Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) XuChi válasza gbors (#99) üzenetére


XuChi
addikt

De miért is kellene felraknom ? Ha elolvasod írtam is hogy max high!

A max és a high között alíg van különbség, de teljesítményt megzabálja. De ha Neked ez kell, vegyél sokszázezerért VGA-t :)

#100: Szerintem medium lesz az a low Jelenleg high-ban megy szinte minden, akkor 2 év múlva majd medium. Amennyiben nem mesterségesen generálnak nagy gépigényt.

[ Szerkesztve ]

(#102) gbors válasza XuChi (#101) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért kellene felraknod, mert úgy szebb. Ha az téged nem érdekel, az a te dolgod, viszont ha hiszed, ha nem, a VGA-piac nem kizárólagosan a te igényeidre termel :)

Emellett textúrák esetében a magasabb szint nem zabálja a teljesítményt, csak a VRAMot. A VRAM-fogyasztás látható megnyilvánulásaiban pedig jellemzően nem fokozatos növekedés van, hanem hirtelen szokott egy szint nagyon kevéssé válni. Ez volt az 512MB-tal, az 1GB-tal és a 2GB-tal is, úgyhogy minden bizonnyal ez lesz a 4GB-tal is, ami mellesleg elég régóta van a színen már a középkategóriában is. Meg tudod jósolni, mikor lesz hirtelen nagyon kevés?

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#103) XuChi válasza gbors (#102) üzenetére


XuChi
addikt

Nem mondtam sehol sem hogy csak az én igényemre gyártanak kártyát ;)

Maradjuk annyiban, hogy Te toljad ultra-n, drága kártyával, én meg maradok a saját meglátásomnál, és a 6GB vga is elég lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#104) Create. válasza gbors (#99) üzenetére


Create.
addikt

Ja a 2080ti is kifogy a vramból, aztán még sincs problem vele. Mert szépen kiüríti a felesleget folyamatosan. Nekem az 5700xt-vel is szépen megy, holott 12gb vram-ot ír a resi2. A másik, hogy semmi különbséget nem látni.

[ Szerkesztve ]

(#105) gbors válasza XuChi (#103) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, explicite nem mondtad, ellenben ebből a kettőből pont az jön ki:
"De miért is kellene felraknom ? Ha elolvasod írtam is hogy max high!"
valamint "Szóval ez a kifogy a RAM-ból, meg nem időtálló, nagyon rossz duma"

Amúgy RX 570-em van nekem is :)

(#104) Create.: igen, ez így működik. Aztán egy bizonyos mennyiségű VRAM alatt nem tud elég gyorsan üríteni, és jön a stutter. Az RE2 esetén emlékeim szerint ez még 6GB-tal is elő tud fordulni. De 4-gyel biztosan.
Különbséget manapság jellemzően akkor lehet látni high és ultra között, ha egy textúra nagyon közel van.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#106) Create. válasza gbors (#105) üzenetére


Create.
addikt

Nekem már évek óta 8gb-os kártyám van, de emlékszem még rá amikor a 1060 3gb-ot temették. Bekövetkezni bekövetkezett vagy 5év múlva. Véleményem szerint a 6gb pont elég lesz fhd-ra, amíg ddr5-re váltás és teljes platform váltás nem lesz. Olyan 2-3évig szerintem még simán nem lesz gond vele. Én fhd-ról max akkor váltok 1440p-re, ha bedöglik a monitorom, skálázni most is tudok, de nekem nincs igényem a nagyobb felbontásra, 5-6gb vramnál meg nem láttam többet enni játékot, amikkel én játszok legslábbis. Kompetitívre meg még tovább elég.

