Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Giovan! válasza #88470784 (#339) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha már így rékérdeztél, a hivatalos YouTube app (ha már van premium előfizetésem), a GMail, GDrive és a GMaps is jól jönne, illetve játékok közül a Bastion, az Osmos és a Hyper Light Drifter az amivel néha el szoktam ütni a szabadidőmet. Esetleg még egy Apollo for Reddit is szóba jöhet, de ahhoz nem ragaszkodnék, ha van megfelelő alternatívája az AG-ben.
Az Apple-szolgáltatásait nyílván nem várom el, hiszen azok minden androidos gépről hiányoznak, a többi általam használt app (banki appok, office appok, menetrend-app, facebook, instagram, vodafone appja, stb.) meg szerintem fent van már.

Mint láthatod, én sem használok sok tízezer appot, viszont ha pont az a pár hiányzik, amit igen, akkor hidegen fog hagyni, hogy amúgy a Playben vagy az App Store-ban fellelhető millió appból sok tízezer már az AG-ben is elérhető.

Tényleg, van már hivatalos adat az AG-ben található appok számáról, vagy ez még mindig államtitoknak számít?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#352) <Lacy85> válasza S e t h (#348) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Inkább olyan, mintha nőt cserélnél pasira.
"Ennek is van lába, tud beszélni is, szóval megteszi. A megszokott funkciókat meg lehet helyettesíteni". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#353) beyruth82 válasza <Lacy85> (#352) üzenetére


beyruth82
veterán

A nap hsz-e :C

[ Szerkesztve ]

(#354) janeszgol válasza utomi (#324) üzenetére


janeszgol
félisten

2012 óta van a márkától telóim, és azóta az egyik kedvencem. Szóval nehezen mondok le róla (bár h már nem fog tetszeni, akkor lemondok). Én sosem állítottam, hogy észre sem veszik, mivel mindenre van alternatíva. De van az a réteg, akinek megfelelhet. Gondoljunk a játékokra. Ha megfelelő játékplatformot tud nyújtani, akkor a fiataloknál bevállhat, mivel a népszerű csevegők közül van pár rá.
De ez csak egy példa volt. Természetesen ekkora szórásban lesznek megbánósok, lesznek átvertek is, akik nem figyeltek oda. Ez sajnos néha elkerülhetetlen.

(#355) #88470784 válasza akooos (#346) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ugyanazt fogják tenni a Bkkfutár alá is amit a Budapest menetrend appnál, már most.
Openstreetmap-ot. Remekül működik google map nélkül. :K

Amúgy ha már szóbakerült a gdrive, 50gb tárhely jár most a huawei p40 hez.

[ Szerkesztve ]

(#356) #30610944 válasza janeszgol (#354) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ez azert kicsit durva kijelntes hogy lesznek olyanok akiket atvernek. Tettem be linket, hogy a vasarlok figyelmeztetve lesznek. Huawei figyelmeztet mindenkit. Csak aki nem akarja eszrevenni az lesz atverve, bar azt meg mar nem is atveres.

(#357) 7Heads Drago válasza #88470784 (#355) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hihetetlen.... Csak vigyázz vele mert gyerek is lehet belőle, ha megtalálod a lyukat. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#358) janeszgol válasza #30610944 (#356) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem a Huawei veri át őket, hanem saját magukat verik át. Rosszul fogalmaztam.
A Huawei biztosan fel sem teszi a dobozokra a Google Szolgáltatásokhoz kapcsolódó jelölést, továbbá az AppGallery embléma fent lesz. Csak a doboztnem nagyon szoktuk olvasgatni. De lehet ráteszi a Huawei figyelmeztetésként, nem tudom.

