Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maszogep


maszogep
újonc

Kihagyhatatlan: bocs, de az ilyesmit miért nem bízod szakemberre?:)

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Tea, capuccinó, meleg fürdő, hideg fej ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Reac^


Reac^
őstag

ilyen hdd problémák után még minden adat menthető... :U
Nem értem mi a probléma? :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#4) philoxenia válasza maszogep (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Adatokat csak CD-n DVD-n tárolunk, ha fontosak, legalább két példányban. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Célszerű 2 partíciót csinálni a vinyón, egyet XP-nek egyet pedig adatoknak. Esetleges reinstall miatt nem kell az adatainkat a Doc könyvtárakból összevadászni.
Ezzel most nem tudom segítettem-e, talán már Parci is áthámozta magát a problémán :)

ps: első XP-t notira telepítésem múlt héten volt programokkal, beállítgatásokkal 4-5 óra alatt ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk szégyen-nem szégyen, nekem tegnap mire a fiamnak msn -t tudtam csinálni, az is volt egy óra, újra kellett rakni, a L messengert, az eltávolítás közben, meg még le is fagyott a win, amire nekem több hétben egyszer van példa. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mi is volt az előző probléma? Fájl nem található. => A Win önmaga nem tudja fizikailag tönkrevágni a merevlemezt, ergo ha fizikai lemezhiba van, akkor nincs mit tenni. Ha nem fizikai hiba, akkor egy sima full format is megteszi, ellenkező esetben csak egy új HDD lehet a megoldás.

Javítható még más is, a partíciós tábla visszaállítására vannak bootCD-s programok, öt perc alatt helyrehozzák. Ugyanis megeshet, hogy mondjuk éppen Windows indítása alatt van áramszünet, rosszkor és rossz helyen, és éppen írt a gép a part. táblába, ilyenkor az megsérül.

Ha már tudtad, akkor bocs, csak leírom, hátha másnak is hasonló baja van :)

(#8) Parci válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olyan aranyosak vagytok, de tényleg... :)
tehát:
- természetesen két partícióm van, adatok csak a d:-n
- természetesen használtam partition magic-et, miután gond volt
- a partition magic talált egy hibát, megkérdezte, h javíthatja-e. mondtam, igen. javította. eredmény: partíciós tábla kuka, minden adat kuka
- természetesen tudom, hogy ilyenkor is menthetőek még az adatok (de ez már szakember téma), meg is tettem volna, ha nincs 2 napos full backupom.

a probléma itt az, hogy mindössze annyi történt, hogy egy, a számítógépekhez azért értő, azokat régóta hardcore módon használó emberke próbált egy windows xp-t telepíteni pár programmal, és ez jött ki belőle.

ez, bárki bármit mond, nonszensz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) dr faustus


dr faustus
senior tag

Hétvégén Macbookra telepítettem bootcampet, és XP-t, és működik. :) Sajnálom, remélem nem leszel rám dühös. Szerintem meg lehet szokni a Macbook billentyűzetét.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#10) lesaux válasza Parci (#8) üzenetére


lesaux
veterán

- a partition magic talált egy hibát, megkérdezte, h javíthatja-e. mondtam, igen. javította. eredmény: partíciós tábla kuka, minden adat kuka

A Partition Magickel eddig én is csak szoptam, mint Lewinsky. Ugrott a vinyó tartalma.
Amúgy biztos, hogy hardverileg rendben van a cucc?

(#11) nagash


nagash
senior tag

Teljesen megértem a problémát. Én is találkoztam már ilyennel számítógépes pályafutásom során. Szombaton egy, azért jónak mondható, 0perces gépet raktam össze (adataimnál) és felhúztam rá az XP-t. 20perc alatt megvolt.......a másolás. Ilyenkor jönnek a javítócsomagok, frissítések, directx és társai. 10perc alatt úgy megfeküdt a gép, hogy 2perc volt egy boot a gépnek. Újrahúztam idegemben. Azóta jó (2 és fél napja). Szerintem egyszerű a dolog. Néha egyest dobunk és akkor kimarad egy kör...

Ettől még idegesítő persze.

Knoblauch macht einsam.

