Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Quqesz válasza G4bi89 (#150) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem kizárt, hogy csak egy felvetés marad belőle, bár hogy most mi folyik kínában azt sztem senki sem tudja megmondani.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#152) Juhaszatti válasza janeszgol (#142) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Volt szó arról hogy belevágnak valami közösbe, de arról szó sem volt, hogy ez a HMS lehetne.

(#153) janeszgol válasza Juhaszatti (#152) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudjuk, csak felvetettem. Nyugalom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#154) #88470784 válasza G4bi89 (#147) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem tudom miért kapott tiltást mert a mai napig egyetlen egy bizonyítékot nem.mutattak róla az amcsik.

(#155) #95462144


#95462144
törölt tag

Az ára az tényleg necces lett. A kinézetét nem tudom hova tenni elől az a kamerasziget szerintem totál ízléstelen, de ez nyilván szubjektív, hogy kinek mi. A hátulja S20 copy azért ennél külsőre több innovációt vagy egyediséget vártam volna, így ez csak a "vótmá" kategória. De a kamerája tényleg jó a tesztek alapján és most talán nem is olyan festmény jellegűek a képek mint eddig voltak.

(#154) csiribá

A beadott vádiratra gondolsz? Vádiratot csak a bizonyítékok felsorolásával lehet tudtommal beadni.

[ Szerkesztve ]

(#156) helixP válasza #88470784 (#154) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez az amit mondanak, a hangsúly a HARD evidence szón van, meg a malware becsempészés lehetőségen, és azon, hogy nem is akartak rajta igazán változtatni sosem.
A mobilhálózat meg stratégiai ágazat fair-nem far, de érthető.

There was never any hard evidence of backdoors in Huawei’s cell towers — but, as hawks saw it, there didn’t need to be.
As a hardware provider, Huawei needs to be able to deploy software the same way Apple deploys iOS updates. But as long as there was a pipeline from Huawei’s China headquarters to cell towers in the US, there would be a strong risk of Chinese surveillance agencies using it to sneak malware into the network, whether they did it with Huawei’s help or by hacking themselves into the middle. As intelligence agencies saw it, the risk was just too great.

[ Szerkesztve ]

(#157) andor80 válasza Juhaszatti (#145) üzenetére


andor80
senior tag

De így is tudod használni az éjszakai modot ember!
HA annyira fontos biztsten munkára használod még mobilon is ott a szájbavert lightroom,ps.1 katt előre beálított mentett profil mehet is a megrendelőnek..Csak a kákán keresed a csomót. de azt nagyon ráfeszülve..Minden egyes huawei topikba ...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#158) #88470784 válasza helixP (#156) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ebben még mindig csak az szerepel, higy mondanak állítják, tudnál mutatni bármilyen bizonyítékot amiben le van írva, hogy itt és itt vannak a kódrészletek stb ami alapján kémkedtek.

(#159) janeszgol válasza #88470784 (#158) üzenetére


janeszgol
félisten

Van olyan vád is, hogy Iránnal kereskedtek. Hasonlóba a ZTE is beletenyerelt. Nem tudom mi igaz belőle, még nem volt felcsapva, bizonyítva meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#160) Noukoum válasza Lami66 (#126) üzenetére


Noukoum
veterán

Mikor megvettem az iphone 8-at és nem volt benne jack átalakító úgy meglepődtem, azt hittem a boltban szedték ki. Aztán olvasom hogy mióta új telefonokhoz nem ad az apple azóta a régiekhez sem :W Na ez pofátlanság a javából.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#161) janeszgol válasza Noukoum (#160) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez azért megalol.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#162) Giovan! válasza #88470784 (#158) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem kell bizonyítani semmit. Amíg minden hitel végső forrása a totális állam Kínában, addig egy kínai gyártó jelenléte a hálózati szektorban biztonsági kockázatnak fog számítani.
Amúgy a Huawei mindig is gány munkát tett le az asztalra, ha a biztonsági résekről volt szó, az ilyesmit pedig könnyen kihasználhatja az, aki tudja hol és mit kell keresni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#163) Giovan! válasza janeszgol (#142) üzenetére


Giovan!
addikt

Arra vonatkozóan van bármi forrásod, hogy a Xiaomi és az Oppo dobni tervezné a GMS-t a HMS miatt?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#164) Noukoum válasza Giovan! (#162) üzenetére


Noukoum
veterán

Még jó hogy az amcsi cégeknél nincs probléma, lásd intel :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#165) Giovan! válasza Noukoum (#164) üzenetére


