Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AusWolf válasza gfefe (#47) üzenetére


AusWolf
őstag

Ha a cégek felzabálják egymást, akkor pont hogy nem a vásárló lesz, aki dönt. Ugyanis nem lesz mi mellett döntenie, mert lesz 1 globális cég, és jónapot. Innentől nem az lesz a kérdés, hogy melyik márka, hanem hogy van-e rá pénz.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#52) hackeeeee válasza MorphBCS (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe... :)

Én ennek esetlegesen úgy látnám "értelmét", ha megmaradna a márkanév.. Mondjuk oké, aláírom, a felvásárlásnak úgy nincs értelme, meg ugye az "anyacég" már ugyan az, de valamiként biztos, hogy meg lehetne ezt oldani..

Véleményem szubjektív...

(#53) TOM-202


TOM-202
senior tag

Én támogatom a kezdeményezést. Nagyon szeretem a Hitachi HDD-ket és nagyon bánnám ha végleg eltűnnének a piacról. Legalábbis a HGST termékek ha másként nem, de brand-ként maradhatnának továbbra is.

(#54) Entryy válasza davi1x (#29) üzenetére


Entryy
aktív tag

Földgáz, kőolaj, elektromosáram.
Ezek nincsenek. Nagyobb baj, hogy nem is tudnánk mit adni érte cserébe. 2008 karácsonyán Új-zéland azért tudott államcsődöt jelenteni (ezzel megszüntetve az államadósságát) mert képes az önellátásra. MOn nem képes a technokrata korban soha nem is volt és már nem is lehet.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#55) _tRebroN_ válasza =Mentor= (#8) üzenetére


_tRebroN_
tag

Az a baj, hogy ezeknek a támogatásoknak és egyéb pénzeknek a többsége egyes embereket gazdagít:) másik fele a globalizáció sose volt és sose lesz jó max azoknak akiknek ez az érdeke az meg nagyon kevés ember. Ne legyenek illúzióid az Eu-ba való belépésünkkel piacot vettek. Gyakorlatilag az EU szemételepe vagyunk ha mondjuk az élelmiszert nézzük, de az unfair támogatási rendszer sok helyen tért nyert a csatlakozás óta, de tény sok ostoba ember él nálunk, persze nem mindig úgy ostobák ahogy elsőre gondolnánk.

(#56) gfefe válasza AusWolf (#51) üzenetére


gfefe
őstag

HA két szereplős a piac akkor se szál el szerintem az ár... mert akarva akaratlanul az egyik jobban teljesít és a gyengébb olcsóbban adja... ha meg egyenlő a verseny a termékekben akkor jöhet az árverseny... évek ótta így megy CPU terén...

DE ez most lényegtelen. Engem az bosszant fel,hogy mi köze egy privát céghez az EU-nak... milyen jogon szól bele.... Van benne részvénye? HA pedig nincs akkor miért ne adhatná el a "tulaj" (jó pár részvényes) annak akinek akarja.... VAlaki az üléstermekben avagy a döntéshozó szervezetekben Seagate érdekeltségü én úgy gyanítom :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#57) Turbolada II válasza =Mentor= (#8) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mielőtt leostobáznál másokat nézz utána a dolgoknak. Példaként tejipar, cukoripar lenullázása, valamint többet fizettünk az uniós kasszába, mint amennyi pénz az EU-s pályázatokból befolyt (köszönjük a magyar közbeszerzési szabályoknak). Milyen tízerezmilliárdokról beszélsz egyébként? :)

Ne sértődj meg ha téged idézlek: "Néha elképedek mennyire ostoba emberek élnek ebben az országban." :)

Egyébként sajnálni fogom, ha csökken a verseny. Azon úgyis az egyszerű fogyasztó bukik.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#58) Turbolada II válasza pumpika666 (#5) üzenetére


Turbolada II
őstag

Igazad van abban, hogy nem kellett volna belépni, de az EU keményen szabályozza a gazdasági társaságok fúzióját. Ezt azért teszi, hogy egyes cégek ne kerüljenek monopol pozícióba.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#59) Dolby válasza davi1x (#29) üzenetére


