Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Első ötlet a másik topikból: ne darabszámra menjen a korlát, hanem 24 órán belül legalább x usernek küldött privát után.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Mittu88


Mittu88
senior tag

néztem is, hogy mi ez az ellenőrző kód, nem is tudtam megszülni sehonnan :D egy sima random kódos megerősítés üzenetküldéskor nem lenne elég?

(#3) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hibás ellenőrző kód beírása után ne kelljen újraírni a privátot
Ranghoz kötés vagy egyéni elbírálás nem lenne rossz - utóbbi esetben esetleg lehetne neki külön topik ahol kérni lehetne a captcha kiiktatását amit a moderátorok hagyhatnának jóvá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) 04ahgy válasza Parci (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

+1 támogatója az említett megoldásnak már akadt! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) Parci válasza Winner_hun (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jogos, ez bug, javítjuk majd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Petike1007


Petike1007
tag

"hisztéria, fenyegetőzés, önmagát földhözvágás és hangos zokogás, tombolás"
hátezkemény :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#7) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Szerintem a user mellé egy spam gombot. ha ötnél többen rányomnak 1-2 napon belül akkor függessze fel a privát küldési jogát amíg a modik rá nem néznek.

(#8) Ł-IceRocK-Ł válasza Parci (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez jó lehet, bár a hardveraprós nagy árusoknak lehet gond. Egy - egy üzlettel akár 5-6 pm is mehet oda-vissza, ez 5-6 felhasználóval már 25-30 pm. Bár az ilyen nagy forgalmúl fórumtársakkal akár kivételt is lehetne tenni, ha megoldható.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) imibogyo válasza Winner_hun (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez szerintem is jó ötlet. Aki már jó ideje hasznos tagja a közösségnek az nem fog spam-elni.

Mondjuk senior tag rangtól ne legyen szűrés alapértelmezetten. Ha valaki mégis spam-el ilyen ranggal, akkor először felszólítani, majd ha ez nem segít törölni a fiókját. Ha újra is regisztrál máris élni fog nála a szűrés, de a normális régóta itt lévő emberek nincsenek feleslegesen "szívatva" (bár ez nem a legjobb szó rá). :K

(#10) fi:zi'k válasza Winner_hun (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Támogatom!
---
Ha pedig userek száma szerint lesz szűrve, akkor ott is egy ésszerű számot találjatok ki, hogy az üzletelőket ne akadályozza.

#7
Ezzel akár vissza is élhetnek. :(

#12
Az a te dolgod, hogy nem használod.
Viszont nem csak üzletelés miatt lehet privátozni, sőt!

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11) Parci válasza osztraksajt (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erre gondoltam, de nem tudunk belenézni a privát üzenetek tartalmában, az magánlevelezésnek minősül. persze ezt kiszedhetjük az ászf-ből és mondhatjuk, hogy spam-jelentés esetén megnézzük, de lehet, hogy sokan meg erre ugranának.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én a hosszú évek során talán ha 2 privát üzenetet küldtem, szóval nem fog zavarni. Gondolom ez főleg az apróhirdetések miatt fontos feature.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) tome.jr válasza Winner_hun (#3) üzenetére


tome.jr
addikt

Esetleg egyéni avatarral rendelkezőknek alanyi jogon járna, ők már úgyis átestek egy szűrésen.

(#14) Youri


Youri
veterán

szerintem ellavírozok a napi 100-zal :) De ez igazából a boltosoknak lehet kedvezőtlen. Szerintem valamilyen szinten külön kellene kezelni a HA-s meg a fórumos privátokat, már amennyire ez megoldható

RTX ON

(#15) Ł-IceRocK-Ł válasza Parci (#11) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

És akkor ottvan az indokolatlan spam jelentés. Valaki valakinek nem tetszik, aztán jelenti. Ez is gond lehet. (mondjuk azt a usert meg jól megrendszabályozással el lehet tántorítani).

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) Sianis


Sianis
addikt

Ranghoz kötést én is javasolnám, mivel táborral kapcsolatban pl. sok hasonló privátot szoktam, szoktunk küldeni sok embernek, kicsit fárasztó lenne mindig fejtegetni a képeket (bár azért évente egyszer kibírom ha nagyon kell).

