Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Szokasos komment: 54k most egy HP szerver 4 GB rammal 4 HDD hellyel. Elgondolkoztato...

(#2) ronaldo


ronaldo
őstag

Gyenge hardver, Android 4.4, 2016 március. Az ára ehhez képest elszállt. Bár azt is lehet mondani, hogy szokásos QNAP.

(#3) pdave


pdave
aktív tag

Nekem tetszik a koncepció, erősebb hardverrel (és esetleg újabb Androiddal) meg is felelne az igényeimnek.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#4) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Az a baj, hogy ezek a PLAX-et nem tudják futtatni rendesen. Bármilyen beállítást próbáltam valami gond mindig volt vele. Pedig már majdnem jó...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#5) Cifu válasza lenox (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért hibás a komment, mert a kettő nem ugyan arra van.

A HP Proliant Microserver Gen8-on mindössze VGA kimenet van, az IGP pedig egy ultragyenge Intel HD. Nincs hozzá semmilyen szoftver sem, ellenben a TAS-268-assal, ahol kulcsra készen áll a rendszer, csak berakod a HDD-ket, és működik, sőt, külön android is ott van, készen, egyből használható módon.

Szóval ha fájlszervernek, magadnak akarsz hegeszteni valamit, akkor HP Microserver. Ha otthonra egy fájl és médiaszervert akarsz, akkor a cikkben lévő QNAP messze jobb választás. Nem, nem a legjobb, mert a SoC túl gyenge sajnos, de egy erősebb SoC-al, és frissebb androiddal ez egy bitang jól eltalált kis cucc... lehetne...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Chrys_


Chrys_
addikt

Az a távirányító hasonlít az Amazon Fire TV-jére.

(#7) lenox válasza Cifu (#5) üzenetére


lenox
veterán

Valoban nem ugyanarra vannak, az egyik csak korlatozott dolgokra van, a masik univerzalis.

Ingyenes szoftverek garmadaja all rendelkezesre, nyilvan arra gondoltal, hogy nincs telepitve. Lehet, bar az is lehet, hogy 5-10k-ert valaki feltelepiti.

Nem erzem, hogy egy 'elgondolkoztato' komment hibas lenne. Azt sem erzem, hogy messze jobb valasztas lenne a qnap. Inkabb azt erzem, hogy jo draga, es van alternativa.

Amugy mennyivel gyorsabb a Mali-400 MP2 egy ivy hd graphicsnal? Meg miben egyebkent?

(#8) consono válasza lenox (#7) üzenetére


consono
nagyúr

És mennyit fogyaszt a HP? :) Vagy milyen hangos a TV mellett? :)
Nem igazán lehet a kettőt összehasonlítani, mindegyik mellett szólnak érvek pro és kontra is.... A HP-ra is lehet xpenology-t tenni, gondolom, de akár limux-al, akár windowsal megoldhatók a NAS funkciók és a médialejátszás is (akár Kodival), mint a QNAP-en.

"In God we trust. All others must bring data"

(#9) Cifu válasza lenox (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valoban nem ugyanarra vannak, az egyik csak korlatozott dolgokra van, a masik univerzalis.

Igen, univerzális, ha költesz rá. Például próbáld meg rákötni egy TV-re a Microservert, mikor csak D-Sub VGA kimenete van alapból, hangkimenete pedig nincs. Igen, lehet belerakni videokártyát, de akkor eleve drágább már. A tesztelt QNAP viszont még távirányítóval is rendelkezik, lévén eredendően médialejátszásra tervezték. A Microservert pedig nagyon nem...

Kezded érteni, miért nem jó az összehasonlításod és miért erőltetett az 'elgondolkoztatás'?

Ingyenes szoftverek garmadaja all rendelkezesre, nyilvan arra gondoltal, hogy nincs telepitve. Lehet, bar az is lehet, hogy 5-10k-ert valaki feltelepiti.

Vagyis ha valakinek fizetsz, hogy beállítsa neked, az 54e Ft-s ár máris megtévesztő, nem gondolod?

Amugy mennyivel gyorsabb a Mali-400 MP2 egy ivy hd graphicsnal? Meg miben egyebkent?