Giovan!
addikt

Még jó hogy most a Huawei-ről volt szó...
Lehet rosszul tudom, de ha jól emlékszem, nem az intel fog egyedül 5g hálózatot felhúzni rengeteg európai országban, sőt, még csak totális diktatúra sem áll a cég mögött. Persze biztonsági szempontból ők is férc munkát végeznek, ezt aláírom, de most nem arról volt szó ha jól emlékszem, hogy mindenki sorolja fel az általa ismert azon cégeket, akik tesznek a biztonságra :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#166) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Másoljunk mindent, ami hülyén néz ki. S10 előlapját, csak még gázabb kinézettel, az S20 kamera elrendezését, majd mindezt GMS nélkül adjuk 400 ezerért. :DDD
Tuti vétel a teló. :K

[ Szerkesztve ]

(#167) nyisziati válasza Aryon87 (#100) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezeket a beltéri képeket kicsit furcsállom, kíváncsi lennék egy DXoMark összehasonlításra is.
Nem hiszem el, hogy azonos világítás mellett ennyivel rosszabb az S20 és az iPhone.

Kültériben pedig az iPhone a legtermészetesebb, a P40 már túlexponált nekem.

(#168) akooos válasza nyisziati (#167) üzenetére


akooos
veterán

Ahány teszt, annyi eredmény fog születni. Majd kijön valamelyik nagyobb techlap a vakteszttel, ahol megint a Samsung lesz az összesített nyertes. Jó ez a P40 amúgy, a kamera már a P20 óta csak javul és javul, de sajnos az nem elég (nekem). Amúgy az első képek alapján azt mondom, hogy a P30 jobb (még?).

(#169) dutrás válasza Giovan! (#162) üzenetére


dutrás
őstag

Ahogy az Iphone is a 10 ig visszavezethetően javíthatatlan hibával adta ki a telefonjait.

P50 pro/P40 Lite

(#170) Fred23 válasza nyisziati (#167) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem feltétlenül rosszabb, én például nem szeretem az olyan esti képeket, ahol nem látni a sötétséget. Az ideális számomra az, ha azt látom a képen, amit a szemem lát.

Lehet vajon a P40 Pro-val éjjel olyan képet is lőni, ahol harapható a koromsötét, de látszanak a csillagok, a Hold? Kíváncsi lennék arra is, milyen egy gyertya képe a sötét szobában fotózva!

Egyébként amit nappal művel a P40 Pro, kifejezetten tetszik. Számomra összességében egy fokkal jobb a végeredménye, mint az S20 Ultráé. De mindegyik teló képeiben van olyan, ami nem tetszik.

(#171) janeszgol válasza Fred23 (#170) üzenetére


janeszgol
félisten

De a kamera sokkal több fényt ereszt át, mint a szemed. Ezért látod a sötét sarkot világosnak a kijelzőn, amikor kamerázol. Annak semmi értelme nem lenne, hogy ugyan azt lásd. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#172) Fred23 válasza janeszgol (#171) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pedig pont azt szeretem, ha azt látom a képen, amit a szemem. Az más tészta, hogy azzal nincs semmi bajom, ha máshogy is lehet vele rögzíteni, ha akár éjjellátót is csinálhatok belőle -csak ki lehessen kapcsolni, át lehessen állítani, mikor éppen azt szeretném.

Gondolom, ez azért megoldható a P40 Pro-ban valahogy; iso, egyebek biztosan állítható, nem?!

Mondjuk annyira nem érint, lehetőség szerint nem veszek kínai telót. Mégis: ha a sima P40 IP68-at kapott volna, kábé a legvonzóbb teló lett volna számomra a jelenlegi felhozatalból, néhány hónap után, jóval olcsóbban. Talán a sima P50 jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#173) gattolino válasza Fred23 (#172) üzenetére


gattolino
senior tag

Sajnos nem. Azt majd a Pro Plusban lehet csak kikapcsolni. Ezzel terelik a vásárlókat a drágább modellek felé. :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#174) #88470784


#88470784
törölt tag

Nem kell bizonyítani semmit.
Amíg minden hitel végső forrása a totális állam Kínában, addig egy kínai gyártó jelenléte a hálózati szektorban biztonsági kockázatnak fog számítani.

Végülis egy demokráciában miért is kéne bármit is bizonyítani mielőtt megvádolunk bárkit. Elég ha ráfogjuk.

Ez kicsit olyan azért mert soros indoklásra sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#175) nyisziati válasza Fred23 (#170) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezért írtam, hogy szerintem már túlexponált. Én is jobban szeretem a kontrasztosabb esti képeket. Ebben a kültériek sokkal jobbak, főleg az iPhone-é.

