Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

az utolsó bekezdés az igazi fricska szerintem

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Mr.Csizmás válasza anulu (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) fatal`


fatal`
titán

Az utolsó bekezdés nem semmi. :D

(#4) DeltaPower


DeltaPower
őstag

az Apple helyében azonnal szerződtetném a gyereket

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) Brutális eb válasza anulu (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nem kicsit. :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6) joey04


joey04
titán

[link] :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Mr.Csizmás válasza joey04 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezekután szívesen meghallgatom bármelyik almás úriembert a rootolás/romcserélgetés hátrányairól az ő véleményüket :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Hunter2 válasza DeltaPower (#4) üzenetére


Hunter2
addikt

mondjuk nem lenne egy hülye ötlet. :U

(#9) Lars


Lars
őstag

Van stílusa az emberkének, vagy hölgynek :R

Lehet azért nem szerződtetik, mert már van munkahelye a google-nél, vagy a Microsoftnál ? :Y

(#10) alamuszi


alamuszi
senior tag

Akkor hogy is van az az IOS, MacOSX a legbiztonságosabb rendszer dolog, csak annyi lenne a kérdésem, ilyenkor hol vannak szakértők. :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#11) llaszlo


llaszlo
veterán

Már megint apple hír és persze jönnek a trollok.
Legalább az apple frissíti a rendszert és befoldozza a rést. Viszont az androidnál ez nem működik, mert a google hiába készíti el a javítást, a gyártók b@sznak kiadni a frissítéseket. Ha már fél éves a telefonod akkor csak reménykedhetsz, hogy lesz frissítés és a biztonsági hibák javítva lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#12) CHIPman válasza llaszlo (#11) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem hátéczét kéne venni. ;] A Desire már inkább másfél éves, mintsem fél.
A cím meg kicsit félrevezető, és mivel a jb tiltott vagymi, én először nem is arra gondoltam a "pofon" és a "törhető" kifejezések láttán.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13) llaszlo válasza CHIPman (#12) üzenetére


llaszlo
veterán

A Desire, lehet, hogy már majdnem másfél éves, de már fél évvel a megjelenése után a 2.2-t is kínkeservesen adták ki rá a 2.3-at meg csak azért fogják (reménykedünk benne), mert közfelháborodást keltett, hogy nem akarták kiadni. Ez nem support ez egy rakás sz@r, undorító amit csinálnak és nem csak a HTC. A 3GS meg már több, mint két éve megjelent és még mindig van hozzá SW frissítés és normális támogatás. Ebben kéne még igencsak fejlődni a többi gyártónak, a SUPPORT-ban. Mo-on meg főleg, még az applenek is.

És senki ne jöjjön azzal, hogy a hobbihackerek készítenek hozzá custom romokat és van frissítés, mert az nem gyári support (plusz a gari is gurik) ráadásul a legtöbb ilyen rom sokszor instabil meg tele van hibákkal. Továbbá a legtöbb user számára ez nem elérhető, mert csak nagyon elenyésző százalék az aki rootolja a telefonját és custom romot telepít.

[ Szerkesztve ]

(#14) CHIPman válasza llaszlo (#13) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És a Samsung? Most hosszabbították meg a gyári garit 2 évre az Apple és 1 évével szemben, és az összes jelenleg is (de nem ki-)futó modellen ott van legalább a 2.3.3 frissítés.
Az igaz, hogy 3GS-re ott az iOS4, viszont még mindig rohadt drága, és sok újdonságot nem hozott az iOS3-hoz képest. Na meg elavult is.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#15) llaszlo válasza CHIPman (#14) üzenetére