(#359) utomi válasza Noukoum (#349) üzenetére


utomi
senior tag

Még jó csekély 400e-ért. Nekem mindegy ki mire adja ki a pénzét de nehogy már jó legyen ,hogy 4 kilóért kompromisszumot kell kötni. Mert lehet ,hogy jelenleg minden app megvan ami kell neked de mi van ha a jövőben veszel egy eszközt és pont nem lesz futtatható az app mert Play service kell neki?! Még mindig az a gondom ,hogy ilyen sokért ennyire komoly kompromisszumot kell kötni. Ott a OnePlus 250e-ért. Ott pl. a kamera és a vízállóság a hiány de elfogadom mert ezeken kívül csúcsot kapok szinte fele árért. Ha ez a teló is 250-270e lenne azt mondom talán érdekes lehetne mert nincs GMS de cserébe baxo az ár. Na de hát ennyiért minden tekintetben fullos telót kapsz. Azt nem értem akkor miért venné ezt valaki egy S20 Ultra vagy egy iPhone 11 Pro Max helyett ?

(#360) 7Heads Drago válasza S e t h (#348) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez tényleg a témába vág. A telot is szoktad gyantáztatni, meg elviszed a nőgyógyászhoz?
Esetleg van érdemi a P40 pro-ról? Persze nem akarom hogy túlterheld magadat...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#361) janeszgol válasza utomi (#359) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt szerintem senki sem tudja, csak az, aki megveszi. Meg az egész sikerességét nem tudni. Amit tudni lehet az az, hogy a Huawei pumpálja bele a lóvét.

(#362) 7Heads Drago válasza utomi (#359) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Oké vettük az adást. Szar.
Lapozhatunk vagy kérjünk meg egy modit hogy módosítsa le a topik címét?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#363) dutrás válasza utomi (#359) üzenetére


dutrás
őstag

A válasz nagyon egyszerű. Mert ezt akarja megvenni. Aki 400 ezret kiad egy telefonért biztos vagyok benne hogy tudja mit vesz mire adja ki a pénzét. Azt használja amit a Huawei kínál
Ha meg tudja mit vesz nem köt kompromisszumot vagy igen de azt tudatosan felvállalja.
Biztos becsúszik olyan vásárló is aki nem néz utána az meg magára vessen.
Na látod az Oppónál ott a kamera és vízállóság hiány.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#364) #88470784 válasza utomi (#359) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ha ez a teló is 250-270e lenne azt mondom talán érdekes lehetne mert nincs GMS de cserébe baxo az ár.

Tehát a gmail és a google maps kb 150 ezer forintba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#365) dutrás válasza Giovan! (#351) üzenetére


dutrás
őstag

A googlés cuccok övön aluliak voltak. :)

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#366) utomi válasza 7Heads Drago (#362) üzenetére


utomi
senior tag

Mondtam én ,hogy szar ? Nem tudom miért ez a stílus de nem hiszem ,hogy okot adtam rá. Azt mondtam ,hogy ennyiért túl nagy az áldozat. És igen lehetne ez érdekes is ha egy új oprendszer lenne akkor legalább lenne ok ,hogy miért a Huawei (mint anno a Blackberry vagy Windows Phone) de hát még az se. Ez is csak egy Android minden pont ugyanaz mint bármelyik Androidon a kamerát kivéve. Csak azzal is az a baj ,hogy az se mutat olyat amit a konkurencia ne tudna. Persze van amiben a Huawei jobb de van amiben meg a Samsung és így tovább. De ha már így szóba került: kérek szépen csak 3 okot , hogy miért a P40 és ne mondjuk bármely más Android teló ?

