Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #54072192 válasza Kokzor (#100) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az ingyenes játékokat meg lehet tartani, ugye? Mert akkor máris lenne valami, amiért el lehetne adni a fiókodat Ebay-en. :) Ha felmész és rákeresel mondjuk a GTA V-re, akkor nagyon sok hirdetést látsz, amivel fiókot kapsz az adataiddal átírva. Erre írta valaki talán Redditen, hogy vett egy fiókot, és voltak elért achievementek rajta, meg a barátlista sem volt üres.
Vagy csalni fognak, bannolnak, neked meg repült a fiókod, és csaló vagy. Vagy ilyesmi.

(#102) Kokzor válasza #54072192 (#101) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ez még az előtt volt, hogy jöttek volna az ingyenes játékok. Fortniteba is csak a PS Plusos skin volt meg.
Egyébként szerintem a Fortnite accountokra vadásznak. Ebayen és hasonló helyeken, eléggé áron alul árulják őket. Vannak is olyanok, hogy random itemes accountokat árulnak. Gondolom ahogy megszerzik mástól, már adják is el őket.

(#103) MageRG válasza #04430080 (#8) üzenetére


MageRG
addikt

"Egyszerűbb lenne, ha a fejlesztők lehetővé tennék saját weboldalukon a vásárlást, majd a játék letöltését."
Képzeld el, egyes fejlesztők pontosan ezt csinálják.
Sőt, még adnak egy Steam kulcsot is, hogy ott is meglegyen.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#104) Hopkins95 válasza Kokzor (#102) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ki az a hülye, aki pénzt adna Fortnite accountért? Csinálok magamnak újat és megvan ingyen.

Amúgy nekem a Playstationos accountomat törték fel. Egyik nap csak jött egy email, hogy sikeresen megváltoztattam az email címem. Mondom wtf, én ilyet nem csináltam. S nem is tudtam belépni. Aztán felhívtam a supportot és elmondtam a sztorit, majd pár másodperc múlva visszaállították az accountot és aktiváltam a telefonos azonosítást.

(#105) wesder De hát V-Bucksot játékban is tudsz szerezni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#105) Wesder válasza Hopkins95 (#104) üzenetére


Wesder
félisten

A skinek miatt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#106) D.Va


D.Va
senior tag

Elegemvan abból hogy 600 féle kliens kell e gépre. Így is van már Steam, Origin, Uplay. Igaz utóbbi kettő is csak 1-2 játék miatt amihez muszály a kliens akkor is ha steam-en vettem. Ja meg még ott a Rockstar meg a Battlenet... Nesztek.
Nem vagyok steam fanatikus és nincs bajom az Epic-el, de a játékaim 90 százaléka steam-es, szóval ami arra nincs az nem is érdekel, elég nekem ennyi kliens egymás hegyén hátán. Majd ha jön steamre egy év múlva majd behúzom akkor steamre.
:(((

(#107) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem nem megy a minőség rovására, hogy ezentúl pc/multiplatform játékokat fognak készíteni. Az eddigi játékaik számomra felértek egy kisebb csodával. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#108) kwzatz válasza Kokzor (#100) üzenetére


kwzatz
őstag

Sajnos ez nem csak az Epic sajátja, nekem a uplayes és az origines accommal is történt ilyen.

(#109) Televan74 válasza kwzatz (#108) üzenetére


Televan74
nagyúr

Erre találták ki a kétlépcsős hitelesítést. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#110) kwzatz válasza Televan74 (#109) üzenetére


kwzatz
őstag

Persze, de nem nagyon foglalkoztam ezekkel, mert még soha nem vettem rájuk szinte semmit, az ingyenesen behúzott játékokkal volt lényegében tele.

(#111) #54072192 válasza Kokzor (#102) üzenetére


#54072192
törölt tag

Igazad van, Steamen is ha publikus mindened, és nekiállsz csereberélni, akkor felvesznek az ilyen csajok, akik csak rád várnak. Ott a CS-hez akarnak kicsalni cuccokat.

(#112) Kokzor válasza Hopkins95 (#104) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Vannak skinek amik csak limitált ideig elérhetőek, seasonok alatt. Ezért megy a kereskedelem. De egyébként az Epic tiltja a fiókok eladását és a vételét is. Ennek ellenére keresik az ilyen accountokat.

(#113) Kokzor válasza kwzatz (#108) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Időközben a Battle.net, a Uplay és a Twitch fiókomra is be akartak lépni. Kb. minden ami létezett. Uplaynél végül nem tudtam belépni, csak ha új jelszót csináltam. A nevem is teljesen más volt. De a rendszer nem engedte újra visszaírni a nevem.
A slusszpoén, hogy nem szoktam random embereket felvenni és nem is adogatom meg senkinek a jelszavam.
Most már olyan jelszavakat csinálok, hogy néha el kell gondolkoznom, hogy mi is volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) prolad


prolad
őstag

Na végre, heavy rainre már nagyon régóta várok, veszem is amint megjelenik. Detroit is egész jó játéknak tűnt videók alapján, lehet az is kap egy próbát.

