Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ez egy nagyon pozitív hozzáállás a gyártó részéről, kár hogy kevesen vannak akik ilyesmire egyáltalán lehetőséget adnak. Azt viszont továbbra sem értem mi köze a DRM-nek az éjszakai fotókhoz...

(#2) vicze válasza -FreaK- (#1) üzenetére


vicze
félisten

Pl, hogy a drága fejlesztők ne másolják le az APK-t(lib-et akarámit) a fenébe és protolják át az összes többi készülékre, ahogy tették ezt nagyon sok mindennel az utóbbi időben. (Bravia engine, Beats, különböző EQ-k, stb.)
Vagy ez jogvédettséget élvező kernel modulról(driver) van szó, ami egyszerűen törlődik nyitáskor.

[ Szerkesztve ]

(#3) darkpower


darkpower
aktív tag

Bootloader nyitás minden esetben garivesztéssel jár, nem?

(#4) hohohohóó... válasza vicze (#2) üzenetére


hohohohóó...
csendes tag

Amennyiben ezt így szépen leírták és elfogadtatták veled, hogy a feloldás ezzel a következménnyel jár, akkor minden rendben. Ha nem, akkor remélhetőleg a gatyát is leperelik a férgekről.

(#5) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Akárhonnét is nézzük, ez nem rendeltetésszerű használat. Még ha van rá mód is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) -FreaK- válasza vicze (#2) üzenetére


-FreaK-
veterán

Yess, ez mondjuk logikusnak tűnik, tényleg minden Sony cuccot portoltak már gyakorlatilag mindenre.
Nem hiszem, hogy jogvédett kernel modul lenne, vagyis biztos nem törlődne, akkor egyszerűen nem menne az adott funkció, nem? Bár ebbe így nehéz bele látni.

(#5) Cyberpunk: szerintem meg ha a gyártó erre hivatalos lehetőséget kínál akkor de, rendeltetés szerű a használat.

[ Szerkesztve ]

(#7) Cyberpunk válasza -FreaK- (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezen azért lehetne vitázni. Az átlag tulaj nem fog bootloadereket nyitogatni. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) ollie válasza -FreaK- (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt viszont továbbra sem értem mi köze a DRM-nek az éjszakai fotókhoz...

Konkrétan le van írva a cikkben.

A pozitív hozzáállásról meg annyit, hogy el is veszted vele a garanciát.

***

(#9) hallerlaller válasza hohohohóó... (#4) üzenetére


hallerlaller
addikt

Már frissítették a szöveget külön kitérve erre.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

És ezzel mi a probléma? Már a 2011-es szériánál is bukta az ember a DRM kulcsokat, ha nyitotta a booltadert. Itt annyi történt, hogy már több dolgot is érint, nem csak a Bravia Engine-t, vagy a zeneszámok automatikus beazonosítását internet segítségével. Ráadásul aki ésszel csinálja, az tudja, hogy ezt a problémát meg lehet előzni nagyon egyszerűen. Arról nem is beszélve, hogy aki nyit, az csak nem fog gyári rendszert használni.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#11) Tidzsimon válasza darkpower (#3) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Míg vissza nem csukod...

Bl nyitásnál amúgy van értelme, a garancia bukásnak, feltolsz egy kernelt amivel túlhúzod a processzort, stb.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#12) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...há' rosszul tartják...
Ne nyisson a Zember, és nincs baj... :-)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#13) etohun


etohun
aktív tag

Én úgy tudom nem mindig van gari vesztés bl nyitásbál. Legalábvis neken huaweinél semmi probléma nem volt garanciáztatáskor a visszazárt bootloaderből.

(#14) domos válasza etohun (#13) üzenetére


domos
senior tag

100-bol 99x meg sem neznek ilyeneket a szervizben.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) darvinya


darvinya
titán

Azért vannak itt hibák a cikkben rendesen.
DRM kulcs egy speciális Sony védelem jogvédett funkciókhoz.
Bootloader-t nem kódot ad a Sony, hanem egy új bootloader-t.
Kód a hálózati zárhoz van.

Arról nem is szólva, hogy ez nem hír, mivel eddig is ez lett a végeredménye BL nyitásnak.

(#13) etohun

Mondjuk Huawei-nek szinte nincs saját dolgai, így a visszazárás is könnyebb.