Dolby
senior tag

Egy szóval nem írtam hogy nem lennének termékek ha nem lennénk bent. Azt írtam, hogy nem lennének olcsóbbak. Azt pedig hogy tönkre teszik a magyar termelőket igaz. Sajnos ez amiatt van, hogy a magyar termelőknél nincs lehetőség olyan olcsó előállításra amilyen olcsón előállítják a nagy termelők külföldön a termékeket. De pont csak úgy tudják őket tönkretenni ha olcsóbban adják a termékeket mint amennyiért a magyar termelők tudják adni. Tehát a drágulást itt sem magyarázod meg.
A leépítést pedig a rendszerváltáskor kezdték el, szépen eladogatták a gyárakat külföldieknek nagybefektetőknek. Ehhez az uniónak semmi köze, ez a magyar kormányok állami cégeinek jó kis csúszópénzekért való eladása.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#60) Dolby válasza Myers (#44) üzenetére


Dolby
senior tag

Rendszerváltáskor ott lett elrontva hogy az oroszoknak azt mondtuk a bartellnek vége, pénzért szállítunk. Innentől kezdve miért ne vásárolhatott volna akárhonnan máshonnan, sok esetben olcsóbb vagy jobb minőségű terméket. Nem kellett volna olyan nagyon szakításra vinni a dolgot. Persze megértem az akkoriakat hogy határozott fellépés látszatát akarták kelteni.
Amúgy ne értsetek félre, nem az eu-t védem, vannak előnyei és hátrányai is. Egyszerűen szerintem sokkal inkább a vezetőkön, és a mentalitáson múlik hogy mi itt tartunk és nem azon hogy beléptünk az eu-ba.

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#61) lajafix válasza Dolby (#60) üzenetére


lajafix
addikt

ez a valóság teljeskörű nem ismerete. akarom mondani a rendszerváltáskori orosz bartell végének nem az volt az oka, hogy mi azt mondtuk nekik hogy vége a bartellnek fizessetek. A ruszkik sem voltak naívak: azt mondták, hogy nyersanyag(pl olaj) dollárban és világpiaci áron mehet, minden másban(értsd: semmit nem érő orosz termékek) hajlandók rubelben elszámolni... Merthogy a bartell egy rubel elszámolású árucsere volt. Mellesleg az EU támogatott mezgazja jóval alacsonyabb áron kereskedett már akkor is mint a magyar mezgaz. S 1991-1995 között így is összehoztunk egy csomó aktívumot a ruszkikkal szemben amit nem fizettek ki, ezt az adósságot adta el az akkori kormány magánembereknek...

Rock'n Roll

(#62) lajafix


lajafix
addikt

a saját spekulációm hogy a hdd iparban sok haszon nincs már, nem véletlenül akar kiszálni a samsung is. Szerintem Koreában már tudják, hogy SSDből mikor tudják a mai hddk kapacitását szállítani a piac által elfogadható áron. Ekkor pedig a hdd gyártás bukó lesz.

Rock'n Roll

(#63) Zlin50 válasza lajafix (#62) üzenetére


Zlin50
senior tag

Valami hasonlót írtam korábban. Úgy látszik nem vagyok egyedül. :D

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#64) hackeeeee válasza lajafix (#62) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hiába tudják, ez szerintem nem most lesz még... Valamelyik topic-ba egyszer már valaki írta, hogy milyen áron gyártják a nand chip-eket.. De már nem tudom hol..

És amíg ez nem fog sokkal lentebb menni, addig kétlem, hogy ez be fog következni..

Gondolok itt pl. arra, hogy 2TB-s HDD-t lehet venni 20k alatt.. Kíváncsian várom, hogy ez mikor fog megjelenni a piacon SSD-ként, hasonló árban.

Véleményem szubjektív...