Mondjuk kezdetnek a hardveres gyorsítás terén lesznek gondok, ha jól tudom az adott Intel IGP még a h.264-es hardveres gyorsítást sem tudja, nem hogy a h.265-öst. Miközben a Mali-400MP2 tudja mindkettőt...

@consono: Ha médiaplayerként akarnád a HP Microservert használni, első körben egy alacsony profilú VGA kártyát kellene beleraknod, amin van HDMI és hangot is ad ki (~10e Ft alsó hangon)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Peter13


Peter13
senior tag

Őszintén szólva amikor megláttam az SOC-t, majdnem abbahagytam az olvasást.. :U
...szerencsére nem tettem, és bevallom leesett az állam hogy az a "kis vacak" mi mindent visz :Y

Viszont akkor sem értem hogy manapság amikor 10-15 dolláros tétel egy szerény, de ennél sokkal erősebb SOC, akkor miért ezen spórolnak? :F

Illetve a hűtést sem értem: egy kicsit (max 5mm) vastagabb házba belefért volna egy rendes venti, amit mondjuk 500-on járatva senki sem tudna kiszúrni és hűvösebbet is csinálna.

A koncepció egyébként k**** jó: tegyenek bele egy rendes (nagyobb, lassú, hangtalan) ventit és egy kicsit erősebb SOC-t, és megyek a boltba...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ötlet jó, megvalósítás közepes, az ár szokás szerint magas.

Sajnos a gyenge hardverrel már most elavult. Ma már gondolniuk kellene a 4k-ra is, meg a HDR-re.

Amúgy ez a termékszegmens eléggé elhanyagolt. Kevés HDD/NAS gyártó van, aki komolyan veszi a NAS-al egybeépített HTPC-t, így nincs mihez felnőni, nincs mivel konkurálni. Ma a jó választás a külön NAS és külön médialejátszó. Árban is olcsóbb és időtállóbb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) access_denied


access_denied
senior tag

Bevallom, el sem olvastam a cikket (elnézést a cikk írójától, később pótolom), de azzal, hogy nincs rajta tisztességes szellőzés, elvágta magát nálam az eszköz. Egy Synology ebből a szempontból sokkal inkább átgondoltabb.

(#13) fogtunder válasza consono (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

T szériás procival a Gen 8 sem eszik szignifikánsan többet, de annyival biztos nem, amennyivel erősebb. Xpenology ugye nem kezel HDMI kimenetet, tehát ott biztos, hogy virtualizálni kell, ha ilyet akarsz megvalósítani, talán a debian+OMV+Kodi a leginkább kézenfekvő megoldás, ha ilyet szeretne az ember. szerintem simán össze lehet és kell is hasonlítani őket, mert ugyanarra a célra veszik őket az emberek, csak a célcsoportok mások.

ezzel a konkrét termékkel szerintem inkább az a baj, hogy a házon belüli TS-251 alig drágább, és abban azért egy kétmagos cerka van, ugyanúgy van HDMI kimenete, ami nem droidos, de a HTPC felhasználásra tök jó az is.

(#11) Tigerclaw: ezt a hozzáállást egyébként annyira nem értem, szerintem a home userek jelentős részének lenne igénye arra, hogy egy eszköz lássa el a két funkciót. nekem volt külön atomos HTPC otthon, meg microserver, de minek külön eszköz, ha a NAS elbírja és amúgy is 0-24 megy?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#14) Elrood válasza Cifu (#5) üzenetére


Elrood
őstag

A HP Proliant Microserver Gen8-on mindössze VGA kimenet van, az IGP pedig egy ultragyenge Intel HD

Nekem van egy ilyen microserverem, és a VGA nem az Intel IGP-je van kötve, hanem egy MATROX VGA-ra, amiben még 2D gyorsítás sincs, tehát még irodai feladatokra is alkalmatlan. Mivel alapból szervernek szánták, ez nem is baj.

Ahogy #9-ben írtad, egy LP kártyával ez megoldható, ahogy tettem én is.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) Cifu válasza Elrood (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lebuktam, ez újdonság volt nekem.
Én is dolgoztam ilyen Microserver-el, de csak telepítésre volt a VGA kimenetre monitor rádugva, utána már nem használtuk, és erre nem is figyeltem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) kekegsm


kekegsm
őstag

Teljesen oké lenne ez a NAS egy S812 vagy RK3288 chippel, meg normális másolási sebességgel, meg egy normális szellőzéssel/hűtéssel.

