Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) divergens


divergens
tag

hát ez elég durva, gondolom az ára is az lesz...elfogadható ára lesz ezeknek tuti beruházok egybe....össze rakok egy mozgó alktrésznélküli kis gépet..teljes csönd lenne...tuti lenne

[ Szerkesztve ]

quake III arena

(#2) Veriakilis válasza divergens (#1) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Ez a jövő!
Kevesebb fogyasztás, kevesebb hőtermelés, 0 dBA zaj, 10X-es sebesség.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Instant get, gyerekek. 8-P :R :C ;] :DD

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) TeeJay válasza Veriakilis (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

ja meg nagyobb szopás ha elfárad a flash benne
majd ha olyan memóriát használnak amit biztonságosan lehet 10-100milliószor újraírni akkor lesz király :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

hát ez kellene de gondolom 1,6 TB +semi hang vhol 150k körül lesz min :(

Okos Vok.

(#6) BRinyo válasza OkosTibiKing (#5) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Még egy nullát nyugodtan az árhoz írhatsz. Egyelőre 150ért - normális méretű - ssd-t is alig kapni...

(#7) Levin01 válasza OkosTibiKing (#5) üzenetére


Levin01
őstag

150K?????????? Te miről beszélsz?????
Egy 1,6Tb-os SSD az Ft milliókba fog kerülni.

(#8) Frenky87 válasza OkosTibiKing (#5) üzenetére


Frenky87
aktív tag

150k?? hányszor gondolod azt a 150k-t? :D

Egy 1TB-s WD Mybook 60k környékén van.. És abban normál winchester van ám :K

///

(#9) Chaser válasza BRinyo (#6) üzenetére


Chaser
titán

Ha valaki most akarná megvenni, sztem 2 nullát is oda lehet írni....

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Vajga


Vajga
tag

hol lehet egyáltalán manapság ssd-t venni? nekem elég lenne egy 60gb-os is, csak legyen veszett gyors... tudtok ilyen helyet?

(#11) JoeYi


JoeYi
őstag

jaja, sztem jó sok nulla, meg egy i'm from army tetoválás kell minimum

(#12) OkosTibiKing válasza BRinyo (#6) üzenetére


OkosTibiKing
tag

jolvan na de mire hozzá is lehet majd normálisan jutni kb 7-8 holnap mulva majd akko talán talán lesz anyiért :)

Okos Vok.

(#13) golyani válasza OkosTibiKing (#12) üzenetére


golyani
addikt

[link]

a fele akkorának az ára...

(#14) Vajga


Vajga
tag

hmm??? tud valaki helyet, ahol árulnak itthon ssd-t? én nem találtam :(

(#15) Integra


Integra
titán

tuti egy új kisautó ára lesz:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Chaser válasza OkosTibiKing (#12) üzenetére


Chaser
titán

Ne beszélj már ződséget...

20k körül vannak a 2gigás SSD-k árai, ilyen 1.6TB-os csoda még 5 év múlva is nagy valószínűséggel jóval 150k fölött lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

[link]

32 gigás SSD-t már 20e forint körüli dollárért dobálnak.

(#18) Chaser válasza JoeYi (#17) üzenetére


Chaser
titán

Maradjunk mo-i kiskereknél, eddig tán az iponban láttam csak SSD-t, a 2 gigást 20k-ért. Ebayről is lehet venni, de azt nem láttam mennyi gari van a cuccra, itt pedig sztem elég fontos a gari.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Vajga válasza JoeYi (#17) üzenetére


Vajga
tag

köszi... szóval itthon ezekszerint nem nagyon árulnak ugye? :(

(#20) JoeYi válasza Chaser (#18) üzenetére


JoeYi
őstag

az igazság nálad van, én csak gyors rákerestem, hogy egyáltalán lehet-e ilyesmit kapni emberi áron.

Egyébként az SSD memóriái olyan technológiájuak, mint a pendrive, vagy attól különböző? Mert egy vinyó esetében nem lenne szerencsés, ha 4-5 millió írási ciklus esetén elkezdene tele lenni elhalt memória cellákkal.

(#21) JoeYi válasza Vajga (#19) üzenetére


JoeYi
őstag

debizony kapni. Csak a te kedvedért:

16 giga
32 giga

vegyes

(#22) Obi-1 válasza JoeYi (#17) üzenetére


Obi-1
őstag

Inkább 40e a 32GB-os, a te listádon 200USD körül vannak. Postával együtt úgy 50e körül meg is van.

Only a Sith deals in absolutes.