(#12) rudi válasza Parci (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Túlképzett vagy, az a baj. Windózt egy kővel kell telepíteni: ráteszed az Enterre és had szóljon. Amint valami nem defaulton van, kezdődnek a bajok. Egyébként segítek ha kell ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) 7 válasza rudi (#12) üzenetére


7
addikt

Van enternyomo koved, vagy csak abban nem bizol, hogy ra tudja helyezni a megfelelo pillanatban? ;]
(csak a telepitesi utmutatod alapjan gondoltam, hogy max. ezekben segithetnel neki :P )

(#14) Crystalheart válasza Parci (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

PartitionMagic... :D Hát én is használom sokmindenre, de nem erre. ;)

Ha gondolod, küldhetek egy DOS-os megjelenésű bootCD-s progit, én anno 2 éve azzal állítottam vissza a partíciós táblát egy totál halott és sérült lemezen is. A lényeg, hogy ha még vannak rajta adatok, és nincs formázva a partíció, akkor - elvileg - tuti megtalálja őket, és komplett újraírja a táblát. Osztán... elvileg fizetős, ha gondolod, alkalomadtán megveszed, nem hiszem, hogy túl drága volna. Hátha még jól jöhet :)

Igazából az (is) a baj a Win telepítőkkel, hogy nincs is lehetőség leellenőrizni az OS-nek szánt lemezterületet, közvetlenül mielőtt telepítjük, a telepítőből. Persze én mióta egyszer megszívtam, már neki sem állok valami külső scandisk nélkül, hiába formáztam :D

(#15) Alvin_ti4200 válasza Parci (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

egy Memtest86+t azért ráeresztenék, mert ilyeneket RAM hiba is okozhat.

(#16) Parci válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

winyócsere előtt hibátlan volt, kizárt. de megoldottam már mindent, inkább arról szólt a poszt, hogy tényleg ennyit kell szopni egy install-lal?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Parci válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, alkalomadtán szavadon foglak. amúgy én is küzdöttem volna az adataimért, ha nem lett volna mentésem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) maszogep válasza Parci (#16) üzenetére


maszogep
újonc

Kizárt...??? Nálam három éve ment hiba nélkül egy ddr. Legutóbb kábé három hete teszteltem ki, semmi baja nem volt. Most alaplapostul kiszerel (tehát még az alaplapból se moccant el), elvisz 12km-re, ott elad, majd másnapra kiderült, hogy totál halott, olyannyira, hogy a memóriateszt azonnal kiakad, amint hozzáér.
Samsung ram volt, ha jól emlékszem.

(#19) Parci válasza maszogep (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én winyóim is samsungok... kérem folytassa a sort! :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Pacák


Pacák
senior tag

Bárki bármit mond: a laptop kompromisszum. A sima Macbook pláne. Egy kolléga magánban is inkább a vonszolható kategóriás, 17 -es MacBook Pro -ra szavazott. Annak már viszonylag munkaeszköz szagú a billentyűzete. A melóhelyen meg kell a ménesnyi lóerő, ezért asztali MacPro van minden grafikusnál, dögnagy fekete/szürke kávás monitorokkal.
És nem szoktunk gyanúsan összekacsintani a kollégákkal, nincs iPod és iKütyü senkinél.
A desktopot, ablakokat meg át lehet szabni fiúsra, csajos hátterekkel, meg fémes-szögletes-mechanikus skinekkel. :DDD

A vinyó persze elromolhat és el is romlik. Otthon van egy nyamnyung vinyónk is a PC -ben, egy éves lesz és már csak 99% -os a konzisztencia. A párom usere alatt egyszer elszállt a win, mert pont a user.dat -jánál sérült meg a dög. Még van két év garancia rá, csak lusta vagyok intézkedni. :D

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#21) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hardverhibától a legjobb rendszer is kidől. épp mostanában sikerült háromszor is megtapasztalnom gyors egymásutánban. meg előtte is. 2x vinyó (60 és 66 nap futás után), 2x mem (76 és 65 nap után), 1x mem (win, ez elég gyakran újra volt indítva), bár itt lehet, hogy az alaplap is beteg.

(#22) Pacák válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Pacák
senior tag

A másik meg egy hálózati eszköz, vagy meghajtó hibája. Na ettől válogatás nélkül tud bedőlni win, mac os9/osx, os/2 kliensek tömege.

