Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JasL


JasL
senior tag

Kis mértékben a faszt.. nem tudtam fizetni a DECATHLON-ban az OTP-s kártyámmal, valamint a netbank-ba se lehetett belépni.

(#2) akaido


akaido
addikt

A VIT "fel_melegítése"?
Vlagyimir "kukkolni" akarta Vityát? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

két olvasó volt az origón egyszerre?

:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) #89309696 válasza bambano (#3) üzenetére


#89309696
törölt tag

Bárcsak úgy lenne.

(#5) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ez egy Telekom vagy egy politikai hirdetés? :DDD
A gonosz kelet támad minket, nemhogy a nyugathoz közelednénk.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#6) Memora


Memora
senior tag

Na de mi Oroszország és Kína barátai vagyunk! Ezt így hogy? :DDD

Fancy quote placeholder

(#7) YellowFlash válasza Memora (#6) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Dehogy vagyunk... :N
Mind2 országnak 1 barátja van: saját maga.

They don't know... PepeLaugh

(#9) Ivy.4.Ever válasza Memora (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem csak állami megrendelésre csinálnak ilyet.

(#11) aprokaroka87 válasza Ivy.4.Ever (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:)

Államilag támogatott magán hacker csoport is lehetett.

Mondjuk az ilyet állítólag simán meglehet úgy is oldani hogy úgy látszódjon hogy az Oroszoktól vagy Észak Koreából induljon a támadás.

Aztán a valóságban meg lehet hogy pl az Usa áll a háttérben :)

(#12) Slack válasza Memora (#6) üzenetére


Slack
tag

Egyébként nem gyanús, hogy 3 országból egyidőben támadnak minket? Kínai és Vietnám például rohadtul nincs jóban. Nem hinném, hogy együttműködnének bármiben is.
Attól, hogy látszólag Oroszországból, vagy Kínából jött a támadás egyáltalán nem biztos, hogy bármi köze lenne az oroszokhoz vagy a kínaiakhoz. Könnyen lehet az is, hogy más országokból indult a támadás, de a nyomok eltüntetése végett átküldték orosz, kínai és vietnámi szervereken.
Persze az is lehetséges, hogy tényleg ők voltak. Nem fogjuk megtudni.

(#13) aprokaroka87 válasza Slack (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha állami " megrendelés " áll a háttérben, akkor meg pláne nem fogjuk megtudni :D

Azt mondják hogy manapság már divat lett mindenféle támadást a keletiekre kenni :)

(#14) Ivy.4.Ever válasza Slack (#12) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Mondjuk Észa-Korea simán ott lehet a drót végén.

(#15) dokanin


dokanin
aktív tag

Amúgy a DDos támadás, meg a behatolás két külön dolog, nem?
A kettőnek együtt nem sok értelme van. Mert ha összeomlik a rendszer a túlterhelés miatt, akkor behatolni sem lehet.

(#16) genlog válasza Memora (#6) üzenetére


genlog
junior tag

1. A Nyugattal jóval szorosabb a gazdasági és egyéb kapcsolatai a jelenlegi kormánynak sőt, egyre szorosabb.
2. Mert Ázsiából jött a DDOS támadás, nem jelenti, hogy Ázsiából irányították.

(#18) pintermiki válasza JasL (#1) üzenetére


pintermiki
csendes tag

NA ezért röhögök én mindig azokon, akik istenítik ezt a fajta elfajzott fizetési módot! Hány embert láttam már égni boltokban, mert nem tudott fizetni, mivel a hülye nem hord magánál készpénzt! CSAK a készpénz! Soha nem fizetek elektronikusan. az a biztos, ha a zsebemben van a lóvé!

A hírhez: Lehet, hogy belső black ops munka volt a kormány által pénzelt hackerekkel? Így fel lehetne futtatni egy ellenőrző rendszert (amivel végeredményben az ellenzéki cégeket figyelnék) erre az esetre hivatkozva...?

Á, nem! Ilyet nem tette a magyar kormány!

[ Szerkesztve ]

(#19) Alert89 válasza pintermiki (#18) üzenetére


Alert89
tag

Ott a pont.

Maga a hír is nagyon szűkszavú, semmilyen valós vagy lényeges részlet nem derült ki belőle.

(#20) aprokaroka87 válasza Alert89 (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valószínűleg valami nagyobb nemzetközi támadás keretében zajlott a dolog.

Lehet most fut valami zsarolóvírus " kampány "

Lehet azzal is összefügg.

(#21) ntomka


ntomka
nagyúr

"NA ezért röhögök én mindig azokon, akik istenítik ezt a fajta elfajzott fizetési módot! Hány embert láttam már égni boltokban, mert nem tudott fizetni, mivel a hülye nem hord magánál készpénzt! CSAK a készpénz! Soha nem fizetek elektronikusan. az a biztos, ha a zsebemben van a lóvé!"

