Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155) kwzatz válasza Carlos Padre (#154) üzenetére


kwzatz
őstag

Melyik kommentben írta bárki azt, amit te a 149-es hsz-ben sugallsz, hogy az "Epicnek olcsóbban kellene adni a játékokat"? Amit linkeltem, abban is le van írva, hogy az ár a fejlesztőkön/kiadókon múlik, és fentebb is arról volt szó, hogy a fejlesztők, kiadók jobb színben tűnnének fel a vásárlók előtt, ha valamennyivel olcsóbban adnák a játékaikat a "megspórolt pénzből" adódóan. De csak számszerű példával:
Steamen: 60€*0,7=42€
Epic: 48€*0,88=42,24€

Ha csak 55€-ért adnák a játékukat, már akkor is kommunikálhatnák ezt a vásárlók felé, hogy "látjátok, itt milyen jó, máris olcsóbb valamivel". Ráadásul az 1 éves exkluzivitást élvező játékok kiadói még plusz zsét is kaptak ezen felül. Most még persze lemondanak a vásárlók egy részéről, mert Steamen többen vesznek egy adott játékot, mint az Epic Store-ban, így gondolom ezért nem akarnak egyelőre árat csökkenteni, de pont ezt taglaltam, hogy az alacsonyabb árral, és a hozzátartozó megfelelő kommunikációval lehet, hogy nem vennék annyival kevesebben a játékukat az ES-ben, mint Steamen. Amíg ez nem történik meg, a fogyasztó annyit lát, hogy "szarabb kliensben kell vennem a játékot, ugyanannyiért és az exkluzivitással próbálják rámerőszakolni". Szerintem egész biztosan fognak a jövőben az árral is versenyezni, szóval még most sem értem, hogy miért hőzöngsz ezen úgy, mintha valami orbitális baromság volna. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.