(#115) CocooN-z válasza Kokzor (#113) üzenetére


CocooN-z
őstag

randow pw + keepass :K

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#116) Kokzor válasza CocooN-z (#115) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Egyelőre úgy tűnik bevált az, hogy mindenhol nehezebb jelszavakat adtam meg. Meg persze, mindenhol különbözőt. Nem jönnek az e-mailek a belépési kísérletekről.
Viszont az pozitív, hogy az Epic és a többi store is adott erről visszajelzést emailben.

Mondjuk ahogy látom a KeePass még hasznos lehet, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#117) Diopapa válasza .LnB (#65) üzenetére


Diopapa
addikt

A Steam 30%-ot húz le a vételárból, az Epic 12-t. Vagyis van 18% különbség. Ha csak a felével olcsóbb lenne a játék Epic Store-ban, akkor azt mondanám oké, de a fapados, kémkedős launcher alól pont ugyan annyiba kerül egy játék mint a 30%-os, lehúzós Steam-en. Szerintem ha kicsivel olcsóbbak lennének a játékok ott mint Steamen, az emberek is jobban fogadnák.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#118) .LnB válasza Diopapa (#117) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha olcsóbb lenne a játék akkor ugyan ott lennének, vagy rosszabb helyzetben mint ha a steamen lenne.. Annak mi értelme?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#119) kwzatz válasza .LnB (#118) üzenetére


kwzatz
őstag

Írta Diopapa, hogy a "felével", vagyis abból, amit pluszban megtarthatnak, annak a felét - vagy egy részét - átengednék a játékosok javára. Valószínűleg már a gesztus miatt sem esnének el annyi vásárlótól, mint az 1 éves exkluzivitással és változatlan árral.

A kérdésedet meg fogyasztói szempontból is lehet vizsgálni: Ha ugyanannyiba kerül a játék, akkor miért vedd egy feleannyi funkcióval sem rendelkező, egyéb kételyeket is keltő kliensben?

[ Szerkesztve ]

(#120) Wesder válasza kwzatz (#119) üzenetére


Wesder
félisten

Ennyi erővel mehetne steam-re is. Te is biztos szivesen mondasz le a nyereséged egy részéről, cssk úgy "jófejségből".:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#121) kwzatz válasza Wesder (#120) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez amit írtam, szerinted csak jófejség? Szerintem a profitérdekük és az imidzsük megtartása is ezt kívánná, hosszú távon legalábbis egészen biztosan.
Reklámozzuk, hogy "Mennyire királyság, hogy az Epic feleannyit sem kér!", közben ugyanannyiért áruljuk a játékot és azt hisszük, hogy a vásárlók ennek majd tapsolnak.

[ Szerkesztve ]

(#122) VikMorroHun válasza #54072192 (#50) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Az Epicnek nem hajlandóak fizetni. Én is azt tenném, ha nem lenne meg mindegyik játék PS4-en.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#123) VikMorroHun válasza #54072192 (#82) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Akkor ezzel a GDPR-t is megsértettek, ezek szerint. Kinél kell jelenteni? :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#124) #54072192 válasza VikMorroHun (#122) üzenetére


#54072192
törölt tag

Hacsak nem olvassák ezt az illetékesek, akkor csak az fog látszani, hogy játszol vele, de nem fizettél. Ha olvassák, akkor sem fogja érdekelni őket, mert warezolsz, mondhatsz bármit. Egy megoldás, ha megvárod a megjelenését Steamen.

Elvileg az NAIH-nál lehet jelezni, de erős a gyanúm, hogy ez nagyon kevés így bármihez :)

(#125) Diopapa válasza kwzatz (#121) üzenetére


Diopapa
addikt

Pontosan erről van szó. Simán lehetne úgy kommunikálni, hogy amit "megspórolunk" a Steamen, azt elosztjuk játékosokkal. Sokkal barátságosabb arcukat mutatnák ezzel a fejlesztők / kiadók.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#126) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

De kibaszott sötétek vagyok te jó ég :( :(((

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#127) KisTücsök válasza CJ4567 (#5) üzenetére


KisTücsök
addikt

Úgy kb van is 15 év előnye.

Amit persze nem 15 év alatt illene behoznia az EGS-nek. Egy éven belül már Uplay szintet várnék tőle, 2 éven belül meg Steam szintet. Roadmapot lehet csekkolni btw.

(#128) Kokzor válasza Carlos Padre (#126) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Több személyiség? :D

(#129) #54072192 válasza Kokzor (#128) üzenetére


#54072192
törölt tag

Csak az aláírásának akart megfelelni, de visszafelé sült el.