[ Szerkesztve ]

(#107) Kansas válasza Create. (#106) üzenetére


Kansas
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de a 1060 3GB egy 3,5 éves kártya(2016 augusztusi), szóval nem tiszta, hogy érted azt az 5 évet... volt az inkább 2-2,5 év némi jóindulattal.
Szerintem a "6GB VRAM elég FHD-ra" kijelentés általános érvényessége körülbelül a következő konzolgenerációra fejleszett első komolyabb multiplatform címek megjelenésével megdől, tehát úgy 1-1,5 éven belül. Nyilvám a már megjelent játékokra ha most elég, később is elég lesz(kivéve ha csinálnak belőlük remastert, mint pl. a Cod4/AC3/Skyrim SE).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#108) Hopkins95 válasza Kansas (#107) üzenetére


Hopkins95
addikt

Túl van lihegve már megint ez a Vram téma. Nem tudom emlékeztek -e arra, mikor a GTX 950m-et rakták laptopba 2 GB GDDR5 Vrammal illetve 4 Gb DDR3 memóriával. Na nekem az utóbbi volt egy Acer laptopban. Na és mire mentem a plusz Vrammal? :U Semmire, a 2 gigás kártyán jobban futottak a játékok, mint a 4 Gigás kártyámon. Magyarán nem a Vram mennyisége számít, hanem hogy milyen gyors. Inkább rakjanak rá kevesebbet, de jobbat, mint többet, de lassabb memóriasávszéllel. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#109) tibaimp válasza XuChi (#101) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy legyen, de amit jön a következő konzol generáció és a rájuk írt multiplatform gémek, majd csak lesünk, én inkább attól tartok, hogy a 8GB is kevés lesz.
Például a Cyberpunk-ra leszek kíváncsi, mi kell majd neki, ami még idén megjelenik, ha minden igaz, és csak fullHd-n mert én is azon tolom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#110) #11083776


#11083776
törölt tag

Milyen jó,hogy a legnèpszerűbb jàtékokkal szinte alig tesztelnek vilâgviszonylatban sem...pl Cod Modern Warf... 2019.
Ja amelyik gyàrtó sz@rràgoskódig a hűtéssel csak ott gond a + 20watt tdp.

(#111) Pécsi gyerek válasza lsc (#49) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az nem manapság lesz. :DDD Az rx 5500 xt megy anyiért. :( :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#112) Sinesol


Sinesol
veterán

Megint mi ez a teszt már? Az RTX 2060 ott van, hogy láthassuk néha befogja, de az 5700-at meg elsunnyogjuk, hogy senki se lássa, hogy gyakran kb. ugyanazt hozza, szal magának is kicsit keresztbe tett az AMD. Sok értelme nem lesz az 5700-nak, ha az 5600xt beáll normál árra.

[ Szerkesztve ]

(#113) Hopkins95 válasza Sinesol (#112) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ennek nem inkább örülni kéne fogyasztói szemszögből? :U Ha meg az 5600 XT „beáll normál árra”, akkor majd az 5700 követi és ő is beáll.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#114) Create. válasza Kansas (#107) üzenetére


Create.
addikt

Igazad van ezt jól benéztem. Nekem sokkal hosszabbnal tünt ez a korszak. :R Előtte nekem a 2gb-os vga is elég volt, bár akkor 1440*900-ban játszottam.

(#115) envagyok


envagyok
veterán

Érdekes..
2 hónapja vettem egy 8gb-os rx5700-at, alzás akcióban grátisz játékot eladva megállt 90 körül.
Most meg 100 felett van a kistesója, ami mellesleg egy alsó középkategóriás kártya.
Az rx580-nál 50%-al erősebb, és annak 50k az ára. Ergó max 75-öt ér ez a sztori.
De istenigazából az ilyen alsó közép kategória nem is olyan régen 40-60 között ment.

2015-ben a gtx960 4gb volt kb 55000ft, pedig az euro akkor is 310 volt.

Nagyon elcsúsztak az árak sajnos, ráadásul az AMD rx5xxx driverek nagyon problémások. Emiatt el is adtam az 5700-at.

Megvárom amíg begyűrűzik a rtx2060 száz alá.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#116) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nem tudom, nekem a hozzáállás nem tetszik. Én, mint vásárló nyomozgassak, hogy éppen milyen rammal van szerelve az adott kártya meg milyen bios van rajta, meg flasheljem, ha pechem volt. Nem mintha nem tudnám megtenni ezeket, inkább csak nem akarom támogatni ezt az üzletpolitikát. Mert ha ez így működik, akkor legközelebb is meghúzza ezt majd egy adott gyártó.