Van értelme a dolognak szerintem, én a Synology-kat ismerem jobban, mindig is gondolkodtam rajta, hogy egy monitor kimenettel, böngészővel egy teljes értékű számítógép lenne.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#17) Mezga Aladár válasza fogtunder (#13) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

home userek jelentős részének lenne igénye arra, hogy egy eszköz lássa el a két funkciót.
Egészen addig amíg rá nem jön, 2 db céleszköz jobban megoldja a feladatokat.
A nappaliban kizárt hogy, egy lemezekkel teli nas üzemeljen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18) Cifu válasza Mezga Aladár (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

A nappaliban kizárt hogy, egy lemezekkel teli nas üzemeljen.

Elég sok helyen üzemel márpedig NAS vagy HTPC vagy HDD-s médiabox a nappaliban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) lenox válasza Cifu (#9) üzenetére


lenox
veterán

Hat eleve az adattarolas es a medialejatszas kulon dolog, en nem raknam a kettot egybe. De ha az a kerdes akkor nyilvan nem vga-t venne az ember, hanem egy smarttv sticket, es maris meg van oldva ez a resze, Meg amugy sem kotelezo hp-t venni, es akkor lesz rajta hdmi. Meg amugy barmi amit szeretnel.
Szerintem amugy az is megteveszto, hogy szetszedi a user, osszerakja bekonfiguralja, de amugy egy os felrakassal baja lenne.
Szoval nem, szerintem a ket hdd-t supportalo adattarolo 70k-ert az hahaha kategoria, minden alternativa elgondolkodtato.

(#20) Mezga Aladár válasza Cifu (#18) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ahogy nálam is, de nem lemezekkel. Nas szobán kívül, a zene lejátszó ssd-vel, popcorn lemez nélkül.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#21) kekegsm válasza lenox (#19) üzenetére


kekegsm
őstag

"Szerintem amugy az is megteveszto, hogy szetszedi a user, osszerakja bekonfiguralja, de amugy egy os felrakassal baja lenne."

Azért ne keverjük a dolgokat ennyire. Lehet hogy az autós lecseréli a kereket, tud tankolni, olajszintet ellenőrizni, esetleg még az olajat is lecseréli otthon ha van a garázsban akna, de ez nem azt jelenti, hogy beszerel utólagosan egy HKC turbót és mellette kicseréli a főtengelyt, hajtókarokat csapágyastól...

Egy ilyen NAS-t bekapcsolsz, 5 kattintás után működik a RAID, 10 kattintás után fent van minden fontos szoftver. Nem kell manualokat böngészni, nem kell Linux-könyvtárszerkezetben mászkálni, nem kell kitalálni, hogy milyen paramétereket, kapcsolókat használj egy parancsnál. Csak kattingatsz, és kész.

Ettől függetlenül ez a termék így ebben a formában szar. Ennyi pénzért egy normális chipset kellene, normális hűtés kellene, és ha még 4-bay is lenne, akkor abszolúte nyerő a produkció.
Tehát szerintem nem drága, hanem a tudás kevés.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#22) fogtunder válasza Mezga Aladár (#17) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egészen addig, amíg... miért is?

ezt valahogy rengetegszer látom felszínre kerülni, hogy hát erre két eszköz mennyivel jobb. annak, aki a kocsim árát ráköltötte hangrendszerre, vagy projektorra, annál megértem, épít egy HTPC-t, belövi magának perfektre, aztán örül. a többségnél, ahogy nálam is, van egy TV, arra rá van kötve HDMI-n keresztül valami, ami megoldja a média lejátszást. én különösebb eltérést nem látok funkcionalitásban a mostani TS-251 és az OpenELEC alapú HTPC + Xpenologys NAS között, csak azt, hogy ez így a felér fogyasztja annak, mait ez a kettő megevett.

az egy másik kérdés, hogy ki mennyire tűri meg a mozgó alkatrészeket a nappaliban, szekrényben, üveg mögül nálam nem hallatszik ki a hangja, vagy legalábbis engem nem zavar.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#23) Cifu válasza lenox (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hat eleve az adattarolas es a medialejatszas kulon dolog, en nem raknam a kettot egybe.

