Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

érdekes elgondolás
mindegy lenne ha valamelyik gyártó fizikailag egybegyúrná az ssd -t a hdd -vel mint a seagate csak nagyobb ssd tárral

bár ha ez a kártya nem kerül majd sokba esetleg életképes is lehet majd

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) mghltm


mghltm
addikt

"Az x1-es PCI Express 2.0-s csatolóba helyezhető termékek közül az előbbi két darab 6 Gbps-os SATA, míg az utóbbi két darab, szintén 6 Gbps-os eSATA csatlakozót kínál."

magyarul teljesen megegyeznek tudasban, csak a 1222 esata-s, a 1220 pedig sata csatlakozos.

az elgondolas nem rossz. kivancsi leszek a tesztekre es a felepiteshez szukseges anyagiakra is :)

highpoint sajat meresei

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szegény Flash chipek nem fértek volna el a vezérlőkártyán, hogy ne kelljen ssd-t is venni, és esetleg gyorsabb legyen.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) bsh


bsh
őstag

úgy kell az a két darab 6gb/s sata arra az egy szem 4gb/s pcie x1-re, mint egy falat kenyér.

(#5) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Valami nekem nem világos. Mi értelme van ennek a kártyának, ha egyébként is kell venni egy SSD-t a HDD mellé? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Tehát ha van SSD és HDD is a gépben ez egyszerre gyors és nagy.
Wow! Az év terméke.

(#7) Srodney


Srodney
senior tag

bármilyen elgondolás jo ami segít az ssd terjedésében és az árak csökkentésében

(#8) waithEard


waithEard
őstag

Nekem tetszik az elgondolás, csak az ára lenne érdekes. Nem kizárt, hogy beruháznék....Ha.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#9) tdd587 válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


tdd587
őstag

Úgy működik a kettő, mintha lenne egy hibrid meghajtód. Jó ötlet, ha nem lenne az az aprócska gond vele, hogy ha már van egy SSD a gépben, akkor arra megy a win, egy HDD-re pedig minden, amit le kell tölteni. Tehát mégsem kell. A win legyen gyors, az mkv-t úgyis egyszeresen nézem csak...

Laptopba meg hibrid winyó kellene, a kártya nem segít, de olyan csak a seagate-nek van, de ők meg ugye képtelenek egy megbízható szériát kiizzadni magukból mostanában.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#10) Angel1981 válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Jogos a felvetés, mivel a felhasználók nagy része az SSD-re felrakja a rendszert, meg a gyakran használt programokat, a többi meg megy a HDD-re, ergo magunk megoldjuk, amire ez a kis ezköz hivatott. :)
(Illetve, ha jól értelmezem, ezzel bekötve a HDD is majdnem olyan gyors lesz, mint az SSD, de mi értelme, ha azon amúgy is főleg filmeket, zenéket, stb. tárolunk? Nem mindegy, hogy 1 mp, vagy 0,5 mp megnyitni? :) )

[ Szerkesztve ]

(#11) Boxi88


Boxi88
őstag

Ha jól tudom nem ez az első ilyen próbálkozás e téren... a SEAGATE is csinált már SSD+HDD-t, persze az egy kicsit azért más... :U

(#12) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Megint feltalálták a Spanyol viaszt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) LordX válasza D1Rect (#6) üzenetére


LordX
veterán

Ja, csak nem neked kell kitalálni, melyikre mi megy. Meg mozgatgatni mindent, ha betelik az SSD. Gyakorlatilag lesz egy HDD méretű, esetek 90%-ában SSD sebességű meghajtód ezzel.

(#14) flatland8


flatland8
csendes tag

Tesztet kérünk! :R :))

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Érdekes, kiváncsi leszek mit tud.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) yakuza.tora válasza tdd587 (#9) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na pont ezért nem látom ennek az értelmét...

Alléz Olympique de Marseille!

(#17) lorenzen válasza LordX (#13) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Inkább csak 80%, az a 90%-os sebesség.