Ellenben támogatom az ötletet teljesen, tegyünk a spam ellen még akkor is ha kicsi kényelmetlenséget okoz is ez.

Sianis

(#17) Dany007 válasza osztraksajt (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Ez jó ötlet, de van már tiltás gomb az adott júzer mellett. Ha valakinek nem tetszik a spam, akkor tiltja az embert azt csókolom. Max egyszer kap tőle kéretlen levelet, többször biztos nem.

(#18) Male válasza Parci (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Sokkal jobb lenne... gyakran előfordul, hogy valakivel priviben folytatok beszélgetést, ne korlátozzon már egy ilyen... aki spamel, az úgyis millió felhasználónak küldi, és nem egynek kétszázat.

Amúgy az első verzió nem ment, konkrétan nem jelent meg az ellenőrző kód, amit be kellett volna írni (akármi/.png volt linkelve, hiányzott a filenév). Ezt azért jó lett volna tesztelni az éles bevetés előtt (épp egy fontos dolgot kellet megbeszélnem, és nem tudtam válaszolni).
Másrészt jó lett volna, ha előbb van a bejegyzés, esetleg informálás a változásról priviben, mint az alkalmazás... ezt úgy a jövőbeni hasonló esetekre írom.

Youri: A HA-soknak mondjuk a spam pont "hasznos", szóval annyira nem kéne kivételezni, mert aztán elárasztanak előbb-utóbb a vedd meg ezt vedd meg azt privik.

[ Szerkesztve ]

(#19) 5teve válasza Winner_hun (#3) üzenetére


5teve
senior tag

támogatom az ötletet.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#20) Воланд válasza imibogyo (#9) üzenetére


Воланд
titán

pont seniortol, mi? ;]

megnyugtatlak, nem egy seniortol kaptam mar spam-et. en inkabb azt mondanam, hogy ph elotaggal, de minimum ostag ranggal rendelkezo forumozonal ne legyen ilyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

A küldés gomb mellett egy capctha, mint a felhasználó adatok megtekintésénél. nem is kell külön gomb, csak akkor tud köldeni privátot, ha kitöltötte a bot elleni védelmet. Usernek nem tart semeddig a spamelő algoritmusnak viszont elég bonyolult. Aki pedig elküld több száz privátot kézzel, egyesével, mindig beírva a kapcsa kódot, hát neki én megengedném, hogy spameljen :K

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

Regisztrációs időhöz való kötés.

Azért nem ranghoz, mert vannak rengetegen az aprós részen akik újonc/lelkes újonc rangúak de sokéves reggel.

Aki meg spammel annak warn majd permban. Case closed.

[ Szerkesztve ]

(#23) fi:zi'k válasza Воланд (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

és #22
Mi köze van a rangnak vagy az reg óta eltelt időnek ehhez? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) osztraksajt válasza Parci (#11) üzenetére


osztraksajt
őstag

Jogos és korrekt hozzáállás. :R Csak elszoktam tőle, hogy tiszteletben tartják a felhasználói jogokat. :DDD

Esetleg finomítva:
Öt embert nehéz úgy összeszedni hogy valakit most tiltassunk ki, főleg ha csak olyanra lehet rányomni aki nekünk küldött privátot. Ez kombinálva az említett dupe szűréssel gyorsan kidobja ha valaki tényleg spammel.

(#25) Male válasza D1Rect (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos abból könnyen az lehet, hogy: "2000 napos reg, korlátlan spamelési lehetőséggel eladó!".

(#26) TheComedian9


TheComedian9
újonc

A hirdetések miatt talán ki kéne egészíteni annyival, hogy ha az illető kap választ, akkor (és csak akkor)annak, aki válaszolt a levelére, írhat a napi 100on felül is. Lévén ha spamet küld, akkor arra nem kap választ.

(#27) szab.tam válasza Parci (#1) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen ez logikus, mert akkor nem korlátoz, ha konkrétan 1-2 júserrel hosszú beszélgetésbe fogunk.

földhözverdesés. jó, de nagy kosz van.... :((( :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) callmeakos válasza Parci (#1) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt is támogatom de az első variáns sem olyan nagy érvágás.
Aki arra számít hogy nagyobb darabszámú beszélgetés fog kikerekedni az használjon mailt.

