Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ShadowX


ShadowX
őstag

Na, kíváncsi vagyok a károgásra. Eddig az volt a baj, hogy a feleslegesen erős hardverek miatt nem halad az optimalizáció. Most optimaliázás ezek szerint lesz, de jöhet a köpködés a 3 éves CPU miatt. ;]

(#2) joey04 válasza ShadowX (#1) üzenetére


joey04
titán

Eddig az volt a baj, hogy a feleslegesen erős hardverek miatt nem halad az optimalizáció.

ki beszél ilyen hülyeséget?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) vicze


vicze
félisten

Mi a jó édes fenét számít a HW egy óra esetében? :U

Leginkább nem teljesítményben lenne különbség, hanem üzemidőben.
W920 - 1.18GHz Dual-core (Cortex-A55) Mali-G68 MP2 5nm
9110 - 1.1GHz Dual-core (Cortex-A53) Mali-T720 MP1 10nm

A55 20%-kal gyorsabb.

(#4) ShadowX válasza joey04 (#2) üzenetére


ShadowX
őstag

Hány helyen (fórumtémában) lehet olvasni, hogy minek 8/12/16 gb memória egy telefonba, mert így nem ösztönzik a fejlesztőket az optimalizációra, mert minek, ha erőből megoldja a hardver? Ugyanezt szoktam néha CPU-nál is megfigyelni.

(#5) joey04 válasza ShadowX (#4) üzenetére


joey04
titán

szerintem is baromság ez, de szerencsére egyre ritkábban futok bele ezekbe.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

LOLOLOL! Erre vártunk eddig? Nem hinném. Szerintem a Google órás sztorija is oda jut, mint sok szolgáltatása: a temetőbe. :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) ShadowX válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


ShadowX
őstag

Volt egy remek cikk róla, hogy miért nem érdekli ez marhára a google-t.
Lényegében a google 2 dologban jó, a reklámokban és (amennyiben a user engedi) a személyes adatok feldolgozásában. Minden más csak mellékes mókaprojekt, amiket évtizedekig tud finanszírozni. EZ is ebben a kategóriában indul, ahogy az egész Pixel vonal.

(#8) xsjado93 válasza ShadowX (#7) üzenetére


xsjado93
senior tag

Pedig a google maps is veri a mezőnyt (sajnos), főleg a tömegközlekedés és a biciklis útvonalak integrációjában. Nemrég váltottam iphone-ra, és eléggé arcul csapott, hogy mennyire fapados az almás térkép a kugliéhoz képest, pedig az applne-nek is lenne rá tuti erőforrása...

Your life is a lie.

(#9) vicze válasza xsjado93 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Az lényegében keresés a való világban, és a reklám részhez tartozik, mert a Maps semmi más mint egy jó nagy való világra levetített reklám, minden POI az.
A Maps pedig azért jó, mert sokan használják, így a usersadatokból nagyon sok információ leszűrhető, feldolgozható és információvá alakítható.

(#10) LosBlancosRM válasza vicze (#3) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mondjuk nem hátrány ha nem akadozik. :U Szerencsére nem olyanok felelnek a fejlődésért, akiknek már a lovaskocsi is megfelelne most is.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#11) vicze válasza LosBlancosRM (#10) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is egy óráról van szó. Mi akadozzon rajta? :F
+20%-tól majd nem fog akadozni?

A fejlődés ellenességgel meg nagyon mellé lőttél.

(#12) kakuk.tamas válasza vicze (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Használtál WearOS-es órát régebben? Konkrétan nem volt ami ne akadozott volna rajta...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) LosBlancosRM válasza vicze (#11) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ezek nem csak az időt mutatják.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#14) vicze válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


vicze
félisten

Azért van némi különbség, egy Wear 3100 és egy Wear 4100 között nem 20% a sebesség különbség hanem majd 90%. Vagy a korábbi szörnyűségekre gondolsz?
Sőt a 4100 gyorsabb a legújabb W920-nál is mivel 2mag vs. 4mag, csak hát a hatékonysága lényegesen gyengébb ugye, és ez a fő probléma egy óra esetében, és ezért mindegy hogy jelenleg milyen SoC van benne, a fogyasztás számít valósan.

(#15) mad823


mad823
őstag

Tök mindegy mi van benne meg mit tud, majd akkor szóljanak, ha 1 hetet megy egy feltöltéssel, nem pedig órában adják meg az akkukapacitást. És nem, ez nem egészen úgy van, mint a telefonnal, hogy azt is naponta töltöm. Ez a karomon van, ott meg nehezen töltődik.

(#16) dajkapeter válasza mad823 (#15) üzenetére


dajkapeter
senior tag

+1

Én is ezért vettem inkább egy HW GT2-t. 1 hétig elketyeg. Nincs ínyemre levenni minden nap az órát azért, hogy töltsem.

Nincs gond a régi soc-kal, ha optimalizált a rendszer és nem laggol.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#17) kBika válasza mad823 (#15) üzenetére


kBika
csendes tag

akkor még egy jó pár évig nem lesz ilyen órád :)) amelyik óra ténylegesen okos, azt naponta kell tölteni. De amíg az ember fürdik, rendbe szedi magát addig pont feltölt a legtöbb

(#18) badacsony válasza mad823 (#15) üzenetére


badacsony
őstag

Fossil Hybrid: gombelemmel működik, hónapokig elketyeg.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#19) PAraNOia21 válasza kBika (#17) üzenetére


PAraNOia21
tag

Garmin/Coros/Suunto/Wahoo :U
Egyiket sem kell naponta tölteni és nézőpont kérdése, de szeritnem mindegyik köröket ver a többi "okosóra" szerű csuklón hordott bizb@szra...

(#20) kBika válasza PAraNOia21 (#19) üzenetére


kBika
csendes tag

Apple watch szinten kiír miden ertesitest es tudok vele telefonalni?

(#21) kakuk.tamas válasza kBika (#20) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igen

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#22) nkmedve válasza vicze (#3) üzenetére


nkmedve
őstag

Előbb egy cifrább nyelvezetű kérdés, majd rá rögtön az egyértelmű válasz. Igen, hatékonyságban lesz a fő különbség, ami messze a legfontosabb tényező egy ilyen kütyünél HW szempontból. Szóval akkor mi is a kérdés? :D

Nálam amúgy a W920-as GW4 98% töltésnél most 3 nap 6 órát mutat, mint várható üzemidő. Not great, not terrible, de mivel inkább lightos felhasználó vagyok ezért szerintem nem ártana ezt inkább felfele tornázni s nem pedig visszalépni.

[ Szerkesztve ]

(#23) vicze válasza nkmedve (#22) üzenetére


vicze
félisten

Ez abszolút így van, de vita rész elsősorban a teljesítmény kérdése volt.
Mivel a cikk és a többiek a topikban a teljesítményt kritizálták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.