(#367) akooos válasza 7Heads Drago (#360) üzenetére


akooos
veterán

Van már kereskedelmi forgalomban ilyen telefon, hogy valaki kézzelfogható tapasztalatot tudjon megosztani?
Egy pár napja megjelent telefonról miért ne alkothatna bárki véleményt? :)

(#368) S e t h válasza 7Heads Drago (#362) üzenetére


S e t h
nagyúr

Meg ne ártson az immunrendszerednek ezekben a vészterhes időkben.
Próbálj meg egy kicsit lazítani, egy telefonról van szó.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#369) Giovan! válasza dutrás (#365) üzenetére


Giovan!
addikt

Az volt a kérdés, hogy milyen appot szeretnék az App Galleryben látni, én csak felsoroltam párat :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#370) Giovan! válasza akooos (#367) üzenetére


Giovan!
addikt

Pozitív véleményt bárki alkothat (azokon nem kéri számon a tapasztalat hiányát), a negatívokkal van baja a kollégának.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#371) dutrás válasza Giovan! (#370) üzenetére


dutrás
őstag

Igen de a negatív vélemények legtöbbje enyhén szólva is kritikán aluliak.

P50 pro/P40 Lite

(#372) Noukoum válasza utomi (#359) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert Huaweit akar! Ki venne s20 ultrat p40 pro helyett? Ki az a marha. Felkéne fogni egyoldalúan nem lehet erről a témáról beszélni, normálisan. Nyilván nem az fog venni ilyen telefont aki google alkalmazást akar használni, de szerintem ez nyilvánvaló nem? Iphone-t sem az vesz aki romolgatni akar, samsungot sem az vesz aki apple alkalmazásokat akar használni. Ezek mind kompromisszumok, mégsem bánt senkit. De hát a gonosz Huawei az nem ad google-t (Trump terror miatt khm) és az akkora gond nekem aki simán áttudna állni nem google szoftverekre.. hatalmas probléma, ja nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#373) Noukoum válasza dutrás (#371) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg azzal hogy ugyanazok írják nonstop akik soha nem vennének Huaweit, gyűrölik a márkát, nem érdeklik őket a huawei store stb stb stb

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#374) #16514048 válasza utomi (#359) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Ha ez a teló is 250-270e lenne azt mondom talán érdekes lehetne mert nincs GMS de cserébe baxo az ár. Na de hát ennyiért minden tekintetben fullos telót kapsz."

Annyiért is lehet fullos telefont venni, amivel ráadásul semmi ilyen kompromisszumot nem kellene kötni.

Én még mindig nem hiszem el senkinek, hogy csak emiatt nem venné meg 400-ért, de 250 ezres áron már minden további nélkül hajlandó lenne nélkülözni a guglit, vagy rászánná a 10 percet a feltelepítésére és vállalná, hogy másnap lehet nem fognak működni a számára fontos alkalmazások...

Ilyen szintű kompromisszumra/lutrira az is rengeteg pénz.

Ellenben akit nem zavar a Google hiánya, azoknak meg 400-ért sem probléma és ha tudnak/akarnak ennyit kiadni telefonra, akkor meg fogják venni.

[ Szerkesztve ]

(#375) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hát ez a topik egyre jobb

(#376) <Lacy85> válasza #88470784 (#355) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Amúgy ha már szóbakerült a gdrive, 50gb tárhely jár most a huawei p40 hez."

És ez is elérhető minden eszközön, valamint automatikusan szinkronizál telefonon, windows-on, mac-en, stb., mint a google drive?

(#377) janeszgol válasza #16514048 (#374) üzenetére


janeszgol
félisten

Te vagy az első értelmes "ellentáboros". Sosem értettem, hogy 400-ért nem tudja nélkülözni a Google-t, de 250-ért igen?
Én például kerülöm (még) a MIUI-t. 400-ért is, 300-ért is, 200-ért is, 100-ért is, 50-ért is kerülöm.

Amúgy a hozzászólásod többi részével is egyetértek. Lesz akinek bejön, lesz kinek nem. Az utóbbiakban lesznek tájékozott vevők, kik kipróbálják, majd eladják, és lesznek olyanok, akik nem tájékozottak, és "becsapódnak".

(#378) <Lacy85> válasza janeszgol (#377) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Te vagy az első értelmes "ellentáboros". Sosem értettem, hogy 400-ért nem tudja nélkülözni a Google-t, de 250-ért igen?"

