Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pompi válasza Dewla (#50) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezjó :) Nem vagy benne biztos ("azt hiszem"), de jól működik :DDD

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#52) Pacák válasza Dewla (#50) üzenetére


Pacák
senior tag

Kipróbáltuk. Nem Működik. :DDD Nem csak asszem.

Nem adom meg érvényes találatnak. :P

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#53) biker válasza rudi (#29) üzenetére


biker
nagyúr

már megint NETTÓ nagyker árakkal versenyzünk?
f.... kivan ilyenkor.

2GB ram 12k? persze... hipernóném gagyiból talán
integrált vg-as lap? ATI 2400 meg 2600 van benne, ami ugyan alap kategória, de nem integrált kategória
20k egy dual core? tetszene...

most hirtelen egy két kisker bruttó árait nézve (mert ugyanilyen feltételekkel veszek macet is) kb +20-30% az árak, mint amit te elképzeltél.

Plusz a többi ajándék szoftver?

és még mindíg ház+monitor, semmikép sem egy egység. én pl az asztalomon és környékén max egy fekvő mini házat tudok hova tenni, max mATX méretig

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54) biker válasza Dewla (#23) üzenetére


biker
nagyúr

nem vennék iPhoinet, míg nincs hozzá navigáció :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#55) biker válasza Dewla (#50) üzenetére


biker
nagyúr

és két ujjal fel le scrolloz is :)
és ugyanaz a méretaránya mint a kijelzőé, nem úgy mint a hiperszuper pc notikon, hogy 4:3 tapipad van 16:10 kijelzőhöz, ergó nem tudod végig fogd-és-vidd módszerrel mozgatni a tárgyakat. de jó, mert occsó :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#56) biker válasza biker (#53) üzenetére


biker
nagyúr

ja, és az integrál tlapodon ugye van FW400 és FW800 csati, full digitális optika ki és bemenet is, remélem...
plusz kamera is kéne a listába, tudom, 5k, de akkor is kimaradt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#57) philoxenia válasza biker (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a legolcsóbbak közül való a notim, de a tapija arányosan széles. :)
Más kérdés, hogy nem tudom használni, csak az egér. :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58) slartibart válasza biker (#56) üzenetére


slartibart
csendes tag

Láttam T*scoban T*sco gazdaságos kamerát 2500 forintért. ;)

(#59) biker válasza slartibart (#58) üzenetére


biker
nagyúr

320x240 15fps, no mikrofon, ismerős :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#60) biker válasza philoxenia (#57) üzenetére


biker
nagyúr

a 99.999Ft-os FuSi notira gondolsz? vettünk a cégnél 2db-ot, tényleg kissé szélesebb a tapipadja, de...
a két gépet 7óra alatt installáltuk fel, mivel nem adnak win drivert olyan notihoz, ami nem win-el kerül eladásra.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#61) philoxenia válasza biker (#60) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem vót jó vicc. :DDD Asus A6B00R egészen pontosan, másfél éves, nem volt még semmi baja. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62) philoxenia válasza biker (#60) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, meg csak tárgyszerű akartam lenni, nem szurkolótábor, a lényeg az lett volna, hogy a macen se használnám, csak végszükségben. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63) tiv83us válasza Dewla (#50) üzenetére


tiv83us
veterán

Ket ujjal erinted a tapipadot es ugy boksz a gombra, akkor az a "jobb klikk". Ahogy meg mar felettem is elhangzott ket ujjat rajtatartva scrollozhatsz le-fel :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#64) maszat válasza biker (#53) üzenetére


maszat
senior tag

Enyhe flémet véltem felfedezni megnyilatkozásodban. Azután aláírásod olvasván ténnymegállapítássá alakult elgondolásom.

most hirtelen egy két kisker bruttó árait nézve
A kérdés, hogy mikori árlista az amit találtál?