Nuclear launch detected

(#23) Dewla


Dewla
csendes tag

Hát én bizony nemrég váltottam PC-ről. Megelégeltem az ilyen szívásokat a Win-el. iMac-et vettem (nekem nem kellett laptop, ha kellett volna tuti Macbook Pro-t vettem volna, az sokkal jobb, bár tény hogy veszett drága...), és a SE telefonomat is lecseréltem iPhone-ra (nem direkt egyszerre egyszerűen így alakult). Remek velük az élet. Akit érdekel itt olvashat róla: dewla.blog.hu.

Nem érdekel, hogy a yuppie rámkacsint hogy jófej vagyok mert közéjük tarotozok, és az sem, hogy az anti-trendi lenéz mert azt gondolja yuppie vagyok. A termék miatt vásároltam őket.

Szerintem egy használati tárgynál ne befolyásoljon már az, hogy buzi imidzs tartozik hozzá vagy sem. Egyszerűen jobb használni és kész. Ez olyan, mint hogy azért nem veszek meg egy kocsit (és járok szarabbal) mert sok aggresszív sofőr vezeti. Kit érdekel? Én tudjam magamról, hogy nem vezetek paraszt módjára.

Az iMac-hez adott bill-en hasonlóak a gombok mint a MacBook-on, és tudod hogy én is 10 újjal gépelek, és kb. 5 percig szokatlan, mert rövid úton járnak a gombok, utánna rájössz hogy remek. Azóta szánalmasnak tartom a munkahelyemen

Az iPhone a P800 óta a legjobb telefonom. Gyors, ergonómikus, egy élmény használni. Benne vannak a fényképeim (2000 kép, 1 giga), hallgatom a zenét, netezni még nem találtak ki jobb eszközt. Nekem pont nincs szükségem MMS-re. Szerintem forradalmi és előremutató készülék, nem pedig divathóbort. Nézzétek meg a különböző lapokban mindenki az iPhone-t próbálja majmolni, hetente jelentenek be egy iPhone killert ami aztán eltűnik a sűllyesztőben. A Symbinan az új verziójában az iPhone-tól lopta az összes interface tweak-et. Csakhogy egy jó 1.5-2 éves lemaradásban vannak a többiek. Lásd Hybrid technológia és a Toyota esetét. Egyértelműen nem üzleti telefon, és nem is kell tőle azt várni. Ha valaki ennek tudatában van nem éri csalódás. Akinek eddig megmutattam teljesen odavolt tőle 30-65 éves korig. Persze nyilván szarrá van Hype-olva, de nem alaptalanul.

A Mac drágaságáróll meg annyit, hogy a legkisebb iMac ára core2duo-val, 20-as moncsival, DL íróval, legális fullos oprendszerrel (iLife-al) 308.000 Ft. Kiváncsi vagyok ki tud ennyiből egy teljesen hangtalan, kevés helyet foglaló PC-t összerakni. Ok lehet sikerülnie, de hogy nem egy lapát pénzzel lenne kevesebb az is tuti. (Mennyi is a Vista Premium 70K?).

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#24) philoxenia válasza Dewla (#23) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez az iPhone már 3G-s ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) Parci válasza Dewla (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztosan lehet gépelni azon a billentyűzeten, de hogy rosszabb, az ténykérdés. nem szeretnék azért rosszabbat, mert designos/trendi. ugyanis az a billentyűzet az, designtermék. biztos lehet élni vele, de mivel nem muszáj, passzolom (ezt desktopnál könnyen megteszem, notebooknál kevésbé :D).

és én spec olyan vagyok, hogy zavar, ha azonosítanak egy olyan tárggyal, amit utálnak. épp ezért hiába tetszene meg egy bmw/merci, valszeg sosem vennék. az ls tök jó volt, hogy senki sem ismerte, természetesen most már a paraszt ls userek is szaporodnak, mert egyszerűen paraszt a magyar :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Parci válasza philoxenia (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

... (nem is mertem felhozni... ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) blunt válasza philoxenia (#24) üzenetére


blunt
aktív tag

nem. 2008 eleje előtt sehol sem lesz kapható a 3G-s. még a pleasantoni apple disztribútornál sem ;]