Pedig egyszerű a logika. Ha annyiba kerül, mint a többi, cserébe elég durván kompromisszumos, akkor nyilván felejtős.
Viszont ha mondjuk ~200-ba kerül, akkor lehet azt mondani, hogy "oké, 1-2 dologról le kell mondani, kicsit mókolgatni is kell, hogy minden klappoljon, de mivel fele annyiba került, mint az S20, vagy az i11, így bevállalom."

Nem bonyolult ez. A Xiaomi is jó példa. Épp azért kezdtem hajlani felé, mert sokkal olcsóbb volt a többieknél. De így, hogy a Mi 10 árából megkapom az S20-at is, inkább maradok a megszokott márkánál, aminek a rendszerét is a-tól z-ig ismerem. Ennyiért ők is kenjék a hajukra a mobiljukat.

(#379) janeszgol válasza <Lacy85> (#378) üzenetére


janeszgol
félisten

Őszinte leszek: valamennyire elfogadom, de nem értem. Persze jó dolog nagyon jótkapni jó áron, de a nagyon kompromisszumosnak van jó ára? Ha nekem valami nagyon nem kóser, akkor nem kell. Mondok egy példát. Itt az Exynosos S20. Ha most fele ennyibe kerülne, akkor sem venném meg. Minek?

(#380) Juhaszatti válasza Noukoum (#372) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Tényleg ne szűkítsük le ezt a dolgot a Google appjaira vagy szolgáltatásaira, mert ha valakit komolyan érdekel ez a telefon, és azért olvas bele a kommentekbe, annak ez megtévesztő lehet.

Én azért követem a témát mert érdekel, rengeteg Huawei/Honor telefon megfordult már a családban, jelenleg is van, és ha én valószínűleg nem is, más vehet nálunk a jövőben is. Körülbelül 1,5 hónapja néztem rá utoljára az AppGallery kínálatára, ma újra, mert tudom hogy folyamatosan bővül. Azokkal hasonlítom össze amik éppen a telefonomon vannak.
41 olyan alkalmazás van jelenleg a telefonomon ami nem a Google cucca, vagy nem gyártóspecifikus alkalmazás, azokat nyilván meg sem néztem a Huawei boltjában. A 41 alkalmazásomból 14 található meg az AppGalleryben, tehát kétharmaduk, kb 66% hiányzik. És mint mondtam, az olyan dolgokat mint az Android Auto, a Drive, vagy a Google Classroom, nem is számoltam, ezeken kívül hiányzik ennyi.
Persze, van amire lehetne találni alternatívát, a képszerkesztőkre például biztosan. De a konkrét játékokra már nehezebb, és subnet kalkulátorból sem találtam egyet sem (tudom, nagyon rétegigény, a Play Store szerint 100E+ letöltésnél jár amit én használok). Azt is tudom hogy sokminden megoldható böngészőből (netbank, taxi alkalmazás, webshop pl), vagy APK telepítéssel. De akkor megint ott tartunk hogy kompromisszumokat kötünk, az átlag APK-kal pedig nem foglalkozik.
Szurkolok hogy ez a bővülés felgyorsuljon, mert tisztában vagyok vele hogy rengetegen elégedetten használnák a Huawei telefonjait, ha ez a dolog rendeződne.

[ Szerkesztve ]

(#381) <Lacy85> válasza janeszgol (#379) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na látod? Ahány ember, annyi nézőpont. Én pl. az Exynos "hisztit" tartom felfújtnak. Ezen tuti nem múlna, hogy kell-e az S20, vagy sem. Nem vagyunk egyformák. :N

(#382) utomi válasza janeszgol (#379) üzenetére


utomi
senior tag

Mert mi a baj az Exynos-al? Komolyan nem vágom ezt a nagy hisztit ami megy körülötte. :W

Annyira de annyira egyszerű pedig a dolog. Ha ugyanazt megkapom féláron akkor lehet adok neki esélyt és még be is ránthat de így és ennyiért kizárt. Mondjuk most látom az aláírásod , nincs több kérdésem . :Y :DD :C :D

