Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Tedd félre a büszkeséged és kérj segítséget! Főleg ha családon belülről kell.
Még senki nem halt bele, ellenben abba már többen ha nem kértek és baleset lett a vége.
Ahogy öregszel egyre könnyebben sérülsz le és egyre nehezebben gyógyulsz is fel.

És most tessék szólni hogy baj van, vagy sunyiban elmenni orvoshoz, gyógytornászhoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) alcsa


alcsa
senior tag

Nem kellenek a gyerekek, leb*szunk mi. Tessek csak segiteseget kerni, egyedul csak a blogokat irogasd!

(#3) [K2]

Röviden, tömören:

A gond, hogy bár te sem vagy fiatal, az izületeid sem azok. Ideje lenne elkezdeni vigyázni rájuk :)
Inkább kérj a munkához segítséget, mintsem lerobbanj... Jobb egy munkatárssal beszélgetni, mint egy ápolóval.

[ Szerkesztve ]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#4) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

70 évesen olyan súlyú dolgokat emelgetni bocs hogy ezt mondom de ennyi eszed van.
Nem hogy örülnél neki hogy még semmi komolyabb bajod nincsen erre szándékosan tönkre teszed magad aminek a levét majd a gyerekeid fogják meginni ha esetleg idő előtt lesérülsz.

Én 36 éves vagyok vékony magas és még a felét sem tudom megemelni annak amit te és tudod, nem érzem magam rosszul miatta mert megtanultam elfogadni azt, hogy nem lehet mindenki kigyúrt "igazi" férfi ebben a világban.

Gondolkodjál el a dolgokon mielőtt baj lesz.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Használd az eszed inkább. Ma már inkább én is azt csinálom, fiatal bika koromban egyedül vittem fel az 50-70 kilós gerendákat a tetőre.
Csiga, emelő, ilyesmi. Egyszer kell megvenni. Tovább tart, de nem rokkan bele senki sem.

(#6) ncc1701 válasza AuraSync (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Idén 49 leszek, konditeremben felhúzok 190-200kg-ot. :) Embere válogatja.

(#7) Met válasza ncc1701 (#6) üzenetére


Met
nagyúr

Azért a konditerem nem ugyan az.
Ott azért viszonylag szabályozottak a körülmények. Általában vannak még ott akik oda tudnak szaladni ha nem ön ki a lépés.
Amit Ő csinál ott bármi lehet, feszeget, tologat, valami megcsúszik, lecsúszik már ott a sérülésveszély.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) AuraSync válasza ncc1701 (#6) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Jól van ügyes vagy. A következő mi lesz? Kinek milyen hosszú a f@rka? :U

Met:
Hiába mondod neki, izom agy. Azok szoktak kérkedni ilyen bagatel dolgokkal minthogy fekve mennyit nyom.

Engem speciel az sem érdekelne ha 500 kilót fel tudna emelni 1 kézzel. Attól még nem fogja olcsóbban kapni a kenyeret meg a benzint sem.

Met:
Igaz. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#9) Met válasza AuraSync (#8) üzenetére


Met
nagyúr

Nyugi, potyautas-t kell lebaszni nem egymással összeveszni :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Anyósom és apósom ebbe a mentalitásba rokkant bele kb...

Megérte? Lehet, ha nekik ez okozott örömöt, meg tett a lány és a fia feje fölé fedelet, de én nem szeretnék ilyen hibába esni később...

De nem ítélkezek, ez a Te életed, és ha így voltál boldog, akkor rendben van. Vagyis légy boldog, és próbálj már pihenni is, meg segítséget kérni, ha kell :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) ncc1701 válasza AuraSync (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Okostóni, ezért irtam, h bár megemelek 200 kilót, de megvan a csigám, emelőm, inkább azokat használom.

(#12) potyautas válasza Met (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ez már több mint 4 hónapja történt. Már a biztonsági övért is hátra tudok nyúlni bal kézzel. Lényegében meggyógyult.

(#13) potyautas válasza AuraSync (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Idehaza gyártok még néha fedlapokat, de láncos emelővel emelgetem. Kint terepen kell a segítség, mert a mérete miatt nem tudom megfogni.

(#14) ncc1701 válasza potyautas (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Háromlábat, és csigás emelőt bármikor oda tudsz rakni. Felesleges 100 kilókat emelni, mikor fogása sincs.

[ Szerkesztve ]

(#15) Met válasza potyautas (#12) üzenetére


Met
nagyúr

Értem, akkor már csak egy kérdésem lenne.
Tanultál belőle?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16) potyautas válasza Met (#15) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ha visszaolvasod egy korábbi bejegyzésemet, rájössz, hogy nem. (Nem mondom el senkinek) Egyébként tudatában vagyok, hogy kb 5-6 éve már kevesebbet bírok. Persze a rutin sokat segít.

[ Szerkesztve ]

(#17) potyautas válasza ncc1701 (#14) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nehezen kivitelezhető. Legtöbbször nincs is hozzá elég hely.

(#18) AuraSync válasza potyautas (#16) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit tennél ha ezek a bejegyzések eljutnának a szeretteidhez és ily módon tudnák meg, hogy mi újság.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#19) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

70 évesen ne kőtömbökkel baszakodj
Lerokkansz, és 70 évesen a szervezet nem fogja már helyre hozni.
Jobb esetben le is nyomorodsz és ahelyett, hogy nyugisan lenne még 10-20 éved, belepusztulsz valami kórházi baromságba 2-3 év alatt.

(#20) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek az aggódó szavakat. Ígérem, vigyázok magara, hogy néhány évig még mesélhessek nektek.

(#21) Met válasza potyautas (#20) üzenetére


Met
nagyúr

Csak ésszel.
Egy mesélőt már elvesztettünk (Vakergérke) ne siettesd a dolgot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22) PSti


PSti
tag

Együttérzek! Remélem meg tudod találni azt a módszert, amivel neked könnyebb lesz. Bocs, hogy csak ilyen közhelyre jutotta, de hát tényleg ezt remélem.

(#23) 8th


8th
addikt

Én addig nyomtam ezt a "bírom én" játékot amíg két éve részlegesen el nem szakítottam az Achilles-ínam. Azóta évente 2-3 alkalommal 2hétre leesek a lábamról mert terhelés hatására begyullad. Ekkor mint egy roki botra/falon támaszkodva csoszogok ki a budira is. Műteni kéne de egyrészt fosok tőle másrészt a doki is azt javasolta halogassam a műtétet amíg csak tudom. Szóval többet ésszel mint erővel. Ne szakítsd meg magad. :N

[ Szerkesztve ]

(#24) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Már csak azért is vigyáznom kell magamra, mert a feleségem 6 év óta mozgáskorlátozott. Szokta mondani, hogy én vagyok a mankója. Most is van még kiszállításra váró kövem, de ott egye meg a fene!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.