Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) helixP válasza Aryon87 (#97) üzenetére


helixP
nagyúr

Amiket nem egy YT video fog felfedni.

(#102) Aryon87 válasza helixP (#101) üzenetére


Aryon87
félisten

Nyilván nem, de alapnak bőven jó.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#103) Noukoum


Noukoum
veterán

A p40 baromi jó telefon lett, kisebb méretért hatalmas pirospont.
Egyedül ami picit fáj az a 90hz hiánya , és a gyengébb gyorstöltés de kellett valami amiben jobb a pro. Szóval nagyon király cucc lett, az ár meg sok de olcsóbb mint egy iphone talán még a samunál is. Az biztos hogy designban 2020 egyik legszebb készüléke, előlap csodás és az a matt szürke hátlap :Y
Aki az árat sokalja az nézzen be fél év múlva mikor egy 100assal olcsóbb lesz (remélhetőleg)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#104) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#97) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én már a gsmarénán is azt néztem hogy a wide-os képek meg a zoom-osok fejlődtek sokat. Az éjszakai képek viszont azt hittem jobbak lesznek. Full sötétben egyértelműen a P40 pro a nyerő, viszont a városi fényekkel tűzdelt képeken szerintem elég jól feljött a másik két gyártó is. Főleg a lámpák zavarják meg, és eltűnik az előnye a másik két gyártóval szemben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#105) Juhaszatti válasza Aryon87 (#100) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A beltéri sötét fotók tényleg egyértelműen jobbak, még ha jónak nyilván egyik sem nevezhető. Viszont az utcain itt is kiütközik a Huaweiek éjszakai módjának rákfenéje. Hogy nappali világosságot kreál egy éjszakai fotóra is. A másik kettőnél még nem annyira szembetűnő ez, remélem nem is indulnak el jobban ebbe az irányba.

(#106) Aryon87 válasza Juhaszatti (#105) üzenetére


Aryon87
félisten

Nekem tetszik amit éjszaka csinál. Enyémből kiindulva, nem mindig csinál nappali világosságot. Nagyon sokat számít a környezeti tényező is, hogy milyen világosság van, de ugyanakkor a szenzoron is múlik, hogy mennyi fényt szed be és legvégén a szoftver, hogy azzal mit tud kezdeni. Hát a másik kettő még nem sokat.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#107) Aryon87 válasza Aryon87 (#106) üzenetére


Aryon87
félisten

Egy apróságot hagytam ki a sorokból: az RYYB formációt kellene elfelejteni, mert az éjszakai képeknél, legalábbis nálunk köszönhető a hülye közvilágításnak full sárgák lesznek a képek.
Mindig csodálkozom, hogy a külföldi képeknél az éjszakaiak többsége nem sárga..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#108) Juhaszatti válasza Aryon87 (#106) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Számomra elveszi az éjszakai képek hangulatát, ha az estéből is nappalt csinál. Például az éjszaka fényeit nem lehet normálisan megörökíteni, ha körülötte is világos van. De egyébként ez tényleg szubjektív, biztos nagyon sokaknak tetszik ez az irány, ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#109) Wapmester


Wapmester
senior tag

az ultraszéles jobb és élesebb képeket csinál, mint a főkamera, ezt valahogy nem jól hozták össze :DDD

(#110) juuzer válasza Aryon87 (#107) üzenetére


juuzer
addikt

Ezt tanusíthatom. Ezért is fotóztam este a vasútállomáson inkább a Note 9-cel. :(

Vamos a la playa.

(#111) joey04 válasza Juhaszatti (#90) üzenetére


joey04
titán

Ezen gyorsan túl szoktak lépni. Pedig bizony nem (csak) az a lényeg, hogy adott google alkalmazás nem elérhető, hanem hogy rengeteg app támaszkodik a gms-re és azok nem működnek, vagy bugosan. Ez a nagyobb probléma. Ezt meg kb apponként kell csekkolni, hogy valakit érint-e, aztán meg ha még meg is felel így valakinek, soha nem lehet tudni mikor kelti fel az érdeklődését egy olyan app, amit aztán napi szinten használna, de a fenti miatt beszopja. a gms hekkelése meg 3-4-500 k-s telónál nem nagyon fér bele és még lutri is, ahogy azt a "jó kis" tech2-es hms videók egyikén látni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#112) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Csak szerintem fura eleme ez a telónak? Olyan, mintha alapból tokban lenne...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#113) dutrás válasza Juhaszatti (#90) üzenetére


dutrás
őstag

A vevő miért ne választhatná tudatosan bármelyik kizárólag HMS-el érkező készüléket. Tudomásul kell venni végre hogy a HMS valós altrenatíva még ha vannak is hátrányai a GMS mellett. Erre bárki aki kicsit utána néz fel tud készülni és el tudja dönteni kell vagy sem.