(#383) dutrás válasza utomi (#382) üzenetére


dutrás
őstag

Most tényleg egy Huawei topikban akarod megvitatni az Exynos problémáit? :C

P50 pro/P40 Lite

(#384) 7Heads Drago válasza utomi (#366) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egyet felejtesz el: ez itt a P40 topikja. Miért kellene itt bármit megindokolni bárkinek? Tartok tőle hogy rossz topikban vagy.
Nekem pl az iPone drága, Samum volt de meguntam a rendszert és az üzemidő se tetszett. Többször volt már úgy hogy majdnem lett, de aztán mindig más lett.
Nekem bejön a Huawei rendszere, üzemideje, kamerája.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#385) 7Heads Drago válasza Giovan! (#370) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mond el nyugodtan a véleményed. De oldalanként kétszer miért kell?
Az se baj ha negatív. De legtöbbször nem is a telóról beszéltek hanem minden másról.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#386) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#384) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Egyet felejtesz el: ez itt a P40 topikja"

Szerintem meg csak egy hír a P40-ről, de aztán lehet, hogy nem egy műsort nézünk. :DDD

"Nekem pl az iPone drága"

Akkor ezek szerint neked a P40 is drága.

[ Szerkesztve ]

(#387) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#376) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Miért ne szinkronizálna?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#388) janeszgol válasza <Lacy85> (#386) üzenetére


janeszgol
félisten

Bog szerintem szerda környékén adja ki a P40 tesztet. Kíváncsi vagyok rá. Lehet olvasott a fikatopikokból, és annak tanulságait is beleveszi. A P40 Lite kamera ügyileg nem nyűgözött le (gondolom ezt javítják), illetve még a rendszersebességre, stabilitásra leszek kíváncsi.

(#389) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#386) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Neked magyarázam? Az Applenál nem a telo a legdrágább. De persze értetlenkedhetsz, csak sztem nem áll jól.
Ha te kiforgatod a szavaimat: ez neked műsor?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#390) utomi válasza dutrás (#383) üzenetére


utomi
senior tag

Hát ha már ide lett citálva az Exynos meg a Samsung miért ne ! Mindegy nem muszáj válaszolni csak érdekelt.

(#391) Aryon87 válasza Quqesz (#375) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
És mi lesz majd a teszttopikokban hajaj...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#392) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#389) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Az Applenál nem a telo a legdrágább"

Nyilván. De te iPhone-t írtál, nem Mac Pro-t. Ebbőlé mertem arra következtetni, hogy telefonokról van szó. :D

"De persze értetlenkedhetsz, csak sztem nem áll jól."

Elég egyértelmű volt, amit írtál. "Nekem az iPhone drága".

"Ha te kiforgatod a szavaimat"

Nem forgattam ki, csak helyesbítettem. Ugyanis ez nem a telefon topikja.

(#391) Aryon87:

Mi lenne? Az első 1-2 hét úgy fog kinézni, mint bármelyik Apple-Samsung-Huawei topik, utána pedig békés családi hangulatban diskurálhat az a 10 ember, aki megvette.

[ Szerkesztve ]

(#393) Juhaszatti válasza <Lacy85> (#386) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igazából még csak nem is a P40-ről szól a hír. :P

(#396) NemMo


NemMo
őstag

Azért ezt baromi jól csinálta a google. Én sok év xiaomi után egy bő hónapja vettem egy huawei p30 pro-t és rettenetesen elégedett vagyok vele, de gms nélkül esélytelen, hogy maradjak a márkánál, pedig kapható lettem volna pár év huaweire. A többség már nem tud vagy inkább és ez a lényeg nem is akar google szolgáltatások nélküli androidos telefont. Én sem. Kár, hogy a hülye Trump kigolyózta a huaweit a buliból. Remélem később lesz megegyezés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.