Sajnos a gyártó oldalán nem derül ki egyértelműen mennyibe kerül maga a kontroller.
Ha az ár 100 dodo nagyságrendjébe esik, akkor számomra nem üzlet megvenni.
Inkább egy következő SSD, a másik gépbe.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#18) atti_2010 válasza LordX (#13) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A gyártó szerint élérheti a 80%, ez annyit jelent hogy átlag 50% alatt marad, szóvégértés 1-es.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#19) LordX válasza atti_2010 (#18) üzenetére


LordX
veterán

Személyeskedés helyett gondolkodás hasznosabb lett volna.

Egy háttértárból nem az egészet használod egyszerre, hanem max pár ~10 GB-t, ami meg ráfér az SSD-re. Miután a vezérlő átpakolta ezt a ~10 GB-t az SSD-re, onnantól SSD sebességgel megy.

A PCMARK az egész meghajtót teszteli, nem ~10 gigát.

(#20) adm válasza yakuza.tora (#5) üzenetére


adm
őstag

annyi értelme van, hogy előbb utóbb ez a marvell chip majd felkerül a felső kategóriás alaplapokra kiegészítő sata vezérlőként, aztán az olcsóbbakra. majd jön a megfelelő raid szabvány hozzá pl jbod akármi és pár generáció múlva majd chipsetek is tudni fogják driverből.

tekints rá úgy, hogy ezzel nagyon lassan, de olcsóbb lesz a technológia. amíg a flashalapú tárolás ára/kapacitás mutatója nem éri el az aktuális vinyók szintjét, addig lesz rá kereslet.

16core - 32thread - 64gb

(#21) atti_2010 válasza LordX (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Csakhogy egy 40-60 GB SSD-re minden általam használt szoftver felfér, a játékok meg úgysem férnek fel sehogy sem, tehát továbbra sem látom értelmét a dolognak.A Win 7 nálam használ 20GB a többi szoftver 7Gb még helyem is maradt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) zazahoho


zazahoho
őstag

a vezérlő ára a legfontosabb szerintem :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23) Alchemist válasza atti_2010 (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha 30-40 gigányi rendszer és program mellett van kb. 100-120 gigányi adatod, amit időről-időre jó lenne gyorsan mozgatnod, akkor vagy veszel méregdrágán egy >200 gigás SSD-t vagy jóval olcsóbban egy akár 500-as vinyót és mellé egy 60 gigás SSD-t cache-nek... és ha intelligens a rendszer, akkor majdnem SSD átlagsebesség mellett nem kell azon agyazni, hogy vajon mi férne rá az SSD-re és mi nem.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) atti_2010 válasza Alchemist (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez nem így működik mert az adatok betöltésénél használható ki az SSD sebessége nem pedig a mozgatásánál, ki hallott már olyat hogy az SSD -n keresztül mozgatod a nagyobb kiterjedésű adataidat? akkor nem sokáig használod az SSD-t.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) Alchemist válasza atti_2010 (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

Rosszul írtam, valóban az adatok betöltésére és kimentésére gondoltam, nem a mozgatására.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) atti_2010 válasza Alchemist (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ennek akkor van értelme ha nagy kiterjedésű szoftvereket használsz, de ugye legtöbb ember nem nagyon, így egy 40-60-as SSD dosztig elég, ez a ketyere csak nagyon szélsőséges esetekben segít.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) Zoleee19 válasza atti_2010 (#26) üzenetére


Zoleee19
csendes tag

Ez egy parasztvakítás! Kb annyi értelme van mint a ReadyBoostnak. :K
Hogy olvasna már a HDD-ről SSD sebességgel? Na persze! Addig biztos gyors amíg a feldolgozni kívánt adatot az SSD-ről olvassa (ami gondolom itt egy nagy gyorsítótárként funkcionál) de ha épp nincs az SSD-n amit szeretnél vagy nem fért rá akkor nézheted milyen gyors lesz! :F

Mióta elérhetőek az SSD-k, az okosabb (és tehetősebb) userek már rég így használják a gépüket: SSD(oprendszer és gyorsítani kívánt programok)+HDD(adat)

[ Szerkesztve ]

(#28) Male válasza atti_2010 (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Az értelme, hogy nem neked kell figyelni és elosztani a dolgokat a vinyó és az SSD között... aki erre tud figyelni, annak felesleges, aki nem akar vele foglalkozni, annak jó.

