Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

na, ez már szép időzítés ekkora frekin... :K és mekkora tartalék lehet még benne?

-nesze neked xp 4gigás memkorlát! :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) NoLF válasza mephi666 (#1) üzenetére


NoLF
addikt

hol lesz már xp az i7 rendszerekben...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) South Velen válasza mephi666 (#1) üzenetére


South Velen
addikt

A Vista 32 bites változatánál is csak 4GB a maximálisan megcímezhető.

(#4) #65675776 válasza mephi666 (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a 4GiB-os korlát ugyan úgy megvan Vista x86 alatt is.

bacsis: SP1-től kezdve a Vista kiírja a teljes telepített memóriamennyiséget, szóval ha 16GiB-ot raknál bele, akkor 16GiB-ot írna ki. A virtuáliscímtartomány viszont továbbra is csak 4GiB.

[ Szerkesztve ]

(#5) bacsis válasza South Velen (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kicsit off! 4gb ram van a gépembe+ 512es vga eddig a 32bites oprendszer 3,25gb-ot látott, úgy mint az ixpé. most, úra raktam az oprendszert, 32bites vista van fent, és látja mind a 4gb ramot! Hogy a francba lehet ez? :F
Amúgy tényleg szépen gyorsulnak a ddr3as ramok, elég faja időzítések ezek már tényleg :R

(#6) South Velen válasza bacsis (#5) üzenetére


South Velen
addikt

Azt hiszem, a Vista x86 látni látja, használni viszont nem használja.

Alakul ez a DDR3... :)

[ Szerkesztve ]

(#7) vottokar


vottokar
senior tag

Paraméterek szépek, nem lesz egy rossz cucc.
De hogy ebbe a hűtésbe mi a jó? Minél nagyobb felületen érintkezzen a levegővel? Ez? Azt még elhiszem, hogy képzelőerővel penge formájú, de hogy hűtésügyileg szinte semmivel nem jobb egy mezei alulemezdarabnál, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8) NoLF válasza South Velen (#3) üzenetére


NoLF
addikt

ők le kell hogy monnyanak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9) South Velen válasza NoLF (#8) üzenetére


South Velen
addikt

Az egyre növekvő 64bites támogatottság miatt lassan le is fognak.

[ Szerkesztve ]

(#10) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

No lám, tegnap még ez mekkora újdonság volt Corsair-éknél... :U
Ezek szerint tényleg kezd hódítani az új memórialapka (2GHz@1,65V@CL7)
Terjedjen gyorsan - adják occsóé, oszt viszem is :DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#11) beteg


beteg
őstag

Én csak azon csodálkozok, hogy eddig a 2x1 gigás DDR3-as memcsik igen csak 2V felett tudták éphogy vinni a 2000MHz-et, és bőven nem CL7-el. (CellShock-om 2,2 vel vitte a 2000CL7-et és az az egyik leg atombrutálabb DDR3!) Hogy lehet, hogy most hirtelen már a 2Gigás modulok is tudnak 1,65-el is 2000CL7 -et hozni?? szerintem tuti valami turpisság van mögötte.
Aztán ha csak 1,65 kell neki, minek rá atom hűtés?? egy ddr3 1,6 al még bőven 30 fok alatt van.

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#12) Surfym@n válasza beteg (#11) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Lehet h. ezek a chip-ek már 1,2V-on viszik a 1333-at "átlagos késleltetésekkel" - s ez a túlhajtott állapot, sztem a selejteket meg kiadják 1333-as sebességgel --> szigorúan spekuláció! :))

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#13) beteg válasza Surfym@n (#12) üzenetére


beteg
őstag

jó, de honnan vették "ezeket" a chippeket!? Lepottyant az űrből? Eddig évekig bézáztak, most meg hírtelen ilyen nagyot fejlődtek?? :D
de még ha el is hiszem, hogy fejlődtek, hol vannak a dual chaneles 1,65V 2000CL7-es memcsik???

Ha vki vesz egy ilyen triót, plz próbálja már meg egy nem x58-as lapban, hogy a háromból 2 hogy megy dualban!!

Csak futni kell!

(#14) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Nagyon állat ramok...kéne!:D:D Nem tudjátok a CellShock addot már ki memória a Core i7 rendszerkhez??

(#15) rii válasza #65675776 (#4) üzenetére


rii
nagyúr

akkor mivel lehet 4 gigabyte feletti mem-et kezelni

64bites vIsta?

