Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Én az innováció "pozíciójával" nem értek egyet.

Innováció a Sony CMOS szenzora az onchip, oszloponkénti ADC-vel, amivel az Alpha 700 (és a Nikon D300) óta megváltozott a DSLR piac, élet.

Ezt sikeresen fejlesztik (12, 16, 24 megapixel), teljesítenek megrendeléseket, variálják, áttervezik a partnerek, kerülnek át bérgyártókhoz stb.

Innováció az egyre jobb minőségű EVF.

Az nem innováció, hogy a ma már a gyártási költségek lehetővé teszik egy tükör nélküli vázba való beépítését a FullFrame szenzornak. Az új objektívek (relative) óriásiak, a teljes rendszer súlybéli/méretbeli előnye viszonylag pici a kezelési a hátrányokhoz képest.

(#2) hibavissza


hibavissza
veterán

mi kell a műsor megtekintéséhez? ráklikkelek és semmi.

(#3) ROBOTER válasza hibavissza (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nyomogattam, kattintottam, egyszer csak elindult. De nem tudom miért.

(#4) hibavissza válasza ROBOTER (#3) üzenetére


hibavissza
veterán

IE alól sem megy, silverlight fent van...lehet az a baj, hogy Police-t hallgatok közben...i can't stand losing.. :D

(#5) flash-


flash-
veterán

nem is értem hogy más gyártók eddig miért nem gyártottak tükör nélküli aps-c vagy fullframe gépeket.

pedig jobb lenne nem?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6) PRO-peller válasza flash- (#5) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én azt nem értem, h miért ennyire drága 1 FF érzékelő, amikor miniatürizálni sem kell a nanométerekig? :F

(#7) KőkorSzaki válasza flash- (#5) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Más gyártóknak egyrészt megvolt a saját elképzelésük erről (pana/oly: m4/3, nikon 1), másrészt van APS-C MILC Sony-n kívül is (Canon, Samsung).

A fullframe MILC nagy dobás lehet a világnak azon részén, ahol meg tudják majd hozzá venni az obit is. Előre félek, hogy Sony-E bajonettel mennyiért jönnek ki ff-es obik. A konvertereket pedig hagyjuk, mert onnan kezdve nagyjából elvész a FF MILC előnye ill. értelme a FF DSLR-hez képest, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8) ROBOTER válasza KőkorSzaki (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a baj, hogy adapter nélkül is elvész. Nézd meg, mekkorák a bejelentett obik...

(#9) arn


arn
félisten

jo lenne ha a sony nem esne az eddigi obik csapdajaba... az olytol nem csak az szenzorstabot kellene atvenni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) flash- válasza KőkorSzaki (#7) üzenetére


flash-
veterán

ja most én arra godnolok teszemazt ha pl a Nikon kiadna egy fullframe-es (vagy dx-es) tükör nélküli dslr-t f bajonettel,akkor nem lehetne használni az objektívet?(vagyis ezek az obik csak tükrös gépekkel mennének)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11) arn válasza flash- (#10) üzenetére


arn
félisten

az lenne a franko... a nikon 1 tud par olyan dolgot, amit a konkurencia csak kapisgal :) ha fogjuk a piacon levo milceket, ossze lehetne sakkozni egy nagyon franko rendszert, kar hogy egyben nem letezik egyelore.

nalam:
sony ff szenzor
oly stab
oly/pana uvegek (minoseg/meret/ar)
pana/nikon elektronikus shutter (1/16000)
240fps frissites
hybrid af (pana kontaszt af)

en szeretem az ovfet, de ha ezt megcsinaljak kis meretben... nem neznek vissza.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Erre is majd kettő hetet kell várnia annak ki lemaradt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) flash- válasza arn (#11) üzenetére


flash-
veterán

több fx és dx nikon DSLR ben most is sony szenzor van

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14) arn válasza flash- (#13) üzenetére


arn
félisten

mint ahogy az olympusnal is :) tisztaban vagyok vele, ez csak egy amolyan dreamteam lett volna a jelenleg is elerheto technologiakbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Elnézést, de elárulná valaki, hogy hogy a pékbe lehet megnézni?

(#16) ledgeri válasza Pürrhosz (#15) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vagy élőben, vagy feltöltés után ezen a csatornán, iratkozz fel, és akkor ezekről is értesülsz...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) Reno7 válasza Pürrhosz (#15) üzenetére


Reno7
senior tag

Nálam sem megy. Lehetne egy Youtube csatornája is a ph!-nak. Látom van. :B

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#18) DaGuardian válasza flash- (#5) üzenetére


DaGuardian
tag

Wikipedia szerint:

A kisfilmes szenzor gyártási költségei több, mint hússzorosan meghaladhatják az APS-C szenzorét. Mindössze húsz kisfilmes szenzor fér el egy 8 hüvelykes szilikon lapon (durván száz APS-C szenzor fér el ugyanitt), és a használható lapok mennyisége is alacsonyabb, mivel a szenzor nagy mérete a szennyezettség esélyét is megnöveli — húsz egyenletesen elhelyezkedő hiba elméletileg tönkreteheti az egész lapot. Mindezek mellett a kisfilmes szenzor három különálló expozíciót igényel a fotólitográfiai fázisban, megháromszorozva a szükséges maszkok és expozíciós folyamatok számát.

[ Szerkesztve ]

(#19) hibavissza válasza ledgeri (#16) üzenetére


hibavissza
veterán

miért nem lehet ezt kiírni? esetleg feltölteni rögtön az adás után és beágyazni? ja, me' akó' megnézné még valaki véletlenül? és a szeméve roncsóná' a fájlt? mondjuk egy nap alatt nem sikerült feltölteni a tube-ra...nah erről ennyit. :DDD

(#18) DaGuardian: ezek szerint ff szenzornál már csak két drágább van, a középformátumú és a legújabb m4/3-as szenzorok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) ledgeri válasza hibavissza (#19) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ne tőlem kérdezd :)) Én is két hetet vártam a legutóbbira...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) sideburns válasza DaGuardian (#18) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Mindössze húsz kisfilmes szenzor fér el egy 8 hüvelykes szilikon lapon."

Ahelyett, hogy mellimplantátumot csinálnának belőle. :)

Szilícium lesz az. (silicon=szilícium, silicone=szilikon=polimerizált sziloxán)

Egyébként erre a 20-szoros gyártási költségre van egy citation needed megjegyzés, szóval lehet hogy ezt valaki még jó régen igaznak gondolta.

(#22) DaGuardian


DaGuardian
tag

Nos egen, ezt totál bebuktam. :)
Viszont itt van egy link a gyártási költségekről:
[link]
Ebben tíz, húsz avagy még ennél is nagyobb gyártási költségről írnak.

(#23) jswilly


jswilly
csendes tag

Nem lesz ez már soha megnézhető a YouTube-csatornán? Akkor minek van? Sajnos van aki a munkaideje miatt nem tudja az élő adást nézni, de szívesen megnézné később. Régebben nem volt ezzel gond, de az utóbbi időben eléggé szétesett itt minden, leginkább a PHTV-t illetően. A Mobilarénásoknál is vannak gondok, de azért ott megoldják...

(#24) nikos1


nikos1
csendes tag

Hogy tudnám ezt megnézni?

(#25) VIPowER válasza nikos1 (#24) üzenetére


VIPowER
senior tag

Csak egy időgép kell hozzá. pheke szerint minden sarki boltban kapható, gondolom. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.