llaszlo
veterán

Az, hogy nem kifutó az alatt mit is értünk pontosan? És ezekkel a telefonokkal mi lesz fél év múlva? Majd ha az androidos gyártók is eljutnak a 2 év (de legalább másfél év) supportig akkor lesz miről beszélni. A 2 év gari az nyilván egy nagy pozitívum meg az árak is, de még nincs jó support mögötte. És itt nem csak az SW frissítést kell érteni. Talán összekapják magukat.
Ez a cpu órajel meg két mag és egyéb vackok kb a kinek a nagyobb a micsodája dologra jók. Inkább optimalizálnák az oprendszert, hogy normálisan fussanak mint, hogy a cpu órajellel meg ilyenekkel versenyeznek. Tipikusan az MS és a win példáját követik. Vegyél újabbat, mert a fél éves már elavult és akad rajta az új rendszer meg a játékok is. Lehet, hogy elavult a 3GS hardverileg, de még mindig több androidos telefonnak odaver. Azt én sem értem, hogy miért ilyen drága még mindig, én kb a Desire-rel egy árban tudtam volna megvenni. Csak nem tudtam, hogy az én előfizetésemhez is lehet kapni, de ha valami miatt cserélnék a Desire-t akkor lehet, hogy inkább egy 3GS-re cserélném, esetleg egy i4-re, de az nem annyira tetszik külsőre.

[ Szerkesztve ]

(#16) cowk válasza llaszlo (#13) üzenetére


cowk
tag

hol van ekkora res az androidban?

(#17) Sweet Lou 6 válasza llaszlo (#15) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,Tipikusan az MS és a win példáját követik"

nézd már meg, hogy miken szaladgál a Windows Phone 7

sweetlou6.wordpress.com

(#18) CHIPman válasza llaszlo (#15) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hátizé. 800MHz-es bika ARM Cortex proci van benne, downclockolva 600-ra vagy mennyire. Ez mellett van egy HVGA felbontás. Ekkora erővel verjen is oda az androidosoknak, főleg ennyiért. :D
Ez a fél éves hardver dolog meg sántít, sgs több, mint egy éves, és semmi baja, nem a sebesség a legfőbb újítása az utódnak. Qualcomm vackoknál lehet, hogy igaz ez, de aki olyat vesz, az megérdemli.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19) llaszlo válasza cowk (#16) üzenetére


llaszlo
veterán

Csak egy szó: market

(#20) llaszlo válasza Sweet Lou 6 (#17) üzenetére


llaszlo
veterán

Lejárt a szerkesztési idő.

Csak egy szó: market. Az elég nagy biztonsági rés. És ha jól tudom a 2.3.3-ig van egy igen komoly sebezhetőség abban is. Amit ugye a 2.3.4-ben foltoztak, de a legtöbb telefonon még 2.3 sincs.

Sweet Lou 6: Én az androidról beszéltem nem a wp7-ről. De már azt is feltolják majd minden sz@rra. Az MS-nél legalább van support. Az más kérdés, hogy a win-t nem is nagyon akarták optimalizálni. Csak a látványra mentek a vistában is és egy linux jóval gyengébb hardveren ugyanazt sőt többet tudott. És ez a win7 esetén is elmondható. Szóval vedd meg az újat az erősebbet, mert el kell adni. Már 2006-ban vagy 2007-ben a 3d-s asztalokkal meg ablakkezeléssel szórakoztam a 2002-ben vásárolt gépemen a vista meg talán el sem indult rajta. Na erről beszélek.

CHIPman: És mihez kell az erős proci meg a gpu?? Játék, mert különben semmi értelme nincs. És a 3GS-en egy-két játéktól eltekintve még mindig elfut normálisan a legtöbb. Ha meg az oprendszert optimalizálnák normálisan az androidos gyártók akkor a gyengébb cpu-kon is jobban futnának az appok. Több esetben még a hobbihackerek által készített romokkal is sokkal többet kihoznak a telefonból. És ha az olyan emberek akiknek nem ez a munkájuk csak szórakozásból csinálják tudják ezt, akkor azok akiknek ez a munkája miért nem tudják megcsinálni? Mert akkor nem veszel újat vagy ha már egyszer megvetted akkor le vagy sz@rva már nem vagy fontos csak egy kis ideig.
Lehet, hogy a Samsung rájött erre, hogy ez így nem jó és most ezen változtat, de nincs nagy tolongás androidnál ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#21) CHIPman válasza llaszlo (#20) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem értem, mi a bajod, a 3GS rendesen túl van lőve hardverileg. Androidon azért mennek kevésbé jól(de még élvezhetően) a játékok(vagy akár az OS) a 600MHz-es HVGA eszközökön, mert azok ARMv6-osok, gyengébb utasításkészlet stb. Az SGX535 is jóval több, mint az androidosok 95%-ában, és emlékezz, hogy itt egy HVGA screent kell meghajtania. Ugyebár ugyanez a GPU van az iPhone4-ben egy 960*640 kijelzőn, és ott is bőven elég.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#22) llaszlo válasza CHIPman (#21) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem nincs bajom. Te írtad, hogy elavult a 3GS.

