Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

A néplavor elnevezést még nem hallottam, de roppant találó. :)
Szép történet, csak a vége lett szomorú. Az ember néha belegondol, hogy mekkora bravúr túlélni a gyerekkort.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Pesten a Dagály fürdő köznapi neve volt Néplavór. Nem voltam benne, de sokat jártam arra, mert a környéken tanultam autót vezetni.

Az én bringám is 1951-es volt, még a váz nevére is emlékszem: Galambos. Egy táskarádiót adtam érte, ami '69-ben még értéket képviselt.

Szegény Lajoska...
Ha az én gyerekem lett volna, talán megőrülök.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) potyautas válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Bizony, nagy bravúr. Igyekszünk is vigyázni rájuk. Csepelen láttam egy játszótéri műkő elefántot, amit eredetileg csúszdának építettek. A feljáróját bebetonozták, s kitettek egy táblát. "A szoborra felmászni tilos!" Ettől még ezernyi veszély leselkedik gyerekeinkre. Az én fiamnak van egy sebhely a homlokán. Nem tudom mibe ütötte be, pedig hárman vigyáztunk akkor éppen rá.

(#4) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az említett egykori kislány, aki látta Lajoskát beleesni a forró vízbe, múlt héten temette el a férjét. 20 évvel korábban pedig hosszú betegség után a lányát. Akit elkerülnek a betegségek, balesetek, fel se tudja fogni, mennyire szerencsés.

(#5) Vakegérke válasza potyautas (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a szülő megy el, nagyon tud fájni, de gyermeket temetni sokkal nagyobb tragédia.
Ami pedig a házastársat illeti, mintha az egyik felemet tépné le a sors. Átéltem, tudom.

Részvétem a "kislánynak". :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.