Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rakloo


rakloo
aktív tag

41 megapixeles telefon?

555-SHOE

(#2) bok92


bok92
addikt

Érdekes... :U

(#3) prolad


prolad
őstag

Nem meglepő,az androidos újdonságokat csak a márkajel különbözteti meg,csúcs wp7-es meg nem jött (lesz majd?).Emellett egy ilyen kamerás ötlet abszolút nyerő,már csak azért is ,mert jól szemlélteti a rendszerben rejlő lehetőségeket.

(#4) joey04


joey04
titán

na itt legalább helyesen lett leírva, hogy milyen díjat nyert. a legjobb új eszköz lett, a legjobb okosteló az sgs2. igaz egyikkel sem értek egyet ( :D ), elég csak annyit mondani: One x.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) catroot


catroot
veterán

Gratula!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6) gabancs válasza joey04 (#4) üzenetére


gabancs
addikt

Csak egy a bibi!

"2011 legjobb okostelefonja a Galaxy S II volt..."

A HTC One X pedig 2012 februárjában jelent meg. Ugye, hogy most már te is egyet értesz?

(#7) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szép teljesítmény gratula.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#8) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hmm több mint érdekes.
Az e pénisz -re játszás látom még mindiig megéri.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9) rinbanbo


rinbanbo
tag

Az én telefonomban 41 mega pixeles a kamera ...xdxd ez mekkora már... :)

Samsung infuse 4g 4.5" super amoled plus...

(#10) Misály válasza Brutális eb (#8) üzenetére


Misály
addikt

Miert e-penisz?

(#11) Gusztáv válasza joey04 (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

A One X semmi olyat nem nyújt, amit a többi gyártó valamely modelljében ne lenne megtalálható (a Sense-en kívül). A Nokia megoldása meg egyedülálló a telefonok között (meg talán a fényképezőgépeknél is). Nekem jobban tetszik ez a fejlődési irány, mint a x magos processzor meg a tepsi méretű kijelző.

@Brutális eb, rinbando: látom pont a lényeg nem jött át. Nem az a lényeg, hogy 41 mpixeles képet csinálj, hanem hogy 5 mpixelen tudsz nagyítani (mintha lenne optikai zoom, és nincs fényerőveszteség az optika miatt), plusz kisebb felbontáson összevonja a pixeleket és kevés fénynél is használható képet csinál.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#12) catroot


catroot
veterán

Fú látom, ebben a topicban is kezdődik az egész dolog előröl (mé' 41 megapixel, e-penis ésatöbbi), immár harmadjára...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#13) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Lájk :DDD . Nem sok jót írtam a Nokiáról mostanában, de ez a telefon meglepett. Pozitív értelemben.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#14) Misály válasza catroot (#12) üzenetére


Misály
addikt

Hat olvasni luxus manapsag, pedig meg meg ki is van emelve hogy nem a 41 mp miatt dijaztak elsosorban. Mindegy, eljenek a forum mernokei akik jobban tudjak.

(#15) Apika


Apika
Közösségépítő

Nem kell még temetni a Nokiát, mindig előrukkol valami kuriózummal... :K

(#16) Brutális eb válasza Misály (#10) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ha válaszolnék elindúlna egy flame lavina.
Én meg birom állni az elindítást...

On!
Mondjuk érdekes,hogy a legjobb új készülék díjat biztos nem adtam volna neki.
Konkrétan csak a kamerája új.
A leg innovatívabb fejlesztés okés lett volna.Mondjuk nem ismerem az idei kategóriákat úgyhogy.....

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17) Misály válasza Brutális eb (#16) üzenetére


Misály
addikt

Tehat nincs erved... e-penisz es pont :)

(#18) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Lehet, hogy én éretlmezem rosszul a technológiát, de nekem az jött le, hogy ennek az egésznek az oroszlán részét a software-es rész alkotja, nem pedig az előre agyon szidott 41 Mpx-es érzékelő...