(#23) Arena87 válasza llaszlo (#11) üzenetére


Arena87
aktív tag

Persze, jó is meg kell is, de az hogy kijön egy frissítés és abban is van egy biztonsági rés, az azért elég ciki. :D Persze nem mondom, hogy mindennek tökéletesnek kell lennie, de azért egy kis figyelmet szentelhetnének ilyen hibákra amikor kiadnak egy SW frissítést. :)
Adroidnál meg a gyártók bekaphatják tövig. :( De azt nem értem, hogy miért nem teszik közzé google-ék a frissítést adnroidhoz és egy leírást, hogy hogyan kell frissíteni/telepíteni felhasználók saját mobiljukra. :F

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#24) CHIPman válasza Arena87 (#23) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mert más a hardver.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25) Kassadin válasza anulu (#1) üzenetére


Kassadin
addikt

Az biztos. :DDD

(#26) Namelesske válasza llaszlo (#20) üzenetére


Namelesske
addikt

Az más kérdés, hogy a win-t nem is nagyon akarták optimalizálni. Csak a látványra mentek a vistában is és egy linux jóval gyengébb hardveren ugyanazt sőt többet tudott. És ez a win7 esetén is elmondható. Szóval vedd meg az újat az erősebbet, mert el kell adni. Már 2006-ban vagy 2007-ben a 3d-s asztalokkal meg ablakkezeléssel szórakoztam a 2002-ben vásárolt gépemen a vista meg talán el sem indult rajta. Na erről beszélek.

A személyeskedő részt kiszedtem, ne erre menjünk el. Pompi

[ Módosította: Pompi ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#27) David75 válasza Namelesske (#26) üzenetére


David75
őstag

Ha rövidebb lenne kiraknám aláírásnak:D:D

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#28) llaszlo válasza Namelesske (#26) üzenetére


llaszlo
veterán

Miért? Azt ne mondd, hogy az MS annyira foglalkozna azzal, hogy a régi gépeken is normálisan menjenek a rendszerei. Egy nagy lósz@rt. Vedd meg az újat azon fut rendesen. Egy Linux/OSX egy 4-6 éves vagy akár régebbi gépen is normálisan fut. Bezzeg egy win7 talán el sem indul egy ugyanolyan gépen, de hogy agyhalál rajta használni az biztos.
A vista meg tuti nem indult volna el a 2002-es gépemen. Ha normálisan megcsinálták volna akkor nem lett volna gond ezzel, de hát sz@rtak bele nagyívben, vagy inkább épp arra mentek, hogy majd vesz a paraszt másikat újat, jobbat. Amiből persze nekik is van pénzük, mert a legtöbb gépet winnel adják.

[ Szerkesztve ]

(#29) llaszlo válasza Namelesske (#26) üzenetére


llaszlo
veterán

Én meg tudod mitől kapok agybajt? Hogy az olyan winfanok, mint te soha nem ismerik el azt, hogy ha valami MS termék sz@r. Vannak jó dolgai is. De semmiképp sem mondanám ezt a v
Vista-ra. Egy újonan vásárolt 2007-es nem is valami alapgépen, (felsőközépkategóriás) már alapból sz@r volt. Álandóan belassult, meg egyéb bajok is voltak vele, tiszta agyhalál volt használni a gépet. Feltettem rá egy akkori linuxot és szuperül működött sokkal gyorsabb volt. Azóta is linuxszal használja a tulaj.

(#30) alamuszi válasza llaszlo (#28) üzenetére


alamuszi
senior tag

Azért ez kicsit sem így van, ahogyan ezt leírod.

Példák, egy Ubuntu 11.04-et azért megnézem, hogyan indul, egy 2002-es géppen 512 MB-rammal szerelt géppel, de egy új MacOSX-et is egy Power G4-en. Aztán egy Fedora Core 15 jelen esetben én ezt használom, 931 MB ramot használ, minimál alkalmazésokkal. Szóval azért hülyeségeket ne írj le.

A Wn 7 egyetlen achilles sarka a VGA semmi más, de egy 2006-ban kiadott i945-el vígan hasít, 1 GB rammal.