Viszont az eSATA-sat nem értem... azon cserélgeti az ember a meghajtókat, hiszen arra van, akkor meg minek ez az extra vezérlő? Ki fog egyszerre dugdosni rá SSD-t és HDD-t mindig párban :F

(#29) adwin


adwin
tag

AZért valami hasonló megoldást várnék a WD-től mit a Seagate hibridje...

Üdv adwin

(#30) Alchemist válasza atti_2010 (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

Sok-sok év levelezése, adatbázisok, tükrözött site-ok, indexelt tartalmak, stb. ha van elég háttérkapacitás, rá lehet szokni, hogy "100 giga ala nincs élet"... és persze a "legtöbb ember" azt sem tudja, mi az az SSD, csak éppen nem szereti a filinget, hogy "már megint nincs hely a gépemen". :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#31) LordX válasza atti_2010 (#21) üzenetére


LordX
veterán

Nu. A trükk ott van, hogy az amúgyseférrá játék, miután elindítottad, 5-10 perc alatt "átmászik" a HDD-ről az SSD-re. Majd a játékot abbahagyod, és elindítasz egy másik programot, és az is 5-10 perc használat után átmászik az SSD-re. Mivel mindaddig ott marad, amíg az SSD teljes méretével megegyező más adat nem kell, úgyhogy a leggyakrabban használt adatok gyakorlatilag mindig az SSD-n vannak.

A 80-20%-os szabály alapján egy 60 gigás SSD kb. 300 GB-nyi adathoz (nem HDD-hez!) elegendő úgy, hogy az idő 80%-ában a használt adat elérhető az SSD-ről másolás nélkül. Ezt kézzel (azaz ezt ide telepítem, azt oda..) soha az életben nem optimizálod így ki, egyrészt mert az statikus, másrészt meg nem statisztika alapján döntöd el.

(#32) Alchemist válasza Zoleee19 (#27) üzenetére


Alchemist
addikt

Mióta elérhetőek az SSD-k, az okosabb (és tehetősebb) userek már rég így használják a gépüket: SSD(oprendszer és gyorsítani kívánt programok)+HDD(adat)

Csak a valóságban az szokott kiderülni, hogy az oprendszer fájlok kis százalékát használja intezíven a rendszer, viszont az adatok egy részénél is jobb lenne a gyors hozzáférés. És mivel lehetetlen a kétfajta meghajtó között egyenként szétválogatni a gyorsításra igényelt fájlokat, még a legjobb ezt egy cache-intelligenciára bízni.
Így az lesz gyors, amit VALÓBAN használ a user és nem kell többszáz gigás SSD-ben gondolkodni.
Pl. játékok esetében is lehetséges, hogy a sok-sok fájl közül akad jópár idő-kritikus, ezeket a rendszer felismeri és mehetnek az SSD cache-be. Notin szinte ez az igazán ésszerű megoldás.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) atti_2010 válasza LordX (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Így nem hangzik rosszul csak akkor meg minél nagyobb az SSD annál jobb, de egy 80GB körüli mindenképpen kell.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) PCrevRM


PCrevRM
tag

Hogyan lesz ez töredezettség-mentesítve? :F

We are Outcast Consensus 1

(#35) atti_2010 válasza PCrevRM (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Trim-rol hallottál?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) PCrevRM válasza atti_2010 (#35) üzenetére


PCrevRM
tag

Igen. Vinyóval is működik? Amit nem értek: ha jól értem, az oprendszer egy meghajtónak látja majd az ssd-t és a vinyót, ugye? Na de ssd-t nem célszerű töredezettség-mentesíteni, vinyót viszont annál inkább. Hogyan lehetséges ez? Elnézést az értetlenkedésért, éjjeles voltam, ilyenkor az 1értelmű dolgok sem esnek le :B

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#37) Male válasza PCrevRM (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Ez jó kérdés... talán adnak hozzá egy plusz programot, ami ezt meg tudja csinálni. (hm, a Seagate megoldásánál hogyan megy?)