P50 pro/P40 Lite

(#114) Fred23 válasza *Mukeey* (#112) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ami azt illeti, én folytatnám a fura elem magasítását, amíg az 1 mm-rel ki nem emelkedik a kijelző síkjából. A Samsung is hasonlót nyomat egyébként, csak ők nem mennek el eddig (ami szerintem nem jó). Jót tesz ez a megoldás, ha esik a teló! :)

(#115) beyruth82 válasza dutrás (#113) üzenetére


beyruth82
veterán

Mert aki tudatosan választja kínán kívül a hms-t az egy futóbolond. Miért kötne kompromisszumot 300-500 ezerért bárki is? Ha kiadok majd félmillát akkor ne keljen már működő alternatívákon gondolkodnom!Ez szembe megy a józan ésszel.

(#116) #87628288


#87628288
törölt tag

eléggé túlárazták,ennyiért van bőven alternatíva,és nem kell kompromisszumokat kötni.

(#117) dutrás válasza beyruth82 (#115) üzenetére


dutrás
őstag

Aki tudatosan választja futóbolond? :W
Aki tudatosan választja tudja mit vesz és nem kompromisszumok miatt teszi.

P50 pro/P40 Lite

(#118) beyruth82 válasza dutrás (#117) üzenetére


beyruth82
veterán

Aki ezt választja itthon az tudatlanságból választja mert nem tudja mivel jár a GMS hiánya. Mivel hardveresen semmivel sem tud többet mint bármelyik másik top gyártó készüléke(sőt a kirin 990 a tavalyi snapi 855+-al van csak pariban 5G-t leszámítva) de szoftveresen nagyon komoly hiányosságai vannak a a tiltás miatt így mégis mi az a tudatos érv ami mellette szól?Csak egyetlen egyet mondj!

(#119) dutrás válasza beyruth82 (#118) üzenetére


dutrás
őstag

Nagyon nem vitaképpen mert igyekszem beszélgetős stílusban megértetni veled.
Kiemelném a TUDATOS szót.
Van aki azért venné mert szereti Huawei telefonjait(köztük én is). Meg akar maradni ezen a vonalon. Volt már olyan is aki pont a GMS hiánya miatt venne ilyen telefont. És ez itt a mobilaréna topikjaiban lett kijelentve.
Persze ha nagyon akarjuk kell kompromisszumot válalni de most már el kell fogadni tetszik nemtetszik valós alternatíva a HMS.

P50 pro/P40 Lite

(#120) Aryon87 válasza beyruth82 (#118) üzenetére


Aryon87
félisten

Aki a P40 valamelyiket veszi, tudni fogja mit vesz. Aki ugy megy vasarolni boltba hogy egy jo telefont szeretne, az nem a P40 szeria egyikevel fog kimenni a boltbol, mert az eladok/promoterek rabeszelik a konkurens markak egyikere, es nem a Huaweit fogjak ajanlani neki.

Erv mellette: jobb uzemido, kameras extrak, eros terero, stabilitas/optimalizaltsag

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#121) janeszgol válasza beyruth82 (#118) üzenetére


janeszgol
félisten

Elég beszűkült vagy.

(#122) janeszgol válasza Aryon87 (#120) üzenetére


janeszgol
félisten

Jah. Majd akkor milyen boldogok lesznek, amikor kihozzák az S20 Lite-ok valamelyikét. Ihajja-csuhajja. :)

(#123) csubííí


csubííí
senior tag

Kíváncsi leszek, (P40 összes típusára értve) a boltokban telefon mellett a leírásban, és a reklámokban szerepelni fog-e, hogy "figyelem" nincs rajta GMS. Ráadásul nem csak az a három betű hanem, hogy nincs rajta Google csomag és felsorolva. Sokan nem lehetnek vele tisztában, és ha megveszik, csak beüzemelését követően veszik észre. Akkor meg már nincs "visszaút" , hacsak nem netes rendelés volt.