Amúgy meg igen, vagy az 5600XT vagy az 5700 értelmetlen attól függően, hogy éppen milyen árat nézek. Szerintem meg mindkettő az, mert fél éve 280€-ért söpörték ki MM-ban, Saturnban a 1070-es árukészletet.

(#117) dementor


dementor
senior tag

Jó kártya lett, nagyon is.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#118) tasiadam


tasiadam
veterán

Man bocs de eddig a 1060-1070-1660s/ti es rx580-590 nem volt fhd kartya?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#119) tasiadam válasza envagyok (#115) üzenetére


tasiadam
veterán

Autot is ugy veszel, hogy 100 loero 1 millio, akkor ha 150 loero, max 1.5 millat adsz erte? En kenyelem alapjan veszek mindent. Ha megadja azt, amire vagyok, akkor jo. Pl fhd raytracingre nem vennek 2060 supert sem. Arra a 2070 a jo. Es ha nekem kell az RTX, akkor nem fogok ugyanolyan eros AMD kartyat venni, csak mert olcsobb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#120) envagyok válasza tasiadam (#119) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem a nevesebb külföldi oldalakon pont azért tesztelik a teljesítmény/ár faktort, hogy az ember a legnagyobb teljesítményt kapja a pénzéért.
De ha valakinek több tízezer forint égetni való pénze van, akkor adja nekem, ahelyett, hogy kidobná a kukába.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#121) Outsiderman válasza Wombath (#4) üzenetére


Outsiderman
tag

Sajnos a bemutatott árszintekkel megint komoly probléma van, a tesztek pedig egyre felületesebbek.
Régebben még kiírtátok a grafikon fejlécéhez az adott játék részletes beállítását, ami most nincs.
A grafikonon már nem írtátok oda a kártyák névét, mert már a CTRL+C - CTRL-V is baromira nehéz.
Ami az árakat illeti. Ezt a tesztelt ROG Strix 109.000Ft körüli árat honnan vettétek?
Alig lehet kapni a kártyát és csak összehasonlítás képp az Alza.hu-n néz szét az ember mit lát?

Asus ROG Strix RX5600XT O6G 142.090 Ft
Asus ROG Strix RTX2060 O6G 150.390 Ft

A két kártya szinte azonos áron és teljesítmény szinten van. Nincs érdemben nagy eltérés köztük.

[ Szerkesztve ]

(#122) kisza25 válasza Hunreal (#17) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ennek az az oka, hogy ultrán játszol és a vga nyög, gondolom nem multizol, mert pl bf5 egy 3,9Ghz-re húzott ryzen 1200/1400-al is csak nyeklik nyaklik egy rx 570/580 mellett

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#123) Create. válasza tasiadam (#119) üzenetére


Create.
addikt

Hát a 2070 se jó fhd raytracingre. Inkább 2080ti. Ha dlss-el érted a raytracinget akkor meg a 2060super is elég, tudom, mert volt ilyen kártyám.

(#124) tasiadam válasza kisza25 (#122) üzenetére


tasiadam
veterán

a 4 mag az meghal bf1-bf5 multi alatt :D az i5 2500at mondtak hogy de jo lesz majd a gtx960 melle bf1-re. Aha. Orultem a medium settings 60fps-nek. Megkapta a 8 szalas xeont, maris boldogabb lesz a kartya is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#125) tasiadam válasza Create. (#123) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor az az allitasom valid, hogy ez a generacio siman mehetett volna RT magok nelkul, es egy Volta titanhoz hasonlo kartyaba raktak volna az RT magokat, maris tobb ertelme lett volna, mint a 2060nak barhol jelen formaban.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#126) Create. válasza tasiadam (#125) üzenetére


Create.
addikt

Van értelme a 2060-nak is, dlss-el bőven játszható fhd raytracinggel. Illetve sokan elfelejtik, hogy streamelni is jó, így nem a procit terheli a stream. Teljesen jó kártya a 2060. Én inkább a 1660/1660ti-t nem értem a termékpalettán.

[ Szerkesztve ]

(#127) Cifu válasza Outsiderman (#121) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Régebben még kiírtátok a grafikon fejlécéhez az adott játék részletes beállítását, ami most nincs."