(#28) #51736960 válasza Parci (#25) üzenetére


#51736960
törölt tag

"az ls tök jó volt, hogy senki sem ismerte, természetesen most már a paraszt ls userek is szaporodnak, mert egyszerűen paraszt a magyar"

faternak ls 400-a van, de nem kelt paraszt benyomást :) mondjuk ő leszarja, hogy mit gondolnak róla, azért vette ezt a kocsit, mert tetszik neki...

a windows kérdéshez pedig annyit, hogy szvsz jelenleg az xp a létező legjobb asztali oprendszer, ha nem megy rendesen akkor ott hardware vagy user hiba van.

hirtelen ennyi, lehet bannolni :D

(#29) rudi válasza Dewla (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Durván 20k egy Pentium Dual-Core, 15k a hozzá való HD videós integrált VGA-s alaplap, 12k a 2 GB RAM, 20k a 400-as HDD, 7k egy optiarc DVD-író. 100k-ba belefér még egy elég igényes desktop set. 50k-ból kijön egy passzív táp és egy szebb ház (pl valamelyik Antec) meg a hozzá való szinte néma (garantáltan halkabb mint az iMac) hűtés. A Vista Home Premium kb 45k, és kell még egy TFT paneltől függően 60-120k között, szóval PC-ből is majd 300k egy igényes darab.

Ami a Mac (vagy akármilyen) destopot illeti, szerintem az eléggé relatív. Próbáltál már Logitech diNovot?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Crystalheart válasza Dewla (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megsúgom - de nyilván te is tudod -, az alap magyar júzer nem úgy gondolkodik, hogy egy fullos XP/Vista vagy bármely bithalmaz akár egy fillérébe is kerüljön :) Ez a helyzet, amíg itthon nem számít reálisnak egy szoftver ára a keresetekhez képest, csak "nyugatinak", addig ez is marad. :|

(#31) bdav


bdav
őstag

háát, Appleről nekem nincs jó véleményem mostanában. MacBook-ok hardverileg gyengécskék szvsz az árukhoz képest; nemrég vettem MacBook Pro-hoz közelítő laptopot inkább Macbookhoz közelítő árban; ez Dellből van nem mondanám rá hogy igénytelen, ráadásul Ultimate Vista volt mellé. MB mellett az egyetlen értelmes érvnek az OSXet tartom, de azt a magam részéről sose használnám (Visual Studio kell pl. :) ), ráadásul az egygombos egeret el se tudom képzelni miért jó...
Ettől függetlenül valszeg aki netezik/filmetnéz annak biztos jó, de szvsz megtenné egy olcsóbb PC noti is..

iPhone dettó... annyi pénzért már lehet venni vagy valami jókis 3gs modellt, vagy valami pdatelefont windowsmobile-al, vagy symbiannal. Amire adott esetben könnyen fölpakolhatok valami progit ha kell + esetleg magam is írhatok rá ha épp olyanom van :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#32) philoxenia válasza blunt (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor internetre nem a legjobb, legalábbis én gyorsabban olvasok, mint a GPRS. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) Crystalheart válasza bdav (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Van már 3 gombos egér is a Mac-eseknél, bár elég bugyuta a középső gomb és a legtöbb progjuk nem használja ki... :) De van :)

(#34) 7 válasza rudi (#29) üzenetére


7
addikt

XP olcsobb, funkcionalitasban pedig jelenleg meg ugyanott van gyakorlatilag.
Linuxot tobbsege meg ingyenes, az meg olcsobb.

(#35) Pompi válasza 7 (#34) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OEM XP és OEM Vista árak szinte forintra megyeggyeznek:
XP Home = Vista Home Basic
XP Pro = Vista Business

Feel Good Inc.

