Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecke78


fecke78
senior tag

Tudnak ők szerintem bàrmekkorát,csak nem akkarnak .Lassan lépésről lépésre

(#2) nuke7


nuke7
veterán

40k-ért elég jó vétel lenne egy 1TB ssd :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#3) chopin42 válasza nuke7 (#2) üzenetére


chopin42
őstag

Én 33-ért vettem egy éve 1 Tb-s qlc-s nvme ssd-t: [link] Játék+torrent+adat, a gép csendben van. Ja, és ez a corsair lesz vagy 50k...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4) yagami01 válasza chopin42 (#3) üzenetére


yagami01
aktív tag

Hát nekem erre a háromra nem lenne elég 1 tb. :D Ezért is gondolkodom még HDD-ban, ami a tárolást illeti. A 4-8 tb-s SSD-k rohadt drágák. Irigylésre méltó, ha valaki elfér annyi helyen is és kitudta váltani SSD-vel a vinyót. :)

(#5) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Ezek ennyiért kibaszott drágák :(

(#6) nuke7 válasza chopin42 (#3) üzenetére


nuke7
veterán

Ahogy látom azért ez jóval gyengébb kategória... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#7) sb válasza nuke7 (#6) üzenetére


sb
veterán

Ahogy nézem pontosan ugyanannyiba kerül mint házon belül az MP510 szériájuk.
Viszont elég sok paraméterben messze lemaradva tőle.
És azóta már van PCIe 4.0-ás MP600 is alig drágábban.

Innen nézve vicces.

[ Szerkesztve ]

(#8) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ha már QLC, akkor engem egyedül a TB/$ mutató érdekel és abban ez bizony elég harmatos.

(#9) Tanisz


Tanisz
senior tag

Srácok QLC-s SSD-t milyen felhasználásra érdemes venni?? Ha egyáltalán érdemes :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#10) Tomassy00 válasza Tanisz (#9) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Game ?

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Fajlagosan egyre drágábbak a nagyobbak, korrekt... Amúgy jó lenne ez HDD helyett (is), bár ahhoz harmad-negyedennyibe kellene kerülnie, vagy max. feleennyibe. Ennyiért még sajnos nem reális alternatíva otthonra. (Persze igazából 3,5"-os kivitelben kellene, ahol persze a sebesség erősen limitált volna.)

Mondjuk a 200 írási ciklus azért eléggé odavág :DDD.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) gidalight válasza MeszesKPT (#8) üzenetére


gidalight
tag

Pontosan. Arról volt szó, h a QLC kell, h olcsóbb legyen, de ez az olcsóság egyelőre a végfelhasználó oldalán egyáltalán nem jelentkezik...

(#13) lezso6 válasza Tanisz (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amíg nem kerül max feleannyiba egy ugyanakkora TLC-hez képest, addig semmire.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) kromatika


kromatika
veterán

Nem valami jó ár érték arányú SSD sajnos.

(#15) sb válasza lezso6 (#13) üzenetére


sb
veterán

Azt nem értem, hogy a saját számaikhoz képest ezt hogy van képük felvállalni?
Írtam fentebb, hogy házon belül is szarabbak a számok.
Konkrétan:

MP400 MP510 1TB MP400 MP510 2TB
seq read 3480 3480 0% 3480 3480 0%
seq write 1880 3000 -37% 3000 2700 11%
4k read 190 610 -69% 380 485 -22%
4k write 470 570 -18% 560 530 6%
tbw 200 1700 -88% 400 3120 -87%
price 150 146 3% 290 264 10%

Samsungnál is most ment a sírás, hogy az új Pro TLC lett MLC helyett de ott legalább arra figyeltek, hogy a számokban hozza/üti a régit.

[ Szerkesztve ]

(#16) lezso6 válasza sb (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem is ez a baj vele, bárcsak legalább ennyit tudna. :D Legalábbis anno, amikor a gépem utolsó HDD-ját SSD-re akartam váltani, akkor az nagy meglepődéssel tapasztaltam azt, hogy a QLC SSD-k csak rövidtávon képesek arra a sebességre, ami rájuk van írva; hosszútávon (relatíve) siralmas a teljesítményük, nagyságrendileg 100 MB/s szekvenciális meg 5k IOPs random. Kétlem, hogy az Corsair valami újat mutatna, szóval erős a gyanú, hogy ez az SSD is olyan, hogy ha rendesen használod, akkor bezuhan a teljesítménye. Ami egyébként nem lenne gond, csak akkor adják fele áron, mert azt a jelenlegi max 10-15%-nyi spórolást nagyon nem éri meg ez a kompromisszum.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) nuke7 válasza lezso6 (#16) üzenetére


nuke7
veterán

na ezt nem tudtam, gondolom nem véletlenül nem reklámozzák sehol... :U

köszi! :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) lezso6 válasza nuke7 (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Samsung meg szokta adni, a QVO sorozatnál. A többi nem tudom, csak azt, hogy az Intel 660P QLC-s még.

Érdemes megnézni a teszteket, a QLC-s SSD-kre megadott teljesítményadatok valójában az SSD SLC-re konfigurált részére értendőek. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) nuke7 válasza lezso6 (#18) üzenetére


nuke7
veterán

én preferálom az MLC-t, mert az ugye olcsóbb mint az SLC és nem sokkal rosszabb... :U
Vagyis azt még elhittem, hogy jobban járok az MLC-vel, de a TLC-hez sehogy se fűlik a fogam... :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#20) lezso6 válasza nuke7 (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy TLC még viselhető, azaz hogy NVMe-nél 2500 MB/s helyett csak 800-1200 MB/s hosszútávon, SATA-nál meg 500 helyett 300-400. De QLC-nél durván beszakad a teljesítmény, konkrétan tizedannyi (!) lesz, lásd Samsung QVO meg Intel 660p.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) sb válasza lezso6 (#16) üzenetére


sb
veterán

Tisztában vagyok vele de az utolsó bekezdésed kivételével vitatkoztam volna. Szerintem ennyi a lényeg. Árban kéne hozzáigazítani és akkor nem dráma akkor sem ha valóban nagyon csúnyán néz ki 100MB/s.

Ezek tárolásra lettek kitalálva és van ugyan eset amikor számíthat, de elég ritka szvsz. A cache mellett 100-150GB-ig meg sem érzik, egy komplett drive cserét meg ritkán kiizzadna az ember ha féláron adnák. :D

Az is megérne egy misét, hogy a nagy szekvenciális átviteli háborúban mi az ami valósan kijön a drive-okból. Sok esetben az új 6-7TB/s-es ssd-knél sem jön ki a különbség.

@nuke7:
Nem kell tartani a TLC-től, meg kell nézni mit bírnak és ha megfelelő akkor jó. TLC-re váltás mellett más is történt, a jobb TLC-k verik a régi MLC-ket is bőven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.