Ott van a cikkben minden játék részletes beállítása egy táblázatban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#128) do3om


do3om
addikt

Igazi OC eredményt mért nem látok? Mert ami Van oc az a gyári érték lenne ha minden jól ment volna mindenkinél.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#129) Cifu válasza kisza25 (#122) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nemrég volt ez téma, hogy erősen függ a CPU vs. GPU limit attól, mivel játszol. Mert én se nagyon láttam eddig hátrányát annak, hogy i5-3570K mellett van az RTX2070Super. Pedig multizok is, WoT, WarThunder, CS:GO... Nem érdekelnek jó ideje a BF-ek, AC-k...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#130) kisza25 válasza tasiadam (#124) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

90-110FPS van, de darabos az egész, freesync és lefixálom 60-ra így jó
1600x/2600/2700- al vaj sima
Az fx8350 ha jól tudom 4 mag 8modul, az sem igazi 8magos és szerintem az 1200@3900Mhz biztos gyorsabb nála

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#131) Noukoum válasza tasiadam (#124) üzenetére


Noukoum
veterán

Jogos amit mondasz, de azért az i5 2500 nem egy mai cpu. Bf-nek nem elég a sima 4 mag ez tény

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#132) tasiadam válasza kisza25 (#130) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem tennem ra a nyakam. És igen, a 8 modul erdekesen muxik, mert asszem nem real 8 mag, hanem ugy van hogz 4 teljeserteku, es 4 olyan ami elegge le van hulyitve. Harmat gyenge, ez teny.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#133) kisza25 válasza tasiadam (#132) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ryzen 1200 vs fx8350 [yt!]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#134) MeszesKPT válasza Cifu (#129) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Igen, meg azon is múlik, hogy milyen felbontáson. 4K alatt sokkal ritkábban lehet belefutni cpu limitbe, még egy régebbi processzorral is.

(#135) szdani89


szdani89
csendes tag

Jönnek az Nvidia Ampere kártyák, azok újra felkavarják a VGA piacot. De még nincs veszve semmi sem, hiszen jönnek az RX5800/5900/5950 sorozatú Radeonok is, megmérettetni magukat a konkurensükkel.
Pletykák szerint RTX 3080 10/20Gb Gddr6 Vram 320 bites busszal és RTX 3070 8/16GB Vram 256bites busszal. Akkor a RTX 3080 Ti kártya 12/24GB Gddr6 Vrammal és 384 bites busszal kell hogy jöjjön.

Teljesítmény becslések szerint:

RTX 3080: RTX 2080 Ti-hez képest +10% teljesítménynövekedés
RTX 3070: RTX 2080 Super és 2080 Ti közötti teljesítmény
RTX 3060: RTX 2070 Super színtű teljesítmény

(#136) Piftuka válasza Synthwave (#76) üzenetére


Piftuka
veterán

"Amik legfeljebb 45 000-et érnek (570 meg inkább 35-öt, de ennyiért meg van 580 is – persze nem fóliás, de gari még valszeg. van és többet kiadni érte nem túl észszerű)."

Igen, erre gondoltam. Megdöbbentő, hogy milyen drága, és aránytalanul drága egy közép kategóriás videokártya manapság. :(

A használtcikk piac árait most nem veszem figyelembe, de jó dolog, hogy legalább egy Pulse Mini ITX-et már 43.000 forintért meg lehet venni újonnan, gyári 3 év jótállással.

A többi RX570, és az RX580, RX590 is drága még minden üzletben.

Az viszont tényleg jó, hogy egy 4GB-os RX570 is elég mindenhová.

Én életemben egyszer követtem el azt a hibát, hogy csúcs videokártyát vásároltam ("ATI Radeon VIVO 64MB DDR", 2001-ben). :) Hamar rá kellett jönnöm, hogy rendkívül rossz befektetés.

Akkor megfogadtam, hogy 40.000 forintnál többet én soha többé nem adok ki videokártyáért.

Örülök neki, hogy 20 év után végre egy 256 Bit-es, tényleg mindenre elég "gamer" VGA-t tudtam vásárolni 39.000 forintért. :K

"Aquila non captat muscas."