KisTücsök: Nincs 15 év előnye, ma már nem a nulláról kell kezdeni. Ha egy autót akarsz építeni, akkor először nem egy kényelmes szekeret barkácsolsz. Megnéztem a roadmap-et, és egy csomó olyan funkció van, aminek már rég benne kellene lennie, ahogy benne volt anno az Ubi és az EA klienseiben is. Valaki nemrég összefoglalta, hogy most milyen bajok vannak vele:

- A fiókokat naponta feltörik, mert nincs korlátozva a próbálkozások száma, így mehet a brute force.
- A fiókok létrehozásához nem kell megerősítés.
- Alapvető hibák vannak, például a vásárlás után nem jelenik meg a játék a könyvtárban. Volt olyan, akitől 8-szor vonta le a pénzt. Itt négyszer vonta le, nem volt játék. Írt a supportnak, és...
- A support nem ér semmit. Túl sok az automatikus válasz, nagyon lassan reagálnak, sokszor egyáltalán nem. Felhasználókat bannolnak, nem játékonként külön. Sokszor akkor is bannolnak, ha nem indokolt. Néha nem adnak refundot, pedig kellene. [link] Esetleg egy reddit poszt után mégis.
- A rengeteg pénzüket a kliensük fejlesztése helyett exkluzivitás vásárlására költik. Tim Sweeney 2016-ban még arról beszélt, hogy a WinStore mekkora probléma, zárt rendszer, nem módosítható játékfájlok vannak, ellehetetlenítik a Steamet. Erre ugyanezt csinálják. Az nem verseny, ha az adott játék csak náluk érhető el.

Ezt most azért írtam le, hogy mások is értsék, hogy mi a probléma.

(#130) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Esküszöm próbáltam valami konstruktívat hozzászólni, de kifogott rajtam

[link]

Az a mélysötétség, ami az utolsó pár hozzászólót jellemzi nem az én szintem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#131) nubreed válasza Carlos Padre (#130) üzenetére


nubreed
veterán

Azt látjuk, hogy folyamatosan ideböfögöd, hogy problémád van bizonyos hsz-ekkel, de konkrétan leírnád, hogy mi a problémád, hogy felvilágosítsd az általad nagyon sötétnek vélt plebszet? Ha nem tudsz konstruktívat hozzászólni, az nem a többiek hibája, hanem leginkább a tiéd.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#132) #54072192 válasza Carlos Padre (#130) üzenetére


#54072192
törölt tag

"próbáltam valami konstruktívat hozzászólni, de kifogott rajtam"

Ne aggódj, ezen senki sem lepődött meg.

(#133) Kokzor válasza Carlos Padre (#130) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A 126-os hozzászólásod pont tükrözte a szinted. Még szerencse, hogy az ilyen "lényekből" mint te, egy sincs a környezetemben.

(#134) kwzatz válasza nubreed (#131) üzenetére


kwzatz
őstag

Az a poén, hogy az utolsó 20-30 hsz-ben normális hangvételű, konstruktív beszélgetés folyt, érvekkel, ellenérvekkel, aztán ő jön a "kibaszott sötétek vagytok" szöveggel, "ami nem az ő szintje". :D

(#135) k-adi válasza #54072192 (#129) üzenetére


k-adi
nagyúr

mert nincs korlátozva a próbálkozások száma, így mehet a brute force.

WOW :D

(#136) KisTücsök válasza #54072192 (#129) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jogos, de ezért is mondtam, h max 2 év és illene elérniük a Steam szintjét.

Igen, tisztában vagyok ezekkel. A kérdés csak az, h mennyire érdekel. Engem annyira nem, mert megpróbálok hosszútávon gondolkodni. Ilyen fizetéses problémák kb nincs, ahol ne fordul(hat)nának elő (legyen az újonnan induló, vagy 10 éve működő store). A problémának akkor van jelentősége, ha feltételezed, h szándékosan csinálják.

A módszer erőszakos, de nem igen lehet másképp felvenni a kezdőlépéseket a Steammel.

Az h Sweeney mit mondott 2 éve... Segget csinált a szájából? Ilyen még sosem fordult elő senkivel... Nem tud az ilyen már meghatni, sajnos.

Kb 1 év és lenyugszik mindenki. Nem lesz szükség ilyen erőszakos lépésekre, az EGL-től meg Steamhez közeli állapotot várnék el. És akkor kialakulhat végre egy egészséges verseny (amiből az indie fejlesztők sem maradnak ki).

(#137) #04430080 válasza KisTücsök (#136) üzenetére


#04430080
törölt tag

Milyen versenyre gondolsz? A ki adja drágábbanra? Itt is 60 euró a játék meg ott is.

(#138) #54072192 válasza KisTücsök (#136) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ezeknek a problémáknak a nagy része by design, tehát szándékos. Nem véletlenül olyan a support amilyen, nem véletlenül olyan gyatra a fiókok védelme, nem véletlenül nehezítik a fiókok törlését, a Steamből sem magától másol ki adatokat a kliens, stb.