A gyertyára én is kíváncsi lennék.

(#171) janeszgol : na hát ezt így azért meredek kijelenteni. Ez erősen függ az apertúrától, sőt, a szoftvertől is. Nem véletlen dicsérik a Gcam-et.
Egyébként meg ez nem egyértelmű, hogy mi a legjobb, mindenki mást szeret.
Számomra a P40 beltéri képei hiába világosak, de az erős túlexponáltság miatt se a színhelyesség nincs meg, sem a kompozíció nem életszerű. Plusz olajfestményes.

Akkor inkább kapcsoljanak föl egy lámpát, vakuzzanak, de legyen rövidebb az expozíciós idő.

(#176) Noukoum válasza Giovan! (#165) üzenetére


Noukoum
veterán

Értem. Tehát megint ott tartunk hogy ami a Huaweinél baj az másnál nem (sem Intelnél sem az Apple-nél) Mert a Huaweiről van szó :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#177) #30610944


#30610944
törölt tag

[kép]
Korabban volt rola szo, hogy a Huawei figyelmeztethetne az embereket hogy ez Google nelkuli. Mielott beteszem a kosarba ez fogadott.

(#178) Giovan! válasza Noukoum (#176) üzenetére


Giovan!
addikt

Mondom, sem az intel, sem az Apple nem épít 5G hálózatot egyedül egyetlen európai tagországban sem, ráadásul totális diktatúra sem áll egyik mögött sem. Az összehasonlításod ennél fogva meglehetősen erőltetettnek hat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#179) Giovan! válasza #30610944 (#177) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez dícséretes :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#180) helixP válasza #88470784 (#174) üzenetére


helixP
nagyúr

Nézd: csak egy darabig lehet azt játszani, hogy a demokráciák transzparens, nyitott szabályokkal játszanak a diktatúrákkal, aztán amikor a diktatúra elkezd koszos játékot játszani, akkor hirtelen a demokratikus játékszabályokra hivatkozik.

#158 csiribá: Ezt mondom, hogy nincs bizonyíték, de a hardver önmagában veszélyt jelenthet. Ez elég.

100 szónak is egy a vége: a stratégiai ágazatokban kell a biztonság, és ha egy ország úgy érzi, hogy ez nincs meg, lépjen szabadon.
Annak ellenére, hogy nem vagyok hülye, tudom, hogy van kereskedelmi háború lába is a történetnek.

(#181) Giovan! válasza #88470784 (#174) üzenetére


Giovan!
addikt

Jaj ne kelljen már ebben a topikban is elmagyarázni mit jelent a biztonsági kockázat fogalma :U

A Huawei múltja és a működésének körülményei okán szerintem teljesen logikus, hogy kockázatnak kell tekintenünk a jelenlétét egy olyan, a közeljövőben a jelenleginél is jóval fontosabbá váló szektorban, mint a hálózati.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#182) janeszgol válasza nyisziati (#175) üzenetére


janeszgol
félisten

Tehát akkor a fényképező nem enged át több fényt, mint a szemed?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#183) nozs23 válasza #88470784 (#174) üzenetére


nozs23
addikt

Ennyire nem akarod megerteni, amit gyakorlatilag a szadba ragnak, vagy csak kenyszeresen probalod(!) cafolni? :(

(#184) #88470784


#88470784
törölt tag

Én szívesen meghallhatom ezt a magyarázatot a biztonsági kockázattól, csak kérek szépen konkrét bizonyítékot arra hogy valóban kémkedtek, mert ez addig ilyen nesze semmi.

Csak egy kódsort, csak egy chippet, csak egy db hálózati adatforgalom lefülelést semmi.mást.

De ez jaj van egy rossz érzésem nem bizonyíték.

(#185) nyisziati válasza janeszgol (#182) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez attól függ, hogy "fényképező" alatt mit értesz. Csak a lencsét, vagy magát a képalkotás teljes folyamatát végző eszközt (periszkóppal, szenzorral, szoftverrel stb.)?

[ Szerkesztve ]

(#186) janeszgol válasza nyisziati (#185) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak a lencsét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#187) #30610944 válasza nozs23 (#183) üzenetére


#30610944
törölt tag

Meg aztan a Google, az Apple, a Facebook, a Microsoft meg a tarsai total nem kemkednek utanunk...ennyi erovel tok mindegy mit veszunk le leszunk kovetve. Ez van.
Szerintem ezt a temat dobhatnatok.