(#19) Dogmatix


Dogmatix
tag

a képminőségbe a szoftver legalább annyira beleszól mint az optika minősége. Nem egy tükörreflexes gép van, ami a szoftver miatt volt szar, aztán kiadták a frissítést és máris szebb képet csinált ugyan azzal az obival. Kicsit parasztvakításnak tűnik ez a 41megapixel, de ha azt nézzük, hogy így elég ezt megvennie az embernek és kap egy telefont+ egy kompakt fényképezőt akkor érthető is lehet; de ki az akinek nincsen manapság fényképezőgépe? Örülök hogy Symbian került rá és nem droid! :C

(#20) joey04 válasza gabancs (#6) üzenetére


joey04
titán

legjobb új eszköz lehetett volna pl a One x. a másikkal pedig azét nem értek egyet, mert samsung nálam soha nem lehet a legjobb, de ez szubjektív, mint minden.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Egyetértek ez nagyot ütött.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) (An)Dante válasza joey04 (#20) üzenetére


(An)Dante
őstag

A zsűri a fejlesztéseket díjjazta. Azért, mert összedrótozol egy más által gyártott HD kijelzőt és egy négymagos Nvidia processzort még nem vagy innovatív. Ha a show erről szólna, akkor a számítógépemben való processzor, RAM és monitor cseréért is innovációs díjat kapnék. Sajnos idén valahogy nem volt túl sok újdonság ami a szolgáltatásokat vagy a használhatóságot illeti. Remélem a jövő év nem a nyolcmagos processzorokról és a 7 hüvelykes mobilokról fog szólni, hanem olyan újításokról, ami valóban megkönnyíti a másokkal való kapcsolattartást és tényleges előrelépést jelent a mindennapi használat terén. Mint például amit a hosszabb üzemidő hozna.

A PureView esetén a kamera mellett a hatalmas dinamikatartományú hangfelvételek rögzítésére alkalmas mikrofont, a mélyen integrált térhatású Dolby hangzást és az 500 városban használható tömegközlekedési útvonaltervezőt is méltányolta a zsűri.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#23) joey04 válasza (An)Dante (#22) üzenetére


joey04
titán

Azt a másik topikban leírtam mennyire (nem) tartom nagy durranásnak ezt a kamerát, szóval ezért ez a véleményem. De majd a vásárlók döntenek, hogy a 4 mag vagy a 41mp a fontos. meglátjuk a számokból. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

az a durva hogy ez várható volt a cikkek alapján.de látszik hogy sokan csak fröcsögnek a topic-ban és nem olvasnak cikket. a kommentelést is tanulmányi teljesitményhez kéne kőtni,nem csak a szavazást.vivá jobbik.

(#25) chabusch


chabusch
tag

"veszteségmentes nagyítást tesz lehetővé"

Ha jól rémlik, a 8 megás képes azért olyan jók, mert a 41 megát oversamplingnek tekinti, és abból alkot 8 megás képet. Ha viszont zoom-olok, akkor a kép már nem 41 mega oversamplingből áll elő, hanem 8 megányi képpontból, azaz igaz, hogy számszerűen tekintve nincs veszteség, de képminőségben nagyon is van, hiszen az oversampling kiiktatása miatt megjelenik a zaj és minőségromlás. Emiatt kicsit bullshit-szagú a fenti idézet.

Ha valaki jobban tudja, kérem, cáfoljon meg.

(#26) MorphBCS


MorphBCS
tag

Számomra a nagy kérdés, hogy mennyi lesz az ára?
Külsőre nem a kedvenc, de tetszik, a Symbiant mindig is szerettem, szóval jöhetne jó áron jó erős akkuval.
Több oldalon olvastam, hogy májusban jön 599$-os nyitóáron (ami ma ~135k), de kis hazánkban ezt 200 rongyra tippelném :DDD

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#27) (An)Dante válasza joey04 (#23) üzenetére


(An)Dante
őstag

Senki nem monda azt, hogy terére kellene borulnod a Nokia kamerája miatt. :) Az MWC zsűrije viszont úgy ítélte, hogy az optikai zoomot kiváltó technológia olyan fejlesztés, ami elismerésre méltó.

