Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

És majd aki megmondja, hogy hogyan lehet, az mennyi részesedést kap? ;]

(#2) Lauda válasza kemotox (#1) üzenetére


Lauda
félisten

A jogasz topikban mikor konkret infot kertem a sok mellebeszeles utan, kaptam mar olyan valaszt, hogy ha fizetsz erte, majd akkor.

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Leghatékonyabb az IT-ben?
Kiszervezed indiába.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Lenry


Lenry
félisten

image-mérettől függően pendrive/USB-s vinyóra CloneZilla (vagy tetszőleges más ghost)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Met válasza Lenry (#4) üzenetére


Met
nagyúr

Ezzel a különböző hardver verzió drivereit hogy hidalja át?
Gondolom egyszerre szeretne több installt futtatni, ahhoz meg több usb-s eszköz kell.
Lehet ilyet hálózatról csak nem tudom hogy mi a neve:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) Picco válasza kemotox (#1) üzenetére


Picco
addikt

:DDD [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) Picco válasza Blindmouse (#3) üzenetére


Picco
addikt

lehet hogy olcso, de hogy nem hatekony az sicher. sajnos nekem eddig meg csak rossz tapasztalataim voltak amikor a teruleten dolgoztam. lehet csak beleszaladtam, de sokan masok is igy gondoljak sajnos.

(#5) Met igen, halozaton keresztuli varazslas elvileg a leghatekonyabb, csak kerdes a hogyan/mivel.

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Kávé, fél liter/óra beöntési sebességgel. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) draco31


draco31
veterán

Nekem egyszer javasoltak hardver visszazárást. Valami olyasmi volt, hogy telepítsek egy gépet, tegyem rá ami kell a drivereket kivéve, aztán valami progi megcsinálja, hogy azokat a drivereket is törli, amiket a ein felrakott az adott gépre. Ezek után csak ezt a telepitést kell másolni ahová akarod, aztán drivereket telepiteni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szervezd ki a géptelepítést kínába, és az ebből keletkező plusz profit 1%-át pedig adományozd el jótékony célra, hogy a céged etikai mérlegje nullán maradjon. Ez egy széles körben használt, jól bevált módszer, sokkal olcsóbb, mintha gondolkodni kéne.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

SCCM :) [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Picco válasza lezso6 (#10) üzenetére


Picco
addikt

ha olcso es gondolkodni sem kell az mar jol kezdodik, engem megvettel kilora :D

sebesseg es a raforditott ido csak annyira kritikus hogy a delig megrendelt PC-ket 17 orakkor jo lenne becsomagolva atadni DPD bacsinak. ez valoszinuleg nem lesz tarthato, de egy probat meger.
ezert lenne fontos hogy mondjuk 12:01-kor kinyomtatott rendeleseket osszeszedve, keszre konfiguralnank a gepeket (memo/vinyo/proci/vga) es feldugnank a halozara. ott OS telepites mondjuk 30 perc es akkor meg marad nemi ido az elkovetett hibakat kijavitani plusz becsomagolni az egeszet biztonsagosan, nyomtatni egy garilevelet/szamlat es elmenteni az ugyfel neve melle a CRM-be.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) Picco válasza kraftxld (#11) üzenetére


Picco
addikt

ez elsore eleg kinai de utanaolvasok, koszonom szepen.

jol gondolom hogy te aktiv hasznaloja vagy ennek?

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#14) kraftxld válasza Picco (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Félig meddig :)
De pl tudsz rendes golden image-t csinálni (azt elég havonta patch-elni) majd géptipusonként task sequence-t, ahol felmásznak a plusz progik, egyéb frissítések, akár firmware is.
Utána meg csak hálózati boot kell a gépekről, kiválasztod a menüből a típust (Lenovo X230, stb), otthagyod és mire visszaérsz x idő mulva ott röfög a gép, beállítod, hogy adjon random gépnevet, már mehet is eladásra.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) Picco válasza kraftxld (#14) üzenetére


Picco
addikt

ez jol hangzik, de kerlek erosits meg a feltetelezesembe hogy, ezzel a modszerrel oda tudok rakni 30 kulonbozo gyarmanyu/konfiguracioju desktop/laptopot es egy korben installalni? (c2d laptoptol dupla xeon-os workstationig)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#16) kraftxld válasza Picco (#15) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, egyik ügyfélnél így van megoldva vagy 15 féle gép, Win7-től kezdve 8.1-en át, Win 10-ig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) domos válasza kraftxld (#11) üzenetére


domos
senior tag

Mi is ezzel toljuk. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#18) Stanlee válasza Picco (#12) üzenetére


Stanlee
őstag

Amit nem ertek a leirasodbol az az, hogy komplett gepeket veszel le a polcrol es akarsz rajuk oprendszert telepiteni, vagy vannak gepek, amiknek az alapja azonos es csak a CPU/memoria/HDD/GPU kulonbozo bennuk?