Abban teljesen igazad van, hogy 2007-ben valóban volt annyi különbség egy Windows és más között, de ez ma már nem igaz sőt.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#31) cucka válasza llaszlo (#29) üzenetére


cucka
addikt

Az adatlapomon látható gépen a Win7 teljesen jól megy. Hasonló teljesítményű gépen korábban a Vista is ugyanilyen teljesen jól ment, és a két állítás igaz akkor is, amikor dedikált videókártya helyett az integrált intelest használtam.
(Most hogy ez mennyire számít erős gépnek, azt mindenki eldöntheti, szerintem kb. semennyire sem, alsókategória legalja)

(#32) arnyekxxx válasza llaszlo (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Érdekes, az öreg netgépemen (sempron 2800+, 1G ram, radeon 9200SE 64MB, 2004 körül vettem, akkor is ratyikategória volt) egész normálisan fut a w7, az MS meg annyira lexrja az öskövület gépeket, hogy nem is csinált win7 ThinPC-t ami egy erősebb kávéfőzőn is elfut. Ja de.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kassadin válasza cucka (#31) üzenetére


Kassadin
addikt

Jó az avatarod, miből van?
Szerk: Örök rejtély marad. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#34) cucka válasza Kassadin (#33) üzenetére


cucka
addikt

Nem tudom, honnan van, az egyik arcképes topikban posztolták, mint szabadon felhasználható képet és megtetszett.

(#35) Namelesske válasza llaszlo (#29) üzenetére


Namelesske
addikt

Én nem vagyok elvakult Windows fan. Vannak tapasztalataim a szabad szoftveres alternatívák terén. Egyszerűen amit te leírsz a vótmán kategória, sablonos Vista troll dumája semmi más. Miért elvárás hogy a Windows 7 2009 es operációs rendszer egy 2002-es belarus traktor szintű gépen elfusson. Pláne milyen kijelentés, hogy csak a kinézetet javították és a rendszert nem optimalizálták? Te hol voltál az elmúlt pár évben? Hány darab teszt biztonyítja hogy a Windows 7-tel -20-30% kal tovább bírja a telep? Ha ez nem optimalizálás akkor semmi. A 32 bites kiadás memória felhasználása szinte semmivel se több mint egy friss Ubuntu vagy OpenSuSe disztrónak. A copiz fusion marhasággal meg ne gyere nekem, az nem hardver gyorsított felület, csak sima szoftveres bohóc kodás. A DWM leveszi a terhet a prociról és gördülékenyebbé teszi a munkát, a compiz meg XP- userek parasztvakítására való. Nagyon kevés hasznos funkcióval, és rengeteg eye candy szeméttel.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#36) Sweet Lou 6 válasza Namelesske (#35) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ráadásul nem csak a telep bírja tovább, hanem a programok is gyorsabban indulnak/futnak. viszont a compiz is a vga-t használja :U

sweetlou6.wordpress.com

(#37) Csakénvagyok válasza anulu (#1) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ha ez így van az komoly

(#38) jerry311


jerry311
nagyúr

A fájlt készítő hacker mindenesetre már készített egy javítást a hibához, és ezt ugyancsak közzétette, így az a sajátos helyzet állt elő, hogy egyelőre csak a jailbreakelt készülékek tulajdonosai tudják bebiztosítani magukat az e sebezhetőségre épülő támadások ellen.

Na ez az igazán pofátlan, nem csak feltörni, de be is foltozni. :DDD

(#39) Namelesske válasza Sweet Lou 6 (#36) üzenetére


Namelesske
addikt

Már akinek sikerül drivert heggesztni, és nem szoftveresen rendeli. Az esetek több mint felében szoftveres rendelésről van szó.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#40) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Na, erről sem mernek említést tenni az apple.blog.hu-n. Fizetett szektatagok szerkesztik, szánalmas egy oldal.

(#41) llaszlo válasza alamuszi (#30) üzenetére


llaszlo
veterán

Egyszerű matek. A 4-6 év!=(11-2)=9 évvel.
Egy win7 egy 2007-es gépen döcög, viszont egy Linux ugyanazon vagy épp egy Lion egy 2007es MacBookon használhatóbb.
Ami tényleg jó az a support és a wp7.