A kezdőlépéseket nem úgy kellene megtenni, hogy átverik az embereket, hogy az addig Steamen reklámozott és hype-olt játékot mégsem jelentetik meg ott.
Phoenix Point. Közösségi finanszírozással készült, rendkívül sikeres kampány volt, és ajánlottak cserébe Steames és GOG-os kulcsokat. Aztán a végén kijelentették, hogy bocsi, csak az Epicen jelenik meg, várjatok 1 évet a másik boltokra. Akinek nem tetszik, annak visszaadjuk a pénzét.
Erre mondták sokan, hogy szívesen az ingyen kölcsönt a fejlesztésre... Megint az a nagy baj, hogy a beígért játék hirtelen exkluzív lesz. Amiatt nem nagyon mérgelődnek emberek, ha valami a kezdetektől fogva oda készül. Azért sem, ha a többi bolt mellett az EGS-en is kaphatóak. De talán nem egy selejtes boltot kéne üzemeltetni. Nem attól lesz verseny, hogy magához láncolja a játékokat és a vásárlókat. A fejlesztőknek sem feltétlenül jó, hogy egy ilyen megosztó helyen árulják a játékukat, és erről írtak is néhányan.

Lehetne például azzal kitűnni, hogy nem engednek fel minden szart a boltjukba, mint a Valve, és mondjuk lenne értelme böngészni a játékokat, de nem. A kereső működik már, vagy még mindig csak teljes nevekre tud keresni?

Egyébként a kiszivárgott címekkel úgy tűnik, hogy azért regisztrálnak, hogy az igazi gazdájuk az így kapott e-mailekre reagálva elkezdjék használni a boltot, vásároljanak pár játékot, majd a csalók vissza tudják szerezni az irányítást a support segítségével, mert állítólag ez lehetséges. Nincs megerősítés regisztrációkor, nincs ellenőrzés, a törlést pedig nagyon megnehezítik.

Az indie fejlesztők pedig semmiből sem maradnak ki most sem. Még a GOG is csökkentette a saját részesedését, ezért szüntetik meg a Fair Price Package programot, amit saját zsebből fizettek amúgy is. A Valve is növelte a fejlesztők részesedését. Ebből persze a vásárló semmit sem vesz észre, mert a játék ára nem változik.

Én úgy vagyok ezzel, hogy ami oda jelenik meg, azt nem veszem meg, és továbblépek. Van így is elég játék, csak idő legyen rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#139) hombre[EU] válasza Diopapa (#117) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Mindkét helyen ugyanannyiba kerülnek a játékok,igen. A különbség az,hogy ha a Steamen vásárolsz akkor a Valve fejeseit hízlalod. Ha Epicnél, akkor a stúdiók és kiadók kapják a pénzt amibōl újabb játékok készülnek neked.

Life, Uh, Finds A Way

(#140) - = Zk = - válasza hombre[EU] (#139) üzenetére


- = Zk = -
félisten

érdekes, epic store előtt is jelentek meg játékok, annak ellenére, hogy a "Valve fejeseit hizlaltam"... sőt, még fognak is..

van játék, ami elérhető Steamen és Originen is ugyebár.. van mindkettőm... de 1 játék 1 helyen van, nincs duplán..és új klienst nem "nyitok" csak mert ott előbb jelent meg.. :N
így vagyok az Epic-el is... minek legyen +1 kliensem, ha majd úgyis jön oda játék, ahova szeretném venni?! amúgy is csak 1 évig Epic "ekszklúzív" egy játék.. (amik érdekelnek!)

értem én, hogy az Epic szeretne kihívója lenni egy Steamnek, de ezt perpill azzal éri el, hogy 1 évre "levédeti" a játékok egy részét.. és ennyi. ha mondjuk a játékok, amiket "vesznek 1 évre" véglegesen csak ott lenne elérhető, akkor elgondolkodnék, hogy regelek, hiszen monopolhelyzetet teremtett.. akkor nincs x...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#141) Polllen válasza hombre[EU] (#139) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez pontosan úgy hangzana, ha pontos akarnál lenni, hogy a steam 30% helyett ők csak 12 %-t kérnek.