Mégis összehasonlítottad.

Meg amugy sem kotelezo hp-t venni, es akkor lesz rajta hdmi.

Te hoztad elő a HP Microserver-t, amin viszont nincs. Én ebbe kötöttem bele.
A TAS-268 eredendően azoknak szól, akik médialejátszásra is szeretnék a NAS-ukat használni.

Szerintem amugy az is megteveszto, hogy szetszedi a user, osszerakja bekonfiguralja, de amugy egy os felrakassal baja lenne.

Az egyik egy komplett OS-el, előre feltelepített alkalmazásokkal jön, a másik minden szoftver nélkül. Ha valaki DIY képességekkel van megverve, hurrá, csak éppen az árkülönbség ebből is fakad többek között.

Szoval nem, szerintem a ket hdd-t supportalo adattarolo 70k-ert az hahaha kategoria, minden alternativa elgondolkodtato.

Kalapáccsal nem mosunk ablakot, cipőkanállal nem festünk. Ha egy médialejátszásra kihegyezett, HDMI kimenetes NAS-t mérlegelsz, akkor az ilyenekhez hasonlítod. Van pár, mint például az Asustor AS-202TE vagy a Thecus N2560. Amelyek hozzávetőleg a TAS-268 árában mozognak, viszont nincs hozzájuk távirányító például.

Ha meg DIY projekthez keresel jó és olcsó platformot, akkor nagyon jó választás a HP Microserver.

De a két dolog két különböző felhasználóknak készül. Lehet a Microservert is HDMI-s médialejátszásra használni, de kell bele VGA kártya, és kell vele foglalkozni egy pöppet, amire az úgy fog működni, ahogy a TAS-268 a bekapcsolása után egyből.

A félreértések elkerülése végett én is már jeleztem, hogy ez a NAS így ebben a formában tényleg nem jó, de erről leginkább a rém gyenge SoC tehet...

Mezga Aladár: Ahogy nálam is, de nem lemezekkel. Nas szobán kívül, a zene lejátszó ssd-vel, popcorn lemez nélkül.

Nálam pedig egy i3-2120 procival szerelt "HTPC" (egy méretes Chieftec házban, azért az idézőjel), 3db HDD-vel. A szomszédomnál pedig egy Synology Play NAS, HDD-kel.

Te állítottad, hogy kizárt, hogy lemezekkel teli NAS a nappaliban legyen. Én meg mondom, hogy elég sok helyen márpedig így üzemel...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) #56573440 válasza Cifu (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

az nem kizárt hogy sok ilyen van. az se hogy ez a termék kelendő lesz. viszont hogy van ennél jobb megolás az fix. én se szívesen osztom meg a nappalit egy pár pörgő lemezzel. nem a világ vége de ha már...

a közösbe:

nekem is micro dorombol xpenology-val, tv mögött egy pi2+openelec+plexbmc, és tökéletes, de nem hasonlítanám ehhez. ez egy kész megoldás annak, aki nem fog építgetni, túl sokat keresni, esetenként kendácsolni. mindenki másnak volt van és lesz akár olcsóbb, hatékonyabb, rugalmasabb alternatíva. csak ennek nem kell utánaolvasni, beletúrni a netbe, aztán annyi. brand gép vs apróból összerakok olcsóbban jobbat kategória.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tigerclaw válasza Mezga Aladár (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A lényeg épp az, hogy ha akarnák megoldhatnák úgy is, hogy érdemes legyen a kombó eszközt venni, de ez is kicsit olyan, mint a Smart TV-k pár évvel ezelőtt. A tévégyártók beraktak valami olcsó megoldást a TV-jükbe, ráírták, hogy Smart, aztán le volt tudva. Gyenge hardver, max. 1-2 utólagos firmware frissítés, a végeredmény meg hulladék. SD-n nézhetted a Youtube-ot egy lassú átgondolatlan appon keresztül. Ennél is került volna +5 dollárba egy olyan chip, ami vitte volna a 4k-s filmeket és mehetett volna rá korszerűbb OS is kvázi ingyen. Ha eleve úgy állnak hozzá, hogy elég a közepes, vagy jó, akkor nem fognak soha kiválót a piacra dobni.