ツ Headphones on - World off

(#22) janeszgol válasza pintermiki (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Remélem otthon tartod minden pénzed KP-ban. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) bacus válasza pintermiki (#18) üzenetére


bacus
őstag

Én meg sokszor még bankkártyát se viszek, elég a telefon, idén 1x nem tudtam fizetni. Akkor mondjuk pont volt nálam kp. Ha nincs, biztosan kellemetlen lett volna, de naponta 5-10x fizetek telefonnal (200 Ft- 5000Ft közötti összegeket), ehhez képest az évi 1x nem működik, elő kell vennem a pénztárcám, részemről belefér. Azért ennyi szokott lenni a tárcámban.

Decathlonba ott lehet hagyni több százezer forintot, az fura lenne, ha vinnék ennyi kp-t is.., de ha nem tudom kifizetni, simán ott hagyom az árut :).., nem kell az annyira.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#24) SztiviVander válasza pintermiki (#18) üzenetére


SztiviVander
őstag

Én speciel azokon röhögök akik 2020-ban még mindig fél óráig kapirgálják ki a pénztárcából az 50 meg 100 forintosokat meg a gyűrött retkes 500forintos bankókat. szerencsére nem vagyunk egyformák :) De ja igazad van, viszont akkor ezen elv mentén haladva remélem lóval jársz mindenhova, mert ugye az autó is lerobban néha és az is milyen ciki már...
-
A hírhez: Szerintem meg SOROS ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) tomcat78


tomcat78
őstag

"Hallatlan! Azonnal fel kell állítani egy nemzethy bizottságot, amely kivizsgálja a hont és lakóit ért példátlan mértékű támadást!!!!
Egyúttal rögtön ki is írok egy pályázatot valamelyik havernak, hogy védjen meg minket az ilyen hallatlan, példátlan, stb támadásoktól!
Béla.....Béééééééla..... Kapcsód má ki azt a kurva gépet, má eléggé meg vagyunk támadva....."

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26) Lacika112 válasza SztiviVander (#24) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Biztos nem jártál még úgy hogy van a számládon bőven van pénz mégse tudsz vele fizetni mert banki hiba van amit másnapra hoznak helyre és spanodtól kell kölcsön kérni hogy ne kelljen másnapig diétáznod.

Egyszer a pizzafutárt hülyéztem le így aztán kiderült nem ő a hülye, aztán meg dugig pupos bevásárló kocsinál a pénztárba tesconál.

Én se tartok pénzt a számlámon azóta, megjön a fizu kapom le pár ezer kivételével a kezelési költséget tudják miből levonni. Hidd el brutálisan kínos amikor közlik veled nem tudsz fizetni hiába van pénzed..... :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#27) SztiviVander válasza Lacika112 (#26) üzenetére


SztiviVander
őstag

Akkor más bankot kell keresni nem olyat ahol ez gyakori (otp pl). Nyilván van némi kpm mindig de nem állok át kp-s fizetésre (és nem húzatom le magam a bankkal a kp felvétel díjaival) csak azért mert úristen évente 1x fél napig esetleg nem működik a kártyás fizetés. Azért ebbe nem szoktak éhen halni emberek.

(#28) Juhaszatti válasza Lacika112 (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Többször jártam úgy, hogy nem tudtak kp-ból visszaadni, mint hogy a kártyámmal ne tudtam volna fizetni.

Mindenesetre én vegyesen használom a kettőt. Jellemzően kártyával fizetek, de van nálam némi kp is.

(#29) borg25 válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Zöldséget, gyümölcsöt nem veszel piacon, ott egyből más lenne az arány. Esetleg virágot idős nénitől. Utóbbin meglepődnék, ha azt mondaná, hogy bitcoinban kéri :D

(#30) István89 válasza pintermiki (#18) üzenetére


István89
tag

Hány embert láttál? Én még egyet se, de majd figyelek árgus szemekkel a pénztáraknál, hogy mennyi szerencsétlenül járt kártyával fizető ember lesz, akinek vissza kell pakolnia az árut, mert nem tud fizetni.

#26) Lacika112
Az valóban kellemetlen,d e az ilyen bankot valóban ott kell hagyni.

Az én bankomnál volt, hogy egy hétvégére leállt az applikáció és a netbank, de a kártyás fizetés ment, szóval a Te bankodnál tényleg nagy gond lehetett, de azért ez nem jellemző az egész bankszektorra.

Az egyik ilyen támadott bank is az OTP volt, viszont a terminál és a kártyás fizetések működtek.

[ Szerkesztve ]

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg azokon röhögök (nem), akik nem bírják ki, hogy ugyanazt a témát ezerszer felhozzák, minden topicban, újra és újra.
ennyire frusztráltak vagytok?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) totron


totron
addikt

Idejétmúlt cihában tartani a pénzt. Vagy mégsem.