(#27) szab.tam
Akkor inkább tedd be a wc kagylóba a fejedet és húzd le wc-t :D
Ott csak a víz megy a fejedre :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#29) Youri válasza Male (#18) üzenetére


Youri
veterán

Nem tudom mit értesz hasznos alatt, de szerintem a spamek jó része a HA által kerülnek elő. Nem is kivételezni akarnék, hanem, most lehet mondani, hogy ne hozzam fel más példáját, de mondjuk a vaterás dolog sem hülyeség, hogy nincs privi, hanem nyílt tárgyalás.

RTX ON

(#30) fairi válasza TheComedian9 (#26) üzenetére


fairi
addikt

Spamre is mehet válasz, mondjuk elküldi a melegebb éghajlatra... :DD

(#31) ch003067 válasza D1Rect (#22) üzenetére


ch003067
addikt

inkább fordítva nem ? Rang, és nem reg. idő.

Mert vannak 3000 napos újoncok is, meg vannak 600 napos őstagok is. Pl én...

Az meg azért szép lenne, ha egy 3000napos null hozzászólásos újonc több pü-t tudna küldeni, mint mondjuk én :F

(#32) Petike1007 válasza Parci (#11) üzenetére


Petike1007
tag

ez azért nem jó, mert mindig a sötét oldalról kell nézni a dolgokat...mondhatnám azt is, hogy nem hülyebiztos...
Szóval valaki poénból végigkattintgat...és a normál júzer van büntetve...
Vagy fel kell állítani egy szabályt,hogy aki túl sok spammert jelent x időn belül az is gyanús...

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#33) D1Rect válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

A "nemspamszerűen" sokat fórumozók feltételezhetően régebb óta vannak itt.
Nem valószínű, hogy egy friss regnek lenne annyi "ph!s-haver", hogy ténylegesen korlátozza az intézkedés.

Akik meg átcsúsznak az intézkedésen az első spammelés után megkapják a figyelmeztetést a következőnél pedig búcsúzhatnak a ph!-tól, így nem tudnak spammelni.

(#25) Male: Erre van a ban gomb.

(#31) ch003067: Jó helyen kell meghúzni a "határt".

[ Szerkesztve ]

(#34) imibogyo válasza Воланд (#20) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem kell beszólni, tőlem lehet akár őstag rangtól is, a senior csak magamról jutott eszembe természetesen, hogy én már biztos nem tenném kukába az itteni eddigi "munkásságomat" csak azért, hogy spam-elhessek. :U :N

Amúgy én is ranghoz kötném és nem reg. időhöz. :N

(#23) fi:zi'k: annyi köze van hozzá (például a ranghoz), hogy ezt nehéz gyorsan visszahozni. Tehát ha spamel és törlik akkor jó ideig nem fog tudni újra spamelni, mire újra őstag vagy bármi lesz belőle. Viszont így meg nem kell azoknak """szenvedni""" a rendszertől, akikre ez amúgy nem vonatkozik, mert nem spam-elnek.

Így a régi motorosok nem captcha-znak, az újak és a spam-elők meg töltögessék csak. Ha új tag is, de hasznos és elér egy rangot, akkor már ő sem szív, de ha közben spamel, akkor nullázza magát. Ennyire egyszerű. ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#35) Zolee11


Zolee11
senior tag

Én nem tudom, hogy lehet csoportos üzeneteket küldeni itt a privát üzenetek között, még sose csináltam, igaz nem volt rá igényem sem. Most sem találok ilyen opciót... tehát valami scripttel lehet csak megoldani az automatizálást. Így másodpercenként több üzenetet is küldhet egy user, ami normál esetben kizárt, tehát a küldés folyamata megtagadható.
Persze lehetne időzíteni, hogy csak időközönként küldjön, és erre jó a szövegelemző, hogy ugyanazt az üzenetet nem küldheti el többször, vagy csak korlátozott számban.
Persze okosan ez is kikerülhető, de minden kivéthető egy egyszerű módszerrel: a privát üzenetek felületen el kell helyezni egy Ez egy spam gombot, amivel jelezzük a rendszer felé, hogy a feladó spam-et küldött. Adott számú jelzés után a rendszer megvizsgálja, az adott user-t, és látni fogja, hogy a spamnek jelzett üzenet elküldésének napján/hetében akármi hány üzenetet küldött el összesen. Ha ez átlép egy adott számot, akkor ezt a rendszer jelzi egy moderátornak, aki jogosult a spamnek jelzett levelet(ket) megvizsgálnia, és ha az(ok) valóban spam(ek), akkor az összes elküldött üzenetét törölni egy adott időszakon belül, anélkül, hogy azokat megvizsgálnák. Tehát aki spammel, az kockáztatja a normál leveleit is.