A tengerentúlon mondjuk az igény is alacsonyabb erre, mert ott apple tv, amazon fire tv, roku, meg hasonlók vannak a tech orientált vevő tévéje mellett, vagyis nekik elég egy NAS. Nálunk szinte egyik felsorolt "tévé okosítónak" sincs sok előnye, mivel nem elérhetőek azok az online szolgáltatások, amik kint.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Mezga Aladár válasza Cifu (#23) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lemaradt. Nálam kizárt. Szerintem, azért értetted.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27) kekegsm válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


kekegsm
őstag

Én egyébként nem egy NAS-ra erőltettem volna fel egy Androidot, hanem inkább egy erősebb TV-boxot tettem volna egy nagyobb dobozba, és adtam volna hozzá alapvető NAS funkciókat (amire egy otthoni felhasználónak szüksége van)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#28) fogtunder válasza kekegsm (#27) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez egy olyan kérdéskör, amit felhasználótól függ, hogy kinek mi a jobb, de én speciel nem nagyon bíznék nem reprodukálható adatot Android alapú eszközre, mert szép, meg jó, meg minden, de valahogy nem az az érzésem, hogy ehhez elég stabil lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29) kekegsm válasza fogtunder (#28) üzenetére


kekegsm
őstag

Meg lehet azt is csinálni olyanra, csak rendesen kell hozzáállni. Ha autó irányítására jó, akkor erre is. Kigyomlálni belőle a felesleget, ellátni megfelelő védelemmel, optimalizálni rendesen, és nincs gond.

Mire bíznál nem reprodukálható adatot?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#30) lenox válasza Cifu (#23) üzenetére


lenox
veterán

Mégis összehasonlítottad.

Nem, en egy fokent adattarolasra szolgalo, mas mellekes funkcioval is biro celhardvert egy altalanosabb dolgokra celzott hardverrel hasonlitottam ossze ar szempontbol. Az, hogy a benne levo regen elavult hw-t befogjak medialejatszasra az egy dolog, olcson kivalthato feature kevesbe elavult hardverrel, ezzel nem fogsz meggyozni, szerintem mast sem.

Te hoztad elő a HP Microserver-t, amin viszont nincs.

Hat adattarolasra nem is kell. Te meg belekotottel, hogy neked kell, bar te se ilyet hasznalnal ra. Aha, akkor miert is kotottel bele, mert van egy olyan funkcio, ami az egyikbol hianyzik, a masikban meg senki nem hasznalna? Logikus.

Ha egy médialejátszásra kihegyezett

? Mellekesen arra is alkalmas inkabb, nem?

(#31) fogtunder válasza kekegsm (#29) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rosszul fogalmaztam, mert ugye nincs az az oprendszer, amire nem reprodukálható adatot backup nélkül rá lehet bízni, de ha központosított adattárolást akar az ember csinálni, szerintem olyan oprendszer kell, amit erre terveztek, van belőle jó sok, gondolom nem véletlen, hogy egyik sem droid alapú.

ha a user csak médiát tárol, akkor meg ott az OpenELEC, alapvető file megosztási feladatokat az is el tud látni, van rá transmission is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32) #56573440 válasza kekegsm (#29) üzenetére


#56573440
törölt tag

persze. de miért állnának neki fejleszteni még egy os-t?

nem lenne ez a koncepció rossz, én is azon agyaltam sokáig hogy egy korrekt kis switch és a raspberry is beköltözik okosba a proliant házába, annak a tápját lehetne használni, és megy az egész a tv mellé, de a redek hangja engem zavart volna... azzal meg érdemben kezdeni nem lehet semmit...

egyébként annyira nem virslis így sem a cucc, persze semmibe nem került volna szinte egy erősebbet beletenni, de akkor a következőt mivel adják el?:D

(#33) Cifu válasza lenox (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, en egy fokent adattarolasra szolgalo, mas mellekes funkcioval is biro celhardvert egy altalanosabb dolgokra celzott hardverrel hasonlitottam ossze ar szempontbol.

