Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Amennyiben most váltanék Ryzen platformra (de mindez lezajlott háromnegyed éve), felhajtanék egy ilyen deszkát.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) leviske


leviske
veterán

És akkor már IDE csatoló miért nincs? :DDD

(#3) Yutani válasza leviske (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd teszel egy IDE kártyát a PCI slotba! :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#4) thedioda


thedioda
tag

Nem hogy raktak volna hejete még egy pcie-t... Ilyesmire pazarolni a helyet.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#5) weiss


weiss
addikt

Most miért fáj egyeseknek, hogy van egy lap, amin van PCI? Nem kell, nem veszed meg, választasz a maradék 1000000 PCI express only lap közül :((

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6) forgonati


forgonati
őstag

ISA slotot a népnek, meg MFM drájvot. Én azt mondom :D

Keelah Se'lai!

(#7) thedioda válasza weiss (#5) üzenetére


thedioda
tag

Mert igy 2020 ban egy plusz 1 pci-e nek vagy egy m.2 slotnak ami elférne ennek a helyén több hasznát látja valaki. Jelen állás szerint mire használnál sima pci-t? Talán hangkártyát láttam volna még reálisnak, de ami olyan régi h még pci ba megy biztosan találsz hozá drivert is win10 re. Persze ha tudsz rá reális felhasználási módot akkor írd le, komolyan érdekelne.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#8) weiss válasza thedioda (#7) üzenetére


weiss
addikt

Akkor vesz olyat. Mit nem lehet ezen érteni? Egyébként nekem van egy Asus Xonar PCI kártyám, és eszem ágában sincs megválni tőle.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) erer1000


erer1000
őstag

PCI rész üdvözítő hogy van, elvégre sokak használnak mai napig PCI eszközt (lásd hangkártya is). de a lap többi része, nagyon fapados "korcs" :/

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#10) kriszpontaz válasza thedioda (#7) üzenetére


kriszpontaz
veterán

X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series - van Windows 10 driver hozzá. Anno miatta vettem PCI-os lapot ami a mai napig megy. Persze azóta van másik, de a régi gépemben ugyanúgy működik mint régen.

(#11) Gyuszo81


Gyuszo81
csendes tag

Dettó. Nekem egy 320 EUR Sound Blaster X-Fi Elite Pro kártyám van, mert nem csak a grafika érdekel ellentétben az emberek 95%-val, hanem a hang minősége is. Én kifejezetten örülök, hogy van végre egy olyan B450-es lap, amin van PCI, és nem csak 4 videokártyát lehet bele dugni teljesen feleslegesen. Olyat sem ismerek, aki kettőt használna, de azokból a lapokból van bőven, miért ne lehetne egy ilyen is végre? Én csak azt sajnálom, hogy az ECS EliteGroup az egyetlen alternatíva, mert szívesebben vennék MSI, vagy ASUS-t.
A fentebb fikázódók meg állítom valami retek Realtek ALCt használnak boldogan, én meg nem tudok az i3-6100-ról váltani, mert nem megy bele a hangkártyám egyik modern lapba se.

[ Szerkesztve ]

(#12) snecy20


snecy20
veterán

Mehet bele a jó kis PCI Voodoo II retrózni?! :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) --ka válasza Gyuszo81 (#11) üzenetére


--ka
senior tag

"Én csak azt sajnálom, hogy az ECS EliteGroup az egyetlen alternatíva, mert szívesebben vennék MSI, vagy ASUS-t."

