Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Legalább kirándultatok egyet. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) potyautas válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Ez sem utolsó szempont. Ma már számolgatnám, mennyi benzinembe kerül 700 km. Na de várjál, még haza is kell onnét jönni! ;)

(#3) Tutu7030 válasza potyautas (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

Bíztam benned, hogy nem intézed el annyival, hogy: "reggel indultunk, délutánra hazaértünk". :D Biztos lesz benne egy-két nem betervezett esemény. Már várom! :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

"Rengeteg kudarc érte, de ezeket nem hangsúlyozta, hisz nem érdekes, nem visznek előre. Sok fanyalgó pedig éppen a kudarcok elmesélését hiányolja. Nem értem miért? Naponta vesznek bennünket körül negatív dolgok. Az nem elég? Még több kell? Minek? Talán igazolást keresünk a saját sikertelenségünkre?"

Szerintem nem hallottad még azt a sztorit, miszerint Arthur Gordon, fiatal újságíró egyszer interjút készített az idősebb Thomas J. Watsonnal, az IBM alapítójával. Megkérdezte tőle:

- Mr. Watson, hogyan érhetnék el gyorsabban nagyobb sikert?

Watson azóta klasszikussá vált szavakkal válaszolt:

- Ha növelni szeretnéd a sikereidet, először duplázd meg a kudarcaid számát... Mert itt található a siker: a kudarc másik oldalán.

Sokan abban a hitben élik le a teljes életüket, hogy a sikeres emberek "szerencsések" vagy éppen "jó helyre születtek". Szerintem nem, általában nem. A legtöbbje, komolyan megdolgozik a siker érdekében.

Fentieket nem vitának szántam, de ez is egy nézőpontja az életnek. Ki így, ki úgy gondolkodik...

Ki sikeressé válik, ki meg nem.

(#5) potyautas válasza Oldman2 (#4) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"Sokan abban a hitben élik le a teljes életüket, hogy a sikeres emberek "szerencsések" vagy éppen "jó helyre születtek". "
Ezzel egyetértek. Azok hiszik ezt, akik igazolást keresnek a saját sikertelenségükre.

Viszont hallottam már olyan megközelítést, hogy nincs kudarc, csak tapasztalat.

Saját magamat idézném, bár nem tudom melyik írásomban fogalmaztam meg a szerencse és a siker közti különbséget. A sikerért dolgozni kell! A sikeres ember megdolgozik azért, amit elér. Lehet az illető tisztességes, vagy tisztességtelen, de mindkét esetben megdolgozott érte.

(#6) Oldman2 válasza potyautas (#5) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

:C :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.