(#23) Vajga válasza JoeYi (#21) üzenetére


Vajga
tag

fúúú ezek még kegyetlen "lassúak" :(

(#24) Chaser válasza JoeYi (#20) üzenetére


Chaser
titán

Többféle tech-kel láttam, ezért is nem mernék belevágni sok gar nélkül.
Amiket linkeltél azok USB-sek, ha sata vagy pata csatisak lennének, már annyira nem is lenne vészesnek mondható, mondjuk mihez képest:D USB-ről is lehetne rendszernek használni már a mai gépekről, de annak nagyon kicsi a sávszéle, semmivel nem lenne gyorsabb mint a hdd-k, épp ellenkezőleg, előnye csak hangtalansága lenne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Obi-1 válasza JoeYi (#21) üzenetére


Obi-1
őstag

[link]

Ez még jobb asztali gépbe, nem expresscard formátumú.

Only a Sith deals in absolutes.

(#26) Vajga válasza Obi-1 (#25) üzenetére


Vajga
tag

ez a linkelt ssd:
Lejátszás maximum 25 MB/s (UDMA Mode4)
Írás maximum 8 MB/s (UDMA Mode4)

(#27) M107


M107
addikt

Adj ist

Biztos jó dolog ez az egész csak még horribis áron :(

Olvastam hogy egyesek tartanak a az olvasási/írási ciklusok kisülésétől, hogy nem sokáig bírja lehet hogy én vagyok a hülye, de a pc memók állandóan ki/be sülnek 0/1 és mégis bírják

mondom lehet hogy én vagyok a hülye

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#28) #95904256 válasza JoeYi (#21) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ezektől az olcsó flash alapú Transcend cuccoktól nem kell túl sokat várni. Legalábbis engem erősen meglepett a "gyorsaságuk", illetve annak a hiánya. :)

(#29) Chaser válasza M107 (#27) üzenetére


Chaser
titán

RAM-mal összehasonlítani ezeket nem bölcs dolog. Gondolj bele, a RAM csak addig tárol infot amíg áramot kap, az SSD nem.

szerk: he-lyes_íra's:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) pilóta válasza M107 (#27) üzenetére


pilóta
nagyúr

Te vagy a hülye :D

Na jó nem hülye, csak tájékozatlan. A pc memók teljesen más technológia, semmi köze az SSD-hez ilyen szempontból.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) JoeYi válasza M107 (#27) üzenetére


JoeYi
őstag

a számítógép memóriáknak állandó frissítésre van szükségük, hogy megőrizzék a tartalmukat, míg az SSD-k megőrzik a tartalmukat kikapcsolt állapotban is. Más technológia a kettő, bár az is igaz, hogy kapni olyan bővítőkártyát, amire RAMokat pakolva vinyónak látszik a gép felé, és egy akksi biztosítja, hogy áramszünet esetén se veszítsék el a rájuk pakolt cuccot.

(#32) JoeYi válasza #95904256 (#28) üzenetére


JoeYi
őstag

na jah. talán idén karácsonyra már lesz vmi aktualitásuk. Ha 20k alatt lehetne kapni egy 30 gigánál nagyobbat, ami gyorsabb átvitelt ígér mint egy vinyó, akkor beneveznék rá.

(#33) t72killer válasza Vajga (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Katasztrofális, ennél a pendrive-om gyorsabb... Hogy nem szégyellnek ilyet árulni, amikor szinte minden gyártó kijött már a 100MB/s körüli írási sebességű darabokkal...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) M107


M107
addikt

Adj ist

Ezért írtam hogy lehet hogy tévedek

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#35) waterman_ válasza M107 (#27) üzenetére


waterman_
aktív tag

nem vagy hülye, csak még keveset tudsz.

az ssd-ben flash memória (http://hu.wikipedia.org/wiki/Flash_mem%C3%B3ria) van, mint a pendrive-ban, csak értelmesebb elrendezésben és a kontroller egy wear leveling eljárással ügyel rá, hogy ne mindig ugyanott nyúzza a blokkokat. így már azt is elárultam, hogy blokkonként lehet csak kezelni, a blokkokat pedig minden kis adat változása esetén újra kell "sütni" - relative nagy energia kell ehhez, attől megy tönkre a flash.
a pc memória egy tök más technológia, az a dram.
http://hu.wikipedia.org/wiki/DRAM
bitenként címezhető és rendkívül gyors. a bitek információit kis kondenzátorok tárolják, amik ripsz ropsz elvesztik a töltést, ezért frissítgetni kell őket.
dióhéjban. angol nyelvű wikin több is van.:)
megelőztek páran.