A hőskorban ez pont fordítva volt; ergo az ECS tudott nagyon jó, sőt jobb lapokat csinálni, mint a nevezett kettő. Ma már szinte csak OEM-ként van jelen.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14) erer1000 válasza Gyuszo81 (#11) üzenetére


erer1000
őstag

ha minden kötél szakad, 3-4k körül ebayon már vannak PCI-e x1 -> PCI átalakítók. nem a legszerencsésebb megoldás, nem tudom mennyire jól működik, de létezik

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) Gyuszo81 válasza erer1000 (#14) üzenetére


Gyuszo81
csendes tag

Kössz, ennek majd utána nézek, de kissé kókányolós megoldásnak tűnik, de ha nincs más ez is több, mint a semmi. Szívem szerint eladnám az X-Fi Elite Pro-t, és vennék egy modern PCI-E x1-es hangkártyát, de senki sem akarja megvenni a kártyám. Megértem, a józan ész ellene szól, én viszont nem akarok gombokért, esetleg ingyen megválni tőle. Megszerettem az elmúlt sok évben....anyám....most, hogy számolok már 13 éve megvan :) (Tényleg ideje lenne lecserélni!)

(#16) erer1000 válasza Gyuszo81 (#15) üzenetére


erer1000
őstag

[link]
tökre megértelek :) de először valami filléres PCI cuccal próbálnám ki biztos ami biztos ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#17) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Asus Prime Z270-K lapomon is van PCI, ami tök jó mert a random kallódó 4 portos USB 2.0 kártyát bele tudtam rakni, így nem pazaroltam el az USB 3 portokat webcamerára, gamepadra, nyomtatóra és egyéb kis forgalmú cuccra :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) hokuszpk válasza thedioda (#7) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem tvkartya + hangkartya van a B350 Tomahawk 2 pci slotjaban.
szoval ez az ECS keves :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) TeeBee73 válasza snecy20 (#12) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mehet. Csak venni kell egy DP/HDMI->DSub átalakítót hozzá. :DDD
Glide driver van Win10 alá IS. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#20) cskamacska válasza Gyuszo81 (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Belemegy az, csak kevésbe. :)

ASUS PRIME X370-A most is kapható, csak korona óta felment az ára a másfélszeresére. :(

Legjobb Ryzen lap a Biostar X470GTA volt, amíg volt, de úgy néz ki megszűnt mindenhol a forgalmazása.

Szvsz érdemes lehet cserélni, már csak azért is mert nem egy HT Omega Claro Halo, vagy Asus Essence ST a kérdéses PCI-on ragadt kártya, szegény Elite Pro legkésőbb az Asus Xonar D2 érkezésekor le lett lépve(és ha már ott volt a D1 által is :) ), de az Auzentek Prelude gyakorlatilag saját pályáján előzte a Creative kártyáját már kiadás után pár hónappal is.
PCIe kártyák közül Asus D2X, Xense, Essence STX/II, Creative Titanium HD, ZXR, AE-5/7/9 mind előrelépés lenne szépen sorrendben (főleg a Creative mert Asus utóbb elkezdett pocsék támogatást adni, ami anno pont a Creative rezortja volt :o ), de melegen ajánlom egy külső DAC beszerzését, mert a hardveres DSP támogatás kihalt Vista óta, játékok béna middleware-jeinek tökéletesen mindegy mit tud a hangkártya sima sztereó PCM megszólaltatásán túl. Win10 pedig nem könnyíti meg a hangkártya tulajok életét, pláne ha a gyártó nem ad ki pár havonta frissítést.

Fejhallgató erősítő és DAC topikban biztos ajánlanak valami jót, szerencsés esetben nem az elkölthető keret ötszöröséért. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) Gyuszo81 válasza cskamacska (#20) üzenetére


Gyuszo81
csendes tag

Kössz...Intel lapok nem játszanak a következő években, hangkártya cserén gondolkodom, de nem akarok hangkártyát, alaplapot, processort, memóriát cserélni...és ha ezek mennek, akkor az Onkyo erősítőnek is mennie kellene valószínűleg, szóval máris fél milliós nagyságrendnél járunk, ekkora befektetést meg nem akarok, mert igazából az esetek többségében csak filmet nézek a számítógépen házimozi rendszerbe kötve. Szóval szerintem marad az i3, esetleg ez a Biostar lap a régi cuccokkal. Régóta keresek PCI-os lapot, biztosan velem van a baj, mert ezek kiestek a képből, csak MSI, ASUS, és Gigabyte-ot néztem.

