Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Crystalheart válasza ladybug (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát aki egy ilyet már megvesz, annak a cselédhad sem okozhat gondot... :U

(#102) tkazmer válasza Crystalheart (#101) üzenetére


tkazmer
addikt

ilyet általában hotelnek szoktak megvenni, oda meg alapértelmezett a szolgasereg; szebben: alkalmazotthad:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#103) gozso válasza tkazmer (#90) üzenetére


gozso
senior tag

hat ezekkel a felujitasokkal jo lesz vigyazni :O
kulonosen ha a muemlekvedelem mar ratette a kezet. felujithatod, de abba is beleszolnak milyen gyakran vehetsz levegot, milyen idokozonkent mehetsz wc-re. ;]
azon a telepulesen ahol jelenleg lakom, van egy kastely. a falu vezetoi mar azt se bannak ha osszedolne, vagy akar teglankent elhordanak, annyi a bajuk vele. felujitasra nincs penz, allagmegovasra se. de a muemlekvedelem folyton buntet...kovetel...

forrashianyos telepules, orulnek, ha a mukodo intezmenyeik rezsijet ki tudjak fizetni

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#104) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Budapesten kívül nincs élet.

Szerintem csak próbálj valami normálisabb kerületbe költözni.

A legideálisabb, egy kertes ház, pl rómaifürdőn, csillaghegyen, stb.
De egy park melletti újépítésű lakás is elég jó, ha közelebb akarsz lenni a belvároshoz.

Szerintem az ilyen "falukat" felejtsd el.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#105) fekeandras válasza SystemRoot (#104) üzenetére


fekeandras
őstag

Abszlút igazad van.Mi igaz nem Budapestről hanem Dunakesziről költöztünk le Kalocsa mellé egy faluba.Hát életünk legrosszabb döntése volt.Munkalehtőség egyenlő a nullával,a térség nem hogy fejlődne egyenesen leépül.Szerintem az ország leg elmaradottabb részeinek eggyike.Aki ki szeretne költözni budapestről az Kalocsát és környékét nagyívben kerülje el!

És igen.: Budapesten kívül nincs élet! ! !

(#106) Gebriel


Gebriel
veterán

"Budapesten kívül nincs élet! ! !"

Na én ezzel nem nagyon értek egyet:(
22 évet éltem BP-en, most jelenleg Veresegyházon lakóm, és nincs az a pénz, amiért visszaköltöznék a dugókkal teli, bűzös fővárosban.
Ahol az emberek rohannak, mint a mérgezet egér.
És hogy nincs élet Budapesten kívül? Ha-ha-ha!
Nem lakom ott és még is mindig történik valami, mindig zajlik az élet, mindig van valami program a haverokkal, a családdal.
Én jól érzem itt magam. Közel van BP. Autóval a belváros ma 20 perc. Pályán. 10 a Városliget és megint 10 perc a belváros, persze ha Teréz krt. nincs dugó. Kb. ugyan ennyi Kökiröl vagy Újpestről bejutni tömegközlekdésel. Reggel nem kell 1 órával előbb kelnem, hogy időbe beérjek a munkahelyemre. :))
Tisztább a levegő, csodás tavak, erdők vesznek körül. Igaz autó nélkül elég nehézkes a közlekedés. De a jelenlegi jegyárak magasan a benzin árak felett van.
Igaz minél messzebb kerül az ember BP-röl annál jobbon, érvényesül "Budapesten kívül nincs élet! ! !"
Igaz kellett 2-3 év mire azt tudjam mondani "Budapesten kívül IS van élet" :K

[ Szerkesztve ]

(#107) fekeandras válasza Gebriel (#106) üzenetére


fekeandras
őstag

Dunakeszi,Fót,Veresegyháza :R

(#108) R


R
aktív tag

a fenyő-friderikusz villába azért beköltöznék

(#109) fug2r


fug2r
csendes tag

te jó ég, nehogymár:D

Ha olyan szuperhős lehetnék aki láthatatlan és repülni is tud...

(#110) adalbert1 válasza SystemRoot (#104) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezzel a nézőponttal nem teljesen értek egyet, attól függ, hogy mennyi időt kell bent töltened Budapesten.
Nagynénémék 1x éve kiköltöztek Mogyoródra, akkor még aktív dolgozók voltak. Hévvel az Örs 35 perc, onnan metróval bárhova, gyakorlatilag nincsenek rosszabb helyzetben tömegközlekedés ügyileg, mintha valamelyik külső kerületben laknának.
Mivel időközben nyugdíjasok lettek, így még inkább jobb nekik odakint, lévén max. heti 2-szer van idebent dolguk.
A 2 szintes kertesházuk árából ugyan kapnának idebent is normálisabb lakást vagy kisebb házat valamelyik jobb kerületben, de ők speciel már soha nem akarnának visszaköltözni.

(#111) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Én 14 éve élek Siófokon, de erősen gondolkodunk azon, hogy felköltözünk BP-re, mert itt csak 1 felsőoktatási intézmény van, de az szóba sem jöhet. Annyit mondhatok, ha idejöttök nyáron nem nagyon lehet nyitott ablaknál aludni. (Ez persze nagyban függ attól, hogy hol vesztek házat, de nekem általában be kell csuknom.) Viszont ősszel, amikor már elhúztak a turisták és üres a part teljes területe, na az a legszebb.Végigsétálni a teljesen néptelen utcákon, leírhatatlan. Ezt ki kell próbálni. :)

(#112) Carpio válasza tildy (#80) üzenetére


Carpio
tag

Én többször megtettem a Jászberény-Pápa útvonalat hétvégeken, hajnal négykor indulva a 32-M3-M0-M1-83 útvonalon, az út 3 óra körül van.

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#113) Carpio


Carpio
tag

28 évet töltöttem a Jászságban, majd tavaly költöztem Budapestre, konkrétan a II.kerületbe, Hűvösvölgybe, egy társasházba a párommal, gyönyörű helyen lakunk egy zsákutca végén a Hárshegy lábánál, ha nem ide költözünk már rég visszamenekültünk volna. :K
Igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy Budapest élhetetlen egy hely: büdös, mocskos, idegbeteg, zajos. Utálom, hogy bárhová eljutni minimum 1 óra, az igaz, hogy rengeteg pláza van, de amire egy embernek igazán szüksége van az ott nem beszerezhető.
Viszont van bölcsi, ovi, suli, munkahely, fizetés, szórakozóhely (bár már ez hidegen hagy).

Vidéken - ha van autó - bármi 15 perc alatt elérhető, csend van és jó levegő. Viszont a munkahelyeket tekintve nincs alternatíva, így ha van munkahelyed - kvázi a rabja vagy, nem hagyhatod ott, mert nincs alternatíva. Az olcsóbb helyeket ellepték bizonyos elemek, a drágábbak megfizethetetlenek.

Szóval: kompromisszum, enélkül nem megy.

(Nekünk ideális, hogy hétköznap Bp-en vagyunk, dolgozunk, hétvégén pedig menekülünk a Pilisbe, Jászságba, vidékre - így próbáljuk csak az előnyeit kihasználni a helyeknek.)

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.