(#36) 7 válasza Pompi (#35) üzenetére


7
addikt

Ez fura... en anno 1 eve lattam olyan akciot, hogy 5000 magyar forintocskaert hozzadvagnak egy eredeti XP-t. :)

(#37) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

a macben nem az a kúl, h ne lehetne pc-n ugyanannyiból vmi hasonlót, hanem az, h gyak. egy kibaszott madzag kell bele (imac), és heló. és amikor át kell rakni abólbébe, akkor egyik kézzel a 20"os cuccot tartod (elbírod!), a másikkal a madzagra figyelsz, és ennyi. na, ezt pcvel eccerűen nem lehet.

jó, utána bármi para van a géppel, indul a szopókör, év alatt rendre letérdelnek a monitorok (ismerettségben 3ról tudok!), amire a kisker (jófejségből!) aszongya, h "figyi, beszámítom szívesen, ha ráfizecc egy újra, perszecsakha fontos neked a gépezés, mert a gariztatás, hát, izé, nem miattam, de simán lehet, h hónapokig elhúzódik majd.." az itthon vett gépekre nincs világgar. és az itthoni kiskerek, tisztelet a kivétel(ek)nek, lehúzós banda, aki még nem is ért hozzá. tudnék mesélni, garidő végén lehalt 4 kilós monitorról, ami a gariztatás után úgy jött (aha, én meg mentem, be, és olyat kiabáltam az istyle-os faszlámákkal, h kiürült a bolt az andrássyn..) volna, h már csak fél év a gar, mert javítva volt. ugye, kérdeztem gecimódon :D, amikor ezt lenyomta a kereskedelmi faszomember, h figyi, ha vétel után 1 hétre szarik be, és megcsináljátok 2 hétre, akkor a garim lefeleződik? nanemárléccibazmeg. :W

a kinti ára, az az irányadó, viszont sokkal emberibb, rengeteg kinti filmben a mac A számítógép, a színész meg a denzel washington, szal, klisé és sztereotípia mind a kettő.. :) sokan azért veszik, mert télleg nem igényel háttértudást, erre van fejlesztve. h a kertvárosi született feleség is tudjon spamszűrni. és tud, télleg tud. :D

és azzal is nehéz vitatkozni, h a cucc eccerűen alkalmasabb egy csomó mindenre. mert eleve így készítették. zenélni, komolyan, pc-n, nem. protools és mac, vagy logic és mac, ha kevés a della. ez az etalon. nem sznobizmusból lácc csomó lájvekt alatt kis derengő mac-logót. mellesleg zseniális 5let, mert érted, ül a csávó a stage-re felhordott 40 millányi kütyün, de te nem vágod, mi a roland, mi a korg, mi a universal audio, mi a genelec, mert egyedül az alma világít. hopp, szal, ez übermarketing, a jobs dollármilliomost csinált volna akárkiből, aki ezt a tippet bemondja, de persze jó kis kinti alkalmazotti fizuért vki hozta neki kreatív napszámban. :)

a mac biz. szempontból egy platform, itt (ph) talán ez a legfontosabb ismérve, de egy brand is. (ezért fehér, vagy épp ezüst, és ezért vannak qrva jó reklámjai) a pc nem brand. nincsenek pc-s marketingesek, ill. vannak, a lenovonak, az antecnek, a gigabyte-nak, a zalmannak. és ezeknek a kaotikus kavargása a cebit meg a computex. a másik oldalon van egyetlen mac-world expo. ..ahol legutóbb a jondit kihívta a jobs, és jondi elmondta, h az idnél ma már több a mac. nem, nem buziságból, hanem mert "klassz". vegyük ezt figyelembe. :) lehet, h a vista már gecijól skálázódik, de az xpbe tehettél 2 giga ramot, pont nem volt túl sok értelme. az osx sokkal jobban érzi ezt is.

ettől független egy brand pc-n, notebookon, egy xp-t se kell újrahúzni évekig, nem fagy le, és engem inkább megnyugtat, h tudom, hány fokos a proci, és hány fokos volt tegnap, vagy 5 hete, meg, h hány fokos a hdd, h reflexből menti az mp3 streamet a foobar, h pivotolhatom a tft-met, és van szoft ami megoldja, h 5 rongy volt egy usb-s hangkari, h ha teccik, tudom reciklálni a régi nyomtatót, mert van hozzá drv, és hogy nem fenszi módon animál a lenti program csík :), hanem FENT van a HELYÉN a taskbar. ;)

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#38) tiv83us


tiv83us
veterán

"Hogy a rohadó almába is rúgjak egyet: láttátok már testközelből a MacBookot? A sima 13,3"-ost. A billentyűzete egy rakás sz@r, ellenben rendkívül designos. Írni nehéz vele (10 ujjal gépelek, gyorsan...), ellenben messziről nézve látszik, hogy itt bizony design-koncepció van."