(#14) domos

Sony gyári szervize ezzel kezd, azaz rákötik a gépre és az adatok alapján lehet garanciális javítani.

Még az otthon használható sz.gép program (már csak PCC) is kiadja, hogy nem támogatott tovább a készülék.
UB-s készüléknek Sony a Flash Tool(nem Flashtool!)-t adja.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16) domos válasza darvinya (#15) üzenetére


domos
senior tag

Ott dolgozol, vagy honnan tudod ezt? (Nem kotoszkodni akarok, ne erts felre kerlek, csak jo lenne tudni hogy mennyire pontos az info.)

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) vicze válasza hohohohóó... (#4) üzenetére


vicze
félisten

He?
A bootloder nyitásakor elfogadod a feltételeket azt is, hogy tisztában vagy a kockázatokkal és onnantól a gyártót semmilyen felelősség nem fedi, még a nyitás folyamatáért se, ha közben megy tönkre akkor is buktad.
A Sony-t semmilyen formában semmilyen felelősség nem terheli jogilag.

(#18) darvinya válasza domos (#16) üzenetére


darvinya
titán

Elég pontos. ;)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19) ollie válasza etohun (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gyártótól függ.

***

(#20) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Tiszta jo ez a zart bl amugy. A szolgaltatos telefonoknal eddig nem is volt nyithato. Nem tudom ez azota mennyit valtozott de tobbekkozt emiatt (is) partoltam el a sonytol. Testreszabhatosag nulla. Nem tehetek fel olyan romot amilyet akarok. Nyilvan az egysegsugaru unpack-use juzereknek nagyon bejovos, sajna en nem tartozom kozejuk. Csoda hogy a rootot engedik, komolyan...
Olyan fizetos linux illatot erzek.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#21) Stunts666 válasza hohohohóó... (#4) üzenetére


Stunts666
őstag

Ezt a hozzaszolast ugyertelmezem, mintha azt mondtad volna, hogy: te hulye zenesz ne kotozkodj azert, mert torrentrol szedtem le a zenedet, inkabb orulj, hogy hallgatom.

Keszuleket es szoftvert/szolgaltatasokat adnak el, nem csak egy keszuleket.

(#22) Tidzsimon válasza darvinya (#15) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Izé imei számom megadtam kaptam egy kódot amivel nyitottam a bl-t. Legalábbis nekem mint egyszerű júzernek ez jött le, lehet az a kód másra volt jó.
Amúgy sszolgáltatós volt a telóm, a szervizből jött vissza nyitható bllel, és függetlenül. Természetesen erről semmit nem írtak, csak hogy szoftvert frissítettek...

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#23) Tomi_Ohl válasza etohun (#13) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Egyik ismerősöm Xperia Tipójának nyitottam bootloaderét, aztán pár nap múlva elszállt a sim kártya olvasó. Visszazártan a bootloaderét, feltettem a gyári szoftvert wipe datával, és garanciálisan javították.

szili.tamas1 ez csak szolgáltatói telefonokra érvényes. Ott is olyan szoftvert teszel fel amilyet akarsz, csak épp kernelt nem tudsz cserélni. Ahol meg kinyitható a bootloader, ott meg kernelt is cserélhetsz, csak épp utána nem fogsz olyan szép képeket csinálni, stb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#24) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Ennek most nagyon örülök :W
Pedig úgy terveztem, hogy a következő telefonom Sony lesz :(

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#25) darvinya válasza Tidzsimon (#22) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerű kód az, csak szolgáltató feloldó kód.
Amit másik SIM kártyánál egyből feldob, hogy írd be.

Amit te szervizből kaptál nagy valószínűséggel egy független alaplap.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26) Luck Dragon

Mi van itt a héten?apple,samsung,sony gondok? mi a manó. De ettől eltekintve én nem piszkálom soha a bootloadert, mert nem is érdekel, de attól még majd meg gebedek egy MA-tesztért.:))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) Ali G. válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


Ali G.
senior tag

ez szerintem nem gond amit a sony csinál a bootloaderrel, de már régóta próbálkozik ezzel

(#28) 407 válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


407
tag

+1

(#29) Tidzsimon válasza darvinya (#25) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Amúgy áldom őket érte. :D

