Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Parci válasza Bici (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értek veled egyet. az Olympus eleve nem akkora név, hogy a profi piacon ne kelljen iszonyatosan tekernie. és bár szerintem is szuper gép az E-3, de például egy 5 fps ma már lassúnak számít, sportfotósok nem fogják használni. 40D ugye 6,5 fps, de a D300 meg akár 8 fps is. az lcd-je hajtogatható (szuper, én nagyon örülnék neki), de a sony/nikon-féle 4x-es felbontású lcd-hez képest már határeset (mondjuk az lcd kevéssé érdekli a profi piacot imho).

a vázba épített stabi jó dolog, a jó minőségű lencsék végképp. de ne feledd, hogy annyira jónak kell lennie, hogy meggyőzzön egy csomó profit, hogy dobálja ki a meglévő nikon/canon lencséit. nem fogják.

és pont a D300-hoz képest egyébként szerintem más téren is le lesz maradva. a "csak kicsit zajosabb, csak kicsit kisebb szenzor" pedig nem is olyan kis érv, mint hinnéd. nem világos nekem, hogy hogy tudnak majd nagyobb felbontást elérni (szüksége lesz rá a profiknak), amikor már ez a 10 mp is a szenzor határait feszegeti.

de, time will tell. ha például a dynamic range kiemelkedően jó (bár megint "félek" tőle, hogy a D300 nagyot lép előre ezen a téren is), akkor máris szerezhet egy piacot magának (hacsak a Fuji el nem veszi tőle, az S5 Pro is híres erről, és ugye ott megint ott van a hatalmas nikon obipark).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.