A HTC One X valóban jó készülék, de pontosan mi miatt érdemelte volna meg a legjobbnak járó díjat? A rendezvényen több HD kijelzővel és négymagos processzorral szerelt mobil is volt, ráadásul a dizájn sem tette kényelmesebbé a használatot. Szerintem a Tegra 3 az Nvidia és az ARM érdeme, a kijelző, a RAM és a Flash pedig egy másik gyártóé, akik szintén elismerésre méltóak lennének. Szerinted miért a HTC One X érdemel díjat? Miért nem a hasonlóan felszerelt Huawei Ascend D quad XL vagy a szintén négymagos ZTE Era? Miben jobb a HTC alkotása? Miben előremutatóbb?

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#28) utomi válasza (An)Dante (#27) üzenetére


utomi
senior tag

Ugye csak viccesnek szántad eme összehasonlítást? Elég csak az SLCD2re gondolni vagy a Sense 4.ra vagy a Beats Audiora! Nyilván egy szinben van ezzel a ZTE vagy a Huawei !

(#29) AS


AS
félisten

Hát igen Nokia megérdemli most. Sok Hd csoda mellett ez igazi jó termék lett.
A SGS2 meg nem viccből lett 2011 legjobb telefonja , 8 honnap alatt 20 millió db kelt el.
Nálam még külön pontot kap a Huawei mert semmiből jöttek elő.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#30) (An)Dante válasza chabusch (#25) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Nokia 1/1,2 hüvelykes 41 megapixeles szenzora 1,4 mikronos képpontokból áll. A konkurens gyártók által előszeretettel használt 1/3,2 hüvelykes szenzorok képpont mérete néha inkább 1 mikron közeli, vagyis esetenként még képpontonként is kevesebb fény fogadására alkalmasak.

Abban igazad van, hogy a háromszoros nagyítás a PureView technológia esetén is veszteséggel jár, ám még ebben az esetben is minden képpont egy valódi szenzorpixelnek felel meg. Más gyártók termékeinél az 5 megapixeles fotó háromszoros nagyítása azt jelenti, hogy a szenzor minden egyes képpontja 3x3 pixeles méretűre lesz felnagyítva, mely nyilvánvalóan semmilyen valóságos információt nem tartalmaz, csak egy hatalmas „paca” lesz. A helyzetet tovább rontja, hogy a szenzorok csak intenzítást mérnek, vagyis egy 5 megapixeles szenzor esetén 2,5 millió csak a zöld, 1,25 milló csak a kék, 1,25 millió pedig csak a vörös szín erősségének mérésére alkalmas, míg a másik két színössztevő interpoláció útján kerül meghatározásra. Normál szenzor esetén a háromszoros nagyítás azt jelenti, hogy 2 zöld, 1 kék és 1 vörös képpontból (RGBG szűrő 2x2 pixelen) 6x6, azaz összesen 36 vörös, 36 zöld és 36 kék össztevőt tartalmazó képpont épül fel, vagyis 4 mért értékbből 108-at állít elő a szoftver. A PureView esetén azonban 4 mért értékből 12 kerül csak előállításra, mely a legtöbb kamera esetén a zoom nélküli legjobb eredmény.

1080p felbontású HD videó felvételekor (zoom nélkül) a PureView szenzor minden egyes pixelt 8 zöld, 4 kék és 4 vörös képpontból állít elő, vagyis egyetlen színösszetevő esetén sincs szükség becslésre.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#31) (An)Dante válasza utomi (#28) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Huawei esetén ott a Dolby hangzás. Szerinted az SLCD2 vagy a Beats Audio a HTC érdeme?

Komolyan kérdezem, mi a forradalmi fejlesztés benne ami:
1) kizárólag a HTC érdeme
2) semmilyen más készülékben nincs,
3) vagy esetleg ilyen kombinációban nincs?

