Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104) <Lacy85> válasza kBika (#78) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is néztem HAndras videóját. “21 e-autó, ami idén jelenik meg”.
A végén kb. annyi volt a reakcióm, hogy 1 darab nincs, ami néz is ki valahogy? :D
Év vége felé / jövő év elején lesz csere és ha a csillagok is úgy állnak, akkor bele fog férni egy ~Model 3 árkategóriás autó.
A Long Range nettó ára 360-as euróval számolva ~18 milla. Áfa nélkül.
Ez alá nem adnám 3 okból sem. Illetve 4.

1. Minden gyártó hivatalos álláspontja, hogy az akku élettartam érdekében nem igazán ajánlott 80% fölé tölteni. Itt már ugye -20% hatótáv, mert szeretek vigyázni a dolgaimra. Hatótáv meg azért legyen, mert nem akarom állandóan azt lesni, mennyit mehetek még.

2. Télen ebből lejön még ~+20% a hideg miatt.

3. A Model 3-at már gyártják kínában is és nemrég jelent meg egy cikk a Teslasok.hu-n, hogy az ott gyártott modellekben kicsit más akksi van. Az a gond ezzel, hogy baromira nem bírja a hideget. Ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy a nyári ~430km-es hatótáv leesett ~240-re télen. Ami rohadt nagy eltérés.
Nem tudom, hogy ezeket EU-ban is forgalmazzák-e, de nem szívesen fognék ki egy ilyen modellt.

4. Ez az egyetlen modell az “értelmes” árkategóriában, ami tetszik is.

Töltés amúgy nem lenne gond. Családi házunk van, tervben van napelem is, szóval “E-autó kánaán”.
Aztán kicsit szétnéztem, hogy ilyesmi áron mit lehet kapni belsőégésűből.
Jaguar XE, Alfa Giulia, 3-as BMW, stb.
És egyik sem alapmodell, hanem már nagyjából full extra.
Gyönyörű felnikkel / fényezéssel, full bőr belsővel, karbon betétekkel / külső karbon elemekkel, sportfutóművel, baromi jó hifivel, stb.
Mindezt a Model 3 ~nettó árából.
A Model 3-ban meg mi van? Legjobb esetben valami gagyi műbőr, meg a “jó kis” műanyagok. Zajszigetelés meg kb. nulla.
Még a kormány mögé sem futotta egy kijelzőre.
Hajlandó lennék némi kompromisszumra, de ennyire kizárt.

Amire meg azt mondanám, hogy instant get (e-Tron GT a kinézet miatt, Model S Plaid+ a kinézet + hatótáv miatt), azok meg valóban olyan áron vannak, hogy leestem a székről, amikor megláttam. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.