De az Epic-t sem kell félteni, a Tencent biztosan EU kompatibilisen kezeli az adatokat és hát ez a kis malőr is csak véletlen... ;] (bár ugye az epic azt állítja, hogy semmilyen adatot nem adnak át másnak, csak maguknak gyűjtik)

Az egy dolog, hogy a játékkal kapcsolatos adatokat gyűjtik, az meg egy másik, hogy file-kat másolgatnak át magukhoz... :(

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#142) Diopapa válasza hombre[EU] (#139) üzenetére


Diopapa
addikt

Engem mint vevőt az érdekel, hogy olcsóbb-e a játék? (Nem). A launcher tele van biztonsági lyukakkal és múlt századi (igen). Innen mi érdekem lenne, hogy ott vegyem meg? BTW pontosan tisztában vannak ezzel az Epic-nél is, nem véletlen jönnek az Epic only játékok. Szerinted ki venné meg pl az új Metro-t az Epicnél, amikor Steamen sem drágább?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#143) k-adi válasza hombre[EU] (#139) üzenetére


k-adi
nagyúr

omg ez a komment :DDD

(#144) hombre[EU] válasza Diopapa (#142) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az emberek elfelejtették miképp került fel minden gaming pc-re a Vale és a Steam :) Egyik sem jobb,mint a másik. Nincs fekete és fehér. A nap végén úgyis a content a király, a könnyek pedig elvesznek a tengerben...
Btw a "kedvencem" a szerencsejátékok praktizálása gyerekekkel
Ha már választanom kell akkor inkább a fejlesztōknek adnám (nincs pc-m) a pénzem

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#145) #04430080 válasza hombre[EU] (#144) üzenetére


#04430080
törölt tag

Kiadók meg azt, hogyan rohantak önként és dalolva a Steam karjaiba :DDD

(#146) hombre[EU] válasza #04430080 (#145) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen,ez igaz. Ōk maguk is ugyanúgy felelōsek a kialakult szituációért.

Life, Uh, Finds A Way

(#147) VikMorroHun válasza hombre[EU] (#139) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Bírom az ilyen érvelést. Nyilván, a Steam haszna csakis és kizárólag a vezetők zsebét tömi. Azt az óránkénti 10-16 millió felhasználót simán kiszolgálják, arra nem kell költeni semmit sem...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#148) hombre[EU] válasza VikMorroHun (#147) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:) ha sok évvel ezelōtt is ōk voltak a tech bizniszben a legnagyobb profittal (per employee) rendelkezō cég akkor a mostani 5-6 milliárdból... Na ebbe aztán tényleg ne menjünk bele.

Life, Uh, Finds A Way

(#149) Carlos Padre válasza VikMorroHun (#147) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Úgy mégis mennyivel demagógabb annál, h szemét epik, amennyivel ócsóbban biztosíccsa a megjelenést a bóttyába, annyival ócsóbban kéne aggya a játékokat?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#150) #54072192 válasza hombre[EU] (#144) üzenetére


#54072192
törölt tag

Newell annak idején azt mondta, hogy a kalózkodással szemben azzal lehet felvenni a harcot, ha megfelelő szolgáltatást nyújtanak az embereknek, és ez nyilvánvalóan bejött. Az Epic nem ezt teszi, sőt, a botrányok, amik miatt Sweeney is a Redditre jár magyarázkodni nem azért vannak, mert #csakasteam. Fel lehetne hozni, hogy annak idején milyen kevés funkció volt a Steamben, mit nem tudott az Origin, de teljesen értelmetlen, hiszen ma 2019 van, nem 2003, meg 2011. Megvan a példa, látszanak az eredmények, vannak megfelelő tudású programozók, és pénz is van bőven egy elég nagy felhasználói bázissal (Fortnite). De nem.
Régen nem volt annyira népszerű a warezről kommentelni, mint az utóbbi hónapokban. És nem azokról a játékokról van szó, amik Steamen vagy Uplay-en, esetleg a PSN-en vannak. Azokról, amik körül balhé volt az Epicnek köszönhetően (korábban linkeltem példát).

"Egyik sem jobb,mint a másik"
Ez szerencsére nem igaz. A Valve adja a legtöbb szolgáltatást a boltjához. A CDProjekt bevállalta, hogy DRM-mentesen adják a játékokat, amiket nem bérelnek a felhasználók, hanem birtokolnak, cserébe jóval kevesebb kiadó játéka jelenik meg náluk, tehát nem lesznek a következő Valve. Ráadásul erősen szűrik is, hogy milyen játékok jelennek meg náluk. Az EA, Ubisoft és Rockstar pedig a saját boltjukat üzemeltetik a saját játékaiknak, átfedéssel közöttük, változó szolgáltatásokkal. De a különbség az, hogy vehetsz Ubisoftos játékot Steamen és GOG-on (utóbbin nem mindet, ezért nem lesznek Valve), ahogy a CDProjekt is megjelentette a játékát mindegyiken, a vásárló dönthet.

A Sony vajon mekkora részt kér? 30%-ot? Egy olyan platformon, amin kizárólag egy bolt van, és nem lehet megkerülni?
A Valve kapott rendesen az utóbbi években a Greenlight és a Direct miatt, hogy mennyi borzalmas játékot beengednek szűretlenül, nem is volt olyan régen, hogy kénytelenek voltak megakadályozni egy "játék" megjelenését. Vannak gondok náluk, csak ennek kihasználása helyett valamiért az Epic inkább erőszakos módot választ.