ZaXXoN: LOL Gratulálok! Ezt magadtól sikerült vagy segítettek benne? Ami biztos, hogy kár erre időt fecsérelned.

[ Szerkesztve ]

(#42) arnyekxxx válasza llaszlo (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Érdekes, én a fentebb emlitett öregecskedő gépre amikor az xp az sp3-al elkezdett igencsak vontatottan menni (sp2-vel korrektül ment), kalandvágybol feltettem pár linuxot (aktuális ubuntu, kubuntu, fedora meg még valami amire nem emlékszek) , apámnak netezgetni az is jó lesz alapon, de ugyanolyan vergődős volt mint az sp3. Aztán jött a w7, kalandvágyból feltettem azt és megtáltosodott a gép. Most W7 TPC van rajta, ezzel olyan sebességgel megy mint egy modern gép.

(#43) alamuszi válasza llaszlo (#41) üzenetére


alamuszi
senior tag

"Egy win7 egy 2007-es gépen döcög,"

ez nem igaz, nekem van egy 2007-es HP NX 7400 -am Celeronnal jól fut rajta a Win 7. Integrált VGA, 1 Gb ram, 1,4 GHz. Szóval nem, nem döcög. Egy 2003-as gépen valóban döcög 2007esen pont ugyanúgy fut mint bármelyik modern rendszer.

Valamint Win 7-eket telepítek Dell Inspiron 6400-asokra, és megy rajtuk, jól futtatható, szóval esetleg, ha nagyon komoly alkalmazásokat futtatsz, akkor lehet baj (Adobe Premiere, Edius stb).

A linux, (Ubuntu 11.04, Fedora Core 15) sem használhatóbb egy 2007-es gépen , mint a Win 7. Én Linuxot használok 2008- óta, van összehasonlítási alapom. Akkor valóban gyorsabb, ha LXDE-et használsz, de akkor meg sem közelíti a felhasználói élményt a rendszer. Amint felteszed a Gnome Shell 3-at, vagy az Ubuntu féle Unity-t azonnal sehol nincs meg az előnyöd. ha pedig KDE-t használsz pláne igaz ez az állítás.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#44) llaszlo válasza alamuszi (#43) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor ott más gond volt, de hogy a Vista-val sok szívásom volt az tuti.
Viszont amit nem értek, hogy az újabb winek hogy a πcsába híztak meg ennyire? Egy linuxnak meg egy osx-nek is jóval kevesebb hely kell. Ez egy komoly mínusz lehet egy régebbi gép esetén, főleg ha még 80-120 esetleg csak 60gigás vinyó van benne.
Fogok feltolok egy win7-et meg egy 11.04-es ubuntut a régi gépemre (2007-es MacBook) és megnézzem, hogy milyen. Eddig csak kétszer tettem fel rá linuxot natívan, de ég és föld volt a OSX-hez képest.

(#45) alamuszi válasza llaszlo (#44) üzenetére


alamuszi
senior tag

A válasz erre egyszerű, de ugyanakkor nem ésszerű, ha feltelepítesz egy Windows-t attól nem lesz nagyobb helyfoglalása, mint egy Linux-nak, vagy ha igen, akkor esetleg 2 - 3 GB-al több, amint elkezdesz telepíteni rá frissítéseket, akkor kezdődik a haddelhad, akkor valóban akár triplájára is megnől a Windows 7, ennek az oka annyi, hogy amíg a Windows 7 eltárolja az összes frissítést, (Windows mappa rejtett tömörített fájlok) addig egy Linux cseréli azokat, ennek megvan az előnye is, meg a hátránya is. kritikus Desktop, vagy munkaállomás rendszereknél követelmény, hogy vissza lehessen állni egy régebbi verzióra, Linux alatt ez macerás, Win 7-l, ha nem törölted a frissítések biztonsági mentett fájljait, akármikor megteheted. Az is igaz, hogy sokkal bonyolultabb a felépítése, mint egy Linux-nak, a MacOSX-nél meg pláne bonyolultabb. Ha tettszik jóval modernebb rendszer mindkettőnél, vannak akik ezt hátránynak kezelik, de a tények makacs dolgok. Még akkor is ha az apple meg a fanjai előadják, hogy a MacOSX a legfejlettebb operációs rendszer, mihez képest. Nagy vállalati környezetben nem használható, otthon valóban egy igénytelenebb a Windows-nál, és kb ennyivel korlátozottabb is a felhasználási köre.