Oo

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) Jorus válasza rii (#15) üzenetére


Jorus
nagyúr

A lényeg a 64 bit. 64 bites XP, 2k3 is kezeli, bár tapasztalatom csak ez utóbbival van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17) Vela válasza #65675776 (#4) üzenetére


Vela
csendes tag

Szerintem nem igy van. A virtuális cím tartomány jóval nagyobb lehet 64 bites process esetén :

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778.aspx

"User-mode virtual address space for each 64-bit process :

Limit in 64-bit Windows -

With IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE set (default):

x64: 8 TB

Intel IPF: 7 TB "

(#18) Cefet válasza vottokar (#7) üzenetére


Cefet
aktív tag

Tökéletesen egyetértek veled. Sima eloxált alu, oszt annyi. De ki kell találni valamit, mert ilyen orbitális órajelet nem tudhat csoda hűtőborda nélkül.

Beteg: rémlik egy PH!-s hír nekem, amiben arról volt szó, hogy új memókat fejlesztenek, amik alapfesz közelében is bitang gyorsak lesznek. (Remélem jól emlékszem.)
No azok most lettek készen. :K
Szükség is volt rájuk, mert eddig nem lehetett tuningolni rendesen a proci tönkretételének kockázata nélkül. Lehet, az Intelnek is van köze a dologhoz...

Igen, 4GB felett 64 bites OP rendszer kell.
Igazából a 32 bites OP rendszer még a 4GB-ot sem tudja teljen kihasználni, a video kariban lévő memória miatt.

[ Szerkesztve ]

(#19) P00By


P00By
nagyúr

Alakul ez... :)

(#20) rii válasza Jorus (#16) üzenetére


rii
nagyúr

ahham ....

havercsajnak vettünk gépet, 12 giga rammal, core I7-es, és még nem tudjuk milyen OS-t kellene feltenni rá.

PS, ID, Illu, 3D

2003 (ez lenen a 2k3?) szerintem imádná ezt a konfigot, a vista64 -el az a gondom, ahogy hallom, hogy sokminden van beleintegrálva, és emiatt nagy, light-osítani meg nem akarok :-/

melyik OS lenne a legjobb? semmi game.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) robyeger válasza rii (#20) üzenetére


robyeger
addikt

Oprendszer Kernelbeli korlátozások microsoft-éknál: (32biten a Fizikai cím kiterjesztése/PAE/ is beleszámítódik)
[32bites 2000,XP,2003]
[Vista 64bites változatok]
A 32bites Vistánál nagy a ködösítés, ezért csak saját tapasztalatból tudom, hogy az Ultimate a PAE-val látja a 8GB-t, a Home pedig 4GB-nál se így, se úgy nem lát többet, ez tuti.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#22) rii válasza robyeger (#21) üzenetére


rii
nagyúr

a 32 bites vistáról már rég letettünk :) vagyis XP-rôl. Mert a 64 bites XP-vel is van valami necccc...

vagy 64 bitest vista, vagy win2003.
coreI7.et viszi a 2003?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23) beteg válasza Cefet (#18) üzenetére


beteg
őstag

jó. ha majd egy ilyen trióból 2 db 2 gigás egy x48-ban is elmegy 1,65-el 200CL7-en, akkor elhiszem, hogy fejlesztettek is valamit ;]

amúgy 64bites Vista. egyértelműen.
XP64 bit még xarabb, mint maga a Vista, 2003-ashoz meg már nem lesz driver támogatottság.

én is sírva raktam fel a 64 bites Vistát a 12 giga ramomhoz, de úgy egy hónap után egész jól elvagyok vele. Pedig utálom a Vistát. nagyon. Pl. el kéne törni kezét lábát annak, aki így tönkre tette a Windows intézőt, és be kéne csukatni a Creative -ot, hogy az Xfi fatality hez nincs vistás driver, amin működne a digitális hangkimenet. ezeket kívűl minden rendben van! Minden proginak találtam működő 64bit-es verzióját, játékok is mennek...

Csak futni kell!

(#24) robyeger válasza rii (#22) üzenetére


robyeger
addikt

az alaplapi chipset driverek általában szoktak tartalmazni adatokat processzor tipusokról is, amivel tovább okosítják az oprendszert. (ilyen friss platformon, mint a Core i7 persze lehetnek jócskán kezdeti gyermekbetegségek :) )
Ha játékot is szeretnél használni, akkor én a szerver oprendszerekről lebeszélnének, el lehet éppen indítani rajtuk, de csomó macera van velük, Vista 64bit, az aláírásomban szereplő beállításokkal azt tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) lezso6 válasza beteg (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Talán szar volt a kihozatal, és még gyűjtögették mostanáig... :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) X@b3e


X@b3e
addikt

FlexXx XLC-t is a népnek i7-hez :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#27) Alchemist


Alchemist
addikt

A legújabb játékokat leszámítva normál használatra ugyan mire nem elég 2-3 giga?
Vagy az Office 2010 2 giga RAM alatt már el sem fog indulni?
Vagy esetleg szándékosan sokszázmegás lassítókóddal töltik tele a programokat, hogy el lehessen adni az új vasat?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah ez az a DDR3 ram amiért már a DDR2-őt érdemes leselejtezni.... :B

[ Szerkesztve ]

...