Nem szabadna elfelejteni, hogy a fejlesztők bevételének növekedéséből te, mint fogyasztó nem érzel semmit. A játék ára nem változik. Ellenben a boltokat üzemeltetni nem kevés pénz, fizetni kell a plusz szolgáltatásokat (pl. cloud), az alkalmazottakat, az újabb fejlesztéseket, és mellette még profitot is kell termelni.
Azt sem lehet bemesélni ma már, hogy szegény kiadók keze meg van kötve a 60 eurós árral, miközben a játékaikhoz rendszeresen vannak kozmetikai DLC-k, season pass-ek (akár kettő is!), mikrotranzakciók, plusz pályák, stb. És rájössz, hogy a játékod nem 60 euró volt (ami csak a standard kiadás), hanem mondjuk 85-100. Üdv a Games as a Service világában.

[ Szerkesztve ]

(#151) kwzatz válasza Carlos Padre (#149) üzenetére


kwzatz
őstag

Ilyet senki nem mondott, mert ennek ilyen formában nincs is értelme. Kicsit árnyaltabb dologról volt szó fentebb, persze ahhoz jobb olvasásértés kellene. Egyébként ha az Epic fejesei is külön figyelmet szentelnek a kérdésnek, akkor biztos akkora baromság lehet, mint amilyennek a lefestésével erőlködsz:
Epic Store Lower Prices

(#152) hombre[EU] válasza #54072192 (#150) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ReadMe
Otthon a buborékból biztosan minden tökéletes, de én inkább a developerek szavára adok
Ne hülyéskedjünk már,hol van a Steam a Sony/MS-hez képest :) ott a portfólió 10%-a a store(hw,sw,stúdiók,kiadó,marketing,r&d stb...)

Life, Uh, Finds A Way

(#153) #54072192 válasza hombre[EU] (#152) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ilyet én is tudok: ReadMe :)
Nagyon elviszed az egészet a Steam irányába ezekkel a véleménycikkekkel, pedig senki sem mondta, hogy az tökéletes lenne. A cikk egy részét ráadásul én már említettem is.

Nem tudom milyen buborékról beszélsz, én minden problémára mutattam példát. Te az egészet félresöpörnéd és leegyszerűsítenéd arra, hogy a fejlesztők az egyes eladásokból nagyobb százalékot kapnak, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy például a gyatra szolgáltatás és kétes ügyek miatt csökkennek az eladások.
A portfólió most irreleváns. Konzolon van egy darab bolt, amit vagy használsz (elfogadod a feltételeket), vagy nem jelenik meg a játékod a platformon. Ha a Sony vagy az MS 60%-ot kérne, akkor is, mert nincs alternatíva.

Arról nem is beszélve, hogy azt is figyelmen kívül hagyod, hogy az exkluzivitással van a gond, nem azzal, hogy az EGS-en is fent van az adott játék (lásd Witcher 3). A hozzád hasonlók megvennék ott, ahol 88%-ot kapnak a fejlesztők, a többiek pedig megveszik ott, ahol akarják.
Most viszont muszáj megvenned ott, ahol rengeteg probléma van és magadra maradsz velük, támogatva az összes kétes ügyét az Epicnek, mert a developerek... könnyű ám úgy beszélni, hogy konzolosként ez téged nem érint. :)

(#154) Carlos Padre válasza kwzatz (#151) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igazából még csak sokat se kellett volna visszaolvasnod a hozzászólasokig, amiket "idéztem".

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#155) kwzatz válasza Carlos Padre (#154) üzenetére


kwzatz
őstag

Melyik kommentben írta bárki azt, amit te a 149-es hsz-ben sugallsz, hogy az "Epicnek olcsóbban kellene adni a játékokat"? Amit linkeltem, abban is le van írva, hogy az ár a fejlesztőkön/kiadókon múlik, és fentebb is arról volt szó, hogy a fejlesztők, kiadók jobb színben tűnnének fel a vásárlók előtt, ha valamennyivel olcsóbban adnák a játékaikat a "megspórolt pénzből" adódóan. De csak számszerű példával:
Steamen: 60€*0,7=42€
Epic: 48€*0,88=42,24€