Valamint a windows Professionaltól felfelé megfelel egy halom olyan szoftveres követelménynek, aminek sem a Linux a MacOSX pláne nem felel meg. (AD kompatibilis natívan, GPO kompatibilis natívan) nagyon támogatott, ami egyenesen arányos azzal, hogy gyakorlatilag a HOST rendszer teljesen fel van készítve arra, hogy egy közponosított rendszerben képes legyen az adott szerver által beállított - ha tettszik - korlátozásokat alkalmazni. Erre a Linux nagyon korlátozottan képes, a MacOSX szintén.

Valamint hiába foglal teljes telepítéssel akár 40 GB-ot egy Win 7 (Öffice, egy halom kis - nagy programmal együtt értendő). ha kikapcsolod a megfelelő lassító tényezőket (msconfig. .net search, stb) ami az előretekintő lapozásnál nem zabálja el a memóriát a gépben pont ugyanolyan gyors mint a Linux vagy a MacOSX,

Persze én is Linuxot használok, de nem azért mert a Windows rossz lenne, egyszerűen jobban érdekelnek a Unix Like rendszerek.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#46) Sirpi válasza llaszlo (#41) üzenetére


Sirpi
senior tag

A gépem pont 2007-es (az adataimnál az első), és nem veszek észre döcögést.

Amúgy a Galaxy S-emen még mindig 2.2.1 van, pedig ma is néztem, van-e újabb verzió.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#47) llaszlo válasza alamuszi (#45) üzenetére


llaszlo
veterán

Erre mondják azt, hogy mindent a maga helyén használni.
Nálam mobil platformnál jelenleg a következő a sorrend:
1. iOS, mert van rendes support frissítés és megbízható jól optimalizált rendszer.
2. Android, mert nincs rendes support, és amiket eddig használtam azokat nem igazán optimalizálták az adott telefonhoz. Egyébként egyenértékű vagy egy kicsit jobb lenne az iOS-el ha normális supportja lenne és nem kellene hackelni. Nekem az a lényeg, hogy használni tudjam a telefonom ne álandóan valamit b@szogatni kelljen rajta, hogy minden jól működjön. Most talán megtaláltam egy olyan ROM-ot.
3. wp7, mert egyáltalán nem tetszik a kinézete, vagyis az a megoldás. A rendszert jól megcsinálták csak későn léptek a másik kettőhöz képest.

Én már annyira megszoktam az OSX-et meg a kényelmi funkcióit, hogy már ha egy jóval erősebb géphez is ülök amin linux vagy win van hiányoznak azok a megoldások amik meggyorsítják a munkát. És lehet, hogy csak 1-2 mp-el de hosszú távon percekkel vagy órákkal is akár.
Van egy ismerősöm akinek korábban is elég drága gépei voltak (pl Bőrborítású asus) szóval nem gagyikat vett. Használt wint és linuxot is később. Aztán amikor behalt a legutóbbi gépe egy MBP-t vett. Azt nem tudom, hogy miért, mert korábban kb 1 hónappal előtte még azt mondta, hogy ár/érték arányban nem éri meg. Ezzel nem vitatkozom legalábbis, hogy ha csak az alap alkatrészeket nézzük benne (vinyó, cpu, vga), meg a gariidő is gázos. Max marad a szavatosság vagy a kiterjesztett gari. Aki ilyen gépet vesz annak ezzel tisztában kell lennie. Viszont azzal is, hogy ha gond van a géppel és garis akkor akár az egészet szó nélkül cserélik egy újra. Ez még Mo-on nem módi, de már a szomszédoknál igen.
Az ismerősöm amióta megvette azt mondta, hogy kisimultak a ráncai. :) :) A felesége azt vette észre, hogy nem idegeskedik a gép miatt, nem kiabál (egyébként is egy elég nyugodt ember nem is tudom mivel lehet kihozni a sodrából). És amit a felesége soha nem gondolt volna, azt mondta egyszer, hogy "szeretem a gépemet". Ezzel kb én is így vagyok. Engem nem mindig érdekel, hogy valami hogyan működik ha az működik rendesen. És ebben nagyon jó az OSX. Persze meg kell tanulni használni. Tény, hogy drága gépek, de sok bosszúságtól megkímélik az embert.
Lehet trollkodni, hogy a hype miatt veszik ezeket a gépeket, de ez hazugság. Ha sz@rok lennének akkor a kutya sem venné meg ezeket a gépeket főleg nem vesznek az emberek mégegyszer olyan márkát amiben csalódtak. A hype csak egy kis része az egész eladásnak. És nyalván vannak elvakult fanatikusok akik szerint az apple szent és sérthetetlen, de láttam én már ilyet minden téren (win, linux, android, és már HTC-nél is).