(#65) Zolee11


Zolee11
senior tag

Az EU mindenbe beleszól, hogy miért? Ez nagyon egyszerű. Az Eu nem más mint a "birodalom" bal keze (az USA a jobb keze). A cél nagyon egyszerű, minél több pénzt vagyont megszerezni, a sok buta és átverhető embertömegtől ezen a bolygón. Az emberek 99%-a nem képes az orránál tovább látni, és minden marketing dumát elhisz, elhiszi mert néhány álintézkedéssel alátámasztják. Az EU szinten is pont az folyik csak nagyban mint kicsiny kis országunkban, kapcsolatokat kihasználva, dollármilliókat kaszálni, pl. a magyar cukoripar, olajipar, gép és vasgyártás és még sorolhatnám.... állami pénzen való feltőkésítésével, majd 2 Ft-os eladásával... (privatizáció címén) de nem csak nálunk folyik ez, hanem világszinten, ahová csak elér a kezük.
És tévedés az, hogy az EU ártatlan. Ha mégis a "jót" szolgálja, akkor miért engedi mindazt mi folyik itt nálunk is, vagy akárhol, azt, hogy a hitel-milliárdokat szétlopják a politikusok, lásd Görögország, és még sorolhatnám. Mégis hitelezik őket tovább.
Miért nézik el azt, hogy összeroppannak országok? Mert akkor lehet marcangolni a koncokat. Semmi pénzért vagyonokat szerezni.
Miért van az, hogy minden ország tartozik milliárdokkal, hogy lehet az, hogy maga az országoknak nincs tőkéje, de "valakiknek" van, akik úgy nevezik magukat, hogy befektetők, és milliárdokat hiteleznek az USA-nak, és még sok mindenkinek a világon, egy kicsit el kéne gondolkozni emberek és bevenni a piros pirulát, mert lassan már semmi nem marad, míg dajkálgatva éljük szép álomvilágunkat.

no brain, no problem

(#66) lajafix válasza hackeeeee (#64) üzenetére


lajafix
addikt

amit mi kíváncsian várunk azt a samsung már tudja. szigorúan szvsz

Rock'n Roll

(#67) hackeeeee válasza lajafix (#66) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a fene se tudja... Akkor ennyi erővel ezt már el lehetett volna mondani a Maxtor-rol is annak idején...

Nameg, ha tudnák, akkor már Ők sem feljesztenék a HDD-t tovább.. Pedig még ugye Ők is fejlesztenek...

Véleményem szubjektív...

(#68) Chaser válasza lajafix (#62) üzenetére


Chaser
titán

Sztem a samu azért száll ki mert rájöttek, hogy több hibásat adnak ki mint megfelelően működőt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) lajafix válasza hackeeeee (#67) üzenetére


lajafix
addikt

Annak idején nem volt hdd-t helyettesítő termék, szvsz ma már egy ssd fejlesztésbe éveket és dillármilliókat beleölő cég látja hogy pér éven belül mire lesz képes ssd fronton. (s amíg van hdd üzletága addig nem kommunikálja, csak miután eladja ...

chaser: van/volt összesen 4 db samsung vinyóm(3at használtan vettem), mind hibátlanul megy/ment évekig, tehát a samsung csak jó hddket gyárt! :)

Rock'n Roll

(#70) hackeeeee válasza lajafix (#69) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van helyettesítő termék, csak jelenleg a nand gyártása nincs olyan árban, hogy helyettesítőnek lehessen nevezni.

Pár év... Ezt mondták pár évvel ezelőtt is, ahhoz képest, jelenleg vehetsz 2*2TB HDD-t egy 160GB-s SSD árából... Meddig tart ez a pár év? Mindig ezt mondják, aztán furcsamód eltelik 2-3 év, aztán akkor is még az van hogy kell pár év..