Érdekes, hogy noha már te is beismerted, hogy a két eszköz nem egy felhasználói célcsoportot céloz meg, te továbbra is visszarohansz azon állításodhoz, mely szerint érdemes összevetni őket árban. Ezzel az erővel a 35-40e Ft-s két lemezes NAS-okat is fel lehetne hozni, hiszen NAS-ként meg azokhoz fogható. De azokkal sem érdemes összevetni, mert ha valaki sima NAS-t keres, akkor felesleges a HDMI és a távirányító, vagyis maga a TAS-268 sem kerül a célkeresztbe.

Mint említettem, kalapáccsal nem mosunk ablakot...

Hat adattarolasra nem is kell. Te meg belekotottel, hogy neked kell, bar te se ilyet hasznalnal ra.

Te kezdted a témát azzal, hogy a HP Microserver mennyivel olcsóbb, 4 Bay-el és 4GB Ram-al, erősebb CPU-val. Még mindig ott tartunk, hogy a két eszköz nem egy feladatra való.
Én sem ilyet használnék, de legalább én fel tudtam hozni két olyan konkurenst, ami a tesztben szereplő NAS-hoz mérhető...

Aha, akkor miert is kotottel bele, mert van egy olyan funkcio, ami az egyikbol hianyzik, a masikban meg senki nem hasznalna? Logikus.

Akkor sokadjára, bár lassan úgy érzem, a falnak beszélek:
Az egyiket erre használnák, hiszen médialejátszásra lett kitalálva, ezért van rajta HDMI kimenet, és adnak hozzá távirányítót. A másik, amit Te felhoztál pedig konkrétan ezek egyikével sem rendelkezik alapból, és én erre mutattam rá...
Az, hogy Én nem venném ezt meg a gyenge SoC (és a teljesítménye), miért is jelenti azt, hogy médialejátszásra senki se használná? Ezt hogy sikerült összehoznod??? :Y

? Mellekesen arra is alkalmas inkabb, nem?

Ha ennyire reménytelen eset vagy, próbáld így menteni azt, hogy két totálisan másra szolgáló eszközt próbáltál összehasonlítani... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) kekegsm válasza fogtunder (#31) üzenetére


kekegsm
őstag

"van belőle jó sok, gondolom nem véletlen, hogy egyik sem droid alapú" -> linux alapúak. Nem egy egetverő különbség. Egyszerűen csak így alakult, egyszerűen csak máshonnan indultak, most véletlenül összeérnek az útjaik. Figyeld meg, 2 év, és lesznek natív Android NAS-ok is:
-A NAS-ok leegyszerűsített Linux szerverek, az idők folyamán kialakult grafikus felülettel.
-Az Android az okostelefonokról továbbfejlődött a szórakoztató elektronika irányába, és mostanra elég komoly funkciókat kapott.

Szóval egyik fentről lefelé, másik lentről felfelé haladt, ha megpróbáljuk leegyszerűsítve nézni. Én azért az Androidot ruháznám fel a NAS funkciókkal ebben az esetben, mert az egyszerű home-usernek nem a NAS spéci funkciói kellenek, hanem az Android szórakoztató funkciói, hogy a háttérben az mondjuk RAID5-öt tud, meg sem érti igazából. Miben is legyen több egy sima TV-boxnál? Több merevlemez, RAID, ... esetleg lehet családi emailszervert üzemeltetni, torrentezni rajta, gyereknek cloud, hogy villoghasson a suliban, asszonynak recepttár, embörnek elrejthető, lejelszavazható pornógyűjtemény. Nem érti az olyan szavakat, hogy SSH, VPN, Postgres, PHP, LDAP, stb... Neki csak működjön, tároljon és lejátszon, és ne "szálljanak el" a családi fotói, és a keservesen letöltött trónokharca. És persze koppra azokat a funkciókat elvárja, mint amit az okostelefonja is tud (az androidos ájfón, tudod), játszani, internetezni.

Ha egy átlag usernek azt mondod, OpenELEC, simán felrúg, hogy az ő anyja nem olyan. Én amikor egy ismerős megkeresett a tárolási gondjaival, és elmondtam, hogy is működik a NAS, azt mondta: "nem akarom hálózaton megosztani a filmet, maradjon egyben, direkt egyben töltöttem le, hogy ne legyen szünet közte..."

Pont ezért sem értem hogy lenox miért erősködik a HP Microserverrel, mert a cikkben bemutatott NAS célcsoportja valószínűleg egy Windows telepítéssel sem boldogulna, nemhogy a HP-ból HTPC-t csináljon...