A HTC One X szerintem is egy nagyon jó készülék és sokban messze túlmutat a Nokia megoldásán. Csak nem látok benne semmi olyan, amivel behozhatatlanul túlmutatna a konkurencián.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#32) =Mentor= válasza joey04 (#4) üzenetére


=Mentor=
őstag

Jellemző szerinted az a nagy újítás, hogy az elérhető legjobbé vasat (procit, legnagyobb kijelzőt belerakjuk) egy masinába és kész.... Ez maximum a chip gyártóját dicsérheti, de a mobilgyártó céget semmiképpen! Mellesleg a 4 magra semmi szükség ezt ki lehet jelenteni!

A Nokia ellenben valódi innovációt hozott, amikor összehasonlítjátok a digitális fényképezőgép gyártókkal a Nokia 808 teljesítményét, akkor nézzétek meg azt is, azok mennyivel nagyobb optikával érnek el hasonló eredményt!

:U

(#33) B1T3 válasza catroot (#12) üzenetére


B1T3
addikt

Egyébként negyedik alkalom, ez már bizony a negyedik cikk.

(An)Dante, lehet, megvan a telefonod utódja, ha az 5800 után az N8 kijelzője is kikopik? :)

[ Szerkesztve ]

(#34) AS


AS
félisten

Egy kis érdekesség. Legnagyobb Amcsi oldal szerint ezek voltak legérdesebb készülékek:
Amik hoztak valami új dolgot:)
Nokia 808 PureView
Samsung Galaxy Note 10.1
Panasonic ELUGA
Samsung Galaxy Beam
Asus Padfone
LG Optimus 3D Max
Acer CloudMobile

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#35) (An)Dante válasza B1T3 (#33) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az N8 nem kopik, mert ugye stylus nélkül használom. Viszont így jóval lassabban megy a gépelés mindegy milyen bevitellel próbálkozok. :) De előbb-utóbb megszokom és nem lesz annyi elütés és a napi hírek száma is javul majd. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#36) gybazsi


gybazsi
senior tag

Az biztos, hogy ez a kamera megoldás az utóbbi évek egyik legátgondoltabb fejlesztése a mobiliparban. Legalábbis szerintem. Valahogy olyan érzésem támadt, amikor a cikket olvastam róla, hogy ez baromi nagy ötlet.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#37) #13260800


#13260800
törölt tag

Hiányolom ezt a kiemelt hírekről tisztelt Mobilarena! Mindenfajta muksókkal az interjúk ott vannak akkor ez is odafért volna.

(#38) B1T3 válasza (An)Dante (#35) üzenetére


B1T3
addikt

Tudom, csak előjött a roppant szellemes énem; mondjuk azok után, amit az 5800-val műveltél, biztos nem kíméled az N8-at sem. :D Egyébként az 5230-nál mindig is az ujjamat (inkább körmömet) használtam.
A swype nem jött be?

[ Szerkesztve ]

(#39) catroot válasza B1T3 (#33) üzenetére


catroot
veterán

Akkor lemaradtam egyel. Jobb is! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#40) attisx válasza catroot (#39) üzenetére


attisx
addikt

Nem vesztettél sokat... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#41) joey04 válasza (An)Dante (#27) üzenetére


joey04
titán

mi miatt érdemelte volna meg a legjobbnak járó díjat? A rendezvényen több HD kijelzővel és négymagos processzorral szerelt mobil is volt

Ismételni tudom magam:
de ez szubjektív, mint minden.

Egyébként pl azért, mert a Sony nem hozott ilyen erőművet, a Samsung később hozza, de gondolom valami amoled kijelző benne, tw felülettel. A többiek meg support szempontjából nem jöhetnének szóba nálam, a zte meg többi gyártó vicc kategória a szememben. Nokiától nagyon jó WP7-es telefonokat várok, ami meg is valósult, csak már korábban: A Lumia 800 a legjobb telefon szerintem közöttük, nem elszállt méretekkel hozták ki, erős vas is van benne wp7-hez képest, és minőségi anyagok is vannak benne. Igaz, sajnos Amoled, de nem annyira szutyok a fehér szín rajta, mint a Galaxy telefonokon.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) =Mentor= válasza joey04 (#41) üzenetére


=Mentor=
őstag

Az a nagy büdös helyzet, hogy minden Nokia topikban csak trollkodsz, de amikor kérdeznek valamit akkor megy a nagy mellébeszélés . Nem is értem miért nem mentél politikusnak...

