Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arnold2


Arnold2
őstag

..és váratlanul egy különös külsejű kis kék labda begurult a női öltözőbe :)

Amúgy nem értem, hogy pl a rendőrség miért nem karolta fel a dolgot: Okosan begurítják a helyre, hogy gyorsan felmérjék, hogy mi a szitu.
Katasztrófavédelemnél, meg infrával felszerelve barlangokba, összeomlott épületekbe tökéletes lehet!

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Teljesen korrekt, mentsenek meg vele minél több emberéletet :R

(#3) Dark Archon válasza Arnold2 (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, talán azért nem karolták fel, mert nem irányítható. Fogod, bedobod, pattog amerre pattog, aztán kész... meg, ahova egy ekkora labdát be lehet küldeni, oda akár be is lehet kukucskálni és nem egy 360°-os képből kell kibogarászni, hogy most ki hol van. Egy ekkora pattogó valami meg egyből felhívja a rosszarcúak figyelmét, hogy itt lesz valami. Titkosabb hadműveletre meg ott a filmekből is ismert hajlékony csövön a kis kamera, azt kész.

Azt külön megnézném, mire mennének a tűzoltók vagy katasztrófavédők vele... szvsz semmire az igen egyedi terep miatt, főleg összeomlott épületeknél nincs esélyed eljuttatni értelmes helyre, a vaksötétben ugye, mert arról nem szól a fáma, hogy infrát is tudna.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Focimeccseken milyen jó képeket lehetne vele csinálni :))

⭐ Stella

(#5) atus72


atus72
senior tag

Most már nem azért de ha bedobsz egy labdát egy lépcsőházba, az össze vissza fog pattogni forogni, ebből csak post-process keretében lesz valami emészthető video-folyam, főleg hogy 6 kamera képét kell összerakni, most akkor minden labda mögött egy video stáb lesz aki elkészíti a nyers video folyamból egy monitoron élvbezhető normális anyagot? Nagyon nem értem..
A rendőrséges dolog meg kurvára életszerűtlen, odamegy a rosszfiúkhoz és megkéri hogy nyisson ajtót mert ezt szeretné begurítani? Úgy tudtam hogy az ilyen szituációkban pont hogy a meglepetés ami fontos, magyarul amikor "váratlanul" támad az egység, ez pedig egy felderítő eszköz amit kurva nehéz nem észre venni :)))
Szóval ez számomra totál értelmezhetetlen valami. Katasztrófánál (összedől egy épület) ott is csak korlátozott körülmények közt használható lévén törmelék halmaz van, ez a labda meg nem önjáró, addig pattog amig tud, utána egy passziv eszköz marad, mondjuk azt is egy érdekes kérdés ha vasbeton épület összedől hogy egy ekkora labdában milyen antenna megoldás van ami visszatudja sugározni az adást elfogadható hatósugárban és minőségben.
Várom a véleményeteket! :))))
Ha már barlang térképezés akkor ennek a repülős változatában (aka Prometheus) sokkal nagyobb perspektívát látnék.

(#6) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Csatlakozok a kétkedőkhöz. A labda mozog azaz semmit se látsz csak ha megállt ki tudja hol.
Amúgy 1 perces videóból kb 10 mp ami mutatja hogy bedobják valahova és utána mutatnak egy állóképet. Ez meg milyen bemutató?

(#7) Patice


Patice
nagyúr

Bedobják a labdát a rosszfiúkhoz, oszt Dimitrij kutyája egyből megkaparintja.... :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) Dark Archon válasza FlekkeN (#6) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, mondjuk végig se néztem a bemutatót, de így végignézve végképp röhejes: bedobja a nyitott ajtón a labdát, amit aztán figyelmeztet a szénmonoxid-veszélyre. Már rég eszméletlenül feküdnének, ha olyan magasságban tényleg annyi szénmonoxid lenne. A bemutató alapján szerintem egy működő prototípusuk sincs, csak ötletbörzéznek és összevágtak egy képet valahonnan. Egy habszivacs golyó 6db olcsó CCD kamerával nem került volna sokba, s akkor ők is rájönnek, hogy baromság az egész. Szvsz nem egyszerű szoftver és számítási teljesítmény kellene 6 kamera képének összeollózásához, főleg valós időben.

atus72: igen, én is egy repülő egységre gondoltam, de amíg valaki fel nem találja az antigravitációs hajtóművet, addig ez elég körülményesen valósítható meg :))

A labdára meg majd ráírják, hogy kérjük csak fényes nappal avagy jól megvilágított katasztrófánál használják :W

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) kromatika válasza Patice (#7) üzenetére


kromatika
veterán

akkor ennél már nem jobb ötlet,egy hasonló méretű,írányítható távvezérlésű autóra rá rakni a kamerát?