(#32) blackrulz : nem kell új OS-t fejleszteni. Ott a kész Android, csak optimalizálni kell, és fejleszteni hozzá 1-2 apró ficsőrt (amik igazából már ki vannak fejlesztve Linuxra, szóval annyira nem lehet egetverő feladat a fejlesztőknek).

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#35) kekegsm válasza Cifu (#33) üzenetére


kekegsm
őstag

FUN ON:

Ekkor egy ilyen is elég lenne videólejátszásra, nem? Benne van a nevében VIDEÓ! és sokkal olcsóbb!

FUN OFF

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#36) #56573440 válasza kekegsm (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

"csak optimalizálni kell, és fejleszteni hozzá 1-2 apró ficsőrt"

jah az általában nem a "viszonylag gyorsan megvan" címszó alatt keresendő... simán lehet hogy a jövőben jönnek majd ilyen eszközök is. ettől még az igen komoly munka lenne szerintem, az optimalizáció ha nem egy launcher szintjét üti meg akkor pláne, ahogy pl a kiemelt biztonsági történetekről ne is beszéljünk. megoldható persze. csak pénz és érdek kérdése.

viszont ott van a saját cuccuk amit ismernek és fejlesztgetik, szerintem teljesen kézenfekvő az ilyen jellegű megoldás amit itt láttunk. kézenfekvőbb mint átforgatni valami más alá az egészet egy médialejátszó miatt, ami eleve kezd kiszorulni a mindennapokból, ahogy a tv gyártók egyre többet és végre egyre használhatóbbat tesznek eleve a készülékekbe. szép lassan a 120k-s tv-k is boldogulnak szinte mindennel...

"azt mondta: "nem akarom hálózaton megosztani a filmet, maradjon egyben, direkt egyben töltöttem le, hogy ne legyen szünet közte..."

az ilyennek kell a mobilvinyó. a nast használni nem fogja tudni soha. szomszéd is ilyen, vett, belőttem, azóta nézegeti és néha leporolja. fölösleges neki teljesen.

(#37) fogtunder válasza kekegsm (#34) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vagy BSD, de az most lényegtelen. viszont még senki nem kezdett el ilyen oprendszert csinálni, ami a droid népszerűségét tekintve elég furcsa, bár lehet, hogy a licenszelési mizériák miatt nem vetették rá magukat a fejlesztők.

nem mondom, hogy nem lehet megcsinálni, de én így sok év droid használat után perpill nem érzem azt, hogy ez a keret elég megbízható lenne arra, hogy a háztartás központi adattárolását erre építsem fel. vagy csinálni belőle egy specializált verziót, ami meg valószínűleg nem tudná elérni a Play store-t és akkor túl sok értelme nem lenne.

nekem se értik többnyire a haverjaim, hogy mi ez az egész, a mai napig szaladgálnak az USB-s külső winyóval a laptop és a TV között, de ennek nem hiszem, hogy van relevanciája, mert ők a te verziódat se vennék meg, mert minek az, mikor a TV lejátszik mindent pendrive-ról? aki meg eldöntötte, hogy kell neki NAS, az vagy megtanul google-t használni és angolul olvasni, vagy vesz egy dobozos eszközt, amiben vannak szép varázslók, amik fogják a kezét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) lenox válasza Cifu (#33) üzenetére


lenox
veterán

Érdekes, hogy noha már te is beismerted, hogy a két eszköz nem egy felhasználói célcsoportot céloz meg

Ez melyik mondatom is volt?

Ezzel az erővel a 35-40e Ft-s két lemezes NAS-okat is fel lehetne hozni, hiszen NAS-ként meg azokhoz fogható. De azokkal sem érdemes összevetni, mert ha valaki sima NAS-t keres, akkor felesleges a HDMI és a távirányító, vagyis maga a TAS-268 sem kerül a célkeresztbe.

Miert jo az, ha a HDMI stick es a NAS egybe van epitve, de kozben nem olcsobb?

Még mindig ott tartunk, hogy a két eszköz nem egy feladatra való.

Talan nem elsosorban adattarolasra valok mindketten? Ja, de...

hiszen médialejátszásra lett kitalálva

De nem.

