Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TomMusic


TomMusic
őstag

Tehát ha jól értem, a Type-C -t lehet használni video forrásnak is?
Ezt meg a kamerát leszámítva egyébként Dell P széria.. :D
Főleg erről a képről ugrott be rögtön: [link]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, de az árképzésnél mintha elgurult volna a gyógyszer.

(#3) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

16:9 nem munkára való.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Én ezt nem értem, első ránézésre azt hittem, rossz (10+ éves) cikket nyitottam meg.
Ez a design (főleg ennyiért) 2021-ben nagyon ósdi.

(#5) mad823


mad823
őstag

SmartControl-lal lehet a PC-ről is tekergetni a beállításokat.

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A Philips 243B9H jelenleg nagyjából 105 000 forintba kerül viszont, ami soknak tűnhet

Nem, ez nem soknak tűnik, hanem nagyon sok :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) siposz válasza LamerGyuri (#3) üzenetére


siposz
aktív tag

Szerintem is sokkal jobb a 21:9 34 col.

Vagy nem erre gondoltál? :)

(#8) Armagedown válasza LamerGyuri (#3) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem is jobb a 16:10es képarány, nem véletlen, hogy újra vannak ilyen kijelzővel szerelt laptopok is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9) joey04 válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Armagedown válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez a design olyan, mint a Lada.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) #72042496 válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a Dell 2405FPW-t idézte a megjelenése (a panelt is oda merném tenni ez mellé). Csak én olyat 16 éve vettem. :D
Jó, akkor az egy komoly készülék volt, mai árakon egymillió forint körül lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12) sb válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


sb
veterán

Én vagyok az első általában aki a túlárazott monitorokat fikázza de itt most azért van benne egy kamera is és a Type-C amivel 70k alatt nem nagyon láttam még monitort.

Mondjuk a kameráknál nem tudom most mennyi az annyi, tavaly volt szerintem ennyiért monitor nélküli webkamera is :D , normál áron nyilván nem kéne 20k-t dobnia az áron.
(Ahogy amúgy a Type-C-nek sem, meg egy USB hubnak sem, de külön előbbit se nagyon kapod meg 20k alatt)

Egy sallangmentes FHD 24" valahol 40k körül indul. Normális talppal 50k, pár extra és 60k-nál járunk. Erre jön itt a Type-C és a kamera.
Szóval lehetne olcsóbb de is estem hanyatt tőle mint a 300k-s 32" 4k 60Hz+ monitoroktól.

@LamerGyuri
Ez szerintem régen volt releváns amíg nem léteztek nagy monitorok. 19-24"-ban nyilván választja az ember a nagyobb területű 4:3, 5:4-est, főleg a nagyobb magasság miatt is.

A mai méreteknél viszont nem értem mitől lenne rosszabb egy 16:9. Ha a terület+magasság megvan akkor ez is jól használható. Sőt, bizonyos méret felett zavaróan magas lenne egy kisebb képarányú monitor. A belátható magasság után ha nagyobb felületet akarsz akkor kénytelen vagy oldalra terjeszkedni.

Notiban és is örültem pl. a 16:10-nek is 16:9 helyett. Érezhetően jobb... de csak a kis méret (14") miatt. Desktopon nagyon nem számítana.

(#13) TomMusic válasza sb (#12) üzenetére


TomMusic
őstag

+1
Azért is kérdeztem a Type-C videotámogatását, mert ez elég cool dolog. A kamera a beszámoló alapján felejtős, de végszükség esetén talán jó lehet valamire.
Még mindig azt mondom, hogy minőségre Dell P széria kategóriája megspékelve TypeC + kamera fícsörökkel. Kérdés hogy a Type-C meg kamera megér ~40k többletköltséget vagy sem. Az én szememben max akkor érné meg, ha érintős lenne a kijelző.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#14) sb válasza TomMusic (#13) üzenetére


sb
veterán

Szerintem sem éri meg amúgy. Csak nem tartom annyira drágának, 70-80-ért már simán szinten lenne szvsz. Ha meg hozzáveszem, hogy alig van hasonló szolgáltatású akkor főleg.

De ha már túlárazás akkor nekem a Dell előbb eszembe jutna. :D P, U, akármelyik széria. Feature-ben általában kevésbé ellátottak és relatíve drágák.

Philipsekből meg amúgy folyamatosan jelennek meg ennél jobban árazott modellek és az egyik legjobb feature listájuk van általában.
Nagyobb méretű és felbontásúak, ugyanúgy Type-C-sek csak még bónuszban esetleg LAN csatival ami nagyon jó cucc lenne.
Az "alap" meg a normális színtér, általában 60 helyett 75Hz és Freesync ami szintén jó extra. Meg a szintén hasznos "sallangok": USB hub, hangszóró, a talpat se szokták elspórolni.

Vagy ha utóbbit igen akkor meg extra olcsó modellekről van szó a többi jó paraméterrel, pl. voltak 40k alatti FHD IPS monitoraik is.

(#15) Hieronymus válasza sb (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...most azért van benne egy kamera is és a Type-C amivel 70k alatt nem nagyon láttam még monitort."

A type-c to HDMI kábel 3-4 ezer forint. Ennyi pénzből bármely monitor felokosítható.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) mad823 válasza Hieronymus (#15) üzenetére


mad823
őstag

Mondjuk az ugye annyira nem tölti a laptopot...

(#17) Sinesol


Sinesol
veterán

105k egy 24 inches monitorert, ami csak 1080p-t tud…ezeknek elment az eszük.

[ Szerkesztve ]

(#18) makikutya


makikutya
csendes tag

Ez egy klasszikus irodai monitor, hibrid munkavégzéshez tökéletes, amikor bárki rádughatja a dokkolóra a laptopját, és rögtön tud akár online is meetingelni. Ha az árát nézzük, van benne dokkoló - minimum egy 15e ha külön veszed, és nem is olyan kényelmes, webkamera, minimun egy 9e ha külön veszed, és kábeles szenvedés, borzalmas hangszóró, kb 2-3e ha külön veszed, pláne sok helyet foglal. Ha én beszerző lennék, látnám benne a fantáziát, egyszer kell megvenni, egyben stb. Így már teljesen jó árponton van.

(#19) Donki Hóte válasza makikutya (#18) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez egy rétegtermék, 100 vevőből egynek van ilyen szolgáltatásokra szüksége.

Nekem van DEX padom (ami tudja az USB kimenetről a kijelző vezérlését, meg tölti is a telefont) ami bármilyen monitorra, TV-re ráköthető, egy ilyen külön eszköznek szerintem több haszna van, mintha a monitorba lenne építve.

De ha pont ilyen monitor kell valakinek, amibe be vannak építve a szolgáltatások, akkor lehet értelme megvenni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) nalaca000 válasza Hieronymus (#15) üzenetére


nalaca000
tag

De az nem fog mondjuk 70 w-ot visszaküldeni a notebooknak, hogy töltse, stb.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#21) GeryFlash


GeryFlash
veterán

100K-ert 1080p :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) makikutya válasza Donki Hóte (#19) üzenetére


makikutya
csendes tag

Rétegtermék? Gyakorlatilag a cégek veszik ezeket a kombókat mint a cukrot, mert ennél praktikusabbat nehéz hibrid munkamod mellett találni. Nyilván aki nem jövök megyek munkára veszi, annak felesleges, de mivel a munkavégzés a világban gyakorlatilag átalakult, így ez a jövő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.