(#137) tasiadam válasza kisza25 (#133) üzenetére


tasiadam
veterán

1 magon hulladék igen, de multinál szerintem jobb az fx.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#138) Kansas válasza Piftuka (#136) üzenetére


Kansas
addikt

Azért arra is gondoljatok, hogy az RX5500-aknak és RX5600-aknak ez a bevezető ára, a GTX 16xx-eknek már stabilizálódott az ára, az RX570-580-ak pedig raktársöprő áron vannak...

(#132) tasiadam : nem, az FX-ek nem BIG.little felépítésűek, hanem csak annyi a sztori, hogy egy modulon belül a két mag osztozik a lebegőpontos egységen - tehát ha az egyik épp használja, a másik vár. Integer műveleteknél nincs ilyen osztozkodás, azok futnak párhuzamosan. Úgy is fel lehet fogni, hogy ez valahol a SMT/HT és a multithreading nélküli magokat használó procik közt van architekturálisan.

A Radeon VIVO 64MB nem volt csúcskártya, abban az évben a Radeon 7500 és 8500 is erősebb volt nála.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#139) Weaver válasza Hunreal (#17) üzenetére


Weaver
senior tag

ezt csak megerősíteni tudom. szintén fx8350-em van (@4200mhz-en), rx 570 4gb, megtóldva 24gb (1866mhz) memóval, szépen megy minden játék, ha úgy tetszik maxon. mire nem elég ez? a közeljövőben esetleg egy --> rx 5500xt 8gb bővítés azért tervben van, a többi még (1-2 évig biztos) marad.

(#140) Kansas válasza Weaver (#139) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, érdemes-e egyáltalán RX570-ről RX5500Xt-re bővíteni, alig nyersz valami teljesítményt vele(~20%-ot talán, vagy még annyit se PCIe v3 X8-on), én nem veszek új kártyát, ha nem nyerek vele legalább 50%-ot, de pl. a legutóbbi RX480/8G->RX5700XT cserével átlagosan megduplázódott a teljesítmény... Ha csak az a ~70e Ft pénzmag van bővítésre amibe a legolcsóbb RX5500XT-k kerülnek, én inkább használtpiacon néznék körül, vagy megvárnám, míg az RX5600XT/RX5700 ára kicsit lejjebb megy - 100e körül már sokkal jobb vétel lenne bármelyik...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#141) hokuszpk válasza kisza25 (#133) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valami nem smakkol azzal a teszttel.
mintha nem ugyanazok a beallitasok lennenek nemely esetben. az FXnel elesebbnek tunik a kep.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142) hokuszpk válasza Kansas (#138) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

" Úgy is fel lehet fogni, hogy ez valahol a SMT/HT és a multithreading nélküli magokat használó procik közt van architekturálisan."

en hardveres hyperthreadingnak neveztem anno :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#143) Kansas válasza hokuszpk (#142) üzenetére


Kansas
addikt

A sima HT is hardveres, hardveresen duplázzák az összes prociregisztert, azért tud egyszerre két thread-et végrehajtani, mert nem kell kimenteni-betölteni a regiszterek tartalmát.
HT(és gondolom SMT) esetében a teljes számolóegység közös, Bulldozer féle CMT esetében pedig csak a lebegőpontos részegység. Mikrokóddal természetesen mindkettő meg van támogatva.

(#141) hokuszpk: nem élesebb az, csak kontrasztosabb, talán az egyik HDR a másik nem, vagy a videó szerkesztése során jött a képbe valami gikszer. Ezzel együtt nem zárom ki azt sem, hogy tényleg neked van igazad...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#144) hokuszpk válasza Kansas (#143) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ezaz, a sima HT a regiszterek duplazasabol, plusz mikrokodbol megvan. anno a Sun aszonta a lapkaterulet 5% korul novekszik 25-30% teljeitmenyert cserebe.
itt viszont a ennel tobb reszegyseg van duplazva, es a sima maghoz kepest a "modul" lapkaterulete kb. 50-60% -al nott :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#145) Weaver válasza Kansas (#140) üzenetére


Weaver
senior tag

ezt úgy szoktam kalkulálni, hogy az rx 570 használt ára + mennyit kell rádobni egy szintén használt (de még garis) használtra. az rx 5xxx sorozat most jött be, még szelídülnek az árai, ellenben az 570-es már nem veszít olyan nagyon sokat az értékéből.

ami kérdés, mert nem vagyok tisztában vele, hogy az a +4GB memó a vga-n (4gb vs 8gb), mennyit dob a teljesítményen, és egyáltalán szükség van-e rá?