[ Szerkesztve ]

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#36) demagóg válasza waterman_ (#35) üzenetére


demagóg
aktív tag

...blokkonként lehet csak kezelni, a blokkokat pedig minden kis adat változása esetén újra kell "sütni"...

Kicsit pongyola fogalmazás, nem egészen így van. Ennél azért jobb a helyzet. Bár ha nagyon leegyszerűsítjük, akkor már nincs messze az igazságtól.

...relative nagy energia kell ehhez, attől megy tönkre a flash...

Nem attól megy tönkre, hanem a tárolás elvéből következik a véges élettartam.

...bitenként címezhető...

Gondolom csak elírás, mert tipikusan byte vagy word címzéssel kezelhető a tartalom.

Sokszor ki lett már tárgyalva a FLASH működési elve, előnyei, hátrányai. Lehet nagyon jó leírást találni akár magyarul is. :B

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#37) waterman_ válasza demagóg (#36) üzenetére


waterman_
aktív tag

hupsz, igen a bit az bizony byte akart lenni.

tudom hogy pongyolán fogalmaztam, de ha egy ilyen cikk után kérdi valaki ,akkor nem mehetek bele részletekbe. akit meg annyira őrülten érdekel az majd rákeres úgyis. :)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#38) IDM válasza t72killer (#33) üzenetére


IDM
tag

Azért pl 1 PMP-be lehet még megfelelő így is :K
(n*es akku idő)

(#39) M107


M107
addikt

Elnézést én inkább az optikai drive-ok ban vagyok otthon

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#40) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Van valami esély, hogy ebből hozzánk is eljut valami alsóbb kategóriás dolog megfizethető áron? Elég lenne szerintem 100mega/mp is ha azt megbízhatóan tudná 40-60Gigán írni, és visszaolvasni ötnél töbször.

Talán kipróbálnám rendszer "vinyónak".

(#41) harom.14


harom.14
csendes tag

Ma egy 64 GB körüli E-Disk is megfizethetlen kategória. Ráadásul nem lehet csak úgy venni a BitMicro-tól, külön ajánlatot kell kérni, amit minden esetben egyedileg bírálnak.
Azért az túlzás, hogy minden gyártónak van már 100MB/s körüli sebességű drive-ja. Sőt, ami ma kapható és tényleg gyors azok talán csak az Mtron meghajtói.
A Transcend meg expresscard-okkal pedig vigyázni kell, egy sima xp telepítés is több órákba tarthat... Egyedül csak a nagyon random olvasás, amire használható. Szekvenciális olvasása lassabb, mint egy gagyi 4200rpm-es vinyóé, az írásáról meg inkább ne is beszéljünk.

Sebességről tapasztalat alapján (talán egy kicsit szubjektív, de hasznos) infó az első hozzászólásban itt, akit érdekel: [link] (Samsung, Sandisk és Mtron)
Számokkal: [link]

E-disk-ekről meg ne is keressetek teszteket, nem az a kategória amit valaha valaki is rendes pc-ben használna.

[ Szerkesztve ]

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#42) vtechun


vtechun
veterán

Asus EEE -m 4 gigas SSD-jere felment 40 perc alatt az xp, usb-s dvdrol

(#43) BRinyo válasza vtechun (#42) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Ez így önmagában nem mond sokat. Átlagos - jó - vinyós gépre felmegy negyed óra alatt is a winxp. Nah, a vista-nak már viszont tényleg kell az a 40perc..
Úgy volna érdemes ezt kipróbálni, hogy egy normál laptop-ba/gépbe betenni a vinyója helyére és megnézni mind2-vel a telepítést. Bár, telepításkor nem minden esetben a vinyó a szűk keresztmetszet. Pl ami jó teszt, csomagolj ki egy tömörített iso image-et önmagán, totalcommander-rel...

(#44) grandtour2 válasza BRinyo (#43) üzenetére


grandtour2
tag

ha a jo vinyos gepen nem egy 7200rpm-es vinyot ertesz talan elhiszem, de egy 7200rpm-essel nem fogod ennyi ido alatt telepiteni. Jo a ketszerese is.

Most toltam az enyemre 3.4Gz X2, 4gb 800-as, 500-as samu vinyo

(#45) szacsee válasza grandtour2 (#44) üzenetére


szacsee
nagyúr

20 perc kötüli idő alatt ment fel nálam a Pista...Ahci mód és Raid 0 között nem tapasztaltam marha nagy külömbséget...Jó lenne már megfizethető kategóriában egy gyors SSD, de addig szerintem sok víz lefolyik a Dunán.
Ha van kesh, akkor WD Raptor Raid 0-ban azt csók.. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.