Én aláírom, hogy van jövője az SSD-nek, de árban, sztem soká lesz ott, ahol a jelenlegi HDD-k...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#71) Zolee11 válasza lajafix (#69) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ez elég nagy spekuláció. :) Azért itt még nem tartunk, sokkal valószínűbb az, hogy nem tudnak olyan mértékű nyereséggel termelni, ahogy szeretnék, viszont az ágazat sokat ér (idővel majd csökken az értéke, de az ssd térnyeréséhez még évek kellenek). Hogy lehet mégis, sok pénzt szerezni? Hát eladjuk.

no brain, no problem

(#72) lajafix válasza hackeeeee (#70) üzenetére


lajafix
addikt

a jelenbeli döntés meghozatalához a jövőbeli nand árakról kell információt tudni a gyártónak, szerintem nem véletlen hogy ennyire kiszállnak a hdd gyártásból, most jött el az ideje.

szvsz 2-3 év alatt az igényeid többet nőnek, azért tűnik úgy hogy nincs fejlődés. én már egy 20 ezer forintos 160GB SSD árral kibékülnék örökre, nekem ennyi is bőven sok. (a tárterület méret igényeim 10 évvel ezelőtti szinten állnak, ellenben random iops kellene)

zolee11: szerintem ugyanazt mondjuk. azért szállnak ki mert még megtehetik jó áron. de kétlem hogy ezek a gyártók ne rendelkeznének a piac jövőjére vonatkozó pontos előrejelzéssel. Ha nem látnának az SSDben gyors jó jövőt, akkor a samu inkább megtartaná a hdd üzletet és ő vásárolna fel más gyártókat.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#73) hackeeeee válasza lajafix (#72) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyan ezt mondták 2-3 éve, hogy fog annyit nőni az igény, hogy kelleni fog SSD, és furcsamód tökéletesen megvagyok nélküle.. :U

Hamarabb csinálok pl. 2 WD Black-ből Raid0-t, minthogy vegyek egy SSD-t.. Aláírom, hogy lassabb, viszont egy vinyónál sokkal gyorsabb, és még valszeg az SSD ára alatt vagyok..

Újan ~20k, az soká lesz. :) Amikor egy 128GB-s Samsung ~45k, jelenleg...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#74) Chaser válasza hackeeeee (#70) üzenetére


Chaser
titán

Nem hdd helyett van, az még odébb lesz. Ami vitathatatlan előnye, hogy hangtalan, nagy sebességgel nem kell raid-del trükközni, de jelenlegi formájában nem háttértárnak való. Persze akinek nem kell azinternet' a hdd-jén annak már egy 256 is elég lehet hdd nélkül. Meg ugye ez hungarisztán, jobb helyeken nagyobb az átlagos fizetés mint itthon...szerencsére, mert különben soha nem menne le az ára.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) hackeeeee válasza Chaser (#74) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez is igaz. :)

Véleményem szubjektív...

(#76) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezt nem értem... Attól mert két márka eltűnik a piacról , az igény az éves mennyiségre még nem.

Ezt leszállítja a Seagate, meg a WD, a TDK miért aggódik, neki lesz megrendelése csak más gyártótól nagyobb mennyiség, nemde?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77) Zolee11 válasza lajafix (#72) üzenetére


Zolee11
senior tag

Azért nem teljesen értünk egyet. :) Mert a te szemléleted, az hogy hamarosan az ssd térnyerésével leszűkül a hdd piac. Az enyém meg az, hogy ez nem így van. :)
A hdd még sokáig piacképes marad, mert relatíve túl drága az ssd előállítása. Szerintem ma elég merész dolog kijelenteni, hogy holnap holnapután mi mennyibe fog kerülni, mert az egész tőzsdei világpiac a spekulációra alapszik.
Miért venne ő meg más gyártókat, mikor a saját piaci százalékával is alig boldogul? (Főleg ha a maradék gyártó ki sem akar szállni.) Azon is lenne mondjuk 3% éves haszna, a befektetése xy év alatt térülne csak meg. Sokkal kisebb a kockázat, ha eladja az üzletágat, és zsebre teszi most a biztos pénzt, mint a feltételes jövőbeni pénzre vár. Rengeteg ilyen fúzióról hallani, és egyiknél sem az adott piac eltűnéséről van szó... :) Hanem arról a pénzről amit most megkapunk érte azonnal.