[ Szerkesztve ]

(#188) Giovan! válasza #88470784 (#184) üzenetére


Giovan!
addikt

Az a baj, hogy nem érted továbbra sem, mi az a biztonsági kockázat.
Ez nem is lenne baj, a te dolgod, csak akkor miért kellett most idekeverned a témát?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#189) Giovan! válasza #30610944 (#187) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem a mobilodon keresztüli kémkedésről van szó, hanem a hálózati szektorról.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#190) #30610944 válasza Giovan! (#179) üzenetére


#30610944
törölt tag

[kép]
Itt is nagybetukkel kiemelik.
Amugy eleg sokmindent adnak UK-ben hozza. Vezetekmentes fulest, autos toltot es vezetekmentes toltot is.
:Y

[ Szerkesztve ]

(#191) nyisziati válasza janeszgol (#186) üzenetére


nyisziati
veterán

Az a lencsék minőségétől, mennyiségétől, bevonatától függ.

(#192) akooos válasza #88470784 (#184) üzenetére


akooos
veterán

De miért gondolod úgy, hogy ezeket bármikor is elérhetővé és nyilvánossá tették? :)
Ha public lenne egy ilyen kód, akkor azt kicsit upgradelve lehetne úgy használni, hogy ne derüljön ki (conteo: ahogy lehet, hogy más is csinálja?).
Nyilván az ilyen jellegű dolgokat nem fogják elérhetővé tenni, úgyhogy vagy elhiszi a user, vagy nem.

(#193) joey04 válasza janeszgol (#161) üzenetére


joey04
titán

amikor kikerült a csatlakozó és átalakítót adtak, akkor meg azért ment a fika, hogy nem tökösek meglépni a váltást rendesen, ha van hozzá átalakító a dobozban. itteni topikok agymenése. van sapka nincs sapka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#194) helixP válasza #88470784 (#184) üzenetére


helixP
nagyúr

De értsd már meg, hogy ez nem így működik. Ha lenne ilyen, az már késő lenne, ezen a szinten bőven elég a gyanú.
This is not about finding “backdoors” in current Huawei products — that’s a fool’s errand. Software reviews of existing Huawei products are not sufficient to preclude the possibility of a vendor pushing a malicious update that enables surveillance in the future. Any supposedly safe Chinese product is one firmware update away from being an insecure Chinese product.

Az meg a másik, hogy törvényileg kötelezve vannak a tech-cégek a kémkedésre:
Huawei, like all companies operating in China, would have no choice but to supply information to Chinese security. China’s national intelligence law requires all organisations and individuals to “support, provide assistance, and cooperate in national intelligence work”. China’s counter-espionage law says all companies and citizens have to “truthfully provide information” and “must not refuse”.

Trump fikázásért nem megyek a szomszédba, én sem tartom normálisnak, és ahogy az előbb említettem, tudom a kereskedelmi okokat emögött, de nem lehet, hogy nem érted meg, amit a fél topik mondani akar Neked.

[ Szerkesztve ]

(#195) #88470784


#88470784
törölt tag

Nem én hoztam ide a témát.
[link]

helipxP, ja hogy gyanú elég úgy mindjárt más :DDD

[ Szerkesztve ]

(#196) Aryon87 válasza nyisziati (#167) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig latod. Ott a link lejjebb, nezd meg a videot, onnan vagtam ki

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#197) Aryon87 válasza #30610944 (#187) üzenetére


Aryon87
félisten

Ahh, kezdodik elolrol... Minden Huawei topikban ugyanaz a forgatokonyv?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#198) Giovan! válasza #88470784 (#195) üzenetére


Giovan!
addikt

Te hoztad ide. A kolléga teljesen jogosan arra kérdezett rá, miért kellene a Xiaominak és az Opponak lemondania GMS-ről a HMS javára, mikor őket nem sújtja az USA szankciókkal, mire te megmagyaráztad neki, hogy Trump majd betiltja őket is, mertcsak. A biztonsági kérdés a te hozzászólásodban került elő.

Itt nem a gyanúról van szó, hanem a kínai rezsim működésének alapvetéseiről. Te eljátszod, hogy ezek nem léteznek, de hálistennek ezt nem kell másnak is megtennie.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#199) Giovan! válasza Aryon87 (#197) üzenetére


Giovan!
addikt

Minden topikban valami Huawei-fan kezdi el magyarázni, hogy ha Trump nem lenne, bezzeg akkor...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#200) nozs23 válasza #30610944 (#187) üzenetére


nozs23
addikt

Egyreszt itt a Huaweirol van szo, nem azokrol, akiket te emlitesz. Masreszt a Google, Facebook es meg ezernyi mas platform kvazi ki van tiltva Kinabol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.