(#33) nubreed válasza Memora (#6) üzenetére


nubreed
veterán

Csak viktorka szeretné ha azok lennénk. Dehát ugye más nem megy csak a seggnyalás odafelé.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) nemlehet válasza István89 (#30) üzenetére


nemlehet
őstag

Jah én se láttam még ilyet. Velem személy szerint nem fordult elő, ha nem ment a paypass akkor ment a mágnescsík.
Az viszont sokszor van, hogy 10 vagy 20 ezresből nem tudnak visszaadni, de péknél már jártam úgy hogy 5 ezerből sem...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) István89 válasza nemlehet (#34) üzenetére


István89
tag

Visszaadni sok helyen nem tudnak, ha én nagy címlettel vásárolok, akkor azt az önkiszolgáló kasszáknál (ha van) szoktam megtenni, ott nem néznek rám úgy mintha egy bűnt készülnék elkövetni. :D Így legalább fel is tudom mindig váltani.

Reméljük a többi kételkedőnek is megváltozik hamarosan a véleménye a kártyás fizetésről.

[ Szerkesztve ]

(#36) Lacika112 válasza István89 (#30) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Két külön bank volt, otp, raiffeisen, most egy harmadiknál vagyok :)

Elfogadom ha valaki kártyázgat engem nem zavar, de tudom kb mire mekkora összeget költök így már pénzlevételnél olyan címletbe kérem mindig legyen kisebb és nagyobb is.

Amúgy sokat járok piacra, Terikének azt mondanám reggel a 10 tojást meg a 2 kg krumplit azzal fizetem elküldene a...... dettó mikor a szomszéd falun átmegyek veszek házi sajtot :) Géza bá is érdekesen nézne... más vásárlási szokás. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#37) akaido válasza SztiviVander (#27) üzenetére


akaido
addikt

Mindenféle él nélkül: Több mint 30 éve OTP bank zsugám van, és egyszer sem kerültem "fizetésképtelen" helyzetbe.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#39) tomcat78 válasza akaido (#37) üzenetére


tomcat78
őstag

Kicsit olvasgattam itt a hozzászólásokat.... Érdekes dolgokat írtok ezzel a kp vs kártya dologgal kapcsolatban. Csak egy adalék: konkrétan jártam úgy, hogy a tankolásomat nem tudtam kifizetni. Ott olyan nincs, hogy akkor maximum vissza teszed a polcra. Cégként van kártya, céges. Amit mindenre nem lehet használni. Így nálam két opció van: nagy összegeknél( anyagok, stb) díjbekérő és utalás. Vagy veszem le az egészet a francba, és fizetek bármit, bárhol, bármikor kp. Nem mellesleg egy normális kávéautomata sem fogadja el a kártyát ;]
Értem, és elfogadom, hogy jó is lehetne. De egyenlőre nekem nem elég megbízható a rendszer....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40) akaido válasza tomcat78 (#39) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen értem, és elfogadom. Nyilván ha saját bőrén tapasztalja az ember, akkor "más a leányzó fekvése". :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) tomcat78 válasza akaido (#40) üzenetére


tomcat78
őstag

Van ismerősöm, aki emberekkel utazott kb 250km-t egy munkára. Anyag meg rendelve, le előlegezve egy helyi kereskedésben. Mikor oda értek nem tudott kártyával fizetni. Mondta, ok, akkor intézi az utalást. Erre kiderült, hogy az sem jó, mert kompletten a rendszer volt halott a helyen. Ez nem a bank hibája, természetesen. De az embereket fizette, akikkel ment, plusz üzemanyag, és a végén 3 napot kellett várnia, hogy hozzá jusson a rendelt anyaghoz, mert azt sem látták mennyi előleget fizetett ki. Addig tartott a rendszert rendbe rakni. Ez persze egy erősen szélsőséges eset. Én meg értem azokat, akiknek maximum a napi betevő miatt kell egy bolttal arrébb menni esetleg. De kis cégként, kisvállalkozóként ilyen blamákat nem engedhet meg az ember magának. Pláne, ahol a megrendelőt nem nagyon érdekli miért nem érsz oda a megbeszéltek szerint. Mondjuk egy bankfióknál, ahol le van szervezve az őrzés, stb nem mondhatod, hogy bocs, de ezért nem tudtam fizetni, nem tudok menni. Biztosan nagyon kicsi lenne az az arány, amikor ilyesmi gondot jelenthet. De, ha nagyon sokból egyszer is be jön, akkor azzal csak bukok. És jellemzően nem keveset. Nem feltétlen a pénz részére gondolva. Hanem a presztizs veszteségre, amit egy ilyen okozhatna.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#42) genlog válasza tomcat78 (#39) üzenetére


genlog
junior tag

Ha nem lehet kártyával fizetni, azt előre kell jelezniük. Ha bedöglött a rendszer, nem a te hibád, oldják meg.
(Mű)kávé-, chips- és játékautomata fizetése hál'Isten sokunkat nem érint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.