no brain, no problem

(#78) mrhitoshi válasza Dolby (#28) üzenetére


mrhitoshi
veterán

hírhez: igazuk van, de tehetnek még valamit ? :U

Kérdezem én: Ha nem lennénk benne az unióban, akkor mi a francért kellene az Uniós szennyet vásárolnunk ? :U Ha nem lennénk bent az Unióban, tuti hazai termékek lennének csak.->szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#79) Findzs


Findzs
addikt

ezt nem is értem

ha nem vásárolják fel a hitachit vagy a samsung hdd üzletágát akkor valószínűleg az eredeti tulajok már nem csinálnák tovább hiszen azért szabadulnak meg tőle mert számukra veszteséges, ezért ugyanaz a piaci helyzet állna elő, hogy maradna a seagate meg a wd

akkor meg minek avatkoznak bele ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#80) Zolee11 válasza Findzs (#79) üzenetére


Zolee11
senior tag

ugye, hogy semmi "normális" magyarázat nincs rá?
ugyanakkor van magyarázat, valaki aki megteheti, beleüti az orrát, mert ebből az üzletből nem kapna semmit (hisz törvényesen miért is járna bármi is, még nem találták ki a megfelelő adókat, melyeket jól eltudnának tüntetni a mérlegből a saját kis zsebükbe), nem mehet végbe az üzlet, mindenféle ép ésszel felfogható logikát nélkülözve kijelentett okok miatt. Majd mikor megkapja azt a vaskos összeget amit szeretne ebből megkapni, akkor szépen mindent rendben talál a mr. eu, és az üzletet nyélbe lehet ütni. Lásd alma-samu, ps3 ügyek és még sorolhatnánk... azok is mind a vevők érdekeit védték.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#81) Zlin50 válasza Zolee11 (#80) üzenetére


Zlin50
senior tag

Erről is írtam valami hasonlót, a megfelelő összeg a megfelelő helyre. Ha bal zsebemben van nekem fütyül ha a jobb zsebemben van akkor is nekem fütyül.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#82) Dolby válasza mrhitoshi (#78) üzenetére


Dolby
senior tag

utolsó offom, elég volt ide :-P
Unió előtt is rengeteg külföldi/uniós termék volt, és most sem kötelező azoknak a vásárlása. Viszont mivel olcsóbban hozzák, lehet hogy carabb, lehet hogy csak ideiglenesen olcsóbb hogy kinyírjanak itt mindent ami még megvan termelés de sokan megveszik.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#83) Chaser válasza Graphics (#76) üzenetére


Chaser
titán

Lehet ők saját egységeket használtak, a samsung meg külsőt használt és ezáltal elbukják a megrendelést. Igazából zt nem értem mért rugóznak ezen, ha a samsung ígyis-úgyis abbahagyja a hdd gyártást..megrendelés akkor se lesz fejegységre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) lajafix válasza Zolee11 (#77) üzenetére


lajafix
addikt

meglássuk. 2 év múlva ugyanitt. :)

Rock'n Roll

(#85) Entryy


Entryy
aktív tag

Vagy csak az EUs vizsgálóbizotság tagjait nem kenték meg (MÉG) eléggé.
Amint ez megtörténik folytatódhat az akvizíció is.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#86) Zlin50 válasza Entryy (#85) üzenetére


Zlin50
senior tag

És amint megtörténik az adás/vétel tudhassuk is hogy jó volt a kenés. Mint itthon a dohánylobbi esetén.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#87) stifi válasza gfefe (#56) üzenetére


stifi
senior tag

PSZF tananyag homogén, azaz megegyező termékek esetére oligopol, azaz kétszereplős piacon