(#146) Kansas válasza hokuszpk (#144) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, a lapkaterület ~50%-kal nőtt, azt viszont nem tudod, a teljesítmény mennyivel nőtt, mert tudtommal nem hoztak ki CMT-nélküli variánst(ha csak a Bobcat-Jaguar-vonal nem az, de ezt hivatalos infó híján nem tudom megítélni), lehet hogy ahhoz képest meg +50% lenne a teljesítmény.
A Bulldozer/Excavator/Piledriver architektúrával szvsz nem a CMT volt a baj, hanem hogy a párba állított magok teljesítménye se volt elég jó, illetve hogy a programok nem erre hanem a hagyományos architektúrára voltak/vannak optimalizálva.

(#145) Weaver: na ja, abból a 30e-ből nem egyhamar lesz 20e, hamarabb megy le 50e-re az RX5500XT ára...

VRAM kérdéskörében: alapból azt mondanám, lehet találni olyan játékot/beállítást ami kihasználja a 4GB fölötti részt(főleg FHD fölött), de mivel az RX5500-ak csak PCIe v3 X8-ban mennek egy FX mellett, nem tudom, az mennyit jelent a gyakorlatban, de ebben a tesztben valamennyi talán látszik belőle.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#147) hokuszpk válasza Kansas (#146) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kb. mind1, mennyivel nott az 1 mag vs modul teljesitmeny, altalanos velekedes szerint nem eleget, es ez igy par ev tavlatabol is valoszinuleg megallja a helyet, mert amugy a nevehez meltoan rendezhette volna a terepet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#148) lacus83


lacus83
senior tag

"az RX 5600 XT már nem csak egy lehetséges, hanem egy minden szempontból jó alternatíva a 100 000 forint körüli szegmensben, mely ellen ebben a pillanatban az NVIDIA nem tud egyértelmű győztest kiállítani. Itt ismételnénk meg, hogy a tesztelt ROG Strix kártya 109 000 forint, de vele együtt érkező, hasonló tudású TUF X3 változat 101 000 forint körüli árakon lesz várhatóan elérhető, míg a tesztben szereplő ROG Strix RTX 2060 O6G egyelőre még 140 000 forintos árakon látható a boltokban"

Persze Palika ;] Jó lesz az a 109 ezer 142 ezernek is.Maradjunk annyiban hogy a jobb hűtésű prémium kari mind két gyártónál drága.Az Msi Gaming is 142 ezer.ÉS még nem tudjuk a közkedvelt Nitro + árakat,persze a Pulse 103+ körül Ok az említett "100 000 forint körüli szegmensnek"
Ekkora ferdítést.Hol is van a 280 dollár? :W

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#149) Kansas válasza hokuszpk (#147) üzenetére


Kansas
addikt

Az az általános vélekedés alaptalan, mert vagy nincs mihez hasonlítani, vagy az Inteles kortársaihoz hasonltás kb. olyan, mint a "8 sárgabarack mennyivel nagyobb mint 4 őszibarack" összehasonlítás(FX vs i5 esetében pl.).
De igen, a különbség valóban mindegy, hisz a végösszeg együtt kevés.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#150) Create. válasza lacus83 (#148) üzenetére


Create.
addikt

280*300*1,27=106680 (a képletből direkt kihagytam kisker haszonot, illetve a dollár-euro-ra majd euro-huf-ra váltás sarcát), ami a legolcsóbb, legspórolósabb kártya ára. A pulse az nagyon rendben van 103ezerért, aki akar venni szerintem ne várjon, vegye amíg van. Szóval ha kis hazánk árait nézzük a jobbakért 120-130ezer amit el fognak kérni beállás után is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.