Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7time


7time
senior tag

Jaj szegény fejünknek támadnak az API-k, hátha a sok közül használható is lesz.

(#2) vicze


vicze
félisten

Jó cucc csak platform függő. (sóhaj)
Qualcommot ismerve nem is fogják megnyitni, hogy minden b.L implementáció kihasználja.

(#3) AAAgold


AAAgold
senior tag

nem hinném, hogy a programnyelv, a fejlesztői környezet, vagy az api akadályozta elsősorban eddig a fejlesztőket, hogy ésszerűen párhuzamosítsanak

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#4) LordX


LordX
veterán

Néztem már ezt a MARE-t (BTW, legalább fél éve létezik), de nem jöttem rá, hogy miben tud többet a TBB-nél, PPL-nél, vagy a C++14-es taskoknál. Talán annyiban, hogy pár függvényt (pl. redukció) implementáltak GPU-ra.

(#5) AAAgold válasza LordX (#4) üzenetére


AAAgold
senior tag

jobb a marketingjük - legalábbis próbálják magukat megváltóként (najó, ez túlzás) eladni

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#6) vicze válasza LordX (#4) üzenetére


vicze
félisten

Ha jól sejtem a másik 3, amit felsoroltál az nem elérhető Androidra. :)
TBB az Intel, a PPL az MS, C++14-et pedig nem támogatja az Android NDK csak a C++11-et.
Vagy valamit rosszul látok?

(#7) LordX válasza vicze (#6) üzenetére


LordX
veterán

A TBB elérhető, konkrétan ezt használom párhuzamosításra egy forrásból Win, Linux, OS X, Android (x86 és ARM) platformokra. Mivel tartalmaz egy PPL kompatibilitási réteget is, ezért gyakorlatilag a PPL is multiplatform a TBB-n keresztül (csak egy mass replace kell a namespace-re..)

Az NDK 10d-ben van Clang 3.5, ami nemhogy C++14, hanem már C++17 fícsöröket is tud. (Egyébként hülye vagyok, végül nem került bele a continuation a C++14-be. Meh.)

(#8) arn


arn
félisten

Nah jolvan, nem csak webre lesz szopas fejleszteni :D lesz itt nagy hatraarc a sok apitol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) freeapro


freeapro
senior tag

Tök jó, most minden GPU gyártó kitalál egy saját low-level API-t? Jó lenne tisztulna kép.

(#10) vicze válasza LordX (#7) üzenetére


vicze
félisten

Kösz, jó tudni. :)
Akkor még marad az az előny, hogy a MARE b.L-re fel van készítve a többinél elég biztos vagyok, hogy nem, ami elég nagy előny lehet főleg, mivel a GTS egy rakás****. Valahogy az látszik, hogy a Qualcomm próbálja az ARM szerencsétlenségét használhatóvá tenni valahogy SW-vel, ha már rákényszerültek sajnos.

(#11) LordX válasza freeapro (#9) üzenetére


LordX
veterán

Ez rohadtul nem low-level API, főleg nem grafikára.

(#12) stutga


stutga
tag

Klassz hogy minden éven feltaláljak a spanyolviaszt imperativ programok parhuzamositasara.

Funkcionális nyelvek ezt majdnem alapbol hozzák. Azt kellene promózni, nem a 3200. openmp adoptációt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.