Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) sb válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


sb
veterán

Én vagyok az első általában aki a túlárazott monitorokat fikázza de itt most azért van benne egy kamera is és a Type-C amivel 70k alatt nem nagyon láttam még monitort.

Mondjuk a kameráknál nem tudom most mennyi az annyi, tavaly volt szerintem ennyiért monitor nélküli webkamera is :D , normál áron nyilván nem kéne 20k-t dobnia az áron.
(Ahogy amúgy a Type-C-nek sem, meg egy USB hubnak sem, de külön előbbit se nagyon kapod meg 20k alatt)

Egy sallangmentes FHD 24" valahol 40k körül indul. Normális talppal 50k, pár extra és 60k-nál járunk. Erre jön itt a Type-C és a kamera.
Szóval lehetne olcsóbb de is estem hanyatt tőle mint a 300k-s 32" 4k 60Hz+ monitoroktól.

@LamerGyuri
Ez szerintem régen volt releváns amíg nem léteztek nagy monitorok. 19-24"-ban nyilván választja az ember a nagyobb területű 4:3, 5:4-est, főleg a nagyobb magasság miatt is.

A mai méreteknél viszont nem értem mitől lenne rosszabb egy 16:9. Ha a terület+magasság megvan akkor ez is jól használható. Sőt, bizonyos méret felett zavaróan magas lenne egy kisebb képarányú monitor. A belátható magasság után ha nagyobb felületet akarsz akkor kénytelen vagy oldalra terjeszkedni.

Notiban és is örültem pl. a 16:10-nek is 16:9 helyett. Érezhetően jobb... de csak a kis méret (14") miatt. Desktopon nagyon nem számítana.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.