"Az oligopólista piaci szerkezet
formái
Homogén termék – tökéletes összejátszás
Az oligopol vállalatok vagy megegyeznek az árban
Vagy felosztják egymás között a piacot"

forrás: http://pszf-elmgazd.hungaroweb.hu/mikro_08.pdf

:)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#88) stifi válasza stifi (#87) üzenetére


stifi
senior tag

vagyis onnantól, hogy 2 szereplősre szűkül a piac, megszűnik a verseny. a 2 szereplő felosztja a piacot, megegyeznek az árakon, és irtózatosan nagyot kaszálnak.
negyedévente világszinten 100 millió eladott HDD.. csökken a kereslet 4%-kal? emeljük az árat öttel, máris visszajön a bukta, a két fél ledumálja egymás között..

és mivel az EU bizottságban ezzel tisztában vannak, megpróbálják szabályozni a folyamatot a fogyasztók védelmének érdekében.. más kérdés, hogy nem fog összejönni, mert itt már olyan pénzek mennek, amik a gazdaságot is átírják. érdek-ellenérdek ütközések, munkaerőpiac, adó, támogatások.. és legutolsó sorban a fogyasztók és az ő érdekeik..

amíg viszont több szereplős a piac, addig kialakulhat verseny.. ez jó a fogyasztóknak, nem jó a gyártóknak..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#89) Zlin50 válasza stifi (#88) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ez addig igaz, amíg az SSD-vel keresztebe nem tesznek a HDD-seknek.Ott pedig van néhány szereplő.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#90) stifi válasza Zlin50 (#89) üzenetére


stifi
senior tag

ha az SSD és a HDD ki tudja váltani egymást, akkor számtalan új szereplő lép be ugyanarra a piacra, és kialakul a verseny

ha pedig nem váltják ki egymást, akkor a szereplők számától függően alakul a verseny az SSD és a HDD piacon..

én azt mondom, ha közgazdaságilag nézzük, akkor a mostani helyzet sokáig nem fog változni. HDD és SSD piac külön külön megfér egymás mellett, sőt a HDD piacon monopol vagy oligopol helyzet alakul ki 1-2 szereplővel, mert már nincs benne áttörés. az SSD folyamatosan fejlődik, szüksége van sok szereplőre és kutatásokra, gyorsan fog fejlődni, és utoléri a HDD-t..

most látom csak, végül ugyanarra jutottunk.. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#91) Zlin50 válasza stifi (#90) üzenetére


Zlin50
senior tag

Itt már nem arról lesz szó melyik tudja kiváltani a másikat, hanem arról mikor ölik meg a HDD-t. Revo drive-ból összehoztak már több terabyte-ost. Tegyük át a PCI-e foglalatból a megoldást egy tokba és akkor vége a dalnak. Csak majdnem persze, mert annak még olyan lesz az ára is. Az egész csak idő kérdése. Addig persze minden gyártó igyekszik maximális profitot kicsalogatni a vevőkből.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#92) GribMate válasza Zlin50 (#89) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szvsz ahhoz, hogy az SSD leváltsa a HDD-t egyrészt komoly Ft/GB csökkenés kell, másrészt a flashtől fejlettebb tárolás (meddig bírja egy HDD vs meddig egy SSD) például MRAM.
Lehet Samsung is ebben gondolkodik :F
Egyébként (megint szvsz) a piros lámpával, mi vásárlók jobban járnánk. CPU piacon sincsen az a hatalmas árverseny sajnos (na de majd szept. 19 ;] )...

(#93) Zlin50 válasza GribMate (#92) üzenetére


Zlin50
senior tag

A CPU paicon azért nincs mert az AMD nem képes jobb processzort gyártani. Így nem is lehet versenyre kényszeríteni a másikat.
Az árat én is megírtam. Egyértelmű hogy az SSD áraknak csökkenni kell a leváltáshoz.
Az SSD akár bad sector nélkül is elmegy sokáig. Szándékosan olyan funkciói vannak hogy tovább bírja. A HDD évek alatt kikészülhet vagy még annyi sem kell hozzá. Az SSD-nél meg a 8MB bugokat kell kiküszöbölni és akkor nincs adatvesztés.
Az SSD vagy hasonló technológia a jövő, mert ezekből a forgó-morgó hangos és kenyérpirító egységekből elege lesz az embereknek.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#94) =Mentor=