Vizes bolt aktuális árlistáján:
2GB 800MHz DDR-II RAM Geil (2 X 1GB) pontosan 12k bruttóban
Intel Pentium Dual Core E2160 pontosan 16 680 Ft bruttó

Szoktál olvasni Hazai pályát? Bemutassalak a szerzőjének? :DDD

(#65) slartibart válasza maszat (#64) üzenetére


slartibart
csendes tag

A 2GHz-es Imacben, ha jól tudom T7300-as mobil Core2 duo van, ami jóval drágább lehet, mint az E2160. A ram kérdésében igazad van, tényleg olcsó a 2*1GB, és az Imacben sincs speciálisan gyors memória, PC2-5300.

[ Szerkesztve ]

(#66) biker válasza maszat (#64) üzenetére


biker
nagyúr

nem olvasok hazai pályát, hál istennek 2,5éve, mióta a mini megvan, semmit nem kellett vegyek, míg előtte valóban 2-3 havonta cseréltem valamit a gépben.

Mint feljebb írták, core2duo van a gépben, és mobilban
Hirtelen a blúfosra mentem fel, és ezt találtam:

ALIASP5LD2 Alaplap Asus P5LD2/C (Socket 775, Intel 945P, 3 év gar.) 22 696,80 Ft 22 696,80 Ft
BIEGLOCDLX710-HU-UP Billentyűzet+egér Logitech Cordless Desktop LX710 (HU, PS/2+USB) 16 807,39 Ft 16 807,39 Ft
RAMDR21024667KINGSTON Memória DDR2 1024MB 667MHz Kingston 7 291,20 Ft 14 582,40 Ft
HDDMA250-08-72-300 Merevlemez Maxtor 250GB (8MB, 7200rpm, SATA300) 15 993,60 Ft 15 993,60 Ft
MONTSA206BW Monitor Samsung 20" 206BW (TFT, 3 év gar.) 66 796,80 Ft 66 796,80 Ft
DRWLGGSAH50LB DVD író LG GSA-H50L 18x fekete (Lightscribe, OEM, 2 év gar.) 8 467,20 Ft 8 467,20 Ft
CPUINCORE2DUO4400B3É Processzor Intel Core 2 Duo E4400(Dual Core, 2000MHz, Socket 775, Dobozos, 3 év gar.) 32 340,00 Ft 32 340,00 Ft
HAZENCS3030 Számítógépház Enermax CS-3030 (Táp nélkül) 14 053,20 Ft 14 053,20 Ft
TAPCH400 Tápegység Chieftec 400W (12cm ven, APFC, 2 év gar.) 14 170,80 Ft 14 170,80 Ft
VGAMSIRX2400PRO Videokártya MSI Radeon RX2400 Pro (256MB, PCI-Express, 3 év gar.) 13 171,20 Ft 13 171,20 Ft
SZOMIVISTAHPRENGOEM64 Szoftver Microsoft Windows Vista Home Premium 64-bit (Angol, OEM) 29 929,20 Ft 29 929,20 Ft

Nettó : 207 507,00 Ft
Áfa : 41 502,00 Ft
Bruttó : 249 009,00 Ft

ebben nincs benne, hogy az iMacbe so-dimm ram kell, nincs benne, hogy nem oly csendes, nincs benne, hohgy nincs rajta FW400+800 csatlakozás, nincs rajta optikai ki és bemenet (lehet hogy van a lapon, nem tudom) is együtt, és hogy a proci nem tudom, jó modell-e, mert nem 4mb cache van ebben a prociban, hanem ha jól sejtem, 2mb
nincs benne kamera és mikrofon

nincs benne a többi hozzáadott program, a kényelem az említett "egy kábel és kész", illetve az a 3-4 óra ami ezt összeszerelni és telepíteni kell.
Én a munkaidőm után (illetve a cégem) nettó 5.500Ft-ot számláz partnereknek, idegennek 7.500-at, ezzel számoljak vagy adsz más árat?

Akkor mennyit spóroltunk? 30-40 ezret, ellenben keresgélünk, inkompatibilitás miatt aggódunk, szerelünk, telepítünk...

12 évig ezt csináltam, tudom, milyen érzés éjjel 2 órakor még tesztelni meg reinstallálni.