(#29) westlake válasza rii (#22) üzenetére


westlake
félisten

necc a 64bites xp-vel? milyen necc? ha az xp64-el nem vagy megelegedve, akkor a 2003 serverrel sem leszel.. tudvalevo, hogy az xp64 core-ja megegyezik a 2003server64 core-javal..

Play nice!

(#30) rii válasza westlake (#29) üzenetére


rii
nagyúr

nem saját vélemény volt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31) westlake válasza rii (#30) üzenetére


westlake
félisten

szerintem az eg vilagon semmi baj sincsen az x64-el.. meg a 2 socketes xeon (i7) rendszert is viszi..

Play nice!

(#32) rii válasza westlake (#31) üzenetére


rii
nagyúr

a próféta szóljon belôled :)
ez lenne a legjobb ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33) #65675776 válasza Vela (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet nem tünt fel, de a 32bites Vista-ról volt szó.

(#34) #72042496 válasza rii (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha nem kellenek az extrák, akkor a Home verziót kell megvenni, jóval olcsóbb is. Biztos ebben is lesz olyan, amit nem használ, de csak raktatok egy olyan merevlemezt ebbe az erőgépbe, amin elfér az a párszáz mega plusz. :)

Cserébe gyors és stabil lesz a rendszer, s támogatás, driverek, programok is lesznek alá - én Vistát telepítenék.

[ Szerkesztve ]

(#35) rootkiller


rootkiller
őstag

Erre kéne az OCZ Flex vízhűtése. :D Meg 965xe egy Rampage II-ben meg 2x vizes GTX295 meg Silverstone 1200W meg Intel Extreme SSD 64gb raid0 meg........najóó leszálltam a földre. :D:D:D:D:D:D

Artengo TR 990 Pro

(#36) beteg válasza rootkiller (#35) üzenetére


beteg
őstag

jól hangzik, én is beteg vagyok, de minek egy olyan ram-ra vizhűtés, aminek nem azért nem lehet több feszt adni, mert nem birja idegileg, hanem mert a proci ég szét!?? :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#37) jugeen válasza beteg (#23) üzenetére


jugeen
addikt

ezek a chip-ek már 50nm-en készültek. a gyári 1.25V helyett az 1.65V azért csak 30% különbség. nézd meg, hogy pl. a Micron 86 pin vs. 78 pin-nél is közel tudták hozni az azonos sebességet alacsonyabb feszültségen. sőt! a 78 pin-nel magasabb órajelet is lehetett stabilan elérni C8 mellett úgy, hogy a vdimm 2.05V volt. az az egy biztos, hogy ezek nem visszafejlődések. :) nem várd el, hogy x48-ban is így menjenek ezek a modulok, mert az x48 egy lényegesen "zajosabb" RAM kezeléssel megáldott chipset. hogy ott is közel hasonló eredményeket lássunk, ahhoz egy új rev-et kellene az x48-ból kihozni. addig is x48-nak marad a Micron chip, Core i7-nek meg a többiek. :P

(#38) rootkiller válasza beteg (#23) üzenetére


rootkiller
őstag

Mit sírsz vazzeg? Sztem tök jóó a vistás intéző, és vistán az explorer.exe kiakadás is lényegesen ritkább. Egyszerűen az XP kor elmúlt, az XP elavult. Én máá a Se7en-t várom, következő gépen 64bites se7en fog ketyegni, 32bitet és a 32bites programokat el lehet felejteni, erre a freeware fejlesztőknek is ráá kell jönniük stb.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#39) Depression


Depression
veterán

Intéző? Ammeg mi? Asszem a T.Commandernél nincs jobb, nem is lesz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) tome.jr


tome.jr
addikt

Na végre jönnek a Core i7-hez a bika memóriák. :C

(#41) rootkiller válasza Depression (#39) üzenetére


rootkiller
őstag

Persze. De arra nincs mindig szükség, de én is sokat használom. amúgy úgy hallottam hogy nincs 64bites tcmd mer nincs még 64bites Delphi.

Artengo TR 990 Pro

(#42) sanzi89


sanzi89
addikt

Nincs rajta hőcső? Ááá, nem is kell. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#43) jugeen


jugeen
addikt

egyelőre elég csúnya lesz az ára :O
[link]

(#44) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Már nagyon várom, hogy megjöjjön :K

(#45) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szép, szép de DRÁGA! :(

(#46) -XadAnuX+ válasza Black Dragon (#45) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

A minőséget meg kell fizetni :K

(#47) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Én már meg is váltam az enyémtől :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.