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#30) hohohohóó... válasza Stunts666 (#21) üzenetére


hohohohóó...
csendes tag

Ez úgy baromság, ahogy van, amit írtál. Ez egy gyári lehetőség. A telefont a programjaival megvetted. A droid meg mint olyan, nyílt, tehát mindenkié. A legalapabb dolog amiért nyitni szokták, az a felesleges gyári dolgok törlése vagy más androidváltozat telepítése. Ezek közül egyik sem lopás. Max. az, ha te ezt a privát programot más telefonra is felrakod. Ha külön nem tüntetik fel, hogy nem tehetsz meg valamit, mert buktad, akkor megteheted. Ez kb. olyan mintha megtiltanák minden szerződési feltétel nélkül, hogy a kocsidba márkaszervizen kívül bárki is belenyúlhasson akár garancia lejárt a után is, különben kiszedik belőle a motort.

(#17) vicze1
Ez nem kockázat, esetleges hibalehetőség, hanem szándékos egyoldalú szolgáltatásmegvonás, amennyiben ezt előre nem jelzik az előzetes szerződésben, tehát semmi joguk hozzá. A garancia megvonásáról szóló nyilatkozat alapból nem hatalmazza fel őket erre.

Amennyiben persze ez a nyitás előtt szerepelt a feltételek között, akkor ez egy teljesen vállalt következmény.

(#31) darvinya válasza hohohohóó... (#30) üzenetére


darvinya
titán

A legalapabb dolog amiért nyitni szokták, az a felesleges gyári dolgok törlése

Ehhez elég a root, amihez nem kell bootloader-t nyitni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32) Stunts666 válasza darvinya (#31) üzenetére


Stunts666
őstag

Még root sem kell... HTC One: tiltom, elrejtem vagy mindkettő és van amit törölni is lehet, 32 Gb-ba sokminden belefér. Nincs root se bootloader törés és minden tökéletes. Van akinek ez sem elég. Ha nem elég, akkor vállalja a következményeket. SZVSZ.

(#33) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Dicséretes, de miért nem lehet úgy hagyni ahogy van? Nem kell mindent agyonromolni.

(#34) Flind válasza Fr0z3n (#33) üzenetére


Flind
senior tag

Nem kell, csak van aki az adott hw-en elérhető maximális felhasználói élményt szereti. Meg ugye egy idő után a frissítés is megszűnik létezni (mondjuk ez csúcsmodell, tehát annyira nincs az hamar), és ha friss droidot akarsz, ez van.

(#35) Garada válasza Flind (#34) üzenetére


Garada
őstag

Teljesen megértem ezt, főleg hogy sok ilyen embert ismerek. :D

(#36) Szatyor95 válasza Fr0z3n (#33) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Sonynál így kell kezdeni, ha használni is szeretnéd a telefont. ;]

Nyugodj békében Integra!

(#37) sing1ep1ayer válasza Tomi_Ohl (#23) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ügyes vagy, de ne felejtsük el, hogy a készüléken akár olyan probléma is előfordulhat, ami lehetetlenné teszi, hogy visszazárd a bootloadert - akkor pedig nem fogod tudni gariban megcsináltatni. :N

(#38) LouiS22 válasza hohohohóó... (#4) üzenetére


LouiS22
veterán

Az a helyzet, hogy NEM volt leírva, a módosított szöveg tegnap este került fel. Azaz egy olyan user, aki előtte nyitotta, simán nyerheti a pert, ha tudja bizonyítani, hogy a szövegmódosítás utólag történt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#39) #79335424 válasza Stunts666 (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy érdekes megközelítés, csak egy kicsit sántít. Ugyanis "Te hülye zenész, megvettem a zenédet, de nagyon szar" alapon nem lehet reklamálni, mivel az alapja szubjektív. De mi a szitu akkor, ha egy teló valamelyik gyári szoftvere bugos? Mert a Sony -nál nem ismeretlen az ilyesmi. Az nem szubjektív, hanem konkrétan megkárosítottak vele, hiszen én egy nem bugos szoftvert fizettem ki a teló árával.

Vagy nézzünk egy másik esetet! Telepítek egy alkalmazást, ami az Android SDK alapján hibátlanul kéne működjön, de mégsem működik, mert a Sony belekókányolt. Ez konkrétan megtörtént velem. Egy feladatra vásároltam a telót, de romot kellett cserélnem, mert a gyárival egy Sony -beavatkozás miatt nem lehetett végrehajtani a műveletet.