=Mentor=
őstag

(#21) FuRiONight

Ahhoz, hogy a bérek uniósak legyenek gazdasági teljesítmény kell nem is kicsi, tetszik vagy sem ez csakis RAJTUNK múlik, strukturális reformok nélkül nincs jövő... Csehország, de Szlovákia is sokkal jobban tud élni a lehetőségekkel! Az EU nélkül viszont még itt sem tartanánk az több mint biztos...

(#44) Myers

"Több tízezer milliárdnyi EU támogatás, amit nagyrészt szétloptak"

Ez egy ócska politikai marketingszöveg, ami egyszerűen nevetséges és teljes hazugság. Az EU nagyon szigorúan ellenőrzi a kifizetett pénzeket és a legkisebb szabálytalanságot észlelve is visszakövetelik!

(#48) antikomcsi

Talán magadra ismertél? :) Bár a nickedből ítélve nem a mérsékelt és vitaképes csoportba tartozol.

Az EU egy óriási lehetőség, amivel viszont élni is tudni kell! A gazdáknak össze kell fogni, mert ma már a 1-2 hektáron termelő "háztájinak" nincsen jövője, Szövetkezeteket alapítani ami nem csak a termelésre de az értékesítésre is vonatkozik, mert másképpen lehetetlen versenyezni a multikkal és a külföldi árukkal.

Azért a nagy EU elleneseket kérdezném szerintetek miből újulnak meg az utcák, terek, iskolák, ki támogatja a különböző kulturális és szórakoztató intézmények felújítását/megépítését?

(#95) ftc válasza Zlin50 (#93) üzenetére


ftc
nagyúr

Volt verseny a többit tudjuk mi lett belőlle

(#96) GribMate válasza Zlin50 (#93) üzenetére


GribMate
aktív tag

Tudom, az AMD mindig egy lépéssel le van maradva az Intelhez képest teljesítményben, de azért innovációik nekik is vannak.

Első komolyabb 2004-ben vásárolt gépemben valami halálosan noname vinyó volt (40 GB) és 7 évet úgy kibírt, hogy csak a kodegány tápom elhalálozása vitte magával, mint a konfig többi részét.
Egy SSD viszont nem visel el végtelen újraírási ciklust a flash technológia korlátai miatt (szóval azért megnézném hogy bírna ki 7 évet az olyan felhasználóknál, akik nem tehetik meg, hogy 3 évente új gépet vegyenek - bár tudom őket a gyártók mindig is lesz@rták).

Ezt kiküszöbölné az MRAM (de kicsit többet fogyasztana...).

ftc: Sajna nem tudom, mert még nem vagyok olyan rég benne az IT-ben érdeklődésileg. Kifejtenéd? :B

[ Szerkesztve ]

(#97) ftc válasza GribMate (#96) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak pár szót mondok:

A64, Pentium 4, Pentiium D, perek, bíróság

(#98) Zlin50 válasza ftc (#97) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ja igen Macintosh , Windowsz stb.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#99) Zlin50 válasza GribMate (#96) üzenetére


Zlin50
senior tag

Gondolod hogy a HDD végtelen? Csak mert még nem mondták meg hol a határ, hogy ne legyen aggódás. Semmi sem tart örökké. A prohardveres SSD élettartam fejtegetés úgy rémlik tíz évnél is többet hoz ki. Na most ez nem elég kedvező? Fáradt már ki valakinek SSD úgy hogy használhatatlanná vált? Mert nekem már döglött meg 5 azaz kevesebb mint 7 éven belül HDD és volt egy évnyi használat után bad sectoros is.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#100) Entryy válasza =Mentor= (#94) üzenetére


Entryy
aktív tag

Aham...

És milyen jó munkát végeznek... Eu-s park

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.