Megszokas kerdese. En 3 nap alatt siman megszoktam, azota vakon gepelek vele akar 10k meter magasban a repulon faken nagy viharban is.

Amugy itthon kulso billt hasznalok /ez is rothado alma, ez is siman jol kezreall/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#39) Pacák


Pacák
senior tag

Sok embernek fogok újat mondani.

Mac -en nincs egygombos egér évek óta. Kivéve, ha kitúrod a szekrény aljáról az egygombos őskövületet és rádugod a gépre. Értelme régen nincs. A mac os 9.2 még eldöcögött vele, de újabban osx alatt kevés is lenne.

Nuclear launch detected

(#40) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Szépnek mondott gépek :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) bdav válasza Pacák (#39) üzenetére


bdav
őstag

új macbookra gondoltam, ott a tapipad alatt egyetlen gomb van.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#42) bambano válasza Parci (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha egyszer úgy érzed, hogy túl nyugodt az életed, izgalomra van szükséged, adok debian meg freebsd installt a kezedbe:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Parci válasza tiv83us (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát, utoljára: igen, biztosan megszokható. de rosszabb.
ennyi, pont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) vati válasza Parci (#8) üzenetére


vati
senior tag

"mindössze annyi történt, hogy egy, a számítógépekhez azért értő, azokat régóta hardcore módon használó emberke próbált egy windows xp-t telepíteni pár programmal, és ez jött ki belőle."

Annyira szerintem nem nonszensz. Normál user (nem supportos, nem szervizes, hanem aki használja a gépet) nem sűrűn telepít XP-t, mert nincs miért. Hiába hardcore, hiába tudja elméletben, mi mit jelent és mit hogyan kellene csinálni az installkor, rutinja nincs benne. (rutinos szervizes esetleg tudná, hogy a PM sokszor megbízhatatlan.)
XP installnál nekem is rendre beüt valami váratlan szívás, hasonló humán paraméterek mellett. Pedig az NT4-től kezdve, olyan 25 telepítésem már megvolt, súlyosbítva nLite-os agyonpatchelt custom telepítőkkel. (Lehet pont azért?)

Nálam a PM többször jelzett hibásnak teljesen rendben levő partíciókat. Egyszer én is "kijavíttattam" az a partíció sírba is szállt. Akkor gyorsan leszoktam a PM-ről. Manapság csak akkor használom, ha dual-bootnak kell "megágyazni", egyik XP elől ideiglenesen elrejteni a másik partícióit, vagy plusz linuxhoz előkészíteni. De ha valakinek nem kell hasonló elvetemültség, nélkülözhető... elég jó az XP saját Disk Managere.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#45) Parci válasza vati (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, én is ezt hittem, hogy elég jó a windózé. de igazság szerint az kefélt el vmit, a partition magic-et már csak akkor vettem elő, amikor azzal nem tudtam megoldani a saját maga által csinált kupit. azt nem tudtam, h ennyire common knowledge, hogy a PM szar... :(

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) szjoci válasza Parci (#45) üzenetére


szjoci
őstag

a PH nem szar, nagyon meg vagyok vele(tek) elégedve. a PM, na aaaaz szar :DD

elgépelted ;)

(#47) tiv83us válasza Parci (#43) üzenetére


tiv83us
veterán

Utoljara, csak annyit akartam irni, hogy nem kevezbe megszokhato, mint akarmelyik mas 13"3-as noti billentyuzete.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#48) Parci válasza tiv83us (#47) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

en meg azt, h konkretan szarabb, mint a t40-t43-as ibm-e.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) Pacák válasza bdav (#41) üzenetére


Pacák
senior tag

Jaaa, hogy a tapipad... :DDD Azt érvényes találatnak megadom. :D A 17 -es macbookpro -n is csak egy gomb van a hosszú tapigomb alatt. De a kollégám is egy sokgombos egérrel tolja rajta a melót, pont azért mert meg lenne lőve nélküle.

Nuclear launch detected

(#50) Dewla


Dewla
csendes tag

MacBookokon azt hiszem ha két újjal böksz a tapipardra (nem a gombra) akkor az a jobb klikk. És jól működik.

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.