no brain, no problem

(#36) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Támogatok minden jó ötletet, talán a "ez az üzenet spam" gombot tényleg meg lehetne valósítani, így automatikusan menne egy jelentés a modiknak a bejelentett felhaszálóról. Bár tudom hogy nem tudtok a privátba belépni, de ha sok bejelentés érkezik egy felhasználóról, akkor már talán lehetne lépni.

Szerk: Zolee11, hasonló gondolat!

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#37) Viktoár


Viktoár
addikt

Én meg csak egyszerűen belenyugszom hogy a közlendőm után még négy billentyűt le kell nyomnom. ;)

Üdv:Viktor

(#38) petipetya


petipetya
nagyúr

Tetszik az új rendszer. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#39) khron78


khron78
őstag

Nincs ezzel semmi gond!

(#40) atike


atike
nagyúr

Nem semmi, hogy van igény ilyenre... Én meg mondjuk nem találkoztam itt spammal (szerencsére), de megértem, hogy kell szigorítás. Captcha-n kívül nincs alternatíva amúgy?

(#41) blackvinyl válasza Winner_hun (#3) üzenetére


blackvinyl
tag

Nyomj két visszát a böngésződben és ott lesz a megírt privi :R

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#42) Integra


Integra
titán

"Per pillanat, ha valaki az elmúlt 24 órában..." - nincsen per pillanat, ez egy iszonyú nagy hiba. ellenben olyan van, hogy jelenleg. :U ugyanolyan ordas hiba mint amikor valaki muszáj helyett muszályt ír.

ami a cikket illeti, tényleg szomorú, hogy ezzel kell foglalkoznotok. én a spamolókat tiltom és kész. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) KillHates


KillHates
nagyúr

Én támogatom a szigorítást. A (fizetős) bazárosok gondolom már elbírálás alá esnek majd.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) Vladi


Vladi
nagyúr

Tőlem lehet, a 20/100 az még nagyon tág is.
Egyébként én már vagy 1-1,5 éve is kaptam spemet privátban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) ch003067 válasza Vladi (#44) üzenetére


ch003067
addikt

Érdekes, én még sosem kaptam SPAM-et... De ha kapnék, akkor se különösebben érdekelne.

(#46) Male válasza Youri (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Az eladónak hasznos, úgy értem... szétküldi párezer példányban, hogy mit árul éppen... kaptam már ilyet. Szóval ezt jobb lenne nem hagyni.

A nyílttal az a gond, hogy pl az átvétel helyét ne nyilvánosan kelljen már megbeszélni (meg telszámot cserélni stb.)

(#47) hallari válasza Petike1007 (#6) üzenetére


hallari
tag

Megelőztél, pont ezt akartam mondani, illetve kérdezni, hogy volt ilyen reakció?! :DDD

(#48) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Nem lenne egyszerűbb, egy spam gomb, amit, ha mondjuk 20-an vagy 50-en megnyomnak (ennyi ember csak nem akar kicseszni egy ph user-rel), akkor felfüggesztik az illető privát küldési jogát, esetleg utána további szankciók?
Mondom én ezt úgy, hogy ph regem óta összesen nem küldtem szerintem 2-300 üzenetnél többet. És lehet csak szerencsés vagyok de "kéretlen" privim sosem volt...
Egyetlen modi szabadidejében foglalkozna ezzel (bár nem tudom mennyire súlyos a helyzet spam-ek terén)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#49) Male válasza Parci (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg ha úgy módosítanátok, hogy a másik fél által spamnek minősített üzenetet a moderátorok megtekinthetik (de csak azokat)?

Ez szerintem bőven belefér, mert egy normális beszélgetésnél a másik fél nem fogja spamnek nyomni, annak azért oka van...

(#50) nevo


nevo
aktív tag

Mindenkinek a kedvében járni nem lehet, így kíváncsi leszek hogy mi lesz a végső döntés :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.