Ha ennyire reménytelen eset vagy, próbáld így menteni azt, hogy két totálisan másra szolgáló eszközt próbáltál összehasonlítani...

Annak legalabb volt ertelme, amikor az elore telepitett vs magadnak kell felrakni az os-t iranyban erveltel, ennek meg nincs, egy mediaplayeres NAS az nem totalisan masra valo, mint egy NAS, csak van olcson kivalthato plusz feature-e. Nekem nem jott be a plusz feature, lathatoan masnak sem annyira, leginkabb neked sem, akkor?

(#39) #79335424


#79335424
törölt tag

A Zyxel NSA310 -em eddig kiszolgált pár RK3066 -os és 3188 -as Android kütyüt és most az M8 -asommal (Amlogic S802, 4x2Ghz, 2GB RAM, Mali 450 MP6) alkotnak duót. 40 -ből megáll a kettő. Érthetetlen számomra ez a QNAP -minek.

[ Szerkesztve ]

(#40) Bundyta


Bundyta
tag

Azért a pénzért harmatgyenge USB 2.0 és 3.0 teljesítményt kapunk.

Ha 20k-val olcsóbb lenne, talán megérné az árát, de így...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#41) #56573440 válasza Bundyta (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

20k val olcsóbban kannibalizálná a saját termékvonalát. QNAP TS-231 van 50 körül, akkor azt is lennebb tolni? a gyári egybe nasok ilyen árban mennek. ez van.

egyébként az usb nem elég arra amire használja az ember ebben a környezetben? mert én úgy látom hogy de. persze lehetne gyorsabb, de simán lehet róla filmet lejátszani.

(#42) fogtunder válasza #56573440 (#41) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de eleve miért akarunk egy NAS-ra kötött USB tárolóról filmet lejátszani? azok a portok biztonsági mentésre vannak, vagy hogy egeret/billentyűzetet tudj rádugni a HDMI-s felülethez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#43) #56573440 válasza fogtunder (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapesetben persze. de még erre is elég az amit adnak, meg eleve ha rá akarok valamit másolni egy nasra azt eleve hálózaton tenném meg, de hát az én vagyok... ettől még egyetértünk hogy lehetne gyorsabb, csak minek kb... ;)

(#44) fogtunder válasza #56573440 (#43) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt nem vitattam, hogy teljesen irreleváns az USB sebesség, mert a tervezett felhasználást nem igazán érinti.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45) #16939776 válasza Mezga Aladár (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nálam sem fér össze a HDD és a zenehallgatás egy légtérben. :N

A termékhez: 2db hdd-vel már kifektethető lenne a gigabites lan. A ventilátor sem tűnik könnyen cserélhetőnek, szellőzőnyílás hiányában nem porosodik, cserébe fölöslegesen pörög annyira.

A terméket inkább media-playernek mint NAS-nak kellett volna lehozni.

[ Szerkesztve ]

(#46) #56573440 válasza #16939776 (#45) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A terméket inkább media-playernek mint NAS-nak kellett volna lehozni."

amennyire látom nasnak erősebb a történet :DDD

(#47) Bundyta válasza #56573440 (#41) üzenetére


Bundyta
tag

Nem a lejátszás a gond. Ha valakinél van BD-rip USB-n, akkor ne kelljen már órákat várni, míg átmászik a NAS-ra.

Hoz egy haver pendrive-on filmet, menne tovább, most várjon egy órát, amíg átmásolódik a cucc?

Ja, nem. Ott a PC, 30-35MByte-al megy USB2.0-n a másolás, 3.0-n meg jó esetben 100-120MByte-tal. Aztán majd másoljam fel hálón keresztül PC-ről a NAS-ra. Vicces.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#48) fogtunder válasza Bundyta (#47) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Egyrészt a PC-re dugott pendrive-ról tudsz rögtön a NAS-ra másolni, másrészt ki hurcol filmeket magával a haverokhoz, mikor le lehet tölteni bárhol?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#49) Chrys_ válasza Bundyta (#47) üzenetére


Chrys_
addikt

Van USB3-s pendrive ami bőven 200MB felett másol másodpercenként. Nekem ilyen a Sandisk és az Adata pendrive-m. Persze ez a PC-s részre vonatkozik, mert az durván mellélőtted.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.