Ha csak 55€-ért adnák a játékukat, már akkor is kommunikálhatnák ezt a vásárlók felé, hogy "látjátok, itt milyen jó, máris olcsóbb valamivel". Ráadásul az 1 éves exkluzivitást élvező játékok kiadói még plusz zsét is kaptak ezen felül. Most még persze lemondanak a vásárlók egy részéről, mert Steamen többen vesznek egy adott játékot, mint az Epic Store-ban, így gondolom ezért nem akarnak egyelőre árat csökkenteni, de pont ezt taglaltam, hogy az alacsonyabb árral, és a hozzátartozó megfelelő kommunikációval lehet, hogy nem vennék annyival kevesebben a játékukat az ES-ben, mint Steamen. Amíg ez nem történik meg, a fogyasztó annyit lát, hogy "szarabb kliensben kell vennem a játékot, ugyanannyiért és az exkluzivitással próbálják rámerőszakolni". Szerintem egész biztosan fognak a jövőben az árral is versenyezni, szóval még most sem értem, hogy miért hőzöngsz ezen úgy, mintha valami orbitális baromság volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#156) hombre[EU] válasza #54072192 (#153) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az exkluzivitás egy nagyon jól bevált recept,ami az Epicnél is mūködni látszik. Szerintem egy nagyon okos döntés. Mégis Te (ha az Epic vezetōségében lennél) mivel próbálnál meg egy monopolhelyzetben lévō céggel versenybe kelni? Ugyanolyan szolgáltatásokkal,4 dolcsival olcsóbb játékokkal? :N Ha az Epic store jobb,biztonságosabb és pár százalékkal olcsóbb akkor sem fogyott volna ennyi pl. a Metróból. A cél szentesíti az eszközt,tudom hogy az Epic minōségben messze van a Steamtōl, de majd kinövi magát,ha van hátszele. Kell a verseny,hogy egészséges maradjon a pc gaming. Pár év múlva már senki sem fog emlékezni a biztonsági résekre és a többire,hanem örülni fognak annak,hogy ezek a platformok versenyeznek a kegyeikért
Igazad van külsōsként könnyen beszélek, de biztosan nem bojkottálnám az Epicet. Nem azt mondom,hogyle a Steammel hanem fel valakit a Steam mellé :R peace

Life, Uh, Finds A Way

(#157) hombre[EU] válasza hombre[EU] (#156) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A buborékot nem sértésnek szántam,hanem arra gondoltam amirōl a fejlesztō is beszélt a linkben: pl. a Sony amiben tud segítséget nyújt (kezdve a devkittōl,iskoláztatások,kapcsolatok,marketing) míg a Steam ugyanannyi %-ért cserébe még digitálisan sem hajlandó felvenni a kapcsolatot,semmi. A monitor elōtt minden rendben

Life, Uh, Finds A Way

(#158) #04430080 válasza hombre[EU] (#146) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nyugodtan eladhatják a fejlesztők a saját honlapjukon is. Így a 15-25% helyett, ami egy 60dolcsis játékból nekik jut, kaphatnának akár 100% -ot is. De látod, jobb az a rögös út :D

[ Szerkesztve ]

(#159) #54072192 válasza hombre[EU] (#156) üzenetére


#54072192
törölt tag

Harmadik fél címeinek az exkluzivitása nem volt eddig divat PC-n (pontosabban a kifejezetten erről készült megállapodás). Sosem volt megszabva, hogy egy játék kizárólag Steamen lehet, erről a fejlesztő döntött. Most sincs minden játékkal kapcsolatban balhé, ami oda exkluzívként kerül fel, de ha megnézed a korábban linkelt cikkeket és játékokat, akkor mindegyiknél elég aljas módon bántak a vásárlókkal.

Az exkluzivitáshoz még: a Diablo csak GOG-on van, tehát exkluzív, de sosem reklámozták máshol, és nem is mondták az ellenkezőjét, illetve arról sem volt szó, hogy máshol biztosan nem fog megjelenni.
A GOG emellett DRM-mentesen adja, ráadásul kapott hibajavításokat és akár 8K-s felbontással is fut. Ez amúgy az egyik szolgáltatásuk, ugyanis semmi sem kerül fel (régi játék sem) úgy, hogy ne menjen modern gépeken és rendszereken. Ha tényleg gond van, bármikor visszaadják az árát. Így veszik fel a versenyt más boltokkal.

A Metro jól fogyott, mert Steamen nagyon sokan keresték, kívánságlistázták, elő is rendelték, kiemelt helyet kapott, amit a legtöbb játék sosem kap. Mentek a videók, végén a Steam logóval. Aztán az utolsó pillanatban ezt elvették.

A Steam nincs monopolhelyzetben, mikor ott vannak a versenytársak. :) Sőt, a saját játékaidnak saját boltot indíthatsz, akár Linuxon is. Az új CoD sincs már Steamen, a Rockstar is árulja külön a játékait, de kulcsboltokban szintén vásárolhatsz, ha elégedetlen vagy az árakkal. A Steam már annyira tele van mindenféle indie kacattal, hogy sokan arra panaszkodnak, hogy az emberek észre sem veszik a játékaikat, ezért mennek máshova is.

Ha az EGS-en egy játék 60 helyett mondjuk 54 euró lenne, akkor az elég rendesen megkavarná a dolgokat. Ráadásul a leárazások már az 54-ből jönnének le. Nem lenne ezzel semmi gond, a fejlesztő mondhatná, hogy az Epicnek köszönhetően megtehetik. A regionális árazás miatt a GOG például sokszor drágább, mint más boltok, szóval az árbeli eltérés nem újdonság.

