Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) dutrás válasza #88470784 (#450) üzenetére


dutrás
őstag

Hát ez passz. De nem hinném hogy adják hozzá. Nálunk tuti nem. Európa más országaiba elképzelhető hogy előrendeléssel. Csak találgatok.

A kompatibilitás viszont dicséretes ;]

P50 pro/P40 Lite

(#452) #30610944


#30610944
törölt tag

Na egy kis kamerateszt: P30Pro vs P40Pro
Valahol az egyik, valahol a masik jobb.
A P40Pro sokkal realisztikusabb siznekkel, dolgozik, javult videoban es az elolapi kameraban.
Viszont ejszakai fotokban itt a P30Pro-t jobbnak latom. De valamit az ejszakai moddal tuti elbaltaztak, mert mindenhol azt olvasni, hogy normal modban fenykepezve este jobb kepek szuletnek, mint bekapcsolva az ejszakai modot. Es a tesztelo este hasznalta a night modot es is mondta a video elejen.

[ Szerkesztve ]

(#453) Aryon87 válasza #30610944 (#452) üzenetére


Aryon87
félisten

Durva a különbség. Szoftveresen javult a P40pro. Külön tetszik, hogy annak ellenére hogy gondolom még mindig nincs automata HDR, gyönyörűen kezeli a világos és sötét részeket. Valamint a képek lágyabbak, mint a P30Pro esetében.
A portré mód szintén sokat javult, főleg a háttérmosásnál látni leginkább hogy az is finomabb.
Éjszakaiban viszont valóban a P30Pro a jobb, viszont ahol sárga világítás van, ott a P40Pro oldja meg jobban a dolgot színben, ami nekem pluszpont.
Videóban egyértelműen a P40Pro jobb.
Egyre biztosabb vagyok a váltásban karácsony felé.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#454) janeszgol


janeszgol
félisten

Na ez az. Erről beszéltem fentebb:
Mobilos felhőplatformot rak össze a gamereknek a Tencent és a Huawei
[link]

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#455) Juhaszatti válasza janeszgol (#454) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Tencent.. Már a PC-s játékiparban is megvetették a lábukat, övék az Epic Games, és az üzleti politikája miatt rengeteg gamer által gyűlölt Epic Games Store.
Ráadásul rengeteg másolási botrány fűződik a nevükhöz. Nem a legjobb társ..

(#456) Noukoum válasza #30610944 (#452) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez szoftveresen tuti javítva lesz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#457) Aryon87 válasza #30610944 (#452) üzenetére


Aryon87
félisten

Kamerateszt 1: Huawei P40 Pro vs Samsung Galaxy S20 Plus - CAMERA Comparison! | The Tech Chap

Kamerateszt 2: Huawei P40 Pro VS Samsung S20 VS iPhone 11 Camera Comparison

(#452) LiVeGa
De valamit az ejszakai moddal tuti elbaltaztak, mert mindenhol azt olvasni, hogy normal modban fenykepezve este jobb kepek szuletnek, mint bekapcsolva az ejszakai modot.
Nem tapasztalom ezt. Amúgy minimális sokszor a különbség a normál és éjszakai mód között. Egyedül az a gond, hogy a hülye RYYB szenzor miatt jóval sárgásabbak az éjszakai képek, mint kéne.

Noukoum már nem fogják ezt korrigálni P30Pro-n.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#458) janeszgol válasza Juhaszatti (#455) üzenetére


janeszgol
félisten

És az üzleti politikája miatt rengeteg gamer által imádott Epic Games Store.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#459) janeszgol válasza Aryon87 (#457) üzenetére


janeszgol
félisten

Kamerateszt2-re: az iPhone elég kiegyensúlyozott, nekem baromira teszik, amit csinál. A Huawei színkezelése nem a legjobb nappal. A Samsung semmiben nem tudott szerintem az első lenni, ellenben ritkán tettem harmadiknak, viszont a színei hiába szépek, nem természetesek. A Huawei meg sok helyen fakó, mintha kiégne.
Hát nem tudom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#460) Aryon87 válasza janeszgol (#459) üzenetére


Aryon87
félisten

Az iPhone képalkotásával egyetértek. Sose volt kedvencem, de tetszik amit csinál, bár ahogy elnézem, ők is rátértek a szaturált színvilág útjára.
P40Pro fakóbb ugyan, de még mindig természetesebb a másik kettőhöz képest.
P30Pro tavaly kapott egy színkorrekciós frissítést, ami akkoriban a piros szín helytelenségét hivatott javítani, de asszem kompletten a színhűséget korrigálta. Kb itt is az várható.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#461) Ricardo válasza Aryon87 (#457) üzenetére


Ricardo
félisten

Az iPhone nekem is tetszik. Fotóban a P40 szerintem a legjobb, videó tekintetben az iPhone tetszik a legjobban. A P40 esetében van még mit csiszolni a kép stabilitásán. Sok esetben elég remegős.