(#22) thedioda válasza kriszpontaz (#10) üzenetére


thedioda
tag

Az dicséretes, nem gondoltam, hogy még van amit máig támogatnak.

Gyuszo81:
Azért akad még jopár lap amin van, pci-e t meg nem csak vga nak lehet használni. Lehet hogy nem tömegigény a plusz hálokártya, raidvezérlő esetleg 1 nél több nvme ssd, de szerintem azért gyakoribb mint a pci os eszközök amit még lehet/érdemes használni. Mellékesen nekem is volt crossfire be kártyám. Amúgy teljesen megértem a hejzetedet erer amit írt átalakító müködő cuc, megoldja a problémadat csak becsavarozni nem fogod tudni.
És ne agodj nem realteket használok :DD asus xonar u7 + logitech z906 :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#23) erer1000 válasza thedioda (#22) üzenetére


erer1000
őstag

egy PCI-e x16 hosszabbító kell csak mellé, és akkor a szoszédos helyre be lehet csavarozni

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#24) #16939776


#16939776
törölt tag

Aki Win 10-el használja, akármilyen régi PCI vagy FireWire felületű hangkártyáját, készüljön arra, hogy teljesen elvágják a régi eszközök támogatását.
Pl.: Az Emu-1212m pci kártyám szoftvere, piros felkiáltójeles DSP Error-al, a kártya fizikai meghibásodását vissza jelezve indul el a 1909-es buil-en. Előző buil-el persze tökéletesen megy. ;)

Pci-ex->PCI átalakító abban az esetben járható út, ha a hangkártya analóg részének biztosítja a -12V-os feszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#25) erer1000 válasza #16939776 (#24) üzenetére


erer1000
őstag

mivel molex 5 és 12V bemenet is a kártyára megy, szerintem gondoltak a teljes PCI kompatibilitásra

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) SySERR válasza #16939776 (#24) üzenetére


SySERR
csendes tag

Linux alatt sose lesz ilyen probléma, max 20 év múlva.
Én is használok egy ESI MAYA44-es PCI-os hangkártyát Debian 10 alatt.

(#27) thedioda válasza erer1000 (#23) üzenetére


thedioda
tag

Amivel korábban találkoztam anál maga a pci-e fölé került a pci, viszont most rákerestem [link] ez jó megoldásnak tünik.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#28) hokuszpk válasza hokuszpk (#18) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha-ha, pont aktualis, a Tomahawk 2 slotja is keves, le kellene szedni az anyagot egy firewire csatolos kamerarol, szoval vagy kiveszek valamit vagy szerzek egy uj firewire zsugat, mert a regi sima pci.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29) Sirus86


Sirus86
tag

Sokan nem ertik, miert nem jo a sok pci csatlakozo 2020-ban. Ket konkret pelda:
Beleptetorendszerek vezerloi, illetve kamera rogzito (amolyan DVR csak okosabba) sokszor meg mindig pci alapon mukodnek. Par eve meg en is raktam ossze 20 kameras rendszert, PCI alapon. APU meg boven eleg erre. Sok ceg most nagyon orulhet ennek ;)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#30) Trailblazer válasza Sirus86 (#29) üzenetére


Trailblazer
addikt

Illetve hogy miért is jó, nem? :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#31) Graphics válasza thedioda (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

hejete? :F Helyette...

#27: anál? Van valami perverz ebben a fórumban...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) thedioda válasza Graphics (#31) üzenetére


thedioda
tag

Látom meg sikerült fogni a lényeget ;]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#33) snecy20 válasza thedioda (#32) üzenetére


snecy20
veterán

Helyesen ugyanez:

Látom sikerült megfogni a lényeget. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) thedioda válasza snecy20 (#33) üzenetére


thedioda
tag

Örülök hogy erre van idöd, ha már a témához nem teszel hozzá semmit. Remélem kielégült a nyelvtannáci fétised.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#35) pomorski


pomorski
őstag

Szerintem ez igen hasznos cucc.

(#36) Graphics válasza thedioda (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak az anyanyelvünk, szarni bele. .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Dr. Romano válasza pomorski (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.