(#48) CHIPman válasza llaszlo (#47) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Itt osztod az észt egy éve, ahelyett hogy vennél egy iPhone-t. :D (vicc)
De amúgy tényleg azt kéne. Az Androidban nem az a rossz, hogy hackelni kell, hanem az a jó, hogy hackelni lehet.Az iOS nagyon jó oprendszer, csak nem aknázza ki az alá helyezett hardver minden porcikáját, és a zártság miatt erre még lehetőség sincs nagyon.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#49) llaszlo válasza llaszlo (#47) üzenetére


llaszlo
veterán

Lemaradt a végéről.
Valahogy egy linux és win sem hozta azt amit az OSX megbízhatóságban és felhasználóbarát megoldásokban. Nagyon gyorsan megtanultam használni és nagyon gyorsan meg is szerettem ezt a rendszert a géppel együtt. Először nagyon fura volt linux után. És biztos, hogy a következő gépem is Mac lesz. De, hogy mikor cserélek azt nem tudom, mert jelenleg ez a 4 éves gép bőven jó és nincs okom a cserére. A Lion támogatása még kb 2 évig meg lesz szóval még van benne 2 év is akár, nálam aztán meg eladom és még más is tudja bőven használni. Egy új akkut kell majd vennem mindössze.

CHIPman: Ahogy írtam ha tudtam volna, hogy lehet iPhone-t venni az üzleti előfizetésemhez akkor az lett volna. Sokáig szórakoztam androiddal saját romokat is készítettem, de bennem ez a linuxos időket idézi amikor még volt egy rakás időm ilyenekkel szórakozni és mára már megúntam nekem az kell, hogy rendesen működjön. De ha valakinek munkához kell a telefon akkor azt egyáltalán nem vagy csak kicsit érdekli a hack meg ideje sincs rá.
A fenti ismerősöm vett egy Moto milestone 2-t, mert ragaszkodott a qwerty-hez. 4.5 órát beszéltünk skype-on amíg magyaráztam neki a telefont, mert b@sztak hozzá adni magyar leírást. Ebben egy rakás app telepítés és beállítás is benne volt azért. De jól mutatja, hogy ha csak a beállítását vesszük egy ilyen kütyünek akkor már azzal is rengeteg idő elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#50) arnyekxxx válasza llaszlo (#47) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az ismerősöm amióta megvette azt mondta, hogy kisimultak a ráncai. A felesége azt vette észre, hogy nem idegeskedik a gép miatt, nem kiabál (egyébként is egy elég nyugodt ember nem is tudom mivel lehet kihozni a sodrából).

Érdekes, nekem összvissz 4 w7-es gép van a kezem alatt (ebből 2 gyakorlatilag ébredéstől elalvásig megy, egyet egy nyugdijas informatikai analfabéta használ, egyen meg alkalmanként melózok) és se idegeskednem nek kell se kiabálni és mégcsak nem is ráncosodok.

És amit a felesége soha nem gondolt volna, azt mondta egyszer, hogy "szeretem a gépemet".

Nekem spec a PC használati tárgy, szeretni ott van a család. Mindenesetre az iBrainwash láthatóan jól működik.

Engem nem mindig érdekel, hogy valami hogyan működik ha az működik rendesen. És ebben nagyon jó az OSX.

Ezzel szemben a wint ugyebár nem használja 0 müködési ismerettel a világ 90%-a. Ja de.

Persze meg kell tanulni használni

És akkor pont ugyanott járunk mint bármilyen más rendszernél. Aki megtanulja a kezelést, az nagy megelégedéssel használja.

És nyalván vannak elvakult fanatikusok akik szerint az apple szent és sérthetetlen

Á, ilyenek nincsenek, az Apple szentsége és sérthetetlensége nem elvakultság hanem iFact:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.