(#462) Aryon87 válasza Ricardo (#461) üzenetére


Aryon87
félisten

P40Pro videónál vagy 2-3 félét láttam, és mindegyikben teljesen más a videója. Egyiknél remegős, másiknál full stabil, és ha nem tudnám hogy mivel készült a videó, simán rávágnám hogy GoPro-val.
Nem látok akkora javítanivalót, mint máshol szükségesebb.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#463) #30610944 válasza Aryon87 (#460) üzenetére


#30610944
törölt tag

Samsung kepei sosem tetszettek mert termeszetellenesek a szinei. De most mar az iPhone is ugyanezt csinalja. P40 Pro nalam nyero. Kicsit lehetne talan a kepek elessegein feltekerni egy kicsit es tokeletes lenne. Meg a night modot javitsak ki benne mert nagyon zajos meg szar minosegu. Night mod nelkul jobbakat keszit.
Video meg nem erdekel, sosem videozok.

(#464) Aryon87 válasza #30610944 (#463) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem az élességgel semmi baj nincs, a P30Pro mellett valóban életlenebbnek tűnik, de pont úgy természetesebb. Nem tudom azon a videón mi és miért, de nálam nincs jelen (vagy nem látom) az a túlzott élesség, amit látható a P30Pro-nál.
Biztos lesz rá korrekciós frissítés, de még így is jóval jobb.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#465) NumberGuy válasza Juhaszatti (#455) üzenetére


NumberGuy
tag

Hivatalos forrás?

(#466) janeszgol válasza #30610944 (#463) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ugyan azt csinálja, de szerencsére nem olyan mértékben. A Samsung nem színez félre, tehát jól néznek ki a képei, de nem természetes. Művi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#467) #30610944


#30610944
törölt tag

Meg egy kamera teszt: [link]

(#468) Aryon87 válasza #30610944 (#467) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez jobb is mint a tegnapi szerintem. Nagyon jól teljesít a P40Pro.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#469) #30610944 válasza Aryon87 (#468) üzenetére


#30610944
törölt tag

En lehet nem varom ki az akciot azt veszek egy ilyet. A jelenlegi telom kezdi megadni magat... hacsak nem valami csoda folytan meg nem javul. :(

(#470) Aryon87 válasza #30610944 (#469) üzenetére


Aryon87
félisten

Nálam a magas ár miatt karácsony környékén esedékes. Most nem merem, mert a munkahelyem is instabil lábakon áll..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#471) rolandrepasi válasza Aryon87 (#470) üzenetére


rolandrepasi
tag

Sajnos ismerős az érzés... Nálunk múlt pénteken pont 2-vel osztották a fizut...

(#472) dutrás


dutrás
őstag

Aryon87 rolandrepasi sajnálom hogy ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#473) nyisziati válasza rolandrepasi (#471) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, nálunk is szólt a főnök, hogy mindenkivel el akar beszélgetni személyesen. :((
És kb. a téma is meg lett adva, jelentős fizetéscsökkentés. :(((
Majd felrobbantam, amikor meghallottam. 8 évig tartott, mire visszakaptam a válság idején elvesztett fizumat, erre vissza a kezdővonalra...
És kényszerhelyzetben van az ember, örülhet, ha nem veszti el az állását.
Aztán meg ha végetér ez az egész karanténosdi, kérdés, mikor emelkedik megint vissza a pénz. Mert nem vagyok biztos benne, hogy olyan nagyon törni fogják a cégek magukat, hogy visszaemeljék.
Már tényleg úgy vagyok, lehet, hogy jobb elmenni ebből az országból, mert itt egyszerűen nem jut ötről a hatra az ember... :(((

(#474) Ricardo


Ricardo
félisten

Összehasonlítás az előddel. [link]

(#475) #30610944 válasza Ricardo (#474) üzenetére


#30610944
törölt tag

volt mar, par hsz-el lejjebb.
:B

(#476) Ricardo válasza #30610944 (#475) üzenetére


Ricardo
félisten

Efelett elsziklottam. :B

(#477) andor80 válasza #30610944 (#469) üzenetére


andor80
senior tag

180 ért i van már p30 pro ez nem ér 200 al többet.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.