Nálad a jó telefon egyenlő a jól támogatott erőművel (amikhez lassan 2 aksi is kevés lesz de nem lényeg) , azt hiszem a többség nem ilyen sznob szempontok alapján választ telefont.

[ Szerkesztve ]

(#43) Joe 89


Joe 89
tag

Nem is értem mért nem az ilyen szintű kamera az alap az új telókban a négymagos processzor, meg a HD kijelző helyett... :W Kegyetlenül odaver a cucc videórögzítés terén. Itt egy rövid tesztvideó, bár eléggé mozgatják a telefont felvétel közben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44) D1Rect válasza =Mentor= (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Fórumozása nem korlátozódik a Nokia topikokra.
Neki a kedvenc kütyüje az iPhone. Kedvenc cége az Apple.
Nem trollkodik, neki ez a véleménye.
Ő ezeket komolyan gondolja, de mi már csak így szeretjük. ♥

(#45) catroot válasza Joe 89 (#43) üzenetére


catroot
veterán

Jó lenne, ha a videó elején freudi elszólás lenne a Lumiáról :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#46) oalex válasza D1Rect (#44) üzenetére


oalex
senior tag

Ott a pont. Ennél nem lehetett volna jobban összefoglalni. Talán csak a végére írnám a "szeretjük" helyett a "megszoktuk".

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#47) #13260800 válasza D1Rect (#44) üzenetére


#13260800
törölt tag

Dehogynem "trollkodik" nézd már meg az összes eddigi 808-as topikot mindenhol "fröcsög". Ez masszívan kimeríti a trollkodás fogalmát. Nem értem miért fáj neki, hogy a Nokia lepakolta 2012 eddigi legjobb telefonját de láthatólag képtelen megemészteni.

(#48) Bobó_20 válasza (An)Dante (#30) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Ezt olyan jól megfogalmaztad, hogy felesleges tovább firtatni :C
Mellesleg ez a fícsör teljes mértékben el fogja adni a készüléket, ami talán megdobja a Nokia részesedését is. Tényleg innovatív, nem is értem, hogy más gyártók miért a processzorok, és kijelzők terén viaskodnak...mondom ezt úgy, hogy nem szeretem a Nokiát...

(#49) busman válasza AS (#29) üzenetére


busman
addikt

+1 :R

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#50) zsigus


zsigus
őstag

Azt tényleg nem értem, hogy egy ilyen újításról szóló három! hír közül miért nem kiemelt egyik sem (ráadásul úgy, hogy a Nokia mint támogató is jelen volt az úttal kapcsolatban), ellenben a Sony semmitmondó interjúja már elég sok ideje kiemelt hír. No mindegy.

Egyébként aki nem tartja nagy újításnak és nem is érdekli a telefon, az miért írogat 3 topicba is az elejétől kezdve? Értettük először is (már aki odafigyelt rá).

Hogy ON is legyek: sztem megérdemelte a díjat. Ha valaki más tette volna le az asztalra akkor is megemelném előtte a kalapom, de én személy szerint örülök, hogy a "rokonok" voltak, és nem valami távol-keleti vállalat.

A piacnak is az lenne a legjobb, hogy ha a Nokia is ismét visszanyerne a régi fényéből valamennyit (még ha nem is az egészet), már sokszor bebizonyították, hogy vannak jó ötleteik/fejlesztéseik, és az eszeveszett kijelző méretnövelés és"sokmagosítás" sztem nem tartozik az innovatív megoldások közé.

Ugyanaz a helyzet mint a PC-knél, hiába van 8 mag, ha semmi nem használja ki. Ettől függetlenül kell ilyen téren is a fejlődés a mobiloknál, ahogy a PC-knél is, de ez önmagában kevés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.