 válasza Chaser (#364) üzenetére


M107
addikt

:R

Forza az jöhetne mondjuk ezért vennék csak boxot, az új doom felejtős csili-vili de én egy doom remake-nek jobban örülnék.
UI:

Az új doom-ot én a széria megalázásának tartom .... de csak egy saját vélemény volt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#383) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok.
1660 supert csereltem msi mech 5600ra. Viszont nem sima a kep. Mintha megsem volna fps. Illetve vannak akadasok is.
Legujab driver van fenn.

Mit kell meg tudni rola? Koszi!
Szep napot!

(#384) M107 válasza Erwinke (#383) üzenetére


M107
addikt

:R

Még friss a kártya. A játék napra kész ?
Nem cseréltem volna le bár játékmotor függő is mennyi Fps-t kapsz. Bár azért a + 15 Fps -ért mondom nem minden játék motor esetén van ahol csak 7-9 Fps eltérés hát....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#385) tomchee91 válasza Bici (#9) üzenetére


tomchee91
csendes tag

Nos, ha stabil 25-30 FPS ről beszélünk, és csak ilyen Assassins Creed és hasonló kaland játékokkal játszik, amik nem túl pörgősek, akkor végülis elhiszem. De Shooterekre, Moster Hunter szerű HnS ekre, Autósjátékokra, kevés lehet :/

(#386) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Keresek 5600-5700 tulajt,aki be tudna nekem váltani kupont.
Ha valaki tudna segíteni kérem írjon.

[ Szerkesztve ]

(#387) gyonyoruwok


gyonyoruwok
tag

jó ég mik ezek az árak :D látszik, hogy jó rég nem öltem pc-be a pénzem. akkoriban még az x8xx radeonok kerültek 40-50 ezer forintba, az x6xx széria pedig inkább 30 körül volt...atya ég.. :Dszóval a telóárak égbe szökése nem egyedi jelenség

Sony A6000 | iPhone 12

(#388) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok adott egy 5600xt sapphire pulse.
Bios : 113-5E4111U-X4I
019.001.000.068.000000

Feltoljam rá a Sapphire oldalán található Biost ?
(SKU 11296-01-20G) 299-5E411-002SA

Köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.