(#10) Dark Archon válasza kromatika (#9) üzenetére


Dark Archon
addikt

De. Csak sajnos ilyen már van, ezért már nem lehet lejmolni ;] Sőt, a távirányítós kamerás helikopterért sem.

szerk.:
Diego2002: lehetne benne egy szerkezet, ami a golyó súlypontját elmozdítva, gurítani tudja azt. Nem lenne egyszerű mondjuk a giroszkóp fordítottját beleépíteni. De amint akadályba ütközik, ott vége.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#11) Diego2002


Diego2002
tag

Mikor olvastam rss-ben a hír címét, először olyan labda ugrott be, ami irányítható lenne (azt ne kérdezzétek hogyan :D)!

Egy "törhetetlen" 360 fokban látó szerkezet azért már nem rossz gondolat, de ez közel sincs ehhez...

..::Diego::..

(#12) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Izzadtságszagú ötlet. Jóformán használhatatlan.
Akkor már inkább egy kvadrikopter kamerával - ilyen van is ugye - az valóban betud menni összedőlt épületbe, egyenesen "tartja" a kamerát...stb.

(#13) pigster válasza atus72 (#5) üzenetére


pigster
senior tag

Úgy tudtam hogy az ilyen szituációkban pont hogy a meglepetés ami fontos...
Akkor ez pont jó. Ettől meglepődnek.
:DD <--pattog

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#14) Vico87


Vico87
tag

Tök jó kütyü, de:
- katonáknak és rendőröknek túl feltűnő bedobni a túszejtők/bankrablók/terroristák közé.
- tűzoltók a füst miatt nem látnak semmit.
- katasztrófaelhárítók bedobják valami elérhetetlen helyre, akkor miként szerzik vissza? Megvárják a romeltakarítást, ami hónapok is lehet?

(#15) siti válasza Vico87 (#14) üzenetére


siti
senior tag

én is erre gondoltam:
- rendőrök, katonák beküldenek egy gránátot, nem egy ilyen játékot
- összedőlt ház romjai között meg ne sok esélyt adok egy ilyennek, hogy pont eljut az áldozatig.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) nihill


nihill
őstag

A feltalálók túl sok Prometheus-t néztek, mondjuk abba is épp a golyós-szkennelős-térképezős ember tévedt el :W

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én már várom a foci meccs közvetitést egy focilabdába adaptált labdakamerával.
Lehet,hogy elszédűlnénk a félidőre! :P

(#18) ledgeri válasza atus72 (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Prometheus :R csak azért olvastam a topikot, hogy beírjam, ha nem írta volna valaki..

(#10) Dark Archon (a szerk)Van ilyen, meg volt egy jegesmedvés természetfilm, amiben labdával kameráztak.. keresem...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) ledgeri válasza ledgeri (#18) üzenetére


ledgeri
nagyúr

voala (sosem írtam még ezt le...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) Alchemist


Alchemist
addikt

Nem gond a pattogás, ha elég sok kamera van benne, egy háromtengelyes gyorsulásmérővel kiegészítve folyamatosan össze lehet pozícionálni a képeket.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) ledgeri válasza Alchemist (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most a hsz-edet olvasva:

Azzal is gondok lesznek: kiolvasási eltérés az első és utolsó sorok között (a youtube-ból indulok ki, ahol hiába stabilizált a videó, nyúlik össze vissza, meg életlenedik (az alap kép elmosódásai miat..).

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Alchemist válasza ledgeri (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

És ha jelentősen növelnénk a képfrekit?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#23) ledgeri válasza Alchemist (#22) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Sajna nem vagyok szaki... (pedig de lennék..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Emberek, katasztrófavédelem és nem elhárítás. Továbbá messze nem csak egy összedőlt épületre kell gondolni, mint veszélyhelyzeti tényező.

(#25) gyurielf2 válasza Arnold2 (#1) üzenetére


gyurielf2
csendes tag

XDDDDD MINAGY AZ ELSŐ MONDAT! XD

Hát igaz, hogy jó de nemhiszem, hogy olyan pontosan lehet dobni hogy nekik pont jó legyen, lehet szekrény alá mgy vagy a szakadékba szorultnál ő bevan szorulva de a labda 40 M el túlmegy rajta tehát jó jó de mégsem az igazi, mert irányíthatatlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.