(#40) -FreaK- válasza ollie (#8) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ennek az oka az lehet, hogy egyes szoftverek és funkciók DRM-védelemmel vannak ellátva, és a bootloader kinyitása a DRM-kulcsok elvesztésével jár, így aztán például a Z3 fejlett éjszakai módjai is áldozatul esnek a Z3 Compact esetében.

No de miért van DRM-el védve? Ez nincs leírva.. továbbra sem értem, hogy egy beállítás az egyik általános programban miért DRM-el védve. Itt szerintem nem áll, amit vincze1 mondott hogy a lopás (mármint app portolás) megakadályozása miatt, mert akkor miért nem az egész kamera szoftver, illetve miért lehet egyáltalán elindítani BL nyitás esetén.

Nem olvastam el a nyitás feltételeit, de a HTC-nél pl., a vonatkozó szövegben csak annyi van, hogy a nyitásból eredendő károk esetében ugrik a gari, vagyis pl. ha elmegy a "hang a hangszórókból" akkor azt ugyan úgy javítani fogják. Úgy látszik akkor a Sony nem ennyire engedékeny.

[ Szerkesztve ]

(#41) Quasi_modo válasza szili.tamas1 (#20) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Testreszabhatosag nulla
Azért nem egészen.

valami

(#42) darvinya válasza -FreaK- (#40) üzenetére


darvinya
titán

Az lehet, hogy HTC-nél ennyit ír, de ott is ugyanaz van mint Sony-nál.
Azaz jogvédett dolgok ugrottak.

pl. ha elmegy a "hang a hangszórókból" akkor azt ugyan úgy javítani fogják

Nem fogják, mert ha nyitott akkor túlvezérheted és attól is tönkre mehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#43) Fr0z3n válasza Szatyor95 (#36) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Végül is ja, végtére is az X8-as telómon is romot cseréltem :DDD De ez volt az első és utolsó. Full gyárin használtam minden droidom. A WP-vel ilyen gondom nincs, ha akarnék se tudnék túlzottan belenyúlni :D

(#44) etohun válasza darvinya (#15) üzenetére


etohun
aktív tag

Nem egészen így gondoltam. A bootloadernek 3 állása van locked- unlocked- relocked. Ha már nyitva volt csak visszazárt lehet és ez látszik is ezért gondolom, hogy nincs belőle gond. Nincs nehézsêge a zárásnak, ugyan az mint a nyitás. Továbbá lassul is valamelyest a készülék és irják is hivatalos leírásban, hogy lassulás, és rendellenes működés léphet fel.

Ja és függetlenül kaptam én is vissza mint írta már valaki korábban, de nekem mondták az alaplap cserét, meg hát új ip+ mac cím.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ferko75HUN válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Igazad van, jöjjön már az a teszt! :K
Ez a "kis" Sony nagyon érdekel milyen!

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#46) darvinya válasza etohun (#44) üzenetére


darvinya
titán

DRM kulcs miatt nem ennyire egyszerű a BL zárás, mert ennélkül olyan marad.
Azaz olyan, mintha nyitva lenne.

Lassúlást miként mérték, mert itt jön a kérdés.
Az hogy nem a módolt kernel okozta-e a lassúlást?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47) etohun válasza darvinya (#46) üzenetére


etohun
aktív tag

Szerintem van benn valami tényleg röcögősebb(stock kernel+rom), dehát ezt csak ők tudhatják a gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#48) mark77 válasza domos (#14) üzenetére


mark77
tag

Nyitott bootloader elsősorban fejlesztőknek érdekes aki pontosan tudja mit csinál (elvileg).
Átlagfelhasználók zömének, még a root sem igazán szükséges.

A szervizekben nagyon néznek mindent, főleg a szoftvert. Garanciaidőben a szervíz ellenérdekelt, hiszen a javítást saját zsebből kell végezni.
Pont a Sony szerviz mestere a garanciamegvonásnak :D Ha máshogy nem megy megcibálják az USB csatlást lefotózzák aztán lehet pereskedni :D

Cannibal Corpse

(#49) halkow


halkow
őstag

Erre pont az a mondás illik valamit valamiért...

Alcatel onetouch idol2s the king

(#50) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ezért kell NEXUST venni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.