Ezt en csak a teljes folyamat megertese miatt kerdezem. Ha az alap gepeket egyenkent rakjatok ossze a fenti 4 komponens valtoztatasaval, akkor nem fogsz egyszerre 30 gepet feltenni a halozatra es telepiteni, hanem par perc elteres lesz majd a gepek halozati bootoloasa kozott, szoval nem kell aggodnod amiatt, hogy az install image-t tartalmazo gep nem tudja gyorsan ellatni a feladatat.

Esetleg PXE windows install es Serva?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19) MBazsee


MBazsee
tag

Halkan megjegyzem, hogy már volt olyanra példa, hogy egy teljesen feltelepített rendszert Sysprep-el lezártam ezután sikerült elindítanom egy teljesen más platformon, ami a mai napig működik. Konkrétan Intelen telepítettem és AMD-n pöccröff indult a rendszer.

Hátha segítség ez az információ is.

(#20) donmackó


donmackó
őstag

Esetleg hálózati/pxe telepítés? Install Windows xp/Vista/7/8/8.1/10 through Network PXE

Release the cable hounds!

(#21) Picco válasza Stanlee (#18) üzenetére


Picco
addikt

a valasz az hogy teljesen random, megrendelesektol fuggene napi szinten :)

kicsit bovebben:
tehat adott 2-300 kulonbozo tipusu brandelt gep ami mondjuk atmegy a kezunk kozott eves szinten.
ezek kozul van amelyik evi 5 eladast tesz ki, van ami evi 500+, ugyanazon tipus.
Mivel manapsag egy csomo portalon lehet variaciokat ertekesiteni es ezt a vasarlo-allatfaj kedveli, ezert a HDD/RAM esetleg a VGA tipusa is valtozik eleg gyakran, meg akkor is ha ugyanazon modell az alapja.

pelda/cel:
tetelezzuk fel hogy befutott 30 rendeles amit ki kell kuldeni delutan 5ig becsomagolva, gari levellel, piros szalaggal.
10 laptop, 15 desktop, 5 workstation(xeon)
ezeket feltesszuk a munkapadra es szepen rendeleshez ellatjuk a megfelelo procival/rammal/vga-val etc.
osszesre halokabel feldug es halozaton keresztul egyszerre, lehetoleg minnel kevesebb emberi beavatkozast igenylo modon telepitjuk a kivant rendszereket, ami lehet win7/8/10, minimalizalva ezzel az idoraforditast.
sikeres telepites utan jon meg a kepbe 20 perc stressteszt hogy elkeruljuk a kellemetlensegeket.

tovabbi kriterium hogy a gepeknek mukodnie kell atlagjozskanal kibontas utan, hibauzenet es minden mas kellemetlenseg nelkul, mert ha nem akkor a telepitessel megsporolt idot a telefonon/emailen keresztul szajkarateval fogjuk tolteni es vissza kell hivnunk a gepet, ujrahuzni es visszakuldeni. ez rengeteg rengeteg ido+penz amit munkara vagy akar rekreacios celokra is fordithatnan. raadasul a megitelesunk is romlik a vasarlo szemeben ha ezt az utat kell valasztani.
eleg pszichologiai teher lesz a tudatlan userbol/csomagkuldesbol szarmazo karok kezelese. valamint az egysegsugaru vevok erdeklodesenek kezelese, akik sajnos sokszor "mindent jobban tudnak nalunk."

nem egyszeru a dolog ha minden valtozot beleveszel a kepbe, de nem is lehetetlen. a business elinditasa elott ra tudok szanni rengeteg idot, a szukseges szervereket/switcheket is be tudjuk szerezni olcson de start utan mar egy olajozottan mukodo rendszert szeretnenk.

osszevissza szaguldoznak az elmult hetekben begyujtott informaciok a fejemben, remelem sikerult erthetoen leirnom...nem lepodnek meg hogy ha nem. :)

koszonom mindenkinek a segitseget, sok jo informaciot irtatok mar eddig is. :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#22) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Iskolában FOG Multicastot használtunk, többet nem tudok, kapcsoljaki.