[ Szerkesztve ]

(#124) nozs23


nozs23
addikt

Nem semmi, hogy két éve 270-ért jelent meg az aktuális csúcs, ma pedig 400-ért, és ez még csak nem az elérhető legjobb a szériából. Cserében közben elvesztette a Google-t és az összes kiemelkedő kamerás tulajdonságát behozta a konkurencia. :(

(#125) janeszgol válasza csubííí (#123) üzenetére


janeszgol
félisten

A dobozon tuti nem lesz rajta az, hogy nincs Google Service. Az AppGallery emblémája az elején rajta lesz (retail boxon ott van, de ha nem az elején, rajta lesz). Szóval ismeretekkel kell odaállni, különben fájhat.

(#126) Lami66 válasza csubííí (#123) üzenetére


Lami66
őstag

Mondj egy példát amikor kiírták bármelyik telefon mellé, hogy figyelem, ebben nincs ez vagy az az egyébként általánosan megszokott és elvárt dolog.. Pl olyat, hogy Figyelem! Nincs jack! Az Ön drótos fejhallgatója nem fog működni ezzel a termékkel

(#118) beyruth82
Én pl két egyforma képességű és hasonló árú telefon közül biztosan a gms nélkülit választom. Nálam a gms fekete pont.

[ Szerkesztve ]

(#127) beyruth82 válasza janeszgol (#121) üzenetére


beyruth82
veterán

Az eladasi adatok engem fognak igazolni hidd el!

(#128) janeszgol válasza beyruth82 (#127) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem is arra reagáltam. Hanem arra, hogy minden vásárló primitív állat lehet csak.

(#129) #88470784


#88470784
törölt tag

Ez az előlapi kameralyuk órási lett.
Amúgy maga a telefon jó lett, csak én ennyit sose adnék egy telefonért legyen az bármilyen márkájú.

A huawei egy külön appon keresztül teszi elérhetővé azokat az appokat amik még nem elérhetőek az appgalleryben.
[link]

(#130) csubííí válasza Lami66 (#126) üzenetére


csubííí
senior tag

Azért érted, hogy miről beszélek.
Az általad felvetett példa nem éppen ugyanaz, mint ami itt van. Sokan használják a Google szolgáltatásait, ami itt nem fog menni.

(#131) Lami66 válasza csubííí (#130) üzenetére


Lami66
őstag

És te érted, hogy példát kértem tőled, hogy mikor írták ki egy termék mellé, hogy valami megszokott dolog nincsen benne

(#132) predakon


predakon
őstag

Huawei Huawei mivan veled.... elszállt az agyuk, ez még külfőldről is aránytalanul magas ár

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#133) janeszgol válasza Lami66 (#131) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
A dobozokon mindig rajta van, hogy Google LLC, Google Play, Google Service.. ilyen szövegek. Ezen nem lesz rajta. De az, hogy nincs, az sem lesz rajta. A tájékoztatás meg nem a Huawei dolga az üzletekben. Szépen is néznénk ki, ha a Huawei promóterek azt mondanák: "ezen nincs Google Service, válasszon mást, ott a Samsung, az jó lesz".

Aki tőlem megkérdezi, vagy megtudom, hogy újabb Huawei/Honor telefont akar venni, azt tájékoztatom. De ugye minden embert nem lehet. Lesznek áldozatok. Aztán ki tudja, lehet ennek köszönhetően lesz sikeres, hogy ki is próbálják, meg is nézik, hiszen ugyan úgy android van rajta.

Emlékezzünk anno a Windows telefonokra. Sokan ki se próbálták, csak fúj csempe.

(#134) akosxyz


akosxyz
senior tag

Mi a helyzet az új OS-el(HongMeng vagy mi volt a név :F )? Ha már GMS nélkül jön, akkor miért nem már az új rendszerrel?

Bár tegyük hozzá, hogy az embargó még nincs lezárva. A google jelezte is a vezetésnek, hogy a Huaweit vegyék le a tiltólistáról, amennyiben ez megtörténik, rögtön minden GMS szolgáltatás elérhető lesz ezeken a készülékeken. Ha viszont új rendszerrel jöttek volna, akkor gondolom késöbb sem lenne elérhető a GMS?Javítsatok ki, ha rosszul gondolom ezeket :)

(#135) janeszgol válasza akosxyz (#134) üzenetére


janeszgol
félisten

Az az új OS csak egy lufi volt. Meg nem telefonokra szánt, ez volt a hivatalos szöveg. Szerintem az delete lett. Android + HMS.

(#136) Aryon87 válasza janeszgol (#135) üzenetére


Aryon87
félisten

Vagy még kivárnak vele.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#137) #88470784


#88470784
törölt tag

A huawei saját tévéjén jelent meg meg néhány autóban mint fedélzeti rendszer.

