Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lajos nem lett szimpatikus számomra, de egy kicsit sajnálom is.

Nálunk a bevezető mondat így hangzott: a dolgozó népet szolgálom! Csak egy kicsi a különbség. Akkor kellett mondani, amikor megdicsérték a katonát, de az egyik lökött akkor üvöltötte lelkesen, amikor kihirdették, hogy két hét laktanya fogságot kap. A tiszt röviden felhívta rá a figyelmét, hogy ez így nem kóser, mire megvonta a vállát, és közölte, hogy neki mindegy. Egy időre elásta magát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) potyautas válasza Vakegérke (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Azt akartam válaszolni, hogy én emlékszem jól...de elbizonytalanodtam. Ugyanarról van szó. Lehet, hogy mégis a Te változatod volt használatban, de az enyém helyesebb lett volna ;)

(#3) Vakegérke válasza potyautas (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én '70-től '72-ig voltam katona, utána változhatott, hogy emberibb legyen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) potyautas válasza Vakegérke (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy változott. Inkább csak az emlékezet változtatta meg.

(#5) Vakegérke válasza potyautas (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Változhatott, ahogy más dolgok is. Tisztán emlékszem, így jól idéztem, nem volt birtokos képző a mondatban. Többször is el kellett mondanom a két év alatt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem tudom benne van-e a történet leírásában, inkább ide írom: A zpk (Pipás őrgy) előléptette a század öreg pk-it Lajos tudta nélkül. Sorakozó a folyosón, Lajos az állománytábla alapján létszámellenőrzést tartott. Első szakasz....Horváth Géza tizedes. Maga mióta tizedes?....2. szakasz:...Horváth Gyula tizedes. Maga is?...3.szakasz....(a Ciklon nevére nem emlékszem) tizedes. Hát mi a ...van itt? Előléptettek még valakit?

(#7) Vakegérke válasza potyautas (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rólam az egyik főhadnagy lekapta a sapkát, földhöz vágta, és majdnem letépte a zubbonyt, mondván jogosulatlanul viselek rangjelzést. Nem kellett magyarázkodnom, mert közel volt a századpk, aki közbelépett, és közölte a főhadnaggyal, hogy rendkívüli előléptetésben részesített, hogy kiegészítse a tisztesállományt.
Az már más, hogy egy hét múlva a főhadnagynak már volt oka letépkedni a rangjelzéseket, mert lefokoztak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.