De azt hiszem a kecske jobb választ adott meg mintha több tapasztalata is lenne.
Az enyém egyforma gépek imagelésére van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#23) kenwood válasza MBazsee (#19) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem volt olyan rendszer,ami 15 kulonbozo alaplapot is latott ujratelepites nelkul.
Win 7 meg viszonylag gyakran sir erte,a a 8es a 10 olyan 80-90 % os esellyel bebootol az uj gepen is.
Elso inditasnal ujrapakol nehany drivert a windows logos fekete kepernyon,mielott betoltene a rendszert.

A modszer a konkret esetben nem eletkepes,mert beragadhat 1-2 driver a regi geprol,es ez eladasnal elfogadhatatlan.
Olvastam itt a forumon olyat is,hogy atraktak a vinyot egy i3-as gepbol egy i5osbe,es csak ket magjat latta a windows az i5nek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) draco31 válasza kenwood (#23) üzenetére


draco31
veterán

A proci dologhoz nem kell másik gép, néha az is elég, ha csak másikat raksz bele, de ebben az esetben eszközkezelőben kell törölni a procit, aztán már rájön a cserére ha jól tudom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#25) quailstorm válasza draco31 (#24) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, nekem is így történt, mikor 2 magosról 4 magosra váltottam.

(#26) kenwood válasza draco31 (#24) üzenetére


kenwood
veterán

igen,de lehetnek meg hasonlo rejtett problemak,es ez nem fer bele,ha masnak csinalod.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#27) Picco válasza quailstorm (#25) üzenetére


Picco
addikt

nebaz mar, ilyenrol meg nem is hallottam, pedig csereltem mar procit 2rol 4 magosra notiban...mondjuk lehet hogy pont akkor csereltem az intel SSD-t is valami nagyobbra es ezert nem tunt fel, de nem gondoltam volna hogy ilyen is elojohet. minden nap tanul valamit az ember :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#28) quailstorm válasza Picco (#27) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak és kizárólag Windows Vistánál tapasztaltam ilyet, a fentebb vázolt megoldás következett, de mivel már a saját szememmel láttam, ezért létezik.

(#29) VirsLee válasza Picco (#21) üzenetére


VirsLee
őstag

Szerintem szimplán nagyon durván túlvállalod magad, ha a délig beeső rendeléseket még aznap 17:00-ig ki akarod küldeni. Ez még késztermék esetén is lehet problémás, ilyen esetben pedig kiemelten az.

Ahol sok gépet kell karbantartani ott a minél homogénebb környezetre törekednek, hogy minél egyszerűbb legyen ez a dolog. Amit Te szeretnél, az ennek szöges ellentéte.

Kezd nagyon az alapoknál a dolgot.
- Van lista az elérhető gépekről?
- A listád tartalmazza a gépek által pontosan támogatott CPU-kat? RAM modulokat?
- A listád tartalmazza, hogy milyen kártyákat lehet pl. beletenni? Brand irodai gépeknél nem triviális a dolog, vannak egzotikumok is.
- A listád tartalmazza, hogy melyik gép milyen oprendszert támogat teljeskörűen?
- Megnézted, hogy egy-egy brand által biztosított-e bármilyen szoftver a driverek telepítésére, vagy a konfiguráció pontos detektálására?

Ha jól veszem ki a szavaidból, használt, leselejtezett, márkás üzleti gépekkel fogsz üzletelni, amik felölelnek vagy 10 évnyi HW/SW variációt.

(#30) Stanlee válasza Picco (#21) üzenetére


Stanlee
őstag

Hello! VirsLee-vel ertek egyet. Ez a delutan 5-ig elkeszitek minden megrendelt gepet dolog brutalisan nehezen megoldhato, foleg, ha egyedileg konfiguralod es utana olyan szintre kell hozni, hogy az P´n´P legyen es mukodjon a felhasznalonal. A Dell-nel is 3-4 napos kiszallitasi hataridovel kell szamolni, ha nem olyan gepet rendelsz ami osszerakva ott all naluk.

Ez a masnapra kiszallitjuk es/vagy egyedi konfiguracio elore telepitett oprendszerrel dolog opcionalisan nagyon jonak hangzik, de ezek kozul szerintem csak egyet szabadna bevallalni. En min 3 napos szallitasi hataridot adnek meg, hogy legyen eleg ido osszerakni es telepiteni is. Csak a pelda kedveert, az en Dell XPS gepemre a Windows kb. 15 perc alatt felkuszik, de utana meg legalabb egy ora mire az osszes drivert felteszem, hiaba van hozza gyari CD, stb.

Nem szabad tulvallalnod magad...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.