(#138) andor80 válasza Juhaszatti (#108) üzenetére


andor80
senior tag

Kb te vagy a világon 0 0..000000.1% mindenki más boldog vele és senki nem kötelez se téged se mást az éjszakai mod használatára.Az csak egy lehetőség.Van sima fotó mod raw mionden földi jó .

HMS -Én google ökon vagyok kb mindenben.
3 napig nálam volt egy mate 30 pro és meglepően jól elvoltam van mitől félni a Googlnek ,főleg ha ilyen iramban fejlődik és a többi kínai is(ahogy egyre többen)beállnak mögé.Jövőre már igazi konkurencia lesz idén még vannak apró hiányosságai.Beszopatta a trámpli a saját magát.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#139) spect80 válasza akosxyz (#134) üzenetére


spect80
senior tag

Szerintem a Kínán kívüli piacokon GMS nélkül még Androiddal is a túlélésre játszanak. Ha még az OS is változna, az mégjobban szűkítené a felhasználó bázist, ráadásul sokkal több munkával is jár, mint egy Android implementálás.

(#140) Quqesz válasza Juhaszatti (#108) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig jó a huawei éjszakai módja. Pont azért, mert összehozza szépen a fényerő különbségeket, pl ha sötét helyen van lámpafény, akkor sok készüléken ez egy izzó golyó, a huawei képén meg látszik a búra is. (S9 vs P30 teszteltem)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#141) andor80 válasza juuzer (#110) üzenetére


andor80
senior tag

Sokkal jobban jártál volna p30 pro raw és két katt .Mint a note 9 p30hoz kpest csenevész minősége de te tudod...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#142) janeszgol válasza andor80 (#138) üzenetére


janeszgol
félisten

Én még óvatosan kezelem a témát, felhívom mások figyelmét a GMS hiányra, de amin a Xiaomi (aztán Oppo stb) HMS-t tesz a mobiljaira, utána lesz nemulass itt. A fórum nem felejt. :)

(#143) Chrys_ válasza andor80 (#138) üzenetére


Chrys_
addikt

Tehát 0,1%? Ahhoz nem kell ennyi 0 előre :D

(#144) G4bi89 válasza janeszgol (#142) üzenetére


G4bi89
senior tag

Xiaomi,Oppo és a HMS? Ezeket honnan veszitek?
Miért akarnának már kiszúrni magukkal az EU,USA piacon... Nem mondom, hogy 100%-ig lehetetlen, de ameddig nem kapnak tiltást ők is, tuti nem lépik meg.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#145) Juhaszatti válasza andor80 (#138) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Kb te vagy a világon 0 0..000000.1% mindenki más boldog vele és senki nem kötelez se téged se mást az éjszakai mod használatára.Az csak egy lehetőség.Van sima fotó mod raw mionden földi jó ."

Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen kevesen lennénk. Azt meg egy szóval sem írtam, hogy nem akarok éjszakai módot használni. Pont az a probléma, hogy szeretném használni, csak nem így megvalósítva. Ott az összehasonlító kép Ayron kommentjében.

(#146) #88470784 válasza G4bi89 (#144) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mert nem akarnak egy nagyranőtt kisgyerek lelki világától függeni a jövőben?
Szerinted meddig nem találnak majd vmi kémdolgot a xiaomi termékeiben, most hogy megelőzte a huaweit.
Költői kérdés volt.

(#147) G4bi89 válasza #88470784 (#146) üzenetére


G4bi89
senior tag

Tudod ugye, hogy a Huawei miért kapott tiltást? :))
Nah a többiek nem érdekeltek a hálózati szektorban, 5G kiépítésében. Éppen ezért nem fognak tiltást kapni. (minimális esélyt most hadjuk)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#148) akooos válasza #88470784 (#146) üzenetére


akooos
veterán

Inkább Micimackóra kell támaszkodni, valóban. A Kínai Népköztársaság > minden más.

(#149) Quqesz válasza G4bi89 (#144) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Elvileg beleszálnak, de ha fel is rakják, akkor párhuzamosan a gms-el együtt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#150) G4bi89 válasza Quqesz (#149) üzenetére


G4bi89
senior tag

Igen volt februárban egy cikk, hogy közös dolgot akarnak. Ami inkább volt szenzáció hajhász cikk, mint valós dolgokon alapuló.
Azóta sem érkezett hivatalos megerősítés egyik gyártótól sem. :N

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.