-----

Többször összehasonlították már külföldi tesztlapok, mennyibe kerül egy UGYANOLYAN készre szerelt konfig, mint a mac.
Dell, HP, IBM konfigokat néztek meg, mert ezeket adják úgy, hogy nem csak a win van jó esetben előre telepítve, hanem némi saját program, hw teszt, dvd player, akármi, plusz kiveszed a dobozból és csá.
sorrendben felülről lefelé IBM, Dell, iMac, HP volt ha jól rémlik...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#67) biker válasza slartibart (#65) üzenetére


biker
nagyúr

eddig egy webshopban találtam, nettó 56.500Ft :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#68) maszat válasza biker (#66) üzenetére


maszat
senior tag

Egy apróbb félreértés van köztünk.
Azért írtam oda azokat az árakat, hogy megmutassam, hogy Rudi nem nagykernettónál olcsóbb árakat írt, hanem abszolút reálisakat. Az, hogy milyen komponensek voltak ott, az más kérdés.
Vicces volt, hogy miközben a Haza pályás cikkek fórumában egyesek a szerintünk túl magas árak miatt emelték fel a hangukat, itt meg éppen a túl alacsonnyal volt a probléma. :U

PC vs Mac vitába nem akartam belemenni, nem azért írtam. Nem vagyok jártas a témában szóval biztos igaz amit írsz, elhiszem. :)
Viszont:
2,5éve, mióta a mini megvan, semmit nem kellett vegyek, míg előtte valóban 2-3 havonta cseréltem valamit a gépben.
Ezt nem értem. Ezek szerint ha vesz az ember egy Mac-et és egy hasonló teljesítményű PC-t, akkor a PC-t folyon fejleszteni kell, míg a Mac-hez hozzá sem kell nyúlni hogy ugyanazt a teljesítményt nyújtsa? :F

(#69) biker válasza maszat (#68) üzenetére


biker
nagyúr

nem egészen erre céloztam.

"PC"-n az embernek megvan a lehetősége (95%-ban, főleg ha nem notit vesz), hogy apró darabokból legózhasson, játsszon a gépével. Ezt ennek a rétegnek a többsége (mint anno én is) meg is teszi, mivel 2-3 hetente kijön valami új, egy új ram, egy új proci, egy új vga, és az ember elkezdi csorgatni a nyálát. ha fél évet vár, már cserélhet egyszerre egy fél gépet is, mert mindenki azt susogja: tartani kell a lépést.
Mivel volt rá lehetőség (fizikailag) ezért mindent megtettem, hogy anyagilag is megtegyem.
(arról nem is beszélve, hogy jön egy új rendszer, Vista, és vehetsz egy új erőművet, hogy ketyegjen)

"MAC"-en ez igencsak bajos. ram-on meg hdd-n kívül szinte semmi fejlesztést nem csinálhatsz, csak vehetsz egy új gépet, amiből 1-1.5 évente jön egy újabb sorozat. Ez viszont akkora szabadidő-anyagi terhelést jelent, amibe nem sokan ugrálnak bele (már a migrálás mindennél egyszerűbb). Így sokan dolgoznak a mai napig 3-4-5 éves gépeken.

Pedig a vége ugyanaz: egyikbe 2-3 havonta ölsz bele 10-20 ezer forintot, másikba másfél évente 100ezret.
Na ez az a különbség, hogy megtehetem, meg is teszem, mert csak ennyi...

remélem így már nem félreérthető.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#70) lapa válasza Parci (#45) üzenetére


lapa
veterán

énse értem mit ronthatott el a windows telepítő partícionálója, ha c és d eleve megvolt. olyankor legfeljebb full vagy gyors format, aztán hajrá. mindenmásvinyólehúzelőtte megvolt?

persze lehet, hogy bonyolultabb volta a helyzet. nem kell nagylevegővel kibontani, elhiszem. én is 3-5 órákat szoktam telepíteni, de én eleve szarul írom a dvd-t és azzal csinálok random hibákat :) olyankor nem kell pm, megspórólok egy licenszet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.