"Pár év múlva már senki sem fog emlékezni a biztonsági résekre és a többire"

Erre mutattál példát, a Valve dolgaira is emlékeznek. :)

Én sem bojkottálom a többi boltot, Uplay-en is vásároltam már Ubisoftos játékot, nincs abban semmi. Ameddig lehetőséged van választani, addig jó.

A Sony sem viszi kézen fogva az összes fejlesztőt, különben a Life Of Black Tiger meg sem jelent volna. :)
Lehetetlen minden Steamen megjelenő játék fejlesztőjével konzultálni az alap dolgokon felül, mert annyira sok játék van. A Steamspy szerint idén már 1800 játék jelent meg. Tavaly majdnem 9000. Ehhez képest hol van a PSN?
De mint mondtam, ez az egyik nagy gond a Steammel, ezt kellene kihasználni. Sweeney már nyilatkozta is, hogy "nem fogadunk el szar játékokat".

Helyre tudják hozni a dolgaikat, de a kémkedéstől kezdve mindennel foglalkozniuk kell. Vásárolni akkor sem fogok ott, csak legyen máshol is elérhető az a játék, ami érdekel.

(#160) Diopapa válasza #54072192 (#159) üzenetére


Diopapa
addikt

Arról nem beszélve, hogy pl milyen devkitet kellene adnia a Steamnek? :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#161) MageRG válasza hombre[EU] (#139) üzenetére


MageRG
addikt

Bakker, nincs akkora facepalm, ami ide illene.
A "különbség" - az end user szempontjából - az, hogy ugyanazért a pénzért jóval rosszabb szolgáltatást kapsz.
Az már csak hab a tortánt, hogy a béna Epic Store-ról sikeresen elterjedt, hogy spyware gyanúsak.

A "stúdiók és kiadók" érdeke pedig az lenne, ha minél több helyen elérhető lenne a termékük.
Mit gondolsz, minek hívnák azt a webhostot, amit csak az MS bing-gel lehet megtalálni, guglival nem? Szerintem hülyének.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#162) Honzi


Honzi
senior tag


2 éve még más volt a meglátás. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#163) - = Zk = - válasza Honzi (#162) üzenetére


- = Zk = -
félisten

írd le azok kedvéért is, akik nem vágják az angolt, hogy....
gondoltam szólok, mielőtt lehurrognak, mert... szal érted :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#164) l.skywalker


l.skywalker
félisten

-

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#165) zseko válasza - = Zk = - (#163) üzenetére


zseko
veterán

Naja, pl. én tudásom is még csak a nagyjából értem szinthez elég, és még ha bemásolt szöveg lenne talán még el is menne, viszont nem fogom képről begépelni fordítóba mobilon.

HR24.hu

(#166) k-adi


k-adi
nagyúr

Tud már valaki megjelenési dátumot?? Meg a másik kettőhöz ?

(#167) l.skywalker válasza k-adi (#166) üzenetére


l.skywalker
félisten

Store oldalán még mindig Coming Soon van.

A bejelentéskor pedig Later this year volt - az vajon inkább őszt jelent?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#168) Lord Myn válasza k-adi (#166) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Remélem kb. egyszerre jelennek meg, lehet, hogy nagyobb beruházás lesz (150+ €), de akkor legalább egy ideig elleszek játék fronton.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#169) b. válasza Lord Myn (#168) üzenetére


b.
félisten

Az eredeti cikk szerint nem egyszerre jönnek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#170) Desy


Desy
tag

Detroit Become Human

Aszta... megint egy olyan magyar nyelvészeti munka, ahol a készítőnek fogalma sincs mit nem tud... mivel olyannyira bőszen használja a "google hungary" nyelvet, mintha ezzel a magyar nyelvtan azonos lenne.
De nem... nem azonos. Ez a nyelv a fordítók némelyike által olyan mértékben használt miszerint komolyan érdemes volna elgondolkodni a nyelvtani szabályok átírásán csak azért, hogy a részükre is megfeleljen.
Ahogy nézem a legalapvetőbb magyar nyelvtani ismeret nélkül áll neki valaki a fordítói tevékenységnek és mivel (talán) fogalma sincs, hogy amit csinál az HIBÁS ezért nem is tesz ellene semmit.
*** vagy valami más ok miatt árasztja el a nemzeti médiát a "google hungary" nyelvtani mocsokkal?
Az utóbbi 30-20 évben szinte elkezdte a közmédiát is elönteni ez a tudatlanság...
Alig látni olyan weboldalt, ahol a magyar nyelvtan a helyén dübörög és... én tényleg nem tudom miként lehetne megállítani a magyar nyelv ilyen, szinte mérték nélküli (minden lében jelen típusú erőszakos) rombolását!

Persze... vannak akik eleve örülnek annak, hogy legalább készült "magyar" felirat. Azonban csak egy "google hungary" felirat készült és ez bizony nem magyar!

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.