(#38) Lala77 válasza PCrevRM (#36) üzenetére


Lala77
tag

Ez a kérdés engem is érdekelne. Mert hiába van TRIM-elve az ssd, attól a vinyón még töredezhetnek az adatok a használatból..

Bár ha az SSD-t tényleg csak cache-nek használja, akkor gondolom ki lehet kapcsolni erre az időre.

ingyombingyom

(#39) J.J. András


J.J. András
őstag

"a kombinált meghajtó teljesítménye elérheti az alkalmazott flashalapú tároló tempójában 80%-át is"

ezt át kellene fogalmazni, mert így magyartalan:
"a kombinált meghajtó teljesítménye elérheti az alkalmazott flashalapú tároló tempójának 80%-át is" - így helyes szerintem

", ami lényegében gyorsítótárnak használja az SSD "

magyarban ki kell a Tárgy Ragját tenni, így a helyes: ", ami lényegében gyorsítótárnak használja az SSD-t"

üdv

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#40) Syl


Syl
nagyúr

Gépemben van egy SSD (Win + programok) és két HDD (adatok, filmek, temp stb.), de valahogy nem érzem a késztetést, hogy vegyek egy ilyen kütyüt. :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) MrChris


MrChris
nagyúr

Inkább egy olcsó és jó ramdrive lenne a sebességre az igazi megoldás.

(#42) Alchemist válasza MrChris (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

Ja igen, nem felejtő RAM-drive, néhányszor 10 giga és lehetőleg olcsón! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) Alchemist válasza Syl (#40) üzenetére


Alchemist
addikt

Az efféle hibridek inkább a notikban lesznek a nyerők...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#44) Syl válasza Alchemist (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Oda én inkább valódi hibridet képzelek, nem ilyen két meghajtós öszvért.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) Dyingsoul válasza Angel1981 (#10) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mondjuk egy aktivabb gamer számára van értelme, akinek nem elég az a 20-40 giga ami az ssd-n marad oprendszer mellett... Bár én akkor is azt mondom, hogy bővüljön a NAND gyártósorok száma, jöjjön minél több ssd.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#46) atti_2010 válasza Dyingsoul (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Most nem mindegy hogy egy játék 40 másodperc vagy 60 másodperc alatt töltődik be? Ettől még nem fut gyorsabban. Ha meg gyorsítani akarom SATA 0 ba kötök 2 HDD-t és a többi cucc marad az SSD-n, továbbra is azt mondom hogy ennek semmi értelme.Illetve van, ha abszolút hozzá nem értő felhasználóról van szó aki nem tudja eldönteni hogy milyen szoftvert hova tegyen, de ezeket álltálában nem is érdekli a sebesség növekedés ilyen szinten, szerintem megint kapunk egy ketyerét amiért fizetni kell de nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) D1Rect válasza Dyingsoul (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmi értelme, lesheti a "waiting for other players"-t

(#48) Alchemist válasza Syl (#44) üzenetére


Alchemist
addikt

Ezen a cuccon kicsi az SSD és nem konfigurálható a cache-elés... inkább egy vinyó és egy mini PCI express SSD, 60-80 gigával.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) Male válasza atti_2010 (#46) üzenetére


Male
nagyúr

Úgyláttam van akinek nem mindegy...

Attól, hogy nem ért hozzá mit-hová tegyen, még érdekelheti a sebesség a felhasználót, hiszen az a munkaeszköze. Pl lehet valaki jó grafikus, anélkül, hogy tudná egyáltalán hogy kell feltenni a Photoshopot, nemhogy azt, hogy most hová is telepítse, meg mi az az SSD egyáltalán.

(#50) D1Rect válasza Male (#49) üzenetére


D1Rect
félisten

Egészen biztos vagyok benne, ha egy grafikusnak igénye van SSD-re akkor vagy tudja mit-hogy, vagy be tudja szerezni a szükséges információt pikk-pakk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.